Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a se vam zdi to primerno darilo

a se vam zdi to primerno darilo

da 4 članska družina prinese slavljenki za 18.rojstni dan eno 100 gramsko čokolado (iz Hoferja)??

jaz če ne bi imela za primerno darilo, ne bi niti prišla.

naši stari starši in še starši so živeli v času ko so se obdarovali s suhim sadjem, lešniki in orehi ker drugega ni bilo, mar te ni sram da danes tako razpravljaš o vrednosti nečesar kar podariš iz srca?

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

pusti stare starše, takrat je to bilo ‘normalno’, danes so drugi cajti. a ti mogoče še danes nosiš suho sadje in darila v vrednosti enega evra?

nova
Uredništvo priporoča

res ne razumeš, kajne? 🙂

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Ni iz srca, iz hoferja je!

Mogoče pa nimajo? Ste pri vas doma materialisti?

Pomojem ta čokolada ni bila podarjena iz srca, bolj podobna je tistemu “nekaj na brzino” oz. “glih tolk, da nekaj nesemo”. Ne pravim, da pa moraš za darilo zapraviti celo bogastvo, ampak vseeno se lahko malo potrudiš. Kakšne 2,3 malenkosti, lepo zavito, čisto drugače zgleda kot pa ena sama čokolada.


Lahko bi ji prinesli tiste najmanjše po 30 gramov, bi jih lahko večim naprej odnesla…:)))
Mislim… sami materialisti!!! A to, da so sploh prišli, pa ni darilo?? Pa zakaj ste tako klin… grabežljivi?

Meni se ne zdi primerno, da o tem razglabljaš na forumu, mislim cela drama zaradi ene čokolade. Pa komu mar, bo že prebolela tamala, tako ali tako ima najbrž polno rit vsega. Brezveze!

to je poniževanje! jaz bi tudi naslednjič na njihov rojstni dan prišla s celo familijo in podarila en čigumi.

Materializem gor ali dol – darilo ni primerno. Čokolada se lahko podari, če mimogrede uletiš nekam na kavo, za 18 rojstni dan pa se vsekakor pričakuje kaj več. Mene bi bilo sram.

Ponavad vsi ful pohvalijo hoferjeve čokolade:)
Meni in mojim otrokom sem privzgojila, da se rojstni dan prazmuje, ker smo se takrat rodili, ne zaradi zabave in niti slučajno ne zaradi daril. darila spadajo zraven, ni pa stvar obdarovanca, kaj mu bo povabljeni kupil. Ne vem, kaj je tolk razlike 18 ali 17 let. 18 je verjetno pomembno otroku, sploh če so mu starši skoz tupili v glavo, le počakaj, da boš polnoleten, drugače je pa zame rojstni dan kot rojstni dan in ne vem zakaj pričakovati več. kaj bo potem šele za 20, pa 25 in 30 let? Se mi zdi lepo, če si starši lahko privoščijo in za svojega otroka dajo več, če jim to toliko pomeni, nikakor pa tega ne smeš pričakovati od drugih.

Mi smo prinesli bobnboniero iz lidla. Pa nas ni bilo nič sram. Saj so povabili NAS in ne darila, mar ne?

o moj bog, pa kdo ali kaj je tebi bog?

In ja, jaz ljudem podarim verdnote kot so čas, misel-razmišljanje, neko dejavnost… skratka za obdarjenca se želim potrudit. Materijalno pa največrat izkažem naklonjenost prav z suhim sadjem, kozarcem medu, domačim sokom, sezonskim sadjem in zelenjavo, kaj tehničnega naredim za nje… V vsem tem pa je moje delo in način bivanja, ter uporabnost darila.

Sicer sem pa mnejna, da je normalno da slavljenec RD, obdari ljudi ki ga imajo radi, so ga vzgajali, so ga naredili to kar je. Običajen način praznovanja in obdarovanja pa se mi ne zdi normalen.

A ti bi raje videla, da nihče ne pride, če nima dražjega darila? Ste pa materialisti!
Aja, pojedli so najbrž več, kot je vredna ena čokolada!

Če nekdo nima denarja, lahko darilo tudi naredi. S tem, bi dal darilo iz srca. Ta čokolada je pa takole: pejd v rit. Resnično neprimerno darilo.

Poznam babico, ki je poskusila, kako bo na takšno darilo reagirala ena od vnukinj. Pod ovitek čokolade pa je spravila bankovec, ki je bil “glavno” darilo. Odločila se je, da zanj pove le, če bo vnukinja reagirala brez kakšne vidne užaljenosti ali občutka, da je dobila premalo, pa čeprav morda brez pojasnila bankovca sploh ne bi opazila ali bi ga celo raztrgala pri odpiranju čokolade … Ugotovila je, da je njena vnukinja v redu deklič …

Jaz sem poleg 100g čokolade dala še 100€, pa slavljenec ni povedal mami za 100€, ampak samo za čokolado.

Moj mož sicer obožuje Hoferjevo Choceur mlečno čokolado :).
O zadevi vem premalo, da bi sodila, ali gre za denarno ali pomanjkanje čustvene inteligence,
tudi ne vem, kakšni so odnosi med to družino in slavljenko.
Res ima veliko mladih danes vsega polno rit, ampak jaz mojim podobno starim nečakom in nečakinjam rada podarim denar na zabaven način (v balonu, na rožici, v škatlici čigumijev…).

kakšna patetika.

kakšna patetika.[/quote]

Morda zate patetika, ampak ta babica je res ravnala tako …

Će bi bila ta čokolada ena dobra Lindtova ali Godiva, in da veš, da je obdarovanec nor na čokolado, potem bi bilo pogojno v redu darilo. Hoferjeva čokolada pa NI darilo. Jaz jo še zase ne kupim, ker je čisto cukrasta.

Eni so res brezčutni. Moja svakinja moji hčerki za 18. RD tudi čestitala ni. Kaj šele darilo. Pa gre za njeno pravo nečakinjo. Ona je pač brez občutka. Plače ima 2500 eur. Dela v dobro stoječem podjetju, ima magisterij. Torej ne gre za eno butasto šunko. Gre za izobraženo, dobro stoječo žensko brez občutka.

Meni se tudi ne zdi primerno darilo, pa materializem gor ali dol. Ne rečem, če bi šlo za eno staro babico, ki nima denarja in nikamor ne more…tako pa: tudi, če nimajo denarja, bi pa lahko doma npr. izdelali eno lepo čestitko, tako pa meni res deluje darilo kot “sam, da nekaj prinesemo”.

In kaj ima njena plača s tem? Ste mogoče pričakovali ogromno darilo, ker ima takšno plačo?! Potem vam pa je čisto prav, da ni dobila nič. Čestitka je druga zadeva.

Pa saj iz tega posta in tudi velike večine foruma izhaja samo to, kako so ljudje pohlepni in predvsem fauš (folž:). Rojstni dnevi se ne praznujejo zaradi daril! In tukaj nima veze, koliko članov ima družina, kakšen je njen standard ali karkoli drugega. Povabiš tiste, ki jih želiš videti, in tudi zato, ne pa zato, da nekaj dobiš!

Jaz raje dobim eno čokolado kot neko brezvezno plastično zadevo za postavit nekam. Ali kaj drugega, česar ne rabim. Pa ne glede na darilo ne vabim ljudi zaradi daril, temveč zato, da se vidimo in da popraznujemo.

Glede originalnega posta pa to – četudi bi se lahko mogoče bolj potrudili in dali kaj drugega od čokolade, saj pa ne vemo, kaj je bilo? Mogoče so bili bolni in se s tem niso mogli ukvarjati, mogoče so bili povabljeni v zadnjem trenutku, mogoče enostavno nimajo, mogoče mogoče… Nima smisla ugibati, nima smisla razpravljati.

New Report

Close