Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A se še katera ne maže?

A se še katera ne maže?

Priznam, da sem se v celem življenju ene 5x namazala po obrazu? Zakaj se mažete vsak dan?
A da ni gub? Meni se ne zdi da bi imela več gub kot ostale.
Stara sem 35 let.

A to misliš s kremo?
Men kar ksiht skup vleče, če se ne namažem s kremo vsako jutro.
Zvečer pa, da mal nahranim kožo. Se fajn počutim.

jaz se in to z navadno niveo, ker imam tako suho kožo, da mi jo “zateguje” že po umivanju z navadno vodo. To je vse, kar dam na obraz (razen zvečer jo očistim s tonikom in mlekom 2 v 1), izjemno redko pa še puder.

jaz se tudi ne mažem, me moti, ne vem zakaj…ustnice še pozimi, po obrazu se pa nikoli ne…34 let

…se ne mažem, z ničemer, razen na morju s faktorjem. Stara sem 40 let. Za 40. roj. dan sem dobila neke zadeve proti gubam – očitno jih drugi pri meni že opažajo ali jih celo moti 🙂 – ampak se še nisem navadila “pomlajevati”. 😉

no jaz se tud s kremo ne mažem. mogoče 1x na pol leta pa še to pred spanjem, ker se dosti potim in mam mokro po obrazu potem. malo pudra pa dam skoraj vsak dan.

36 let.
Mazat sem se začela tam nekje po faksu, ker mi je začelo vleč kožo skupaj. Sem se tako mazala, praviloma 2x na dan, vendar nikoli “zaradi gub”. Pred dvema letoma pa je kožo spet začelo vleč skupaj, ne glede na to ali je bila namazana ali en. Mi je šlo tako na živce, ker nobena krema enostavno ni bila OK. Prešla na olja, recimo za silo dobro, a po pol let isto sranje. Potem sem se odločila in se spomladi nehala mazat. za ene par tednov. Po tednu dvem je kožo nehalo vleč skupaj …. Zanimivo. Zdaj se spet mažem, a le 1x na dan, zjutraj, med vikendi pa se ne mažem. A koža mi sprejema le ene dve “natur” kremici, neke mešanice različnih olj in masla.

Jaz se mažem z baby soleo in antibakterijskim pudrom , da zakrijem alergijske rdeče pikice po obrazu, ker če bi želela odpravit alergijo se ne bi smela ničesar dotikat in praktično nič jest:(

No, ne vem če te bom s tem potolažila, ampak do 35 leta se tudi jaz nisem kaj veliko mazala. Sem sicer kupovala kreme, ker sem to videla početi prijateljice in povem, da sem kupovala različne znamke krem, tudi drage, pa nisem imela občutka, da bi bila velika razlika če se mažem ali ne. Zdaj sem stara 37 let in v zadnjem letu sem opazila vidne spremembe na koži. Ja, zdaj mi je malo žal, da se prej nisem mazala. V želji, da bi hitro popravila, kar se da, sem kupovala še dražje kreme, a očbutek na koži je bil, kot da sem zamudila, kot da se nič ne da naredit. Pred časom pa sem se znašla v DM z 10 euri v žepu in brez denarnice in sem kupila par nekih poceni krem, ki jih nisem niti poznala. NE MENJAM VEČ!!! Da ne govorim, da sem za 10 eur kupila dnevno kremo, nočno kremo, roll on za okoli oči in kremo za roke!!! Bila sem presečena, da ne rečem fascinirana. Zdaj sem se lepo disciplinirala in se namažem vsako jutro in vsak večer, z roll on za oči pa tudi večkrat na dan, saj hladi in gladi kožo okoli oči. Moj večni problem vijoličastih podočnjakov se je omilil za vsaj polovico.
Ker ne delam reklame za nič, tudi ne izdam katere kreme so to…Samo povem, da mi je žal, da nisem že prej vzdrževala kože…takrat se mi ni zdelo potrebno…zdaj mi je pa res žal.

Stara sem 46 let in se mažem zelo redko. Pol leta ali celo leto nič, včasih pa pride obdobje, ko imam bolj suho kožo, takrat si pa grem kupit kakšno kremo.

se ne mažem. mogoče enkrat na zimo, ko vem, da bomo zelo dolgo zunaj. pa še takrat sem vsa živčna zaradi kreme.

to je znak, da tvoja krema ni dobra, vsebuje sestavine, ki koži dajejo to, kar bi koža morala sama proizvajat – kolagen! zato se je koža polenila in rabi kremo 🙂

jaz imam 39let, sem se vedno mazala, potem sem začela uporabljat eno kremo iz dma, čez poletje se nisem nič mazala in zdaj sem ugotovila da se mi sploh ni potrebno mazat, moja koža je sama po sebi dovolj elastična.
zdaj čez zimo se bom spet mazala zaradi umazanega zraka.

ki ste vse naravne…Ampak stvar je tud genetska.Ena se lahko maže s kremo z 500 eurov in bo ko posušena figa, ene se ne maže, ali maže z kremo za 3 eure in bo koža gladka. Vsak po svojem. Jaz se mažem vsako jutro z Niveo, zvečer pa z dražjo kremo ,ker sem enostavno opazila, da mi ugaja in imam lepšo kožo.

Aaarrrgggg, jaz bi pa rada vedela katere kremice. Saj ni pomembna reklama, pomembno je, da pomaga. Če nočeš tu, mi lahko na ZS.

Hvala!

No, ne vem če te bom s tem potolažila, ampak do 35 leta se tudi jaz nisem kaj veliko mazala. Sem sicer kupovala kreme, ker sem to videla početi prijateljice in povem, da sem kupovala različne znamke krem, tudi drage, pa nisem imela občutka, da bi bila velika razlika če se mažem ali ne. Zdaj sem stara 37 let in v zadnjem letu sem opazila vidne spremembe na koži. Ja, zdaj mi je malo žal, da se prej nisem mazala. V želji, da bi hitro popravila, kar se da, sem kupovala še dražje kreme, a očbutek na koži je bil, kot da sem zamudila, kot da se nič ne da naredit. Pred časom pa sem se znašla v DM z 10 euri v žepu in brez denarnice in sem kupila par nekih poceni krem, ki jih nisem niti poznala. NE MENJAM VEČ!!! Da ne govorim, da sem za 10 eur kupila dnevno kremo, nočno kremo, roll on za okoli oči in kremo za roke!!! Bila sem presečena, da ne rečem fascinirana. Zdaj sem se lepo disciplinirala in se namažem vsako jutro in vsak večer, z roll on za oči pa tudi večkrat na dan, saj hladi in gladi kožo okoli oči. Moj večni problem vijoličastih podočnjakov se je omilil za vsaj polovico.
Ker ne delam reklame za nič, tudi ne izdam katere kreme so to…Samo povem, da mi je žal, da nisem že prej vzdrževala kože…takrat se mi ni zdelo potrebno…zdaj mi je pa res žal.[/quote]

32 let
moja koža na obrazu pride v stik zgolj in le z vodo, izjema, če malo šampona steče po čelu ali vratu pri umivanju las.
koža odlična več kot odlična

in tale hahahahahah, da ti je žal, ker se že prej nisi začela mazat …. ne vem no. moja stara mama se ni nikoli z ničemer (ok kakšne kumare mogoče, je bila kmetica) pa je imela še pri 80-ih kožo kot dojenček :-))))))))))))))))))

ena napisala koža se poleni. točno to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vsaka stvar pri organizmu se poleni, če začnemo neki umetno dodajati, kar naj bi telo samo po sebi proizvajalo. pozimi mi ratajo suhe ustnice, potrpim dan, dva si ne dam gor ničesar in imam mir potem celo zimo. po mojem možgani dobijo signal aha tlele je treba pojačati proizvodnjo za obnovo in zaščito 🙂 in se uredi samo po sebi. kaj naredi večina? takoj gor vazalin in eto postanejo ujetnice mazanja. moja razlaga. isto je s suhimi rokami in vsem drugim. telo je tako čudovit stroj, da samo sebe uravnava 🙂

no drugače pa za telo uporabljam samo žajfo, pa še to v izredno redkih in malih količinah in na predelih, ki so nekako najbolj “občutljivi” pod pazduhu, da diša :-), in noge poleti ko so res svinske, če bosa šetam 🙂

Se pardoniram, ker sem vskočila, vendar, če pomislim in vzamem 10 EUR in vse našteto poskusim kupiti v DM …neke blazne izbire ni. Morda Balea Urea …

Drugače pa, za Aaaaaggggg, že zdavnaj so dokazali, da “nega” ne vpliva na trajno stanje in izboljšanje kože. Torej si škode nisi naredila s tem, ko se nisi mazala, EMŠO je naredil, kar pač je naredil. Kremice pomagajo, a le začasno, dokler jih uporabljaš, torej pomagajo navidezno, v resnici pač ne. Nobena krema.

Moja tašča ima napeto kožo. Celo življenje se maže s tisto navadno plavo Niveo, ki meni še za roke ni dobra. Ampak njej paše. In res ima lepo kožo. Človek ne bi verjel, če ne bi videl.

Tudi jaz se ne mažem oziroma se namažem zelo zelo redko. Razlog je, da imam občutljivo kožo in bolj ko sem se mazala, slabše je bilo. Tako kot je zgoraj ena napisala – tudi meni je kar vleklo kožo skupaj, če se nisem namazala s kremo. Potem pa sem s tem prenehala in s časoma se je zadeva uredila. Zdaj sem pa tja naredim kak piling in to je to. Na srečo se mi za službo ni potrebno ličit, saj tudi ličil moja koža ne prenaša preveč dobro.

V svojem življenju nisem uporabljala nobene kreme, razen na morju kremo za sončenje. Se 2 do 3x na dan umijem z mrzlo vodo (brez mila) in to je to. Hčerka pravi, da imam kožo kot kaka najstnica, hahaaa.

Stara sem več kot 40 in se ne mažem,sem v lekarni vprašala ,če bi mi priporočali kakšno kremo,pa so mi rekli,da ne potrebujem kreme ,ker imam super kožo že brez nje.

Do tridesetega leta sem se mazala z otroško Niveo, potem pa sem si rekla, da bi pa v teh letih lahko prešaltala na bolj “odraslo” in sem si malce ogledala izbiro in cene,kupila dm-movo znamko aqua in se že spet sedem let mažem vsako juto z njo.Pa nimam nekih problemov z zategovanjem kože ali gubami.Tudi jaz mislim, da je to genetsko,ker je moja stara mama pri skorej 91 letih umrla z bolj napeto in čisto kožo, kot jo ima marsikatera štiridesetletnica, pa tudi ni uporabljala druga kot nivejo(vsaj koliko se jaz spomnim), v mladosti pa verjetno nič.Tudi moja mama ni nikoli uporabljala dragih krem, pa je še zelo mladostna.

Pa to je noro, jaz sploh ne morem verjeti. To je edini forum na svetu, ki premore toliko naravnih lepotic v zrelih letih. Ne potrebujejo make-upa, ker so naravno lepe, ne potrebujejo kreme,ker nimajo gub, ne potrebujejo mleka za telo,ker imajo super elastično kožo, skoraj še šampona ne potrebujejo, še malo pa se jim tudi depilirati ne bo potrebno, ker bodo imele naravno gladke noge. Pa to je noro, Primož mislim, da imaš tukaj primer za nov rekord. Ker toliko naravne lepote na kupu težko najdeš sploh pa pri teh letih. Tukaj imaš razne gospe, ki imajo pri 50-ih in 80-ih koži kot dojenčki. Res, to je naravni fenomen.

A vi sploh kdaj preberete kaj pišete ali samo pišete neumnosti.

Primož, daj organiziraj srečanja, jaz bi res rada videla to naravno lepoto na kupu – če bi se katera sploh upala pokazati ali je ta naravna lepota samo v glavah za tipkovnico.

A ja, sem zase pozabila napisati. Ker nisem naravno tako obdarjena s takimisuper fantastičnimi geni, da bi se v bistvu mladila in ne starala, uporabljam kar nekaj negovalnih in kozmetičnih izdelkov za obraz. Zjutraj po umivanju obraza tonik, serum z antioksidanti, krema, mineralni puder, mascara, glos, včasih rdečilo za lica kadar imam slab dan in sem bleda. Zvečer čistilno peno, tonik, nočni serum namesto kreme, včasih namesto seruma termalno vodo + 1x na teden piling. Poleti uporabljam drugačno nego kot pozimi.

Kožo imam sicer lepo, brez mozoljev ampak to pripisujem predvsem negi kože in ne naravnim silam. Nekaj je že odvisno do genov, veliko je pa odvisno od tega kako skrbimo za kožo.

se ne mažem (ne negujem) kože, pa imam vseeno lepo. kaj praviš na to?

…sem rekla le, da se ne mažem, ne pa, da sem lepa in brez gub.
Še enkrat – se ne mažem, nisem pa lepa, niti brez gub in sem stara 40 let. In, ja vsekakor se upam kjerkoli pokazati. Nenamazana. 🙂

New Report

Close