Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odprtje trga obveznega zavarovanja

Odprtje trga obveznega zavarovanja

1) Z odprtjem trga obveznih zavarovanj, podobno kot je to urejeno v primerljivih državah EU, bomo spodbudili večjo učinkovitost, kot je možna danes zaradi monopolnega položaja ZZZS.

Se strinjate s tem. zakaj ja in zakaj ne?

Absolutno se strinjam. Zakaj? Ker bomo imeli več od tega, drugi pa bodo manj bogateli.

Tako, kot je v Sloveniji sedaj, se ne strinjam. Po mojem bi se pojavil kup prevarantskih zavarovalnic, ki bi pobrale denar in ne odgovarjale za nič. Drugače dopuščam možnost, da bi bil tak sistem boljši, samo kot pravim, če pravna država ne deluje, potem vseeno ne.

Da, se strinjam. Razlogi:

+ lahko si bomo izbrali zdravstveno zavarovalnico, pri kateri bomo obvezno zavarovani, kot je to v Nemčiji
+ možno bo konkuriranje s ponudbo in prispevnimi stopnjami (do določene mere) kot je to v Nemčiji
+ deregulacija (zdravstvene zavarovalnice bodo same določale, kaj bodo krile, država bo le določila osnovni okvir) – enako imajo urejeno v Nemčiji

V Nemčiji imajo tak sistem, ampak tam pravna država deluje.

Niti slučajno se ne strinjam.
Namesto za zdravstvene storitve, nadomestila, zavarovanja in vse, kar se krije iz obveznega zavarovanja, se bo denar porabljal za plače, prostore in opremo še za novo maso ljudi.
Poleg tega je cilj privatnih zavarovalnic ustvarjati dobičke in se bodo naše pravice krčile, na koncu bomo prišli tako daleč, da bo morala pred posegom naša zavarovalnica dati soglasje, če je zdravljenje smiselno, v nasprotnem primeru pa bomo samoplačniki.

Absolutno se ne strinjam.
Imamo “konkurenco” na področju prostovoljnega in dodatnega zdravstvenega zavarovanja, premije so praktično enake.
V USA je zavarovalnic mali milijon, premije so kar visoke, pogodbe so tipično napisane tako, da v primeru hude bolezni večina zavarovalnic ne krije stroškov zdravljenja, zdravstvo je pa drago in slabše dostopno v primerjavi s Slovenijo.

Ko bosta delovala trg in pravna država sem za. Do takrat pa ne.

Se bojim, da bomo kratko potegnili spet zavarovanci, malo je verjetno, da bi plačevali manj, velika je verjetnost, da bodo pravice manjše oz. bo več drobnega tiska, ena zavarovalnica ti bo plačala nekaj, druga ne in kaj na bo preostalo, verjetno to kar je namen te države, da si bomo morali vse zdravstvene stroritve plačevati sami, že sedaj si jih v glavnem, po tem jih bo pa še več plačljivih.
Dobra stran je ta, da bo več delovnih mest, pri tem pa slaba ta da bodo ta delovna mesta že vnaprej določena za čisto določene birokrate, ki jih bomo spet mi plačevali, tako da se vrtimo v začaranem krogu, za katerega ne poznam junaka, ki bi ga znal ali hotel presekati.

Razen tega pa bi bilo tak sistem treba zelo natančno dodelati, pri nas bi pa spet nekaj na hitro sprejeli, kot je že navada in dobili eno veliko sranje.

Druga stvar je pa cena zavarovanja. Tudi će ne bi prispevkov več plačevali od plač in dobili ta denar nakazan, kdo nam lahko garantira, da bi s tem istim zneskom lahko dobili tako široko krito zdravstveno zavarovanje, kot ga omogoča zdajšnje obvezno zavarovanje.

Ravno včeraj sem gledala na internetu prispevek o Američanih, ki se utapljajo v dolgovih zaradi bolezni v družini. In to kljub temu, da so imeli zavarovanje. Primer: sin je zbolel za levkemijo, zavarovalnica je plačala samo toliko, kot so imeli s svojim zavarovanjem kritja. Ni tako, da bi bila zavarovana bolezen, pač pa, kolikor plačaš, toliko dobiš. Za ostalo zdravljenje je družina dolžna 100.000 dolarjev, ki jih nima od kje vzet. Tega si v Sloveniji ne želim, se pa bojim, če bi zdajšnji “strokovnjaki” sprejemali nov sistem, da bi pristali na čem takem.

Ja po mojem drugače v tej zafurani državni upravi sploh ne more biti, nekdo jih mora nahraniti, njim se pa po tem fučka za zavarovance, ti pa z minimalno plačo izšolaj otroke, pridi do stanovanja, zdravstveno zavaruj družinske člane, saj moraš imeti že v štartu milion eur, če hočeš živeti v tej skorumpirani Sloveniji.

Pa še nekaj. ko omenjate konkurenčnost in da bomo lahko izbirali. Ja, zdravi ljudje bodo morda lahko izbirali, taki so zavarovalnicam še morda kolikor toliko zanimivi. Tisti s kakšno boleznijo ali tveganjem za bolezen pa je vprašanje, če bodo sploh lahko kje zavarovanje dobili. In če že, pod kakšnimi pogoji?

http://www.aok-business.de/ – če koga zanima, kako imajo to urejeno v Nemčiji (primer AOK). Je v nemščini.

Proti.

>Se strinjate s tem. zakaj ja in zakaj ne?

Se strinjam.

> Primer: sin je zbolel za levkemijo, zavarovalnica je plačala samo toliko, kot so imeli s svojim zavarovanjem kritja

Ja, ker vsak drugi zboli za levkemijo. Sej pri nas pa smo vsi kao brezmejno zavarovani, potem pa toliko časa čakaš na operacijo, da se ti ful poslabša in bi bilo bolje, če bi si jo sam plačal v začetku. Primer je moj stric, tako da vem, kaj govorim. Poleg tega imaš še prioritete, npr. kaj ti pomaga brezmejno zavarovanje, če se zdravniki odločijo, da so določena zdravila zate predraga in jih dajo raje primernejšim kandidatom (mlajšim od 30 let).

Tako da, tudi naš sistem je crap in na živce mi gre, ker se vedno izpostavlja ameriškega. Kot bi se slep rogal gluhemu. Oba pa sta invalida.

Ja kaj pa če se bo zavaroval zdrav za en paket v kateri bodo ene vrste bolezni ali pa morda celo vse, le do določenih procentov, zbolel bo pa za čisto nekaj drugega, grem že raje s tem denarjem na loterijo

Tako kot na zgoraj odprti temi ” kje hitro do ultrazvoka srca ali nekaj takšnega”
no kaj lahko pametnega pa tam napišete, jaz samo to da sezi v žep po denarnico in bo do konca tedna vse rešeno.

Saj točno to hočem povedat 🙂 Oba sistema sta slaba, samo ne zaupam tem ljudem, ki bi to novost sprejemali, da bi naredili kaj boljšega. Ravno obratno, bojim se, da bi pristali na ameriškem, kjer je ogromno ljudi brez zavarovanja. S tem, da je v Ameriki vseeno več denarja in se morda tudi za te ljudi najde kje pomoč, pri nas ga pa ni. Razen tega, če imamo 100 zavarovalnic, je še vedno samo en klinični center in kaj bo potem boljše? Zdaj ena zavarovalnica plača 100 operacij, potem jih bo 50 zavarovalnic plačalo vsaka po 2.

Zanimajo me vaša mnenja, kajti to sem zasledila v programu ene izmed strank, ki se bo z veliko verjetnostjo uvrstila v parlament…

Aja, sama sem proti.

Skratka ti predvidevaš, da si povprečno ali nadpovprečno zdrava in te levkemija ne bo doletela, za tiste (redke), ki bodo zboleli za levkemijo (ipd.), te pa boli k.

Uš sebična!

Skratka ti predvidevaš, da si povprečno ali nadpovprečno zdrava in te levkemija ne bo doletela, za tiste (redke), ki bodo zboleli za levkemijo (ipd.), te pa boli k.

Uš sebična![/quote]

Ja, točno tako, za ostale mi dol visi. Želim dobiti zgolj tisto, za kar plačam. In v tem našem sistemu plačujem kao brezmejno kritje. NOT.

Skratka ti predvidevaš, da si povprečno ali nadpovprečno zdrava in te levkemija ne bo doletela, za tiste (redke), ki bodo zboleli za levkemijo (ipd.), te pa boli k.

Uš sebična![/quote]

Ja, točno tako, za ostale mi dol visi. Želim dobiti zgolj tisto, za kar plačam. In v tem našem sistemu plačujem kao brezmejno kritje. NOT.[/quote]

[img]http://www.booksa.hr/slike/automatika/kolumne/297d.jpg[/img]

Katere stranke pa? Da vem, da je ne volim.

Oh, to sem pa prepričana, da sedaj pred volitvami, zavarovalnice močno lobirajo in pritiskajo na politične stranke. In da prej to razlog zavzemanja za nov sistem, ne pa skrb za uboge zavarovance…

Ja, točno tako, za ostale mi dol visi. Želim dobiti zgolj tisto, za kar plačam. In v tem našem sistemu plačujem kao brezmejno kritje. NOT.[/quote]

[img]http://www.booksa.hr/slike/automatika/kolumne/297d.jpg[/img][/quote]

[img]http://www.glogster.com/media/5/15/4/49/15044913.jpg[/img]

New Report

Close