Forum.Over.Net

Starševski čvek

Nakup stanovanja na hipoteko in dati v najem

Default avatar

Simona?

Sem večinoma prebrala vseh 60 postov odogovorov zgoraj.
Ne morem mimo dejstva, da iz nekaterih kar udari fovšarija. Prav čutim fovšarijo in nevoščljivost, ker ima avtorica dovolj denarja in si lahko privošči kredit za stanovanje.

Moj nasvet avtorici: pametna punca! Tudi jaz bom storila enako. preden se bova preselila k moževi mami si bom kupila stanovanje, ki bo moje. Pa ne zato, ker me je strah, da me bo prevaral in zapustil, ker se ljubiva. strah me je bolezni ali kakšne podobne nesreče. Lahko že naslednji dan ostanem sama, brez strehe nad glavo....
V obratni situaciji, da bi se na primer selila v hišo mojih strašev bi vsekakor razumela in podpirala pratnerja, če bi si kupil svoje stanovanje!!
Default avatar

M-B

Za denar ki ga že imaš dobiš malo večjo garsonjero v MB, nič hipoteke ali kredita, oddaš za primerno ceno in vsak mesec pokasiraš 100-200EU, super zgleda.
Dohodek z uradno oddajo stanovanja si dolžna prijaviti v dohodninski napovedi, nekako tako, najbolje da se pozanimaš na DURSu in stroški vzdrževanja, razmisli koliko se ti to splača.
Varnost gor ali dol, iti v zvezo s takim razmišljanjem, za vsak slučaj, ne vem no, bolje ne iti če misliš da se ti/vama ne bo izšlo.
Pametneje kot razmišljanje o nakupu bi bilo razmisliti kaj je in kje tiči razlog da tako razmišljaš. Iskreno razmisli o čustvih ki jih gojiš do fanta.
Pa tvoj fant, je tudi on tako ziheraški in je ves do zdaj vložen denar v 135m2 v katerih bosta živela uradno ocenil da se ve kaj je on prispeval že na štartu skupne poti?
Upam da je tudi on tako pameten.
Nakup stanovanja za vaju, da imata skupaj kam iti iz hiše, če bi se tako obrnilo je pa čisto nekaj drugega in to podpiram.
Se pa čudim, da nisi za svojo varnost in lastno streho nad glavo poskrbela že prej, ker obrok kredita ne bi bil nič večji od najemnine in mesečno privarčevanih sredstev pa bi danes bila na svojem, brez skrbi.in varna.
O tem nisi prej mislila, zdaj ko gre za skupno življenje bi ti rada poskrbela zase?
Kako lahko planiraš skupno življenje in v isti sapi razmišljaš o nakupu stanovanja samo zase? Dobra popotnica. Se ve kam pelje.
Default avatar

marasara

draga moja,

pametno razmišljaš. Svetjem ti, da najprej kupi stanovanje, vse uredi in še le nato lahko skupaj zaživita. Seveda pa lahko prispevaš pri pohištvu, vsekakor stroške delita na pol. Ne zaupaj nobenemu. Jaz sem bila preveč poštena - beri naivna in pri 38 ostala sama z dvami hčerkami.Tudi preživnine ni bilo. Sem po težkih mukah uspela preživeti, hčerke v univerzo spraviti itd. Bile smo večkrat lačne. Sedaj pa ko sem za zeleni veji ne verjamem in ne zaupam nobenemu več. Punca pamet v glavo -pametno ramišljaš. Pa srečno
Default avatar

marasara

Koda: Izberi vse

draga moja,

pametno razmišljaš. Svetjem ti, da najprej kupi stanovanje, vse uredi in še le nato lahko skupaj zaživita. Seveda pa lahko prispevaš pri pohištvu, vsekakor stroške delita na pol. Ne zaupaj nobenemu. Jaz sem bila preveč poštena - beri naivna in pri 38 ostala sama z dvami hčerkami.Tudi preživnine ni bilo. Sem po težkih mukah uspela preživeti, hčerke v univerzo spraviti itd. Bile smo večkrat lačne. Sedaj pa ko sem za zeleni veji ne verjamem in ne zaupam nobenemu več. Punca pamet v glavo -pametno ramišljaš. Pa srečno