Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Davek od premoženja – pritožba

Davek od premoženja – pritožba

Včeraj sem v pogoru z znanko ugotovila, da sem lani državi šenkala 36 EUR, pa še letos 18 EUR, ker nisem nič preverjala in sem plačala položnico za davek na premoženje – za stanovanje, v katerem živimo. Res sem šla potem na net brat in se naj davek ne bi plačeval za nepremičnino, v kateri živiš. :(( Koza nisem prej preverila.
Torej, en obrok sem letos že plačala, eno položnico imam še doma.
Ima morda že katera od vas spisano pritožbo ali zavrnitev položnice za tak primer?
Ali sem preveč naivna, če pričakujem, da mi bojo preplačan znesek vrnili? 🙁

davka na nepremičnine še ni, plačala si nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča in nič ti ne bodo vrnili

Joj, no, brat pa še znam, če že računam bolj slabo.

Na odločbi in na položnicah piše “davek od premoženja”, za nadomestilo za uporabo st. zemljišča sem dobila posebej odločbo in položnice.

davek na nepremičnine seveda obstaja, plačuje se pa, če imaš v lasti več, kot eno nepremičnino.

Sem samo 1/2 lastnica stanovanja, v katerem živimo.

Razen, če mi je kakšna bogata teta iz Amerike zapustila ranč, pa da še ne vem. :))

Saj mora na odločbi posati, za katero premoženje plačuješ davek.

Jaz ti svetujem, da se oglasiš na davčni upravi. Mislim, da je rok pritožbe 8 oz. 15 dni od vročitve.
Tako sem jaz naredil, ker so mi tudi poslali preveliko položnico. Nakar sem dobil za skoraj 100 € manjši znesek za plačat. Tale davek se res odmerja za več nepremičnin.

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

Davka ni prvih deset leet, potem pa ga placujes tudi za prvo nepremicnino.

Kaj si pa lani dobila na izpisku od Gursa?

ne bo držalo

Drugi odstavek istega člena določa, da se osnova za davek od premoženja za stavbe zniža za znesek, ki ustreza vrednosti 160 m2 stanovanjske površine, ugotovljene na način iz prejšnjega odstavka. Davčna osnova se zniža pod pogojem, da je lastnik ali njegovi ožji družinski člani oziroma uživalec v letu pred letom, za katero se davek odmerja, stalno bival v stanovanjskih prostorih

Če v stanovanju samo živiš, nimaš pa v njem stalnega bivališča, je čisto možno, da so ti pravilno zaračunali davek.

Druga možnost pa je, da je stanovanje preveliko, kot je bilo že zgoraj povedano, je neobdavčena samo neka površina. Kar je več, zapade pod davek.

Pa se kar se tice pritozbe. Preberi si odlocbo, kjer pise tudi kako, do kdaj in kam se lahko pritozis. Se mi zdi, da si zamudila ze vse roke.

New Report

Close