Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Upravičenost do izplačila dnevne odškodnine in brezposelnost

Upravičenost do izplačila dnevne odškodnine in brezposelnost

Mož je prijavljen na Zavodu za zaposlovanje. Pri Zavarovalnici Triglav plačuje življenjsko in nezgodno zavarovanje z dnevno odškodnino. Včeraj je imel nesrečo – poškodbo in je šel k zdravniku ter na slikanje in pregled v bolnico. Zanima me, če je imel kdo podobno situacijo in če je kljub temu, da je brezposeln upravičen do dnevne odškodnine?
Hvala za odgovore in mnenja.

http://www.triglav.si/stran.asp?id=723

Ne razumem, zakaj ne bi bil upravičen do odškodnine, če je brezposeln.
Saj odškodnine ne dobi za odsotnost od delovnega mesta….

To tudi mene zanima: npr. pri Generaliju ne moreš bit nezgodno zavarovan, če nisi zaposlen. Moji sosedi so težili 100 na uro, ker je bila nekaj mesecev brezposelna, to pa so ugotovili šele kako leto kasneje.

nova
Uredništvo priporoča

Chebela Adela – mož je zavarovan že 12 let, zaposlitev je izgubil lani, tako da že dlje časa to plačuje oziroma gre plačilo premije iz mojega računa.

Sem govorila z njimi in pravijo, da Zavod tu ne igra nobene vloge – dnevna odškodnina mu pripada.

Odvisno. Ene zavarovalnice izplačajo, druge ne, ene imajo karenco 1 ali 2 tedna, druge ne. Triglav izplačuje.

Ponavadi je za brezposelne in upokojence izplačilo dnevne odškodnine omejeno, saj ne pride do izgube dohodka, čemur je namenjeno nadomestilo ob nezgodi.

New Report

Close