Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kok je olje čajevca super zadeva proti gljivicam!!!

Kok je olje čajevca super zadeva proti gljivicam!!!

Če imate probleme z gljivicam na nogah, nohtih ali kateremkoli drugem delu telesa (smrdeče dimlje itd.) potem je olje čajevca (100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Tea Tree Oil) prava stvar za vas. Ne bom pa omenil ne katera znamka ne kateri produkt, da ne bo kdo rekel, da kaj reklamiram!!! Temo sm napisal izključno, da povem, da ta zadeva super pomaga in tisti, ki občasno fašete gljivice vete, da se je tega hudiča težko znebiti!!! Olje čajevca je zakon!!! 🙂 juhu!!

super, sem vesela za tvoje navdušenje in upam, da bo nasvet še komu pomagal
v bodoče pa le izpusti tisti j v gljivicah no 😉

Kje se ga pa dobi?

Ojla, koliko časa in kolikokrat na dan si ga pa uprabljala preden ti je pomagalo.
Jaz imam glivice na nohtu na nogi. Pa se s tem oljem tee tre (od justa) mažem že 2 meseca, pred tem sem pila še tabelte proti glivicam, pa mi ne pomaga.

Si tablete jemala dovolj dolgo? Jemati jih je treba vsaj 4 mesece nepretrgano.

Ne vem kakšno olje je od justa. Jaz uporabljam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Tea Tree oil od Thursday Plantation. Mažem si 2×dan oz. zdaj ko je blo kar kritično tudi po večkrat – niti ne štejem (4×, 5×) 🙂 Pomaga mi pa zlo hitro! Rezultati so vidni v parih dneh, ozdravitev v tko ene 10-14 dni. Samo to je za kožo, ko se enkrat razširi na nohte je baje dosti težje in dolgotrajšnejše. Upam, da ti bo čimprej uspelo premagati to glivično nesnago! 🙂 Je pa tako, da meni ni pomagalo čisto nič drugega (ne domači pripravki, ne kakšne kreme: Antifan itd.).

Hvala za slovnični popravek. Se mi je zdelo, da je brez j 😉

Olje čajevca samo blaži pordečelo kožo, razjedeno od glivic.
Zdravi pa ne oziroma ne odpravlja glivic! S tem oljem se ne boste rešili glivic!

Osebno sem se glivic na nogi rešila, po šestih mesecih borbe (preizkusila sem tako Lanosyl, Lotrimin, Dermovate, kot tudi olje čajevca – brezuspešno!) z naslednjim receptom:

(se opravičujem, da je v angleškem jeziku, ker nimam časa prevajati – ata Google vam bo takoj podal prevod)

1.
Fill a foot basin with warm soapy water. Scrub the foot briskly, taking care to clean between the toes, over each nail and on the sole of the foot. After this is completed, place the foot on a towel while the soapy water is replaced with clean water and ultimately rinsed. Dry briskly.

2
Get a bottle of household chlorine bleach. Add three parts water and one part bleach to the foot basin. Then place your foot in the solution. The foot should be kept in the solution for as long as you can stand it. It will become uncomfortable as the bacteria become active from the assault. If the foot can be submerged 20 minutes, the treatment is a success.

3
Remove the foot from the bleach solution. Without drying the foot, wrap some plastic around it. This covering should be wrapped around the foot several times and secured with a rubber band. The idea is to prevent oxygen from getting to the foot. The net effect is to remove oxygen and at the same time create a poisonous environment for the bacteria. Once again, keep the foot wrapped for as long as can be tolerated. This will be worse than the foot basin, but if you keep it wrapped for as long as possible, you’ll have more success. Once it becomes too uncomfortable, remove the wrap.

4
Repeat the procedure of wash, bleach soak and wrap twice a day everyday. Throughout the treatment, the irritation from the treatment should get milder.

Torej, moja rešitev, po šestih mesecih, je sodium hypochlorite ali po naše: natrijev hipoklorit. Vprašajte pri prodajalcih čistil pod katero znamko se prodaja to razkužilo v Sloveniji (uporablja se tudi kot razkužilo v bazenih). Jaz sem ga v tujini kupila kot “Standard household bleach”.

Nogo imam po 4 dneh, prakticiranja zgornjega recepta, rešeno glivic. In, ne, ne peče toliko, da se ne bi moglo izdržati.

Lep dan vsem.

Olje čajevca je zelo alergeno. Sem preizkusila na sebi in to na obrazu. Da vam ne govorim, kakšno rdečino sem nosila. Torej pazljivo s tem oljem.

No, na letaku, ki je priložen taistemu olju, piše, da pomaga tudi pri glivicah. Sama sem ga tudi uporabljala, v kombinaciji s kisovimi kopelmi in je pomagalo (pač moja izkušnja). Res pa je tudi, da je treba reagirat takoj. Če je vse pordelo in oluščeno, tudi zdravljenje traja dlje.

Jaz imam kremo Tea Tree. Ali je ta tudi tako učinkovita?

Po moje krema ne bo tako učinkovita. Poskusiš pa lahko. Krema je bolj za mozolje itd. Sicer je pa čajevec res zelo močna zadeva in ko ena gor pravi, da je imela rdeč obraz – seveda, da bo rdeč, če ga boš mazala z oljem čajevca! 😉 Če želiš olje čajevca uporabiti na obrazu potem naj bo razredčen v kremi + naneseš ga samo malo na mozolj (sicer je pa meni tudi pri mozoljih čajevec zelo pomagal vendar ga je potrebno uporabljati zelo pazljivo in nikor pretiravati). Je pa čajevec baje že dolgo znan kot učinkovito sredstvo proti glivica tako da ko ena zgoraj pravi, da bo samo izboljšal kožo ne pa odpravil glivic je malo iz trte izvit! Kok sem jaz gledal na internetu je bilo ničkoli študij že narejenih in pri vseh se je izkazalo, da čajevec potolče glivice. Navsezadnje sem jaz dokaz, ker mi pomaga ter tudi na deklaraciji je napisano, da se ga lahko uporabljam za zdravljeneje atletskega stopala (glivice)… Pač povedal sem svojo izkušnjo s čajevcem in upam, da bo komu koristila. 😉

No, tudi tole tvoj vir navaja za glivice na nohitih … Je dovolj, da prebereš samo 5. točko… receptov je milijon, ampak odkriti pravega zase je pa težko …glivice na nohtih

Ja, kje pa je 5. točka?

5. Apply one drop of tea tree oil to each infected nail. Apply the tea tree oil twice a day to clean dry feet. Do not rinse the tea tree oil off. Tea tree oil has natural antibacterial and anti-fungal properties. A study conducted by Dr. K. Hammer, Dr. C. Carson and A/Prof T. Riley at the University of Western Australia determined that a topical solution of tea tree oil can kill fungus.

Olje cajevca prav nic ne pomaga proti gljivicam, le razkuzi kozo. Meni so se po mazanju z njim se celo poslabsale, in niso bile na nohtu, ampak na enem kvadratnem centimetru koze!
Koncno jih je ugonobila krema Lamisil iz lekarne, sem je pa porabila vsaj 4 tube in mazala dolge mesece. Obstajajo tudi neke tablete, ki pomagajo, a jih je ravno tako treba dolgo jemat.
Glivice so hudo tecna in dolgotrajna nadloga, kjer Blazevi zegni, zal, ne pomagajo (razen tistemu, ki jih prodaja :)).

upam da onega angleskega zapisa ne bo jemal kdo prevec resno in se sel zdravit z varikino….

najbolj 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} olje čajevca se dobi v lekarni in še najcenejše; meni je porihtalo noht na nogi

najbojše je imeti kožo na suhem. ker suh zrak uniči glivice.

Proti glivicam (pazduha, dimlje, noge …) zelo pomagata tudi soda in alkoholni kis. Za nanos sode uporabite čopič za puder, za kis pršilko. Meni je slednje najljubše zaradi enostavnosti. Razdiši se hitro. 1x zjutraj, 1x pred spanjem & po prhanju. Menda tudi komarje odganja. Vendar pozor: kis naj bo navaden alkoholni! “Za vlaganje” je začinjen!!! V Sparu oz. Leclercu je liter manj kot pol centa. Enako pol kile sode v Eurospinu. Soddo dodajam pralnemu prašku, kis pa namesto mehčalca. Ceneje in bolj naravno ne gre 🙂

To z nohti, če je pod nohtom, je poseben problem, ker tam čajevec ne uspe prit. Ob robu ni problema. Ne samo, da je čajevec odličen antimikotik (in tudi po študijah bolj učinkovit kot npr. Canesten), je tudi odličen baktericid.

Živjo.
Jaz sem imela glivice na nogah (prsti, podplat… ne pa na nohtih)
Mazala sem se s canistenom pa mi ni nc pomagal, mela sem jih na suhem … nc.
Potem sem pa povsod zunaj začela hodit bosa (na vrtu, na njivi, okol hiše, po travi… kjer se je le dalo) in v nekajj dneh so se občutno zmanjšale in tudi izginile.nod takrat se mi niso več ponovile, pa je že več kot tri leta nazaj.
Je pa res da je bilo od zaćetka malo neprijetno, ker je bila koža zelo občutljiva zaradi glivic, res pa je tudi očitno, da zemlja zdravi in vleče strupe s telesa 🙂

Res je. Preverjeno deluje. Eterično olje čajevca odpravi glivice, tudi na nohtih! Fino je, da je olje čisto, naravno. Jaz uporabljam Aromatica olja.

Jaz sem čist navdušena. Kupla sem ga v sen shop. Ful znajo tudi svetovat.

Olje čajevca je res zakon.
Nam je pomagalo odpravit moluske.

Jaz se z glivicam na nohtu borim ze 6 let..zdaj se tretji teden mazem s tea tree oljem..javim

New Report

Close