Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

menjava stanovanja z očetom - nasvet

Default avatar

swašta

zAgata je napisal/a:
aneja* je napisal/a:
Kakšen dogovor je imel tvoje oče s svojim očetom, to je tvojim dedkom, nima nobene zveze s tem, da bi ti rabila večje stanovanje. Kaj je tvoj oče dobil v dar od svojega očeta, ni tvoja stvar, na podlagi katere bi sklepala, da je tudi tebi tvoj oče dolžan kaj podariti oz. ti iti na roke tako, kot bi pasalo tebi. Tako kot razmišljaš, bi ti lahko zdaj imela tudi dvosobno stanovanje, pa če bi oče imel trosobnega, bi spet pričakovala zamenjavo za trosobno stanovanje. Bodi hvaležna, da to stanovanje sploh imaš. Pišeš, da je stanovanje v hiši, kar gotovo pomeni, da se da s predelavo ali dozidavo še pridobiti kakšen prostor. Iz napisanega razumem, da bo to stanovanje slej ko prej postalo tvoja last. Če boš izvajala pritisk na očeta, se ti lahko še izmuzne.

Mladi včasih razmišljate tako sebično. Mi "tastari" smo po vaše kar za v staro šaro in ničesar ne rabimo. Vse življenje smo delali, nekaj dali skozi, da bomo v zrelejših letih kaj imeli od tega, ne pa takoj vse odstopili svojim otrokom. Tudi ti boš dobila svojega otroka in boš sama videla, kako boš razmišljala.
1. Če bi imela dvosobno stanovanje, nikakor ne bi razmišljala, da rabim trisobno.
2. Oče je res delal vse življenje in še mu manjka nekaj do penzije, a si ni trgal od ust, da bi dobil to, kar ima.
3. Dvomim, da bi bil oče na boljšem, če bi se odselila, saj bi moral kar nekaj stroškov sam nositi, da ne omenjam pomoči v sadovnjaku in na vrtu.
4. Kako nima veze, da mu je šel njegov oče zelo na roko, on meni pa ni pripravljen? Če ti ne bi pomagala svojim otrokom, čeprav bi lahko, še ne pomeni, da je to za druge sprejemljivo.

...samo res, tvoje mnenje je precej enosmerno, iz tvojih postov kar veje pričakovanje, ki že meji na zahtevanje, da bo nekaj tvoje, še preden ste se o tem pogovorili. Kako je oče prišel do nepremičnine, nima veze s tem, kako bo on razpolagal z njo - ti kar predvidevaš, da ti je nekaj dolžan ...
Default avatar

zAgata

swašta je napisal/a:
...samo res, tvoje mnenje je precej enosmerno, iz tvojih postov kar veje pričakovanje, ki že meji na zahtevanje, da bo nekaj tvoje, še preden ste se o tem pogovorili. Kako je oče prišel do nepremičnine, nima veze s tem, kako bo on razpolagal z njo - ti kar predvidevaš, da ti je nekaj dolžan ...
Ni res, da zahtevam, priznam pa, da sem pričakovala, da mi bo šel toliko na roko, glede na to, da sem mu jaz vedno pomagala in mu še pomagam. Imate kar prav vsi skupaj, nima smisla, ker se je oče že odločil in ena zgoraj mi je odprla oči, da oče me ne jemlje enakovredno. Dobra sem, ko je treba kaj narediti in vložiti denar, nisem pa dovolj dobra, da bi mi pomagal. Z mojim bova delala na tem, da greva stran čim prej.
Default avatar

v jok in na drevo

zAgata je napisal/a:
swašta je napisal/a:
Ni res, da zahtevam, priznam pa, da sem pričakovala, da mi bo šel toliko na roko, glede na to, da sem mu jaz vedno pomagala in mu še pomagam. Imate kar prav vsi skupaj, nima smisla, ker se je oče že odločil in ena zgoraj mi je odprla oči, da oče me ne jemlje enakovredno. Dobra sem, ko je treba kaj narediti in vložiti denar, nisem pa dovolj dobra, da bi mi pomagal. Z mojim bova delala na tem, da greva stran čim prej.
čim prej stran, ja, ker princeski ni bila izpolnjena želja. imaš zastonj dvosobno (!) stanovanje, verjetno se pričakuje da boš malo pomagala pri urejanju okoli hiše, ampak, ker oče na tvoj najmanjši migljaj ne skoči in ti izpolni željico, boš pakirala...

ej, moji starši imajo hišo, jaz pa samo stanovanje. ne vem zakaj ne bi mi zamenjali, saj onadva ne rabita cele hiše...
Default avatar

brez debate

Če bi bila le najmanjša možnost odit na svoje, bi to storila.
Sploh se pa ne bi pogajala o kakršnikoli menjavi stanovanja in podobno. Če pač lahko zastonj tam živiš, je to že nekaj vredno. Če ne moreš takoj stran, pa na račun tega, da ne plačuješ najemnine, nekaj prišparaj.
Koliko prostora imata, sta pa s fantom vedela že preden sta šla delat otroka, če je tko malo, bi pa še mal počakala pa prej našla večje stanovanje.
Očeta se to pravzaprav nič ne tiče, da bi zato moral menjat stanovanje.
Default avatar

zAgata

v jok in na drevo je napisal/a:
imaš zastonj dvosobno (!) stanovanje
Če bi bolje brala, bi ugotovila, da sem sedaj v enosobnem. Zastonj pa tudi ti, ker sem ga obnovila v celoti, ko sem se preselila, pa tudi novo streho sem financirala, asfalt do hiše in še kaj. Zastonj res nisem dobila nič.
Default avatar

leelee_

Ti si v kao enosobnem stanovanju, ki je v resnici dvosobno, oče pa v kao dvosobnem, ki je v resnici trosobno. Vsaj iz tvojega opisa zgoraj tako izhaja.
To, da ne znate preštet sob, še ne pomeni, da se bo vaša družinica stiskala v enosobnem stanovanju.
Default avatar

v jok in na drevo

zAgata je napisal/a:
v jok in na drevo je napisal/a:
imaš zastonj dvosobno (!) stanovanje
Če bi bolje brala, bi ugotovila, da sem sedaj v enosobnem. Zastonj pa tudi ti, ker sem ga obnovila v celoti, ko sem se preselila, pa tudi novo streho sem financirala, asfalt do hiše in še kaj. Zastonj res nisem dobila nič.
kako zdaj, napisala si, da imaš dnevno sobo in spalnico. to sta dve sobi. se pravi, da imaš dvosobno stanovanje
pa še vedno mi ni jasno, zakaj bi se moral oče selit zaradi tvojih muh.
Default avatar

PA ti sploh veš

PA si ti sploh pogledala cene najema tvojega DVOSOBNEGA stanovanja?
KAj pa trosobnega očetovega???

potem pa prosim poglej za širšo okolico lj in se pojdi vsak mesec zahvalit očetum, da ti šenka 300+ eur. Oz priporočam, da začneš vsak mesec dajat na stran enih 400 - 500 eur (predvidevam, da plačuješ samo pol položnic, potem pa boš morala cele) in čez mesec živite samo z preostankom. Tako poskusi par mesecev in boš videla, kaj ti tvoj oče omogoča.

Pa še cene za dvo in tro sobna stanovanja:

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin ... Field.y=11
Default avatar

risova

imam občutek, da je tvojem očetu prav fajn prišlo, da si obnovila stanovanje in ostalo, zdej pa po tihem upa, da se boš odselila. res krasen oče. pojdi stran, bo še najboljše
Default avatar

a pa ti je mogoče kapnilo

A pa si mogoče pomislila na to, da se obnova stanovanja kompenzira s tem, da živi v stanovanju zastojn?

Navsezadnje bi lahko foter dal not najemnike.

Pri nas je to tako.

Podedovala sem hišo od mojih staršev (glej ga zlomka - do nepremičnine sem z razliko od moje hčere prišla zastojn).

Hiša je bila urejena tako, da je bilo not eno 3,5 sobno stanovanje, to stanovanje smo obnovili, dali v najem in kasneje naredili še eno 2 sobno v pritličju in eno 3,5 sobno v masnardi.

Spodnje stanovanje (2 sobno) uporabljava z možem za "vikend", ostala 2 oddajamo mesečno za
800 eur skupaj - sicer so cene na trgu višje ampak imamo zelo dobre zanesljive dolgoročne najemnike in nam to laufa. Na denar pa tudi nismo tako mahnjeni.

Hčera ga malo bluzi in se je sedaj naselila s fantom v spodnjem stanovanju. Enaka situacija - on dela priložnostno, ona sploh ne. KEr je hiša neke dne namenjena njej (neke dne je mišljeno po najini smrti) in ker mi2 z možem živiva v svoji hiši je tamala mnenja, da bi prepisali to hišo že danes na njo. Tako bi pokasirala svoje stanovanje in še 2 najemnini. Pa bi lahko koliko toliko konmot živela z 800 eur najemnine in eno plačo.

Jok ne bo šlo.
Je dobila na znanje, da zaenkrat je še lahko zastojn not potem, ko bova pa mi2 z možem v penziji in se bo najin dohodek precej znižal pa bo šlo še tamalo stanovanje najbrž v najem.

Ali pa bova dala to hišo v kateri sva sedaj v najem in se preselila v tamanjše stanovanje.

Ali pa bova dala v najem vse skupaj in šla v neko malo dvosobno stanovanje, ostal denar pa zafrčkala za potovanja ipd.

Ali pa bova obe hiši prodala.

Pa ni rečeno, da bom to res naredila, ampak mojo hčer s tem malo "strašim!" da si naj sama uredi svoje življenje in finance in naj ne računa na mene in očeta. Saj na koncu bo po naju dobila lep kupček ampak naj ne vrže sedaj 30 let stran zaradi čakanja na dediščino.

Ti pa lahko očetu predlagaš, da naj da vajino stanovanje v najem in najemnino da vama za najem novega stanovanja.
Tako bosta vi2 na svojem, ata se vaju bo rešil in vsi boste srečni.
Ampak nekako dvomim, da bi ata dal stanovanje v najem...
Default avatar

pa si tti kdaj posmilila

Aja pa tudi naša tamala sanja, da ko bosta imela otroke pa bi menjali - da bi dali ene najemnike ven in njima 3,5 sobno stanovanje.

ŽAl ne bo šlo.
Če se bosta odločila za otroka ok.
Iz tamalega stanovanja ju ne bom metala. Ampak če jima pa dam veliko stanovanje pa to pomeni, da ne bo imela nobene potrebe in ne motivacije narediti kaj iz sebe.

Navsezadnje ima v tem primeru zastojn koliko toliko veliko stanovanje (glede na to, da se eno celo življenje stiskajo v 1 sobnih) pa njen fant 1 plačo in jim gre kolikor tolikor ugodno.

ČE pa bo v tamalem stanovanju pa bo najbrž prisiljena dvignit rit in se spravit delat, da bosta lahko otroku priskrbela svojo sobico. Drugače pa pač naj spita v dnevni.

Dobesedno - kakor si bo postlala tako bo spala.
Default avatar

gost

Joj,joj kakšni ste,razumem,da oče noče dati stanovanja,ker pač ima partnerko,ne razumem pa vas,da svojim otrokom niste pripravljeni pomagati.Jaz mojim otrokom pomagam kolikor lahko,tudi če sem zato jaz osebno prikrajšana,saj so mi otoki na prvem mestu.Kdo bo otrokom pomagal ,če ne starši,jaz še tujim pomagam,pa da svojim ne bi.
Default avatar

pa si ti kdaj pomislila

A to leti name?

Ja jaz tudi pomagam, če je sila.
Na žalost pa bi s tem, da bi hčerki šenkala zastojn 3,5 sobno stanovanje s tem povzročila samo to, da bi hčer stagnirala, ker že sedaj konkretno bluzi.

Njeno mnenje namreč je, da zakaj bi se ubadala 8 ur z bedno brez vezno službo, če pa stanovanje ima itak zastojn in dovolj veliko, za hrano in položnice pa poskrbi njen fant.
Ker njen prispevek pa je "najemnina".

In včasih otroku ne narediš dobro s tem, da mu vse v rit porineš, ampak da ga porineš, da se postavi na lastne noge.
Default avatar

leelee_

gost je napisal/a:
Joj,joj kakšni ste,razumem,da oče noče dati stanovanja,ker pač ima partnerko,ne razumem pa vas,da svojim otrokom niste pripravljeni pomagati.Jaz mojim otrokom pomagam kolikor lahko,tudi če sem zato jaz osebno prikrajšana,saj so mi otoki na prvem mestu.Kdo bo otrokom pomagal ,če ne starši,jaz še tujim pomagam,pa da svojim ne bi.
To, da si mama od ust pritrguje zato, da pomaga svojim odraslim in opravilno povsem sposobnim otrokom, ni ravno najbolj pametno početje.
Default avatar

pa si ti kdaj pomislila

pa si ti kdaj pomislila je napisal/a:
A to leti name?

Na žalost pa bi s tem, da bi hčerki šenkala zastojn 3,5 sobno stanovanje s tem povzročila samo to, da bi hčer stagnirala, ker že sedaj konkretno bluzi.

Njeno mnenje namreč je, da zakaj bi se ubadala 8 ur z bedno brez vezno službo, če pa stanovanje ima itak zastojn in dovolj veliko, za hrano in položnice pa poskrbi njen fant.

In včasih otroku ne narediš dobro s tem, da mu vse v rit porineš, ampak da ga porineš, da se postavi na lastne noge.
In mislim, da ji za pokritje osnovnega preživetja dovolj pomagam s tem, da ji dovolim zastojn živeti v 2 sobnem stanovanju (koliko ljudi ima še družine in 1 sobno stanovanje, za katerega morajo še plačevati???). No pravzaprav je 2 sobno stanovanje že rahel nadstandard.

Tako, da pomagam ji, za njen luksuz (3,5 sobno stanovanje) pa bo morala poskrbeti sama, ne pa pričakovati od mene.
Default avatar

gost

No seveda v službo mora hoditi,če jo le dobi,ali pa vsaj priložnostna dela.Normalno pa je da starši otokom pomagamo ko ti to potrebujejo tudi,če so polnoletni.Seveda morajo otroki pokazati zato voljo ,da si tudi sami kaj pomagajo iz slabe situacije,takrat je prav da jim tudi mi starši priskočimo na pomoč. Pokazati pa morajo pa tudi spoštovanje do staršev,ne pa da bi cele noči žurali,zaprvaljali denar.
Default avatar

zAgata

A to leti name?

In mislim, da ji za pokritje osnovnega preživetja dovolj pomagam s tem, da ji dovolim zastojn živeti v 2 sobnem stanovanju (koliko ljudi ima še družine in 1 sobno stanovanje, za katerega morajo še plačevati???). No pravzaprav je 2 sobno stanovanje že rahel nadstandard.

Tako, da pomagam ji, za njen luksuz (3,5 sobno stanovanje) pa bo morala poskrbeti sama, ne pa pričakovati od mene.
Jaz delam že dosti časa, doštudirala sem ob delu in pri svojih skoraj 28. sem naredila dosti več, kot marsikateri povprečen 28-letnik. Nikoli mi ni bilo šenkano nič, razen zastonj najemnina. Ravno zdaj sem računala, 5 let najemnine po 300 EUR je 18.000 EUR. Samo za streho sem odštela 12.000 EUR + asfalt + nova polkna. Zdaj lahko vidite, da mi ni bilo podarjeno nič!!!
Default avatar

za 28 letnico si precej naivna

In zakaj vlagaš takšne vsote v hišo, ki ni tvoja?
In upam, da se zavedaš, da najbrž tudi nikoli ne bo oz da boš imela za izplačat svojo sestro in partnerico oz njene dediče.
In za partnerico dvomim, da se bo odrekla izplačilu.

Upam vsaj, da imaš račune na svoje ime.
Default avatar

pa si ti kdaj pomislila

No če bi moja hčer prišla ven z idejo, da bo zemnjala okna, dala asvalt, menjala streho (sicer je to že vse menjano, ampak vzemimo hipotetičen primer) in bi za to priskrbela finance, potem bi ji jaz dala pisat spodnje stanovanje.

Za tavelikega pa bi še razmilslila - tega pa najbrž res samo v primeru, da bi se "zresnila" in se spravila k pameti.
No mogče pa se še bo - še ima čas ;)
Default avatar

zAgata

za 28 letnico si precej naivna je napisal/a:
In zakaj vlagaš takšne vsote v hišo, ki ni tvoja?
In upam, da se zavedaš, da najbrž tudi nikoli ne bo oz da boš imela za izplačat svojo sestro in partnerico oz njene dediče.
In za partnerico dvomim, da se bo odrekla izplačilu.

Upam vsaj, da imaš račune na svoje ime.
Vložila sem noter, ker če ne ne bi bilo primerno živeti tam. V vlagi, na prepihu in z blatom pred hišo res ni lahko živeti. Saj zdaj me je izučilo, kako pa kaj, vidim, da očetu ne pomenim več kot toliko, on pa se bo lahko tudi obrisal pod nosom z mojo pomočjo.