Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi popravljali osem let staro pečico?

Bi popravljali osem let staro pečico?

Popravilo stane 160 evrov in si mislim – raje vložimo ta denar v novo pečico, čeprav bomo nekaj časa brez, ker niso ravno poceni. Kaj pravite? To lahko popravimo, pa čez nekaj časa spet crkne.

In ko smo že pri tej temi – kakšno priporočilo, kjer dobiš največ za svoj denar?

Če jaz gledam je moja stara 6 let, pa se mi zdi še nova. Mislim…ni še za stran..
Jaz bi jo popravljala.

če gledam ceno popravila, tega definitivno ne bi šla počet.

nova
Uredništvo priporoča

Odvisno koliko stane taka nova. Naša je okrog 1000 € nova, tako da za 160 € bi jo dala popraviti.

Pečice imaš tule[/url] v razponu od 300 do 1.500 evrov.
Take za 300, 400 evrov definitivno ne bi popravljala.
Tako za jurja pa, kot ti je že nekdo napisal, seveda bi.

Stala je 600 evrov, je pa ne delajo več. In pokvarila se je že po dveh letih (gumbi na senzor), vendar se jo je še dalo uporabljat. Nekako nimam zaupanja vanjo. Je pa Gorenje, linija Pininfarina.

Tudi jaz imam to pečico od Gorenja Pinifarina (senzorska), pa je tudi v okvari in sem pred isto dilemo kot pa vi. A to ceno so vam povedali na orginalnem servisu?

Ja, tudi naša je senzorska. Samo del je okoli 100 evrov. Sem jih imela na sumu, da je šlo za sfaljeno serijo, ker je šla pečica prehitro v franže. Ponujajo ti sicer dobropis za 100 evrov (če se pečice ne da popravit), ampak to je pa spet Gorenje, ki ga v naši hiši več ne bo. 30 evrov pa računajo samo, da pridejo pogledat, kaj je narobe. Pa hladilnik iste serije bo tudi kmalu za odpis. Za znoret.

Koliko je pa vaša stara?

Najina je stara 8 let. Tudi meni se zdi, da je bilo nekaj narobe s to serijo – ampak oni ne bodo priznali. Meni “za silo” še deluje, ampak se mi sama ugaša med samo peko, ali pa kar neki piska in spreminja samo od sebe programe za peko, javlja mi napake od F19 pa do F29. Sama se tudi odločam, kaj bi naredila, ker po eni strani mi je škoda, ker ne zgleda tako švoh:)), po drugi strani, pa ne vem, če bo potem bolje. Aha pa tudi tesnenje pri samo pečici je slabo. To mi je rekel kolega, ki dela pri gorenje servisu. Da je zato problem teh pečic, ker gre para direkt na displej (ker ne tesnijo tako kot bi morale) in potem se ti senzorji pokvarijo.
Popravilo pa bi prišli tudi tam nekje – 130 evrov. Torej menjava teh senzorjev na displeju in pa novi zvodi na vratih pečice.

Glede na ceno novih pečic, absolutno NE!

Jaz “popravljam” aparate toliko časa, dokler cena popravila ne doseže 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene novega aparata.
Samo pomisli: v naslednjih petih letih ti lahko crkne še več drugih stvari in boš imela samo stroške. Če pa kupiš nov aparat, boš imela naslednjih nekaj let garancijo, če se slučajno kaj pokvari.

Pretehtaj.

Joj, ne vprašaj. Naša se obnaša, kot bi jo obsedel hudič. Lučke kar naprej žmikajo, včasih kar piska iz ljubega miru – ampak okej, vse to smo še potrpeli, čeprav smo lahko že par let pekli samo na enem programu (ker ne upamo tipkat kar nekaj, ker se tipke ne vidijo več). Mož ji je celo hlajenje naštimal, ker smo mislili, da je problem v tem – je dal reže na omarico. Tako da hvala za informacijo. Ti imaš na servisu očitno popust. 🙂 No, zdaj niti greje ne več na polno, tako da je nekaj treba naredit.

Se nagibam k mnenju Glede na ceno. Nove pečice imajo garancijo 5 let, tale pa mi je požrla preveč živcev. Garancije na popravilo dajo pa samo pol leta.

Mama je dala popravljati tako eno osem let staro pečico (ne vem več, katere znamke je bila). So jo “popravili” in je delala niti ne en mesec… Najprej je crknil eden izmed grelcev, drugič je šel najbrž drugi. Menjati bi morala v bistvu vse grelce in najbrž bi se našlo še kaj. Zdaj ima novo. Za moje pojme je škoda takega denarja za popravilo tako stare pečice.

jaz sploh nebi razmišljala ampak bi šla takoj novo kupit

Joj, ne vprašaj. Naša se obnaša, kot bi jo obsedel hudič. Lučke kar naprej žmikajo, včasih kar piska iz ljubega miru – ampak okej, vse to smo še potrpeli, čeprav smo lahko že par let pekli samo na enem programu (ker ne upamo tipkat kar nekaj, ker se tipke ne vidijo več). Mož ji je celo hlajenje naštimal, ker smo mislili, da je problem v tem – je dal reže na omarico. Tako da hvala za informacijo. Ti imaš na servisu očitno popust. 🙂 No, zdaj niti greje ne več na polno, tako da je nekaj treba naredit.

Se nagibam k mnenju Glede na ceno. Nove pečice imajo garancijo 5 let, tale pa mi je požrla preveč živcev. Garancije na popravilo dajo pa samo pol leta.[/quote]

Hahaha, kaj vse sva že midva počela z njo:))). Ja tudi jaz sem mnenja, da je očitno bolje iti po novo. Ampak rekla sem si nikoli več na senzor. Čimbolj simple, pa bo )). Samo me pa razkuri, da je tako hitro fuč. Najraje bi jim jo (Gorenju) peljala nazaj, pa naj imajo ta njihov VRHUNSKI izdelek:)).
Mogoče ne bi bilo slabo, da bi se skupaj zmenile in jim istočasno dostavili obe pečici, pa naj pečejo z njima:))).
Iz katerega konca Slovenije pa sta? (če ni skrivnost).

Posavje. Tudi mene jezi, ja, ker so jo prodajali kot nekaj posebnega – mastno plačali dizajn, za kakovost je pa očitno zmanjkalo cekinov. S tem, da je dizajn zdaj enak kot pri vseh drugih. Grrr! Pa hladilnik isto. Prvo popravilo ob dostavi, potem nam je že dvakrat crknil senzor za temperaturo in nam je v hladilnem delu zmrzovalo … Sem rekla, samo še enkrat, pa gre skozi okno! Rezervni del stane 10 evrov, popravilo pa 50! Za 10 minut dela!

Cigani so, res. Ja, lahko organizirava nabirko odsluženih gorenjevih aparatov, ki to glede na leta ne bi smeli biti, haha. :)))))

Vrzi je v smeti oz. odnesi v zbirališče kosovnih odpadkov.Še cigani je ne bi marali zastonj.

SAMO NEKI GLEDE PARE

podobno težavo so imeli tudi gorenjevi pomivalni stroji – tisti popolnoma integrirani. (kojntrolna plošča ni na površini vrat, ampak je na zgornjem robu vrat)

En prjatu jo je moral že 2x al3x menjat, ker jo je para uničila

Ej GAA ima včasih možnost ODKUPA STARIH APARATOV ZA DOLOČENO VREDNOST. SICER SE TI TA POPUST PRIZNA SAMO NA ENEM IN OD NJIH IZBRANEM APAARTU, AMPAK POSKUSI. VČASIH SO MELI TAKO KAKE OPMIVALNE STROJE OD BOSCHA ZNIŽANE, PA KAK CANDY-JEV HLADILNIK.

POZANIMAJ SE, LAHKO DA BO TVOJA PEČICA ŠE KAJ VREDNA NA KONCU

http://www.gaa.si

Žal teh podatkov ni na netu. Moramo počakat, da pride katalog na dom. Ampak hvala.

hehehe, kako ironično! Ni narobe samo s to serijo, ampak tudi s serijo Alux (Pininfarina je praktično narejena na seriji Alux tehnični osnovi, samo design je Pininfarinin…..)

Tudi meni se je še v garanciji po 2. letu 1x tedenske uporabe pokvarila elektronska plošča na pečici z upravljanjem na dotik, pa je šlo popravilo v znesku 300 eur v sklop garancije. Če se mi sedaj pokvari, definitivno ne bom popravljala in definitivno ne bo več Gorenje, temveč morda kak Da Dietrich ali Baukneht, ki je v Nemčiji zelo cenjena in preizkušena znamka bele polprofesionalne tehnike za gospodinjstva – ker tudi Gorenje ni več to, kar je bilo ( imam izkušnje tako s pralnim stroje, sušilcem , pečico – po preteku garancije so aparati začeli crkovati praktično skoraj nekaj dni po izteku garancije. S tem, da sploh niso bili obremenjeni normalno ampak manj od normalnega ( pralni +sušilni 2x tedenska uporaba po 2 žehti na dan, pa so v 2. letu grancije od petih šli ležaji, pa vodna črpalka, enkrat elektronika, enkrat spet grelec – stroja tudi Alux serija). Jaz pravim, da v vsaki seriji je kak “spaček”, oziroma škart – in pač tudi tak mora dobit svojega lastnika, pa čeprav v tovarni uspešno prestane test ustreznosti.

a ima kdo kakšno idejo kako popravit notranjost pečice če se ti poškoduje emajl

panel na dotik se da v večini primerov z lahkoto popravit, brez velikih stroškov !

Razstavi panel, ni preveč zapleteno, nato pa izvleči kontakten gumice, mislim da jih je 6 in jih zavij v alu folijo in vstavi nazaj v odprtino. Pa bo spet kako leto mir.

Jaz bi jo popravila. Že samo zato ker ko si bom kupila novo pečico ta ne bo poceni ampka tm od 800e naprej ker hočem da ima določene funkcije ki jih cenejše nimajo. In ker sedaj nimam še 800€, zakreditirat se pa ne mislim za tako reč. Torej raje popravilo. Je pa to čist osebna odločitev.

Razstavi panel, ni preveč zapleteno, nato pa izvleči kontakten gumice, mislim da jih je 6 in jih zavij v alu folijo in vstavi nazaj v odprtino. Pa bo spet kako leto mir.[/quote]

Ej hvala ti za to, napišem kaj več čez eno leto.

New Report

Close