Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poletno branje

Poletno branje

Za poletno branje bi rada izvedela naslov kakšne dobre knjige, romana. Ne zanimajo me niti knjige tipa Mary Higgins Clark niti preveč težke.
Torej, kaj predlagate?

Diana Gabaldon – Tujka … meni zelo všečni knjigi…

Sicer pa polistaj po založbi Anu elara.

Kradljivka knjig
Samotnost praštevil
Tek za zmajem
Pijevo življenje
Dnevnik srbske gospodinje

Te sem prebrala in sem bila navdušena.

Na seznamu za letos imam:
To noč sem jo videl
Igra angela
Senca vetra
Kralj ropotajočih duhov
Služkinje

nova
Uredništvo priporoča

Aja,
zabavno branje je knjiga Dobra znamenja (Terry Pratchett in Neil Gaiman)
ter Najboljše, ker se lahko zgodi nekemu rogljičku.

Otrok 44 je pa kriminalka, vendar ne napihnjeno ameriška ampak se dogaja v Rusiji nekje v petdesetih, morda šestdesetih.

Sicer pa za kakšen predlog (in dovolj verodostojen opis, da pomaga pri odločitvi) predlagam obisk sosednjega foruma Knjižni molji.

Aja,
zabavno branje je knjiga Dobra znamenja (Terry Pratchett in Neil Gaiman)
ter Najboljše, ker se lahko zgodi nekemu rogljičku.

Otrok 44 je pa kriminalka, vendar ne napihnjeno ameriška ampak se dogaja v Rusiji nekje v petdesetih, morda šestdesetih.

Sicer pa za kakšen predlog (in dovolj verodostojen opis, da pomaga pri odločitvi) predlagam obisk sosednjega foruma Knjižni molji.[/quote]

Še na dva biserčka sem se spomnila:
Bralec
Šolski zvezek

Meni najlubša:

Pod marmornim nebom – zgodba o nastanku Tadž Mahala, napeta, rahlo ljubezenska, rahlo kriminalna

Zakaj pa ne navedete avtorjev in žanra? Meni nič ne pove, če mi napišete “igra angela” ali “bralec”.

Jagnje (C. Moore, Didakta)

AVTORJI Z VALIKIMI ČRKAMI

Aja,
zabavno branje je knjiga Dobra znamenja (Terry Pratchett in Neil Gaiman)
ter Najboljše, ker se lahko zgodi nekemu rogljičku. PABLO TUSSET

Otrok 44 je pa kriminalka, vendar ne napihnjeno ameriška ampak se dogaja v Rusiji nekje v petdesetih, morda šestdesetih. TOM ROB SMITH

Sicer pa za kakšen predlog (in dovolj verodostojen opis, da pomaga pri odločitvi) predlagam obisk sosednjega foruma Knjižni molji.[/quote]

jaz berem kriminalke poleti inn pozimi

Aja,
zabavno branje je knjiga Dobra znamenja (Terry Pratchett in Neil Gaiman)
ter Najboljše, ker se lahko zgodi nekemu rogljičku.

Otrok 44 je pa kriminalka, vendar ne napihnjeno ameriška ampak se dogaja v Rusiji nekje v petdesetih, morda šestdesetih.

Sicer pa za kakšen predlog (in dovolj verodostojen opis, da pomaga pri odločitvi) predlagam obisk sosednjega foruma Knjižni molji.[/quote]

Še na dva biserčka sem se spomnila:
Bralec BERNHARD SCHLINK
Šolski zvezek AGOTA KRIŠTOF[/quote]

JOHN SHORS

avtorji so pripisani. Za žanr/opis pa malo poguglaj, o vsaki knjigi se veliko najde napisanega.

Trenutno berem Couch surfing, Od kavča do kavča okoli sveta. Zelo zabavno branje.

Napisala bom par naslovov, avtorje pa si poiščite sami, saj če v iskalnik napišeš naslov knjige ti tudi izpiše ime avtorja….

– Kradljivka knjig
– Bralec,
– Krožna cesta
– Čokolada
– Deček v črtasti pižami
– Eleganca ježa
– trilogija ‘Millenium’ (trije različni naslovi, avtor je šved Stieg Larson, se mi zdi)
– Pred spanjem si 100x skrtačim lase
– PIjevo življenje
– Arija
– Klofuta
– Pride ženska k zdravniku in Vdovec
– Tek za zmajem in Tisoč veličastnih sonc
– Kratka zgodovina traktorjev v ukrajinščini (nism sigurna če je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tak naslov)
– Zvezdica
– Jej, moli, ljubi
– Skrivno življenje čebel
– Boš čakal na me
– Preprosta resnica
– Skrivnostni primer, ali kdo je ubil psa
– Samotnost praštevil
– Sestre Boleyn
– Snežna roža in skrivnostna pahljača
– Kri cvetlic

še in še, ne da se mi več razmišljat, a to so vse romani, ki so mi ostali v spominu v zadnjem času

Nekaj različnih žanrov:

Stieg Larsson – Milenium (trilogija) – švedska kriminalka o raziskovalnem novinarstvu, finančnem kriminalu in zločinih v švedski visoki družbi
Jerome Klapka Jerome – Trije možje v čolnu, da o psu niti ne govorimo – satirična zgodba o mestnih možeh, ki se odločijo za izlet s čolnom po reki Temzi
Jodi Picoult – Rojena iz tvojega življenja – ganljiva zgodba o sestri, ki je rojena za reševanje življenja svoje sestre
Colleen McCullough – Tim – zgodba o ljubezni med uspešno žensko in lepim duševno zaostalim mladeničem
Richard Bach – Jonatan Livingston Galeb – zgodba o galebu, ki želi nekaj več

Zelo priporočam Sophie KINSELLA ( Strastna zapravljivka), za narežat orng 🙂

Ja, pa res super sta tudi njeni knjigi Gospodinja, da te kap in Se me spomniš?

Odlični nasveti, zadnji del trilogije Millenium ravnokar berem, ostalo pa sem tudi vse prebrala razen Klapke, kar bom poskusila najti,

Tenx!

Pravkar berem Najboljše kar se lahko zgodi nekemu rogljičku – na kratko: bomba poletno branje. Zgodba teče, humorja da se rolaš, duhovito, napeto, malo krimič, malo humoristična literatura, malo sodobnega življenja sodobnih tridesetletnikov …

Zelo pa priporočam id že prebranih:
Samotnost praštevil – sicer do fula zamorjena, a močna
Tek za zmajem – močna in dobra
Konje krast – starec v zadnjih letih življenja v samoti zakotja razmišlja o preteklosti
Papežinja – zgodovinska, lahkotno poletna, napeta, lepa ljubezenska zgodba
To noč sem jo videl – zelo berljiva mojstrovina
Revni milijonar – super zasnovana življenjska zgodba, Indija
Dobra indijska žena – tudi dobra indijska zgodba
Vragolije porednega dekleta – odlična zgodba, ki te potegne vase
Popolni idiot – zame še vedno najboljše poletno branje

Avtorica, če pa v tej temi ne najdeš kaj zase….

Še en odličen izbor!!! (ta prvi naslov ki ga navaja, si bom tudi jaz poiskala…humor je res danes zaželjen!)

Vsem res najlepša HVALA!
Sem že preverila razpoložljivost večine del v naši knjižnici in v ponedeljek grem na lov 🙂

Lep dan!

Kathleen McGowan – Pričakovana in Knjiga ljubezni.

Luštno branje sta tudi:
Voda za slone
Skrivno življenje čebel

Če še nisi brala, bi jaz na morje vzela tudi:

Zgodovina ljubezni (Nicole Krauss)
Osmi poverjenik (Renato Baretić) – se dogaja na zabačenem hrvaškem otočku in je krasna, prav za morski dopust
Interpretacija umora (Jed Rubenfeld) – kriminalka, NY v 20. letih prejšnjega stoletja ter psihoanaliza (nsatopa Freud osebno), izjemno berljiva
Pet oseb, ki jih srečaš v nebesih (Mitch Albom)
Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa (Mark Haddon) – strašno simpatična knjiga
Na smrt slavni (Ben Elton) – odlična parodija na resničnostne šove + kriminalka
Na visokih petah 1 in 2 (Andreja Pšeničny)
Gran Canaria (Igor Karlovšek)

Če ti potegnejo kriminalke, potem vsekakor karkoli od Avgusta Demšarja.

New Report

Close