Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preveč ima 10 kg, moram shujšat, pametni nasveti na plan!!

Preveč ima 10 kg, moram shujšat, pametni nasveti na plan!!

Okej punce, ja saj vem, manj jest, več migat, men je jasno vse tole, ampak meni manjka tista volja, motivacija, ko v glavi naredi res klik in si rečeš;” packa debal, nehaj se basat in vzemi se v roke!”

Preveč imam 10 kg, ko me takole pogledaš sploh ni tako hudo, ampak jaz se pa ne počutim več dobro v svoji kožo, prej nikoli nisem imela šlaufa okoli trebuha, zdaj ga imam in to me najbolj moti…spodnji del trebuha je slafek in ne želim si ga več…ampak kaj ko imam tak apetit, sladko, čokolada, sladice.

Zdaj premišljujem, da moram zbrat voljo in se ene tri dni positi, da se želodec malo skrči, nato pa bi se probala zadržat in črtala vse sladkarije in po kosilu jedla le še sadje in zelenjavo, kar pomeni po 16. uri. Do 16.oo pa zajtrk, malica, kosilo, seveda vse bolj na način, da čim manj redi…

bo to v redu…kak dober nasvet mi dajte, da ne bom več tako lačna…

bemti pa te kile in dobra hrana…aja, stara pa tud nisem več 30 let, imam jih kar nekaj čez 40 in to se pozna tudi v kilah, vsako leto je šla kaka gor, ampak kot sem že rekla, če me človek takoel pogleda sploh ne zgledam slabo, saj zato pa se še nisem vzela do konca v roke, pa se moram, mal motivacije punce moje, ala, fajn nasveti od tistih, ki ste dale shujševalne skoz in kile obdržale.

Hvala!!

Ti, sva že dve. 🙁

Smo že tri z mišelinkami 🙂 Še mal, pa lahko odpremo vulkanizerstvo.

raje zberimo moč, da v glavi naredi klik in se končno že vzamemo v roke, bemti no;))… vsak dan si rečem, jutri pa začnem in še vedno nisem!

Se pridružujem, tudi jaz 10 viška 🙁 Ajoj, pa poletje je tu.
Teorija mi šiba sto na uro, samo kaj, ko je res težko se upreti dobrotam, pa še kuham in pečem rada.
Jaz sem prvi dan na postu s češnjami, jem samo češnje in tako bom še 3 dni, potem bom pa manj jedla, več gibala. Nikoli več pa diet, ker so se mi vse kile povrnile. Niti ločevalne, ne bom več delala, samo pazila bom. Mah..

ekola par nasvetkov, ki so men nucal:
vsak dan tek
fitnes,
nič več čokolade, sladkarij, sladkih (gaziranih) pijač, hrana max do osme zvečer

tole s stradanjem….ne nuca ker se potem k opustiš 2x nabere..tisto kar si zgubla+še novo…ker sistem telesa je da če ni potem bo varčeval in kar boš zgubla bo sam voda..maščevje ostaja…

in raj 5 obrokov na dan kokr sam enga..pr men so šle kile kar same dol..pa tabletke sem nehala jemat in je šlo na hitro ene 5 kil dol če ne še kej več….

in ne prelagajte na jutr ampak na danes..js sm se tolažla da je use kul doug časa pa raj večje hlače kupvala..sj zdj jh morm pa tut ker je use preveliko…sm pršla s 40/42 na 36/38 😀

uživejte 😉

vaših 10kg 🙂
skos skos jem… pa grejo kile sam še dol 🙁 recept?? Stres, preveč dela…

jaz danes tudi jem samo še češnje, za jutri pa srčno upam, da mi kapne in začnem s postom, pila bom le vodo in jedla le jabolka, tako bi morala zdržat ene tri dni in potem na novi ritem, brez sladkarij in po 16. uri poskusit jest le še kako jabolko, sadje… in pitttttttttt

kaj boš pila, baje voda z limono zmanjšuje apetit, si že poskusila?

Še ena z nekaj kg viška (beri 5-7), tud ne zgleda moja kilaža kaj pretirana, samo tako kot ve se ne počutim z to prtljago viška kaj dobro. 🙂 No babe…kaj bomo nardile za manjšo kilažo? Teorijo vse poznamo…za prakso pa…kakšna ideja?’ Motivacija??? A gremo??????

ena drugo bomo nabutale…najbolj pametno pa bi bilo,d a bi bile vse iz istega kraja in je problem rešen, ena drugo res nabutamo in se vzamemo v roke in gremo hujšat!!! v slogi je moč, samo kaj, ko smo sigurno vse iz različnih koncih SLO ;((

Grenivka pred obrokom zmanjšuje apetit


Ananas pa po jedi “pomaga”. Res in preverjeno.
En nasvet, če želiš shujšat…….porcije hrane si daj na mali krožnik! Zvečer po18 ne jej. Čez dan spij VELIKO vode.Pa veliko zelene hrane!

Če pa še to ne pomaga, pa se ločite, bodo problemi naredili svoje in kg kar laufali dol……..:)))

Koliko si pa visoka? ker višek kg je odvisen tudi od višine in siceršnje postave….

Sadje redi, še posebej če ga uživate popoldan!

Sicer nisem avtorica začetnega prispevka – ampak imam tudi jaz 10 (vsaj!!) kg preveč.

Velika: 163 cm Težka: 64kg

Kaj pa če bi si omislila kakšen šport, ki bi ti bil res v veselje. Ne gibanje zato,da shujšaš, ampak gibanje zato, ker bi uživala v napredku, rezultatih, družbi. Sigurno imate v bližini npr. teniški klub. Reci še možu, frendici, otrokom. Pejt v tečaj in mogoče ti bo motivacija simpatičen trener al pa kelnar v klubu. Pa nedeljski izleti z biciklom za celo familijo, pa tud z rolerji se daleč pride. Skratka, nekaj kjer ti bo prvenstveno druženje in izguba kil šele drugotnega pomena.

Se strinjam z Boratom. Najlažje izgubiš kile s športom, s takim, ki te veseli – takrat ne da le kuriš kalorije in oblikuješ telo, pač pa tudi pozabiš na sladkarije in imaš dejansko manj časa, da jih nosiš v usta.

Recimo tale famozni “jutri pa res začnem”, lahko spremeniš v “včeraj sem začela” – recimo, da si včeraj bila na sprehodu, na izletu na kakem hribu, ali pa da si le manj jedla (po naključju) – naslednji dan pa to potegneš dalje in si misliš, da je škoda, da bi “zapravila” tisti začetek in lepo počasi nadaljuješ iz dneva v dan. Ampak ne drastičnih sprememb, vsaj pri meni to dolgoročno ne funcionira. Tako da vse skupaj deluje, da hujšaš spotoma 🙂

Še ena:))) 10 kg preveč

No, vidim, da nas je kar dosti takih, kot je avtorica posta. Sem lani tudi laufala, pa ni šla niti kilca dol, res so bile mišice malo bolj čvrste, ampak ni blo vredno maltranja z laufanjem, ki ga iz dna duše sovražim. Sem čakala par mesecev, da mi bo naredilo klik in da bom začela uživat v laufanju, pa ni šlo. Hodim pa rada, tudi zelo hitro, ampak kilce ostajajo.
Aja, pa po športanju sem bila še bolj lačna, tako da pri meni drži vse kontra, kar pravijo.
Tako da je po mojem edini recept – manj žri. Ampak potem pa to ni več uživanje življenja – da ješ stvari, ki ti sploh niso všeč, pa niso okusne itd. itd.
Glede stresa – ene stres shira, druge redi – jasno, pri meni velja to drugo.

Zdaj pa ne vem, kaj je bolje – suha, živčna in zoprna ali malčk bolj okrogla, dobre volje in stres premagujoča s tablico čokolade s celimi lešniki 😛

Jaz imam pa tako čuden metabolizem … od stresa ne hujšam, ampak se redim in to izključno v trebuh. pa takrat sigurno ne jem več, temveč kvečjemu manj. A zašlaufam se zelo. In poletje. Brrr, se je že začelo. Nnabiranje kg, namreč. Res sem čudna. Drugi čez zimo par kg navržejo in jih potem spravljajo dol, jaz pa pozimi spontano shujšam, včasih kar preveč, pa sem čisti zapečkar, nobenih zimskih športov, sploh ne maram snega, mraza ne prenesem, ko pa se začne vročina, mi pa kile začnejo noro naraščat. Pismo, no. Čist narobe vse skupaj.

Najtežj je najti motivacijo, da se res držiš in ne odnehaš že po par dneh … temveč, da ti sprememba navad res pride v kri. Ko zgubiš prvih nekaj kg in se znebiš odvisnoti od OH, nisi več lačen, dobiš nov polet in kile začnejo padat. Seveda pa je treba dovolj jesti – a prave reči.

Meni je pomagala začeti podpora skupine:
http://www.vitko-zivljenje.si

V soboto popolnde je bilo tudi na televiziji v Sobotnem popoldnevu.

Da ne bi kdo rekle da delam reklamo – jaz pač tja hodim in ker deluje, pač povem.

Jaz pa nimam čisto nič preveč kil …. samo nekaj cm višine mi manjka – očitno me malo premalo nategujejo :((

Hm, punce moje…jaz sem imela pa 20 kg preveč…pa sem kar nekako živela s to težo..potem sem enkrat slučajno šla k prijateljici, ki je snemala za licenco vadbo bodypump in me povabila poleg…in po tisti vadbi sem se počutila tako noro dobro…naslednji dan sem posikala najbližji klub in pričela s to vadbo…3-4 krat na teden. Počutila sem se fajn, po vadbi , ki j ebila zvečer, sem vedno spila en beljakovinski napitek. In ko sem se tako fajn trudila za vadbo, mi je bilo škoda potem tudi kaj konkretnega pojesti…prav škoda se mi je zdelo, sem si mislila, pišuka, ti se tko fajn matraš, zdej boš pa jedla…o pa ne bom!!! In tako se je začelo…pričela sem tudi teči, tako da sem bila kativna 6krat na teden. In verjemite, enostavno ti pride v kri in v način življenja. Obvezno sem začela z zajtrki, ovseni kosmiči in jogurt, pa sadje, popoldne zelnajva, od mesa itak jem samo pipija in ribe…in ko sem tako športala, sem si tudi kdaj kaj privoščila…nikoli nisem stradala…zvečer sem res pila samo šejke na vodi…večerij nimam že ene tri leta…in tako so šle kile vztrajno dol…zdaj malo manj športam, težo pa lepo vzdržujem. Motivacija? Kja pa vem, super se počutim, ko sebe vidim, kaj zmorem, ko lahko pretečem polmaraton, ko ko sem od bodypumpa čvrsta, vedno sem bila rada lepo obečena in mi je fajn, ko se lahko oblečem v lepa krila, visoke petke…ko dobim pohvalo od partnerja, otrok…mislim, da je samo začetek težak, kakšen teden, dva…potem si notri :-))) Srečno vsem, tudi meni!!!

Jaz začnem v četrtek tečt. Če katera želi, se mi lahko pridruži.

Pa to ne bo maraton, tud hitrost bo primerna moji kondiciji (se pravi blizu nule, hehe). Imam pa namen to počet vsaj 3x na teden.

Aja, sem pa iz Celjskega konca.

Priporočam Be-light

New Report

Close