Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trdo milo vs. gel za tuširanje

Trdo milo vs. gel za tuširanje

Svojo izbiro lahko tudi argumentirate!

obvezno gel za tuširanje, vsa trda mila mi zelo izsušijo kožo, pa še zlo čuden filing je po tuširanju

enako za roke, tekoče milo

trdo (naravno) milo, ki je edino ki zares očisti kožo… seveda po tuširanju obvezen losjon za telo.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas tudi obvezno gel. Za roke občasno pa solea milo.

Gel je uničevalec kožne povrhnjice. Čisto preveč agresiven za vsakodnevno umivanje.

To mi je povedal dermatolog že pred skoraj dvajsetimi leti, ko sem prišla k njemu s svojimi težavami.
Od takrat naprej uporabljam samo trdo milo in težav nimam več.

ok, zdle smo 2011, a se ti ne zdi, da so se geli mal izboljšali od leta 90? K dons maš tako izbiro, da je je že skor preveč, takrat je bil pa tist Fa pa ene par “domačih” gelov, k si res imel po njih čist rdečo in srbečo kožo, dons pa praktično že vsak najde gel za svojo kožo. Trda žajfa pa pri večini folka kožo izsuši.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

oljni gel za tuširanje Eucerin, Nivea super zadeva, nič ne uničuje 🙂

Ma tudi zdravniki ne vedo vsega in je treba včasih tudi kaj malo po svoje naredit – ali pa vsaj preverit, če ima zdravnik dejansko prav. Tale z milom je bosa in je bila bosa že pred 20 leti, ker se je že takrat dalo dobit dobre gele za tuširanje.

Največji ugovor proti gelom je – embalaža. Milo je v majhni kartonasti škatlici ali celofanu, gel pa v plastični embalaži in zelo malo jih je na voljo kot refill.

trdo ker nima parabenov, cenejše je

zanimivo, da imam jaz ravno obraten problem

torej je to bullshit 🙂

Dokler sem se umivala z gelom, sem hitro po tuširanju začela smrdeti pod pazduho, ko pa sem prešla na trda mila, ne smrdim niti malo /ob nespremenjenem stiku za podpazduho/.
Pa to ni samo moja ugotovitev, sva s partnerjem odkrita kar se tiče vonjev, pa mi je to potrdil.

ker družbe hrepenijo po dobičkih uporabljajo za izdelavo gela vedno cenejše surovine, umetne,sintetične, parabene, konzervanse, ftalate, umetna barvila in dišave, nafto, boli jih za našo kožo

torej, čeprou smo 2011, so geli iz leta v leto bolj agresivni, kar leta 90 upam trditi niso bili

koža postane odvisna od gelov in ko prekinete uporabo, doživi ‘abstinenčno krizo’ zato postane suha in zateguje, če slučajno prenehate uporabljati gel, si hitro premislite in hop nazaj po gelu, tudi za to so strokovnjaki poskrbeli, ja

mislim, da bomo kmalu nazaj na trdih milih v večini

za roke nam greproti koncu, trdo milo po ne vem koliko letih
za tuširanje imamo za enkrat še gel (weleda in krneki iz mulerja-ima mož)

pod pazduho in ostalih ključnih predelih vedno milo, sem tudi sama prišla do ugotovitve, da je bolj učinkovito

po telesu včasih samo voda, včasih pa še malenkost gela za tuširanje

Odkar sem se naučila sama izdelati domače milo, uporabljam samo tako milo. Milo, naj si bo trdo ali tekoče, industrijsko narejeno je detergent. Med proizvodnjo mu odvzamejo (če sem si prav zapomnila ) glicerin, zato kožo izsuši in posledično nam pahnejo v rit še kremo za suho kožo s katerimi krepko zaslužijo.

Trdo raje. Tudi zato:

pa manjše je.

Dr. Adamič Metka svetuje za umivanje suhe kože oljni gel npr. od Eucerina.
Jaz ga imam, nobenih težav.

No, mi je prav fajn slšati različna mnenja in se bom res poskusila umivati z milom. Čeprav ga mi niti za roke nimamo več. Imamo DM gel. Čisto odvadili smo se mila. hh

Mene je po uporabi različnih gelov za tuširanje začelo srbeti vsepovprek in sem nazadnje kupila enega nežnega Kneippovega z dobrimi vlažilnimi sestavinami, zdaj je malo bolje.
Imam pa vedno doma tudi kakšno trdo milo, ker so mi všeč, npr. L’occitanovo s karitejevim maslom je fajn, pa še nekateri drugi vonji, ali pa da ne govorim o Lush milih, mmmmm…. bi jih kar pojedla :-))

Uporabljam nemško glicerinsko trdo milo, je super, koži paše, je poceni. Noben gel mi ne ustreza, po vsakem smrdim.

Trdega mila ne uporabljam več od mladost naprej (nekje od srednje šole naprej). S kožo nimam problemov, je pa res, da jih ni bilo niti takrat v mladosti. Kaj pravijo dermatologi me ne gane, ker itak vsakih nekaj let obrnejo ploščo, tudi med sabo se ne strinjajo. Vem, ker ima moja dolgoletna prijateljica hude probleme s kožo in je dala čez kar nekaj dermatologov …

Enako! Si sploh ne predstavljam tuširanja z milom…. ker se mi zdi da se nič ne peni in da nekako zateguje kožo.
Je pa res, da jaz porabim nenormalne količine gela – tušraim se 3x/dnevno, vedno z gelom…. In se mi zdi, da imam kljub kvalitetnim gelom kožo popolnoma izsušeno. Seveda se vsakodnevno mažem z losijonom, a ni drastičnega izboljšanja.
Tako da že nekaj časa razmišljam, da bi se mogla navaditi na milo. Se mi zdi, da da je vsekakor manj škodljivo oz. invazivno za kožo….
Tako da prav z zanimanjem berem vaša razmišljanja in ugotovitve!

trdo milo

Enako! Si sploh ne predstavljam tuširanja z milom…. ker se mi zdi da se nič ne peni in da nekako zateguje kožo.
Je pa res, da jaz porabim nenormalne količine gela – tušraim se 3x/dnevno, vedno z gelom…. In se mi zdi, da imam kljub kvalitetnim gelom kožo popolnoma izsušeno. Seveda se vsakodnevno mažem z losijonom, a ni drastičnega izboljšanja.
Tako da že nekaj časa razmišljam, da bi se mogla navaditi na milo. Se mi zdi, da da je vsekakor manj škodljivo oz. invazivno za kožo….
Tako da prav z zanimanjem berem vaša razmišljanja in ugotovitve![/quote]

Predvsem ukini gel ob vsakem tuširanju! Tuširaj se samo z vodo, pa še to ne preveč vročo, uporabljaj čim manj gela (pozabi reklamo od Fa) in če ga že nujno moraš vsakič, samo na najbolj kritičnih predelih. Vonj gela se itak takoj porazgubi, tako da ničesar ne profitiraš, če ga uporabiš več, za temeljito čistočo se ti pa ob tako pogostem tuširanju res ni treba bati.


[/quote]

LOL LOL LOL LOL kljub kvalitetnim milom, o ti sveta preproščina!

kožo imaš izsušeno enostavno zato, ker jo umivaš PREVEČ! pa z milom al pa brez. izsušuje jo že VODA SAMA. koža ni narejena za 3x dnevno tuširanje.

pa še eno hecno prepričanje imaš, navadno milo da se menda nič ne peni, hja miška, bolj se peni, več saponinov ima, bolj izsušuje kožo :)))))

ti si se res do konca ujela v zanko naivnosti, potrošništva in pretirane čistoče.

rda žajfa pa pri večini folka kožo izsuši.

sicer je pa trdo milo uporabljajo pedri, da jo lahk po tleh pobirajo…

pa si ga nabil s svojo razgledanostjo
primož pa s svojo keširanostjo

New Report

Close