Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KORUZNIKI STE SLIŠALI?

KORUZNIKI STE SLIŠALI?

za izvenzakonsko skupnost se bo treba kar lepo registrirat, da bo veljavna … to so zakuhali SDS in SeSUs

mnenja?

Mislim, da je to ok. Vendar pa bi bilo ok tudi, če bi tako registrirane skupnosti (pa tudi poročeni) imeli davčno olajšavo oz. bi zanje veljalo tako kot v Nemčiji in v ZDA, kjer plačujejo nižje davke…

http://24ur.com/

še ni članka … bo pa to amandma k družinskemu zakoniku, sprejet z 41:40 glasovi

nova
Uredništvo priporoča

Priznam, da mi ni najbolj jasno. A ni pisalo, da jo bo treba registrirat ali pa bo veljavna ob rojstvu prvega otroka?

Drugače pa – neumnost. S tem se seveda ne bo nihče ukvarjal in ko bodo šli ljudje narazen, bo cela štala, če zunajzakonska skupnost ne bo priznana, ker ni bila ‘registrirana’. Ženske (ali moški) bodo lahko lepo pristali na cesti brez vsega.

Se mi zdi, da tale SDS včasih sploh ne pomisli na posledice lastnih predlogov.

SDS = slovenska debilna stranka

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

pač .. populisti 🙂

Če prav berem, piše registracija ali otrok. Torej se bodo morali registrirati samo tisti, ki nimajo skupnih otrok. Drugače pa ena kolosalna bedarija, sproducirana s strani SDS, katere predsednik Janša je s prvo žensko živel na koruzi 15 let dvema otrokoma navkljub. Takrat se mu je to zdelo sprejemljivo, zdaj pa naenkrat ni več, ma čudno res.

Meni se zdi to čisto prav.

Vsaj ne bo potem problemov z dokazaovanjem izvenzakonske skupnosti in iskanjem prič.

https://www.facebook.com/actio.si

ne SD, ne zares in ne lds takega zakona ne bosta podprli, če pa gre zakon skozi, pa pade na ustavnem sodišču.
mnogo dima za nič. SDS pa je dokazal, da so 50 let za opicami in leseno žlico in da če jih ponovno volimo, se nam žal hudo slabo piše.

to je čista diskriminacija – izvenzakonski par je tisti, kateremu se rodi otrok. če pa samo živita skupaj, pa nista nič. to ne gre skozi, je pa zrelo za ustavno presojo.

Je že šlo skozi, 41 proti 40.

SDS je svetlobna leta pred vami, le da vi pač tega ne morete vedeti. Ste preveč omejeni.

edino pravilno,vredno pohvale.

Lep dan

Ko berem tvoje pisarije na tem forumu, tvoje primitivne izpade, tvoje izkoriščanje čisto vsake teme za politikansko agitiranje (tudi smrt otroka ti ni sveta, se boš vtaknil s politiko noter), mi je jasno, da ste svetlobna leta pred nami v primitivnosti. Čeprav v resnici verjetno ni tako in se stranka SDS sramuje tašnega privrženca in agitatorja kot si ti, kajti svoji stranki narediš več škode kot koristi.

Heh, od cele množice dopolnil so poslanci celo enega sprejeli in še zaradi tega se Kresalova&kompanija repenči. Če pogledate tujino, sploh kakšno ZDA, je tam že klasika, da se dela kompromise, ker se pogosto dogaja, da ima prevlado v kongresu druga stranka kot tista, iz katere izhaja predsednik. In če hoče administracija spraviti kakšen zakon skozi proceduro, mora poslušati opozicijo.

No, itak je vprašanje, če bo zakon sploh sprejet.

Točno tako. Še ena “pametna”, ki takoj pade na kriteriju enakosti pred zakonom.

Le kako naj kadarkoli ev. volim koga iz takih strank, ki stalno dokazujejo, da kar se enakosti tiče stalno poskušajo nekoga zatirat? Da o neumnosti take ideje niti ne govorim…

Haha, koalicija ne bo podprla zakona, ki ga je sama predlagala? Neprecenljivo.

Le zakaj se repenčijo, kaj? Kaj misliš? Sploh pa mi ni jasno, zakaj je treba spreminjati nekaj, kar je čisto dobro delovalo in dolga leta varovalo ljudi, da so bile stvari ob razhodu jasne, četudi se par ni šel poročit. Kaj je bilo tega zdaj treba, to me zanima?

Še ena izmed mnogih cvetk…
Se strinjam, da je SDS svetlobna leta pred nami. Razturali bodo takoj po koncu naslednje ledene dobe 😉

žal ni samo ideja, je kar realnost, amandma k zakonu v parlamentu že sprejet …

Če me levaki označujejo za primitivca, je to zame kompliment, kajti to pomeni, da jim stopam na kurja očesa.
Če je kdo primitiven na tem forumu, so to bolj levičarji, ki jim, roko na srce, velikokrat dejansko zmanjkuje zdrave pameti, s katero jih itak mati narava ni kaj dosti obdarila.

Spotikate se ob moje dopise, zavestno pa spregledate vse ostale, ki so pač nasprotni mojim.
Tipično komunajzarsko. Uboge reve.

žal ni samo ideja, je kar realnost, amandma k zakonu v parlamentu že sprejet …[/quote]

Ampak sam zakon pa še ni sprejet. In tudi verjetno ne bo, če gre verjeti koalicijskim poslancem, ki skačejo v luft kot otroci v koprivi.

Zaradi takšnih bedarij in teh poskusov vračanja v srednji vek grem dejansko raje volit za stranko škratov, stranko klovnov, strankov česarkoli, samo ne za desničarsko stranko. Ker njihov moto je vračanje v srednji vek in h cerkveni dominanci. Najbolj smešno pri tem pa je, da sami sploh ne živijo tako.

“Zaradi takšnih bedarij in teh poskusov vračanja v srednji vek grem dejansko raje “

Čudno, da je toliko tujih držav v srednjem veku, ker sploh ne poznajo izvenzakonskih skupnosti.

Ti sicer napišeš tudi kaj s čimer se strinjam, vendar kakšne konstruktivne debate brez zmerjanja pa še nisem zasledil.
Težko razumem čemu služijo izrazi kot so “komunajzar”, “levičar”, “desničar”… namesto direktnih odgovorov na vprašanja v debati.
Ko bo kdaj šlo tudi brez tega, z veseljem kakšno rečem v debati. Mogoče celo najdemo kakšno dobro kompromisno rešitev.

žal ni samo ideja, je kar realnost, amandma k zakonu v parlamentu že sprejet …[/quote]

V parlamentu gre itak skozi vse s čimer se strinja dovolj tam sedečih. Gre za pravno načelo zapisano v ustavi.
Ker noben zakon ne sme biti v nasprotju s tem, le opozoriti je treba.

New Report

Close