Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo se boji testov na prisotnost prepovedanih drog?

Kdo se boji testov na prisotnost prepovedanih drog?

Včeraj sem poslušal poslance. Zanimivo, da je vsa koalicija proti preverjanju prisotnosti prepovedanih drog v telesu. V Italiji so to naredili in ugotovili, da je bilo skoraj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} poslancev pozitivnih na droge. Kdo ščiti koga ? Očitno eni jemljejo droge ali pa ščitijo neko osebo, ki jih jemlje. Kako lahko poslanci zavrnejo takšen dober predlog ? Kako so potem lahko kredibilni za nas navadne državljane, če pa odkrito preprečujejo, da bi se džankije in kokainaše odstranilo in jih dalo na zdravljanje ?

Jaz tudi ne razumem ljudi, ki jim dajo prav. Da je to njihova stvar itd itd…Mislim, halo??!!! Kaj ni droga prepovedna, zaboga? Dilanje pa kaznivo dejanje? Torej od koga kupijo? Od dilerjev! Kaj so dilerji? Kriminalci. Kaj so potem oni??? Kako nas bodo učili o moralnosti, poštenosti itd.

Za posrat ta naša vlada. Borut je pogorel na celi črti, vajeti sta prevzela Katarina in Gregor. No to je bil verjetno tudi njun namen. Si pa verjetno nista mislila, da bo šlo tako lahko. Borut pa si je zapravil kariero. Z lepoto pač ne kupiš sposobnosti in avtoritete.

Še ena populistična cvetka za pred volitve. Raja se bo naslajala nad tem, da eni NOČEJO, da se jih testira, torej so gotovo zadrogiranci in kriminalci. Premislek o splošnih standardih temeljnih človekovih pravic, ki jih predpisujejo mednarodne konvencije pač presega “malega človeka”.

Recesija in resne težave države pa bodo grizle naprej.

A tebe v službi testirajo? Samo vprašam:)

Delodajalec ima pravico, da delavca testira. Samo toliko o tem. Delodajalec poslancem in ministrom pa je država, torej vsi mi. Me zanima zakaj toliko pristranskosti?

Tisti, ki ima z drogami opravka, ni navdušen, da ga testirajo.

Potemtakem se kršijo človekove pravice tudi, ko te policaji ustavijo in zahtevajo preizkus na alkoholiziranost. Kako lahko poslanci zagovarjajo dvojna merila! Za rajo ene, za izbrance druge.
Jaz pa dam prav tistim, ki zahtevajo, da se naše politike testira na droge, glede na to , kaj se dogaja pri nas. Ni normalno.

Ki je javna, imamo delo z ljudmi nas šef kadarkoli želi pošlje na teste drog. Za dobro jutro ali pa kdaj vmes dočaka alkotest.

Še dobro, da ima Slovenija toliko denarja, da si lahko privošči plačevanje takih neumnosti.
Kakšna kriza neki!

Zaradi neumnostih vladajoče oblasti, plačujemo vsi…..

V naši firmi nismo nikoli testirali za droge in alkohol. Od lani to delamo oz. na zdravniškem pregledu zahtevamo. In kaj smo našli: človek, ki se je javil za šoferja, ima hude probleme z alkoholom in je moral iti na zdravljenje.
Pa bodi pameten! Tele poslanici pa sami sebe varujejo, saj menim, da ima vsaj 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} poslancev opravka z drogo.
Sicer pa za vsako rit palca zraste!

… zakaj bi jih kdo zagovarjal, to mi razložite. Banda pokvarjena, mogoče ne čisto vsi, ampak večinsko pa.

No, upam, da to testiranje vključuje tudi testiranje na alkohol. Ker meni jih veliko deluje precej pijanih.

Če pride spet na oblast (bognedaj, a vse se lahko zgodi) spet JJ, boste vztrajali pri testih, al boste potihnili kot ponavadi?

Ja, res, tako kot pravi Morag – vas v službi tudi testirajo?

… pri testih :)) Kar naj pride.

Torej zagovarjate,da naj drogirani odločajo o usodi ljudi? Ljudje, ki podpirajo kriminal – zloraba drog in nedovoljen promet z njimi, odločajo o nas? Ne ga srat!
Ja, nas v službi tudi testirajo na droge in alko.

še dokaz več, da so vsi pri vrhu ene navadne svinje, delajo se čistune , so pa vse drugo prej kot to…verjemi da bi več ot polovica poslancev in še kdo imeli v sebi veliko koke in še česa, koka je dons sploh med tistimi, ki imajo denar nekaj obiajnega…to snifajo po lokalih ob določenih dneh, ko imajo svoje žurke, snifajo kjerkoli, bolj so izobraženi in razgledani bolj je to med njimi in in nekaj običanjega…fuj…pa tak svet!

Jaz se dam takoj testirat! Zakaj? Ker nimam česa skrivat. Ne pijem alkohola, ne kadim, ne uživam prepovedanih drog, še kave skorajda ne pijem. Menim, da ljudje, ki se nočejo dati testirat, sigurno nekaj skrivajo.

Jaz čisto nič ne skrivam, pa niti slučajno nisem navdušena nad tem, da bi mi delodajalec dal vsako jutro za pihat pred službo, ker se mi to zdi ponižujoče.

ja jst jih čist razumem da se bojijo tega testa… Tud jst bi se ga bala če bi uživala prepovedane substance…:)))

Vsa kontrada s strani koalicije je po mojem zato, ker vejo, da nekateri njihovi uživajo prepovedane droge in jih ščitijo. Kako bi pa govorili o človekovih pravicah, če bi se izkazalo, da so drogirani ? In kje so moje pravice ? Zakaj moram dopuščati, da nek drogeraš z zakoni, ki jih je napisal v opojnem stanju vpliva na moje življenje ?
Kako pa bi bilo in kako bi se vi počlutili,
če bi vas pregledal zdravnik, ki bi bil zadet od kokaina, ali
gasilec, ki bi vam zalival vrt namesto, da bi gasil vašo gorečo hišo,
ali zobozdravnik, ki bi vam popravljal zdrave zobe, ali
učiteljica, ki bi samo prepevala v razredu ali
uradnik, kibi vam dal žig na vašo roko namesto na dokument itn.

In prav to se želi preprečiti. In koalicija je proti. Zdrava pamet je šla po gobe.

Spet se zelo dobro vidi, da tisti, ki najbolj šimfajo čez komuniste, najbolj sanjarijo o totalitarni državi s popolnim nadzorom nad posameznikom. Že včeraj sem govorila, da nam ob ponovnem prihodu Janeza Janše na oblast grozi fašizem, in zadnji predlog SDSja samo kaže, kako si oni predstavljajo človekove pravice.

Sicer pa, če citiram kar samo sebe s Političnega čveka, je moj pogled na zadnje SDSjevske nebuloze takle:

“Kot zadrti anarholiberalki mi povsem dol visi, kdo se drogira in kdo ne, tako ali tako mislim, da bi bilo treba ves promet z drogo dekriminalizirati.

Po drugi strani se mi zdi pa misel na raznorazne teste zelo privlačna. Za začetek bi uvedla na vsakih volitvah test osnovnošolske izobrazbe in pismenosti, ki bi ga morali opraviti volilci, in sicer kar na drugi strani volilnega listka; če ne bi bilo pravilno najmanj 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odgovorov, bi bil volilni listek neveljaven. Vprašanja bi bila različno težka, začelo bi se s tem, kaj je težje, kila perja ali kila svinca, vsekakor bi moralo biti vključeno pravilno sklanjanje mater in hčera, take stvari.

Za parlamentarce bi pa seveda predlagala še nekaj testov, na primer
– test plačevanja položnic
– psihološki test
– merjenje IQ (ki bi moral biti za parlamentarce višji vsaj od sobne temperature)
– test barvne slepote (za tiste, ki se jim prikazuje rdeče)
– test paranoje (za tiste, ki jih za vsakim vogalom preganjajo komunisti)
– preizkus izkopavanja kosti v hudih in še hujših jamah (najmanj 5 kosti v eni uri)
– test popolne prifuknjenosti (za tiste, ki vidijo leteče vijoličaste slone)
– osnovnošolska matematika (ali parlament lahko izglasuje, da je dva + dva enako -75)
– in tako naprej, open to suggestions.”

Točno to.
Ni važno, če se država sesuje do podna, glavno, da bomo vedli, če se kdo od poslancev ali vlade mogoče drogira …
Mislim, da je ta trenutek v Sloveniji miljon stvari, s katerimi bi se blo parlamentu bolj pametno ukvarjat.


Saj droge in alkohol niso od včeraj, poslanci tudi niso od včeraj, nekateri se valjajo v parlamentu že 20 let.

Kaj misliš komandir, zakaj pa ta zakon ni sprejela današnja opozicija že pred tremi leti, ko je imela še večino v parlamentu in bi šel zakon gladko skozi? Boš zmogel odgovor?

>Kot zadrti anarholiberalki mi povsem dol visi, kdo se drogira in kdo ne, tako ali tako mislim, da bi bilo treba ves promet z drogo dekriminalizirati.

Jaz se s tem načeloma strinjam, obenem pa mislim, da bi morali močno poostriti kazenski sistem. Predvsem za povratnike (kar drogeraši/pijanci običajno tudi so), bi morali močno stopnjevati kazni. Če nenehno krade torbice starim mamam in vdira v stanovanja ali pa se ga pijan povzroči nesrečo, potem ga je potrebno postaviti na hladno za par deseletij. Imej svobodo do uživanja opojnih substanc, ampak če ne znaš normalno funkcionirati v družbi, izvoli za rešetke.

New Report

Close