Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sveta spoved

sveta spoved

pozdravljeni

Minilo je že veliko let(20) kar sem bila pri sv. spovedi.Sedaj pa imamo en tak dogodek,pa se spodobi da grem.

Tisti ki hodite k spovedi,prosim povejte kako sploh poteka,ker sem čisto pozabila.Kaj rečeš ko prideš not,kako gre tisto kesanje….saj v bistvu niti nevem kaj naj povem(grehi),ampak to bom že nekaj:

Glede na to da smo tukaj anonimni,morda lahko poveste kaj ve poveste,kašne grehe…

gotovo je razlika kot takrat ko si otrok ko rečeš da ne ubogaš staršev,da ne hodiš redno k maši itd…

hvala vsem ki mi boste pomagali

želim vam lep dan in lep vikend

http://www.sv-nikolaj.org/Strani/Duhovno/spoved.htm

Evo, tukej maš obrazec. Grehe boš mogla pa sama vedet. Al kako? 🙂

Lepo!

Ampak pri meni bi bil en problem: namreč znam na pamet samo tisto, kar imam na plonkiču. A bi jaz lahko imela pri spovedi baterijo, da bi videla brat?

Lepo!

Ampak pri meni bi bil en problem: namreč znam na pamet samo tisto, kar imam na plonkiču. A bi jaz lahko imela pri spovedi baterijo, da bi videla brat?[/quote]

Nihče ti ne bo delal problema, če obrazcev sploh ne znaš. Danes je spoved lahko čisto preprost pogovor s spovednikom ponavadi je vedno tudi luč prižgana, v spovednicah so klopce, tako da se ti ni treba nič bati, če več ne znaš tistih uvodnih besed. Kesanje pa zagotovo še znaš.

Aha, potem je ta stvar bolj preprosta kot je bila včasih:-))

Ja ja, kesanje pa znam, ga včasih tudi doma prakticiram.

Pridi k meni k spovedi 🙂

Zdaj pa nekaj resnega za v nedeljo:

Cenjene in cenjeni,

oprostite, da vam pošiljam tole pošto.
Tisti, ki so stvari preštudirali pravijo, da je pomembno, da gremo na referendum in glasujemo PROTi.
Nekaj razlogov je navedenih v dodatku.
Molimo za ljudi te vlade in vse, ki igrajo v ozadju. Mislim, da do sedaj, po komunizmu, še ni bilo tako negativno nabite garniture, ki bi tako načrtno podirala vse kar služi sožitju in narodnemu blagru.

blagoslova in mir z vami

p. Vili

ODBOR ZSSS ZA ENAKE MOŽNOSTI OPOZARJA:
ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE:
 izgubile svojo ekonomsko neodvisnost in postale odvisne od podpore družine oziroma partnerja,
 odložile rojstvo svojega prvega otroka za nedoločen čas, ko jim bo (če jim sploh kdaj bo) uspelo dobiti delovno razmerje za nedoločen čas,
 ostale brez pravice do porodniškega in starševskega dopusta (te pravice na malem delu ni),
 ostale brez pravice do odsotnosti z dela zaradi nege bolnega otroka (te pravice na malem delu ni),
 zdrknile v revščino v času svoje aktivne dobe, saj bodo v storitvenih dejavnostih prisiljene sprejeti malo delo za krajši delovni čas,
 zdrknile v revščino na stara leta, saj jim v malem delu nikoli ne bo uspelo privarčevati kakršnekoli starostne pokojnine (o spodobni polni pokojnini pa bodo sploh lahko le sanjale),
 ženske na malem delu bodo izgubile realno enakopravnost, ki jim jo zagotavlja zaposlitev za poln delovni čas.
Pa je vse to res?
DEJSTVA:
 slovenski zakon o malem delu kopira nemškega – najverjetneje bodo tudi njegove posledice pri nas enake kot v Nemčiji,
 v Nemčiji:
o so po nekaj kratkih letih odpravili omejitve števila dovoljenih ur malega dela tako za delavce kot za delodajalce,
o le še 49 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk ima delo za poln delovni čas (manj kot polovica!!!),
o med delavci na malem delu je 68 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk (med desetimi na malem delu je sedem žensk!!!),
o ženske so prisiljene sprejeti malo delo, ker so delodajalci svojo organizacijo dela prilagodili malemu delu,
o zaradi nizkega zaslužka v malem delu so ženske znova zdrknile v ekonomsko odvisnost od partnerja,
o 10 let malega dela da zgolj 40 € pokojnine – revščina na stara leta.
ZATO ODBOR ZSSS ZA ENAKE MOŽNOSTI POZIVA ŽENSKE:
1. vsekakor se udeležite referenduma o zakonu o malem delu, saj bodo odločili tisti, ki bodo glasovali (odločajte torej o svoji usodi!),
2. glasujte proti zakonu o malem delu in s tem glasujte:
 za svojo enakopravnost,
 za svojo ekonomsko neodvisnost,
 za delo s polnim delovnim časom, ki edini prinaša dostojno plačo,
 za svojo pravico imeti družino in skrbeti za svoje otroke,
 za pravico do porodniškega in starševskega dopusta,
 za pravico do bolniške odsotnosti z dela za nego bolnega otroka,
 za spodobno pokojnino in proti revščini na stara leta!
Lučka Böhm, predsednica odbora ZSSS za enake možnosti žensk in moških


tole se pa moram oglasit.Glej,sem verna(ok vzgajana v veri).Proti veri nimam nič,ker ne uči nič slabega,imam pa ogromno proti cerkvi in njenim uslužbencem.
Da ti razložim moje stališče beri dalje.
Bila sem stara 15 let,takrat sem obiskovala prvi letnik srednje šole.Kot vsa leta pred tem,me je tudi to leto mati gnala k spovedi ravno v tem času,tik pred veliko nočjo,ker naj bi se to spodobilo!Malo nejevoljna,pa vseeno sem šla.Ok,procedura…moji grehi so…itak,da vedno rečeš,da preklinjaš,da večkrat ne ubogaš staršev,tralali,tralala!Nakar nastopi zame doživljenski šok.Župnik(kar precej v letih)me najprej vpraša koliko sem stara.Povem,sledi vprašanje,če sem že imela spolne odnose.WTF?!Naj mimogrede omenim,da se je to zgodilo pred 20-imi leti,da sem bila takrat stara 15 let,da sem resnično izgubila nedolžnost pri 19-ih.Bili smo otroci iz drugih časovnih vzgoj,sploh iz kmečkih krajev in ne ni mi žal,da sem bila tako pozna.Upam,da bo moja hči šla po mojih sledeh,kar se tega tiče,čeprav dvomim.
Skratka;njegovo vprašanje me ni toliko presenetilo,kot me je prizadelo.Rabila sem kar nekaj časa,da sem zadevo povedala svoji vele verni materi in se na svoje in njeno zdravje zaklela,da ne stopim več v spovednico.Rekla sem ji le še ,da če res obstaja Bog in če oprošča grehe,vsekakor ne rabimo posrednikov!
Ne boš verjela,od tistega dne moja mati ni več vstopila v spovednico.Še vedno gre vsako nedeljo k maši,spoštuje vse ostalo kar je povezano z vero.
Sama sem se poročila v cerkvi,krstila že dva otroka,a po vseh do-kao-obveznostih spovedi nisem šla.Pa sem vseeno poročena v cerkvi in oba otroka sta krščena!
Nehaj se obremenjevat in imej v glavi moj slogan;ČE JE BOG IN ČE ODPUŠČA GREHE,NE RABIMO POSREDNIKOV!
Srečno!

@na, žal mi je, da si imela slabo izkušnjo.

Na srečo obstajajo tudi duhovniki, ki človeku prisluhnejo, pomagajo razrešiti dileme.
Dandanes niso spovedi več točno po obrazcih, temveč gre bolj za nek pogovor, kot nekakšen posvet pri psihologu. Pogovor teče tudi o stvareh, ki jih ne zaupaš vsakomur oz. jih največkrat še samemu sebi težko priznaš.

Seveda pa nekateri duhovniki znajo bolje, drugi slabše prisluhniti, še vedno pa so le ljudje, ki imajo tudi napake. Velja pa tudi upoštevati, da vsakdo ni za vsakogar. V večjih cerkvah, kjer hkrati spoveduje več duhovnikov oz. v času božiča, velike noči se vidi pred katero spovednico je najdaljša vrsta. Predvidevam, da ljudje že vejo, kam grejo, kaj lahko pričakujejo. Spovednika pa si lahko izbereš sam, kot recimo osebnega zdravnika.

Verjetno bi bilo manj problemov, če bi se vsak človek lahko vsaj enkrat na leto komu zaupal, ne vsega tiščal v sebi. Slovenci pa bi to še posebej potrebovali, se ve zakaj.

Srečno!

men je pa župnik prepovedal hoditi k sveti spovedi, ker je potem preveč svetlo

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj


tole se pa moram oglasit.Glej,sem verna(ok vzgajana v veri).Proti veri nimam nič,ker ne uči nič slabega,imam pa ogromno proti cerkvi in njenim uslužbencem.
Da ti razložim moje stališče beri dalje.
Bila sem stara 15 let,takrat sem obiskovala prvi letnik srednje šole.Kot vsa leta pred tem,me je tudi to leto mati gnala k spovedi ravno v tem času,tik pred veliko nočjo,ker naj bi se to spodobilo!Malo nejevoljna,pa vseeno sem šla.Ok,procedura…moji grehi so…itak,da vedno rečeš,da preklinjaš,da večkrat ne ubogaš staršev,tralali,tralala!Nakar nastopi zame doživljenski šok.Župnik(kar precej v letih)me najprej vpraša koliko sem stara.Povem,sledi vprašanje,če sem že imela spolne odnose.WTF?!Naj mimogrede omenim,da se je to zgodilo pred 20-imi leti,da sem bila takrat stara 15 let,da sem resnično izgubila nedolžnost pri 19-ih.Bili smo otroci iz drugih časovnih vzgoj,sploh iz kmečkih krajev in ne ni mi žal,da sem bila tako pozna.Upam,da bo moja hči šla po mojih sledeh,kar se tega tiče,čeprav dvomim.
Skratka;njegovo vprašanje me ni toliko presenetilo,kot me je prizadelo.Rabila sem kar nekaj časa,da sem zadevo povedala svoji vele verni materi in se na svoje in njeno zdravje zaklela,da ne stopim več v spovednico.Rekla sem ji le še ,da če res obstaja Bog in če oprošča grehe,vsekakor ne rabimo posrednikov!
Ne boš verjela,od tistega dne moja mati ni več vstopila v spovednico.Še vedno gre vsako nedeljo k maši,spoštuje vse ostalo kar je povezano z vero.
Sama sem se poročila v cerkvi,krstila že dva otroka,a po vseh do-kao-obveznostih spovedi nisem šla.Pa sem vseeno poročena v cerkvi in oba otroka sta krščena!
Nehaj se obremenjevat in imej v glavi moj slogan;ČE JE BOG IN ČE ODPUŠČA GREHE,NE RABIMO POSREDNIKOV!
Srečno![/quote]

pa hodiš?

Lepo!

Ampak pri meni bi bil en problem: namreč znam na pamet samo tisto, kar imam na plonkiču. A bi jaz lahko imela pri spovedi baterijo, da bi videla brat?[/quote]

Hahahaha, si me nasmejala. Lohk maš baterijo. Sam ti priporočam, da vzameš tisto za na glavo, da boš lahko še vedno naredla križ ipd. 🙂


tole se pa moram oglasit.Glej,sem verna(ok vzgajana v veri).Proti veri nimam nič,ker ne uči nič slabega,imam pa ogromno proti cerkvi in njenim uslužbencem.
Da ti razložim moje stališče beri dalje.
Bila sem stara 15 let,takrat sem obiskovala prvi letnik srednje šole.Kot vsa leta pred tem,me je tudi to leto mati gnala k spovedi ravno v tem času,tik pred veliko nočjo,ker naj bi se to spodobilo!Malo nejevoljna,pa vseeno sem šla.Ok,procedura…moji grehi so…itak,da vedno rečeš,da preklinjaš,da večkrat ne ubogaš staršev,tralali,tralala!Nakar nastopi zame doživljenski šok.Župnik(kar precej v letih)me najprej vpraša koliko sem stara.Povem,sledi vprašanje,če sem že imela spolne odnose.WTF?!Naj mimogrede omenim,da se je to zgodilo pred 20-imi leti,da sem bila takrat stara 15 let,da sem resnično izgubila nedolžnost pri 19-ih.Bili smo otroci iz drugih časovnih vzgoj,sploh iz kmečkih krajev in ne ni mi žal,da sem bila tako pozna.Upam,da bo moja hči šla po mojih sledeh,kar se tega tiče,čeprav dvomim.
Skratka;njegovo vprašanje me ni toliko presenetilo,kot me je prizadelo.Rabila sem kar nekaj časa,da sem zadevo povedala svoji vele verni materi in se na svoje in njeno zdravje zaklela,da ne stopim več v spovednico.Rekla sem ji le še ,da če res obstaja Bog in če oprošča grehe,vsekakor ne rabimo posrednikov!
Ne boš verjela,od tistega dne moja mati ni več vstopila v spovednico.Še vedno gre vsako nedeljo k maši,spoštuje vse ostalo kar je povezano z vero.
Sama sem se poročila v cerkvi,krstila že dva otroka,a po vseh do-kao-obveznostih spovedi nisem šla.Pa sem vseeno poročena v cerkvi in oba otroka sta krščena!
Nehaj se obremenjevat in imej v glavi moj slogan;ČE JE BOG IN ČE ODPUŠČA GREHE,NE RABIMO POSREDNIKOV!
Srečno![/quote]

pa hodiš?[/quote]

Ne,čeprav sem se tudi glede tega pogovorila z drugim duhovnikom,ki pravi,da če se med mašo pokesaš glede svojih grehov,da je isto kot spoved in lahko greš.
Vsekakor ve za mojo situacijo.Sem iz primorskega konca,ta duhovnik,ki sem se z njim pogovorila,pa je iz gorenjske.

pa hodiš?[/quote]

Ne,čeprav sem se tudi glede tega pogovorila z drugim duhovnikom,ki pravi,da če se med mašo pokesaš glede svojih grehov,da je isto kot spoved in lahko greš.
Vsekakor ve za mojo situacijo.Sem iz primorskega konca,ta duhovnik,ki sem se z njim pogovorila,pa je iz gorenjske.[/quote]

Ne, ni isto. Ne moreš samemu sebi dati odveze. Oz. ali se sama blagoslavljaš…
Seveda pa tebi to nič ne pomeni oz. se nisi dovolj poglobila, da bi razumela bistvo spovedi.
Zakaj pa ne greš na Gorenjsko k spovedi, če ti primorski duhovniki ne ustrezajo?

Ne,čeprav sem se tudi glede tega pogovorila z drugim duhovnikom,ki pravi,da če se med mašo pokesaš glede svojih grehov,da je isto kot spoved in lahko greš.
Vsekakor ve za mojo situacijo.Sem iz primorskega konca,ta duhovnik,ki sem se z njim pogovorila,pa je iz gorenjske.[/quote]

Ne, ni isto. Ne moreš samemu sebi dati odveze. Oz. ali se sama blagoslavljaš…
Seveda pa tebi to nič ne pomeni oz. se nisi dovolj poglobila, da bi razumela bistvo spovedi.
Zakaj pa ne greš na Gorenjsko k spovedi, če ti primorski duhovniki ne ustrezajo?[/quote]

Jaz vsekakor ne hodim nikamor k spovedi,pač,sem se imela priliko pogovorit z normalno osebo.Ti pa le pogumno romaj od enega do drugega fara,pa ne pozabi mu razkrit vse svoje spolne fantazije 😛 In ja,dali ti bodo odvezo-pod takšnim ali drugačnim pogojem :))

Na bruhanje mi gre ob takšnih duhovnikih, ki se bolj kot z grehi svojih faranov (gospa je vprašala o spovedi, ne o politiki) ukvarjajo s politiziranjem. Poplavo enih tem ste odpirali za politično agitacijo, je bilo treba še to izkoristiti?

Si ti v božji službi ali v službi politiki?

Res, na bruhanje mi greš.

ko sem bila ša jaz v rosnih letih,se ne spomnim da bi me kdaj župnik spraševal za kak določen greh. Sam si zato tam,da poveš kaj te mori,mar ne?

No zdaj,ti kao modreni župniki in pa tudi starejši firbčni župnikiki,ti pa zdaj kar zaslišujejo. A varaš ženo,ali varaš moža,ali ješ kontracepcijske tablete???? Halooo?

… baš mnogo k spovedi, ne fantazirajte, kako je tam dandanes. Punca je imela slabo izkušnjo, velika večina spovednikov samo prisluhne in če želiš pogovor, nasvet, so za to tam.

Na žalost pa včasih tudi kaka cvetka prileti, če imaš smolo.

moja izkušnja z zasliševanjem se je zgodila lani,ja je pa res,da je to storil “gostujoči” župnik,in ja je res vse odvisno od župnika.

… res se zgodi, zato pa je dobro premislit, h komu in zakaj greš k spovedi. Mam tudi jaz slabe izkušnje, pa zato nisem odnehala, samo malio bolj izbirčna sem postala.

Mislim, da ste preveč razvajene in v vato zavite. Kaj pa je to kaj takega, če te duhovnik vpraša če si imel spolni odnos. Mene je tud vprašal, pa sem mu rekel, da nisem imel. in je blo vse OK. Delaste halo tam kjer ga ni oz. iz muhe slona. Znano je, da premnoga dekleta zgubijo “nedolžnost” že pred 15-stim letom. Pa tudi, če bi rekla, da si izgubila “nedolžnost” pred 15-stim letom ne bi bilo nič kaj narobe, le nekaj Zdravamarij in Očenašev bi več dal za pokoro. Kak “smo” eni občutljivi.

Sveta Spoved je zdravilo za dušo. Ni nič čudnega, da je dandanes toliko več psihičnih bolezni, ko pa dušo bičajo raznorazne travme in grehi.

Kako se imenujejo pravila 5P pri sveti evharistiji in spovedi?
premisli
pokesaj
poboljšaj
kaj so ostali?
hvala

Spoved kot orodje za rezbremenitev duše. Z drugimi besedami: “Resnica osvobaja”
Več na: Vaš link

Jaz ne hodim k spovedi, ker bi se spodobilo.
Ne hodim tudi ne zato, ker nimam posebnih grehov.
Sicer pa : spoved naj bo skupna, kot pri evangeličanih.Isto naj bo s celibatom in ženskami -župnicami.

New Report

Close