Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sita sem ga

Sita sem ga

do grla in še čez sem ga sita.
Vse mi gre na živce. Da ne pospravi časopisa za seboj, da so čevlji povprek, da navije muziko, ko bi moral otrok spat, da kupuje poli salamo, ko je otrok ves pikast, da so mu banane drage, sladkarije pa ne….
poln Qrac ga mam. Ne spoštujem ga več, ne da se mi bit več prijazna in vljudna in počasi postajam nesramna. Tega pa ne maram.
Kdaj je v vas zares počilo, da ste odšle…. mene je še strah. Strah me je, da ga bo otrok zaman čakal, da se bova bodla za ne vem kaj vse…..strah me je, da bom potem ugotovila, da sem naredila napako, povratka pa ne bo. Ni me strah zase, jaz lahko živim sama, strah me je za otroka.
To kar je sedaj, pa je tudi en drek vredno.

no no, saj veš, da ti bo dal dec konc brez veze se tebi kaj odločat

odvisno od tega kakšen je tvoj mož, bi morda šlo, da gresta začasno mal narazen, da ti mal zadihaš? Čisto prijateljsko? Ali je on tak ego, da tega ne bi mogel prenesti?

nova
Uredništvo priporoča

Otročja in nezrela si.
Izbrala si ga za očeta vajinega otroka.
Ne govori bedarij in odrasti. O resnih stiskah ljudje nikoli ne razpravljajo na forumih. Sem si prišla samo malo odventilirat, in če to počneš tudi doma, je verjetno, da je tudi on sit tvojega tečnarjenja.

Jaz sem pa sita teh tečnob, ki se vsako jutro usedejo sem gor in jamrajo, odlagajo, potem pa grejo naprej.

sama sebe si sita
ja kaj naj
se usrtrelim
grem pod vlak. To bo lažje izvedljivo.

Jaz sem imela enako situacijo doma pa sem eno jutro iz dolgočasja šla pogledat na en portal, malo pogledala fotke, zabila jutro, domači popoldan je bil itak živa mora….
Spoznala sem moškega v situaciji zelo podobni moji, začela sva si dopisovati, jaz sem ga imela za neke vrste psihiatra, z njim sem lahko bila točno to kar sem, brez olepševanja, sprenevedanja, brez nekaj na silo.
Preskočila je iskrica, srečala sva se, noro sva se ujela in sedaj živim dvojno življenje četrto leto.
Partner mi še zmeraj gre na živce, skregava se v sekundi…ampak sem jaz bolj umirjena, veliko berem, športam, vzorno skrbim za oba otroka, nič mi ni težko, sem nasmejana, počutim se ljubljeno, skrbim zase veliko bolj kot prej.
Niti v sanjah nisem nikoli pomislila na koga drugega, moj partner mi je bil prvi v vsem, ampak tole kar imam sedaj je zame odrešitev.
To je moja zgodba in ni rečeno, da bi tebi ustrezala.

jaz sem ga sita še bolj kot ti. Poleg tega kar si ti naštela, mene še psihično muči, čustveno izsiljuje, tudi kakšna grožnja pade, pa še kar vtrajam, za koga ne vem, menda zaradi otroka. Kdaj bom šla? Upam da prej, kot me bo vrgel skozi okno. Kaj bi pa ti meni svetovala??????

Vsem vam ki jamrate o razmetanih čevljih in ležanju po kavčih…. ne gre slabo. Če so to problemi?
In, kaj bi rada slišala? Tiste, ki so se v preteklosti ločile, ti bodo rekle Loči se. Tiste, ki imajo doma en cel trop sončkov in so prepričane, da je njihova družina najbolj idealna, ti bojo rekle Glej, vztrajaj, pogovori se, poskusi tako in tako, misli na otroka itd…
Sama razmisli! Sama naredi! Sama oceni! Zrasti in se sooči. Nimam drugih nasvetov.

Če nista oba za pogovor pol je isto kot bi govoril sosedovi steni.

Glej če je tvoj mož res brez volje do pobotanja in se ne misli nič potrudit potem brez zveze vstrajaš.

Sicer pa ne vem kaj si pričakovala od popolnih monovk – da imajo iste težave? Pa kje, bože, one imajo vse popolno!

Vsem vam ki jamrate o razmetanih čevljih in ležanju po kavčih…. ne gre slabo. Če so to problemi?
In, kaj bi rada slišala? Tiste, ki so se v preteklosti ločile, ti bodo rekle Loči se. Tiste, ki imajo doma en cel trop sončkov in so prepričane, da je njihova družina najbolj idealna, ti bojo rekle Glej, vztrajaj, pogovori se, poskusi tako in tako, misli na otroka itd…
Sama razmisli! Sama naredi! Sama oceni! Zrasti in se sooči. Nimam drugih nasvetov.[/quote]imaš prav, vsak se na koncu sam odloči, kakorkoli že, je pa fajn slišat mnenja drugih in izkušnje, čeprav je vsaka situacija unikatna, tako da univerzalne rešitve ni, ampak pogled še z drugih strani vedno prav pride, mogoče nekdo slepo nekaj verjame, pa dobi dober nasvet in še v tej smeri malo razmisli in se mu odprejo nove rešitve, tako da so izkušnje drugih vedno zelo dobrodošle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Še enkrat preberi, kaj te pri decu moti:
– časopis
– čevlji
– muzika
– poli salama

Ej, pa to je osnova vsakega deca. A fuzbala ne gleda? A pa te posluša ko govoriš? Potem sicer ni čisto pravi dec.

Poslušaj, če te ta moti, ti noben ne bo ugajal. Ne rečem, mogoče je kaj drugega zadaj, ampak to, kar si napisala je zame odraz ene res tečne babe.

Moja žena tudi pusti torbico, kjer ji pade, pa jest moram neke zelenjavne narastke, pa čevljev si nabavi, kot da sem Onassis, pa zadnjič si je na zabavi prižgala dva čika, pa enkrat me je napiz…, ko sem prišel dve uri prepozno domov, pa kar naprej mi tašča uletava….in ja, vse to mi gre na živce. Ampak samo na živce, ni mi pa to preraslo v obsesijo. Pa njej gre na živce, da otroke filam s kokakolo, pa da keš zagonim za računalnike, pa da pri kosilu berem revije, pa da mi ni panike dat gor stare štunfe. Pa mi teži, jaz se ji pa malo smejim, pa kaj. Sej nismo popolni.

Ampak imamo se pa super, ravno zaradi tega, ker ne dopustimo, da bi nam napake drugih ali pa lastne muhe uničile življenje.

Sej ti greš tud njemu na živce, pa se požvižga na to. Požre eno poli salamo pa je.

To, kar ti gre na živce pri njem je le posledica nekega globljega vzroka. Usedi se, umiri se in najprej dobro razmisli, ZAKAJ ti gre vse tako na živce, kdaj si ga nehala spoštovat, kdaj te je začelo vse to motiti (ker poli salame najbrž ni začel letos oboževat, muzike tudi ni začel poslušat šele sedaj…) in ugotovi: kaj te resnično moti pri njem? Si mogoče postala tako zaščitniška mamica, da si ga začela poniževat in mu izkazovat nezaupanje in nespoštovanje – on pa ti to vrača, ker je ljubosumen (na otročka)?
Z njim ne ravnaš kot z odrastlim, razsodnim, odgovornim moškim – o njem govoriš, kot o nevzgojenem mulcu, ki se ga nič ne prime in ti nalašč nagaja!

Vzroki so bolj resni od salame in glasne muzike, otrok pa dvomim, da je alergičen le na njegovo poli;)

Če boš v njem še lahko našla moškega, v katerega si se zaljubila, se skušaj z njim pogovoriti o tem, kdaj te je tako razočaral (s čim), da te sedaj moti že njegova senca; pa ne obtožuje ga, da je vsega on kriv, ker gotovo ima svoje razloge za to, da te ignorira in ti nagaja!

Pa srečno!


In ženske seveda padajo na prave dedce.
Zelo malo je bilo že od nekdaj takih, ki so videle več, kot pa le “fasado”. To je…denar…avto….frizura…rit….

hu, kok fino, da usaj ena spoštuje moški spolni organ in mu podeli veliko začetnico
bravoooooooooo

Solze so mi tekle….od smeha!

Pozdrav,

Maja

to se pravi, da se tebi tudi fučka, če je tvoj otrok alergičen na kako hrano in mu jo boš vseeno tlačil v rit samo zato, ker je poceni?
pa da boš navijal muziko ob pol desetih zvečer, boli te Q, če se ti otrok dere v otroški sobi, saj ga ne uspavaš ti?

jaz nad določenimi rečmi, ki so bile omenjene zgoraj ne bi kr zamahnila z roko….

Človeku, ki ga imaš rad, odpustiš tudi napake, kogar ne maraš, mu niti vrline ne pomagajo.

Politika, diplomacija, lisica bodi. Joj, babe …moške se da okrog prsta ovit. Pa kaj dobrega skuhaj ..tudi to je pomembno. Kdo pa ni kdaj vsega sit ?!

Sta dve poti;
se razideš ali pa ostaneš “mučenica”!


dobra

Rada ga imej in ko ne bo več njega, ne bo vsega tega in še saj veš kaj. Tamalga.

Ko sem ugotovila, da ob otroku vzgajam tudi moža, sem se zamislila nad vlogo dvojne mame in nehala.
– časipis pustiš, kjer je, ko se jih nabere čez glavo, bo pospravil
– čevlje pustiš, kjer so, še stopiš na njih, da jih pošvedraš, bo pospravil
– če je otrok mali, itak poli salame ne more sam vzet, če je malo večji, pa mu razložiš, da dobi pke in tega ne sme jest – otroci raumejo
– sadje kupiš sama

Mislim, da ti iščeš probleme in ne rešitve, zato pa si tako nezadovoljna z sem, najprej sama s sabo, potem z možem in na koncu z vsem okoli sebe.

Bom malce grob.
Vse kar navajaš, od poli salame naprej, je samo pičkin dim, če bi… te v redu pofu.kal.
Pa te ne.
Žal je tako. Pa ne mi zdaj govorit, da ti manjka pogovor, pa razumevanje, pa…
Poznam primere, kjer imajo v redu ženske še dosti večje kretene, pa so nasmejane.
Žal je tako.
Žal.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Dec je povedal in tako je. Vprašaj ga kaj vse njega moti pri tebi.

New Report

Close