Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lizing bo izplačan, kaj pa kasko zavarovanje?

Lizing bo izplačan, kaj pa kasko zavarovanje?

Lep dober večer!

15. marca nam poteče lizing za avto. Položnice sicer še nimamo, ampak rok plačila bi moral biti po pogodbi 15. marec. Zavarovanje za avto pa nam poteče 10.3. Kasko zavarovanja po poteku lizinga ne bi več imela. Kaj narediti zdaj? Kar sklenemo navadno zavarovanje brez kaska? Se šteje za potek lizinga dan plačila?

Hvala že vnaprej

jah seveda. saj kasko velja še mesec dni po izteku pogodbe, če se slučajno kaj zgodi.

mi je ušlo
seveda sklenite zavarovanje brez kaska.

nova
Uredništvo priporoča

jaz bi raje jutri vprašala lizing hišo, kot pa se zanašala na mnenja nepoznavalcev.
Formalno gledano mora biti avto na lizing ves čas trajanja lizinga kasko zavarovan.
Raje preveri.


ja, se strinjam

Poleg tega kasko zavarovanje (delni kasko enako) NIMA respiro roka, tako da poteče z dnem zapadlosti police (ne velja kot za obezno da “velja” še 30 dni)!

Hvala, sem že poslala mail lizing hiši. Samo kako to potem izvesti? Se da sklenit kasko za 5 dni?

Načeloma se dá skleniti kasko zavarovanje tudi za krajši čas. Povprašajte zavarovalnico za detajle glede sklenitve takega zavarovanja. Je pa višina premije seveda ustrezno višja.

Enostavno plačaš lizing 5 dni prej pa je. Saj je to zadnja položnica, ko jo poplačaš je avto tvoj. Ne vem zakaj bi čakala teh 5 dni.

Ne razumem pa zakaj imaš 5 dni razlike. Jaz ko sem kupila avto oz. ko sem ga dobila sem ga še isti dan zavarovala. Čemu si čakala 5 dni?

Pokliči svojega zav. agenta, pa ti bo on vse razložil, v skrajnem primeru pač skleneš kasko za najkrašjo možno obdobje. Ne sprašuj na okencu, temveč pokliči na svojo zavarovalnico in naj ti pošljejo agenta na dom (če ga slučajno še nimaš).

Jaz bi ga z veseljem plačala, ampak še niso poslali položnice.

Tudi jaz ne razumem, od kod zamik. Prvi obrok je bil 9.3., druga dva pa 15. (smo vzeli na tri obroke). Tega nismo določili mi. Avto smo seveda zavarovali takoj po prvem obroku.

Smo pa vmes tudi že klicali na zavarovalnico in pravijo, da naša lizing hiša ne komplicira.

Hvala vsem!

Kaj piše na polici? Lahko, da je datum plačila položnice drugačen kot datum zavarovanja.

Jaz sem imel leasing na 13 mesecev. Šel sem na leasing hišo, in se dogovoril za predčasno poplačilo, da sem ob naslednji registraciji lastništvo vpisal nase. Res ne vem, zakaj moraš čakati na to nesrečno položnico…

Do lizing hiše imam 100 km. Je ceneje počakati. 🙂

Sicer niso poslali položnice, ampak podatki za plačilo so pa prišli danes, tako da je rešeno.

New Report

Close