Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne znam se učiti

Ne znam se učiti

Ugotovila sem, da se ne znam učiti. Popoln bebec se zdim sama sebi.
že 14 dni prebiram literaturo (kao poglobljen študij), a ko grem nazaj ponavljat, je tako, kot da še nikoli nisem slišala za to.

Ima me, da bi vrgla puško v koruzo… resno. Pa to se mi ne dogaja prvič, ampak zdaj mi je dojadilo. Zakaj potrebujem cel mesec (ali pa še več) da si špridem gor, da je vse skupaj čisto logično?

Eh….

pa diplomirana si??? ali?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

priporočam ti, da intenzivno študiraš takrat, ko imaš intelektualni ciklus v plus fazi – takrat špon 16 dni, boš hitreje razumela, si zapomnila in imela res kaj od vloženega časa za študij

v drugi fazi intelektualnega cikla tvojega bioritma, ko je krivulja 17 dni v minus fazi – pod apsciso, pa samo obnavljaš že naučeno

ob kritičnih dnevih se nič ne učiš, škoda časa, ker nič ne gre v bučo

se splača, verjemi, lahko se prepričaš

srečno

“dipl. kripl” – ČUDOVIT NICK. Mislim, da jih imamo v naši politiki kar nekaj….

Nisi bebasta, ampak ti pač manjka koncentracije med učenjem. Med učenjem se izogni vsem motečim dejavnikom okoli sebe. Med učenjem imej tudi več pavz. Meni tudi pomaga če se učim zjutraj, ker sem takrat najbolj spočita.

Kot bi pisala kitajsko, nic ne razumem 🙂
Sem imela pa isti problem kot avtorica, odgovora ne vem, sem pa diplomirala 🙂

In ta informacija je blazno poemmbna za tvoj nasvet meni?

Ja, ne boš verjala, diplomirala sem. In to z 10. Povprečje izpitnih ocen sem imela nad 8 vsa leta. In ne, nisem študirala predšolske vzgoje ali razrednega pouka.

V času študija sem sem morala pač piflati, ker drugače ni šlo (pač, narava študija). zdaj, ko se ne učim več snovi iz faksa, ko je snov logična (no naj bi bila), pa odpovem na celi fronti.

To ni vprašanje, ki bi mučilo samo vas: Kako naj se učim?

(Uspešno) učenje je odvisno od mnogih dejavnikov. Metod, ki k temu pripomorejo je prav tako veliko. Katera metoda je prava? Tista, ki nam ustreza. Je pa tako, da je v bistvu vsako uspešno učenje odvisno od motivacije in nekakšne igrivosti in radovednosti. Tudi v navidez dolgočasni snovi se dá najti marsikaj, kar nas zamika, da raziskujemo in iščemo. In predvsem je pomebno, da tega procesa ne doživljamo kot muko in hudo obveznost.

In kakršnakoli metoda je boljša kot nobena.

Z navodili je tako, da niste vi zaradi navodil, temveč so navodila zaradi vas.

Pred leti sem v antikvariatu dobil v roke drobno knjižico poljskega avtorja Jaroslawa Rudnianskega: Kako treba učiti (Sarajevo 1967, Zavod za izdavanje udžbenika, [Jak sie uczyć, Warszawa 1964, Panstowowe Zaklady Wydawnictw Szkolnych], prevod: Tanje Dugonjić).

Ne vem ali si lahko to knjigo kje izposodite? Vsekakor je meni pomagala. Če želite, lahko jo ta teden poskeniram in jo kot pdf datoteko pošljem ali pa dam naslov s katerega si jo lahko sami prenesete.

Nekaj priporočil je tukaj: – http://e-kako.hr/posao/obrazovanje/kako-kvalitetno-uciti.html http://www.portalalfa.com/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=172&Itemid=95 in nekaj principov je v tej pdf datoteki Efikasno učenje: https://www.nsz.gov.rs/download/files/cms/attach?id=67

jaooo diplomo je pa res težko napisat…sem zadnjič brala diplomo, tema burek ;))))))) res hudooo dobr

10??? vsa čast res !!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Funkcionalna nepismenost – kar mi ne paše, pač ne vidim. Super ti gre. kar tako naprej.

žal nisem dipl. swan :))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Uh, zdej pa razumem, iz svojih izkušenj mi govoriš kako težko je napisati diplomo.

Kislo grozdje pa to….

ne iz svojih, iz drugih izkušenj predvidevam, da diploma ni nek bavbav

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

No, tej pa le veselo predvidevaj!

lej..ti priporočam, da se ne osredotočaš na mene, ampak na učenje…bo bolje :)))) če se boš name, ne boš mogla spat ali pa boš imela more ;)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

za @dipl.kripl

Morda se bo ta moj post podvojil, ker sem ga že poslal, vendar sem dodal neke povezave. Zdaj, ko sem odstranil povezave!:) upam, da bo šlo skozi.

[hr]

To ni vprašanje, ki bi mučilo samo vas.

(Uspešno) učenje je odvisno od mnogih dejavnikov. Metod, ki k temu pripomorejo je prav tako veliko. Katera metoda je prava? Najkrajši odgovor je – tista, ki nam ustreza. Je pa tako, da je v bistvu vsako uspešno učenje odvisno od motivacije in nekakšne igrivosti in radovednosti. Tudi v navidez dolgočasni snovi se dá najti marsikaj, kar nas zamika, da raziskujemo in iščemo. Če ne naravnost pa po neki obvodnici. In predvsem je pomebno, da tega procesa ne doživljamo kot muko in hudo obveznost.

In kakršnakoli metoda je boljša kot nobena. Z navodili je tako, da niste vi zaradi navodil,
temveč so navodila zaradi vas.

Pred leti sem v antikvariatu dobil v roke drobno knjižico poljskega avtorja Jaroslawa Rudnianskega: Kako treba učiti (Sarajevo 1967, Zavod za izdavanje udžbenika, [Jak sie uczyć, Warszawa 1964, Panstowowe Zaklady Wydawnictw Szkolnych, prevod: Tanja Dugonjić).

Ne vem ali si to knjižico lahko kje izposodite? Vsekakor je meni pomagala. Če želite, lahko jo ta teden poskeniram in jo kot pdf datoteko pošljem ali pa vam dam naslov s katerega si jo lahko sami prenesete.

V slovenščini je Dušica Kunaver napisala knjižico: Učim se učiti (1993)

Za Dušico Kunaver – sl.wikipedia.org/wiki/Dušica_Kunaver
Slučajno sem opazil, da ima svojo spletno stran in celo tečaje – http://www.kunaver.com

Ah, preveč se ceniš. 😉
Zaradi enega laboda pa res ne bom mela mor. Men je tako klepetanje čist prijetno. 🙂

no lepo…o čem bova še klepetali?
zihr so te moje učke premamile…priznaj;))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

MyD hvala za tole pisanje. Bom pogledala če si lahko tisto knjigoco sposodim v naši knjižnici. Pa vsekakor bom pogledala tole stran od Kunaverjeve.

Šel sem pogledati na COBISS. Vse kaže, da je v Sloveniji pet izvodov (+) plus še moj kot šesti 🙂

– Centralna tehniška knjižnica Univerze v Ljubljani, CTK • na dom: 1 izv.
– Zavod RS za šolstvo, Ljubljana, ZRSS • na dom: 1 izv.
– Gimnazija Celje – Center
– Miklošičeva knjižnica – FPNM, Maribor, PEFMB • na dom: 1 izv.
– Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika, Ravne

Lahko jo v svoji knjižnici tudi naročite.

MyD, omenjena knjiga v pdf obliki bi, verjamem, koristila marsikomu. 🙂

Ker nimam skenerja, bom pdf datoteko pripravil približno v enem tednu (morda do 8. marca) in obvestil zainteresirane. Morda mi uspe pripraviti tudi ocr, tako da datoteka ne bo prevelika.

Gre za zelo simpatično napisano knjižico namenjeno otrokom/učencem (in ne samo njim :). Obsega 150 strani A5 formata (148 x 210 mm). Včasih se sprašujem (in če sem odkrit, tudi malce zavidam) kako nekateri zmorejo na toliko malo straneh toliko veliko in nadvse koristnega ter uporabnega povedati.

Obvestilo bom sporočil na tem forumu ali pa poiščite informacijo na:

http://myd-slowmotion.blogspot.com/

Logično!
Možgani potrebujejo nekaj časa, da preklopijo z enolične piflarije na višji nivo učenja :))

New Report

Close