Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko zasluži cerkev z enim pogrebom?

Koliko zasluži cerkev z enim pogrebom?

Malo nižje je odprt en post o smrti, pa me kar tako malo za firbec interesira, koliko pokasira cerkev za en cerkven pogreb, recimo da je bil pokojnik katoličan, da so svojci verni kristjani in kot taki pripravljeni plačati najmanj za eno ali dve maši, pa še za dar cerkvi kaj dati, da ne pozabimo nabirke, kjer gre v procesiji kar veliko število ljudi. Nastavljen je pa pleten odprt nabiralnik, da se vidi koliko kdo da :).

Dajmo, matematiki, na plan. Pa da sta v fari vsaj dva taka pogreba na teden, ki se cerkvi več kot splačata…

Pa ne me napadat, da sem do cerkve sovražen, ampak je mogoče čas, da malo na odprte karte zaigramo in vidimo, koliko je ura.

Vse je gratis.
Plača se samo maša zadušnica in pa prostovoljnji prispevki. Vsak da po 100€ in župnik ima praznik na račun pogreba.

…kolko zasluži pogrebni zavod z enim pogrebom? Zaračunajo ti VSE!!! Dobesedno VSE!!! Tudi tisto, za kar jih ne prosiš. Pa država? Kolk € zmečeš za razne dokumente in uradnike ipd. Medtem, ko se ti sam odločiš za koliko maš boš dal.

nova
Uredništvo priporoča

Ja… odprte karte (z matematično logiko) bodo pa res pomagale ja.

Svašta no…

Ljudje v nabirke dajo, ker ŽELIJO dati. Nohče jim ne drži pištole na glavo.
Dar cerkvi dajo povsem PROSTOVOLJNO.

Aja, sem pozabila… tebe to ne zanima, ker itak resnica je ena. Tvoja!

Čisto odvisno, katero Cerkev imaš v mislih?
Hare krišna, Cerkev našega odrešenika, Scientolgijo?

Po moje je to “neizračunljivo”…
Se mi pa npr. ni zdelo prav, ko sem npr. župniku plačala pogreb z mašo (oz. dala prispevek), nato pa se je v cerkvi še pobiralo. Zakaj? Konec koncev sem dala toliko, kolikor je rekel, da moram dati. Torej je bil sam pogreb z mašo plačan, zakaj potem še pobirati denar od pogrebcev?!

Potem se zgodi, da določeni ljudje dajo takoj po pogrebu župniku še denar za mašo, a župnik nikogar ne obvesti kdaj ta maša sploh bo. Primer: sestra iz 100 km oddaljenega kraja da župniku denar za mašo in bi tudi tisti dan prišla k maši, a kaj, ko ne ve, kdaj maša sploh je. Se pravi, da moraš pozorno spremljati oznanila, da to odkriješ. Malo za luno, a ne? Če gledam svoje znance gledajo na to, da če je maša za nekoga od njihovih sorodnikov ali bližnjih znancev – želijo, da so takrat tudi oni v cerkvi, a za to, da je maša, sploh ne vejo.

Jaz sem za to, da se končno uvede nek cenik, kjer je jasno napisano, da se za sv. krsti prispeva toliko €, za prvo obhajilo toliko €, za mašo toliko… Ne pa kar tako – kolikor želite prispevati in potem se folk sprašuje, koliko naj sploh da, da bo v redu… Primer je več krsto v istem času, nekdo da 10€, nekdo 50€, nekdo 100€…

Saj sem vedel, da bodo najprej pametnjakovičili taki s plombo na možganih.

Nihče mi ni odgovoril jasno in konkretno – se pa vidi da sem vprašal za katoličane, se pravi da gre za RKC.

Upam, da se bo našel kdo, ki bo sposoben odgovoriti.

Ljudje v nabirke dajo, ker ŽELIJO dati. Nohče jim ne drži pištole na glavo.
Dar cerkvi dajo povsem PROSTOVOljnoresnica je ena. Tvoja![/quote]

Aha, je prostovoljnjo na bazi tega, da se človek sekira, da če ne bo dal, kaj bodo pa drugi rekli…hehe..in cerkev dobro služi na račun ovčic.

poberejo kr konkretn keš, maša tolk in tolk, zvonenje v cerkvi tolk in tolk, pogreb tolk in tolk…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pluralizem,
ne vem kako si lahko pozabil na Duhovno skupnost Oriš – energij narave in na Sveto Cerkev Annasann. 🙂

Sicer pa – smrt je bla, je in bo vedno donosna za VSE! Še za svojce, ki zavarvalnino pokasirajo.

Dragi, FirBec – priporočam ti, da stopiš do domačega župnika, ki ti bo verjetno z veseljem razložil, koliko stane krščanski pogreb.

Aja, konkreten odg. pa je: 17€. Tolko, kot znaša mašna intencija. Če pa hočeš zraven še kej druzga, potem je pa kašn € več. BTW: za vas reveže pa so pogrebi brezplačni. Tako, da ne skrbi, da te bo bogatuška cerkev oskubila. Te bo prej država.

na zadnjem pogrebu k sm bil, so mogl plačat mal več kt 200 eur, 70 eur za zvonenje, 100 eur maša, 50 eur pogreb… pa niso neki bogataši, s tem da je bla cela štala ker so “gospoda” zaparkiral, da je mogu revež z ministrantov nardit celih 10m peš.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

100€ maša? mhm mhm 50€ pogreb? mhm mhm

Sej bi ti še verjela, če ne bi mela sama izkušnje. Al je pa samo pr nas tok fajn župnk, da ma pocen pogrebe. :))))

kr verjem, ne rabš jih zagovarjat, razen če jim štange hodš polirat pa maš popuste…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hmmm… ne rabim zagovarjat? Tle ne gre za zagovor, ampak za konkretno dejstvo. A si ti mogoče navajen, da se vedno vsi s teboj strinjajo? Lej, tvoje izkušnje niso obče veljavne in nisi popek sveta, da boš širil neko mnenje, ki temelji samo na tvoji izkušnji. Če je nekdo dal 200€ za pogreb, naj da. Jst sem dala precej manj. In to niti slučajno ni odvisno od popustov, ki naj bi si jih, po tvojem mnenju, prislužla. Sicer pa – kdo te pa sili v krščanski pogreb? Naj te vržejo v morje, kar je zastonj. Nimam pojma, zakaj se obremenjuješ s stvarjo, ki se te ne tiče. Verjetno zato, ker hočeš usilit neko svoje mnenje in se delat pametnga, ker si proti nečemo. Trenutno si proti pogrebu. Ma, dej… odrast že in boš vidu, kok lepo je, ko se ti odpre morje enih opcij ter lahko izbiraš med njimi. Med njimi tudi glede pogreba.

Ne moreš dobiti konkretnega odgovora, ker konkretne cene ni! Za cerkven pogreb se v večini primerov odločijo svojci, katerih pokojni je bil katoličan in le-ta že za časa življenja izrazi svojo željo po pogrebni maši in maši zadušnici. In če je ta pokojni, vsaj pri nas, bil reden obiskovalec maše in nasploh nekako privrženec cerkve, župnik daruje mašo tudi, če nihče od svojcev ne plača.
Pri nas, na vasi, tako ali tako vsak za vsakogar ve, kako približno finančno stoji in od koga se kaj in koliko pričakuje. Se pa še ni zgodilo, da bi nekomu odrekli pogreb z mašo, če svojci ali kdorkoli ni mogel plačati.Ves ceremonial z mašo kljub temu poteka, sploh če je župnik pokojnika poznal. Tako, da tu po mojem enotnega zneska ni in tudi govorice, da župniki delajo le za denar, ne držijo! Lp!

eh ja… pejd še dve zdravi mariji zmolt pa en očenaš, ker tvoj oče prau, da zdle grešiš, si pa tud prej…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

V RKCju ni greh, če na forumu odgovarjaš ljudem, ki mislijo, da vse vedo. 😉

je pa greh laganje, tko da ajmo, v spovednico pa molt pa prosit pokore.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Laganje? Kje sem pa lagala?

mal nazaj ber, najdem vsaj 10 laži.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

No, Gunči, če pa vse tolk dober veš, zakaj pa skrivaš konkretno cifro?

Kolk pomeni tolk in tolk?

Ah, Gunnar – veš razlika je med laganjem in nekompatibilnostjo mojih in tvojih informacij. Po mojih informacijah pa ti lažeš. Poleg marsičesa drugega še. 🙂

No, Gunči, če pa vse tolk dober veš, zakaj pa skrivaš konkretno cifro?

Kolk pomeni tolk in tolk?[/quote]

brat se nauč, sm napisal konkretne cifre.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ne ne, ti konkretno lažeš, nekompatibilnost ni všteta.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close