Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek abnormalen račun za elektriko

abnormalen račun za elektriko

kr 317€ sva dobila ? se kdo dobu kj tacga dans?

Jah, račun za vaš omiljeni stadion je prišu! Ne ljute se, čoveče, ampak pravilno voli na volitvah.

Neee… Ej, malo se pozanimaj, od kod, ker normalno gospodinjstvo pa res ne more toliko elektrike porabt…

nova
Uredništvo priporoča

poračun?
Mi smo ga dobili prejšnji mesec, sicer je bil račun občutno nižji.

emore bit tolksen poracun… neki ni ok…. i hope 🙂

Ja, seveda, za vse je kriv Jankovic 🙂
Za stadion, za racun za elektriko, za neubogljive otroke in za to, da je dedec v gostilni, namesto doma, hehe

Seveda je lahko tak poračun, recimo večja družina, več pranja, nov sušilni stroj … opa, pa se nabere takoj okol 300 evrov na leto.

mlad par sva… nc ekstra ne kurva stroma…

Lahko bi bil tudi nakup toplotne črpalke / slabše kvalitete seveda.. Noben problem porabit 300€ za elektriko potem..

Ma ne more bit tak poračun, no.. Ne se hecat…

mahkje kaka toplotna heheh nc no… kuhava na strom pa pereva na strom.. pa tv komp pa likalnik ipd… to je to… nemogoce da je tak poracun… ce pa je… pa j…. jim m…. kretenom..

Zahtevaj ponovni izračun porabe.
Potem se pa logiraj na spletno stran Elektra in vsak mesec sproti javljaj porabo elektrike. Tako se boš izognila neprijetnim presenečenjem.

Preveri odčitane cifre z dejanskimi.Mogoče potrebuje kdo nova očala.Lahko je pa tudi s števcem kaj narobe. Pri nas je enkrat že podivjal,čisto zares!

…pa je samo malo čez 30? Bolje, da pokličeš na Elektro…

sva ze zabelezla kok j dans na stevcu in kok bo jutr.,.. bomo vidl ka se bo izcimlo,,,

Tem na Elektru ni nič za zaupat. Meni so poslali pred leti večji poročan, kot sem pričakovala. In sem šla vse knjižbe skozi po položnici. In kaj ugotovim, da kar nekaj plačanih položnic ni bilo knjiženih. Oziroma so knjižili na napačno številko, tako da je bil denar nakazan na davčno. In potem so od mene zahtevali, da uredim, da se denar prenakaže. Halooooo, tak sem se drla, da so me mirili, da bodo vse uredili in da je vse vredu. Jaz naj njihove napake popravljam? Jaz sem napisala prave številke, če pa so oni narobe vnesli, je njihov problem in jaz nimam nič s tem.

Tako da vse preveri!!!

Mi smo dobili 29€ težko položnico:-)

Mi smo dobili 26 €, pa veliko elektrike porabimo.
Smo pa nekaj let nazaj tudi dobili tak poračun in se je izkazalo, da se je ura pokvarila na števcu in ni preklapljala na poceni tok, tako da je celo leto vse šlo na dragi tok. Ker pa ura ni blizu stanovanja, ni nihče gledal nanjo. Poglej na račun, če je tudi pri tebi kaj takega, če ne, pa takoj reklamiraj in naj preverijo porabo.

koliko elektirke sta plačevala čez leto? sta nova v tem stanovanju?

namreč, ko se je moja prijateljica vselila na novo v stanovanje (novo kupljeno), je skozi celo leto plačevala en minimalen znesek, potem pa dobila poračun za 300 evrov in jo je skoraj kap, samo je bilo čisto realno, ker so ji tisti pavšal enostavno čisto prenizko obračunavali. potem so ga povišali, da se je vse enakomerno porazdelilo skozi vse leto.

Najboljše je javljat vsak mesec,ker če to ne delaš v večini primerov je obračun šok 🙂

In ja,je lahko takšen poračun

Če sta plačevala nizek pavšal, je čisto možno.

Mi v pol leta ne plačamo 300€. Nekaj ne bo v redu….so vam morda števce menjali? Ali pa je napačno popisan števec, preveri stanja na računu.

Mi pa smo, čisto resno, dobili 765€ poračuna, me je skoro na rit vrglo. Smo 5-članska družina, v hiši, bojler, pralni stroj, kuhamo na elektriko, dva hladilnika in ena zmr.omara, 2 televiziji, en PC, na mesec plačevali dobrih 40€, sedaj pa poračun za celo leto skoraj 800€. Kje jih naj dobim? No, smo klicali na elektro, prišli zamenjat števec, samo dvomijo, da je števec kriv. Zgleda da je star, z vodnim kamnom nafujtran, bojler tak požeruh. Samo 765€??? Aja, pa enotarifni števec imamo. Se bo verjetno splačalo dvotarifnega kupit, a ne?

Pa še eno napako sem očitno delala. Da bi prišparala na olju-centralna, sem ponoči kurila samo v spalnici (otroci so majhni pa so kinderpedi v spalnici) z oljnim radiatorjem. Je ta tudi požeruh? Pa je nov, na 9 reber, koliko porabi na noč?

Mi imamo mesečni račun za elektriko 120 EUR – ta vključuje toplotno črpalko, pralni, pomivalni stroj, dva hladilnika, zamrzovalno omaro, televizor, PC, kuhamo na elektriko, pa klimo tudi prižigamo – poleti za hlajenje, v prehodnem obdobju pa za gretje. Poleg tega imamo električno talno ogrevanje v kopalnici, ki je prižgano nekaj mesecev v letu, in račun je pač takšen. Prvo leto v hiši smo plačevali le kakšnih 40 EUR mesečno in dobili 800 EUR poračuna za plačilo, tako da je visok poračun možen. Aja, vsi grelci so precejšnji potrošniki energije, tako da el. radiatorji pokurijo kar nekaj.

Radiator je obupen porabnik. Moja stara mama je kurila prejšnjo sezono z njim, ji je šla ena cela penzija za poračun. Ne se hecat, elektrika je za gretje še vedno najdražja….

New Report

Close