Starševski čvek

PAZITE NA OGLAS: Čudovito Yorkie kuža za dober dom 160€

Default avatar
pa ne samo na ta oglas, ampak z enako zgodbo je kar nekaj takih oglasov - žal.
Torej zgodba se je začela pred nekaj dnevi, ko smo naleteli na ta oglas....iščemo Yorkija z rodovnikom, ali pa brez -čistokrvnega, nekaj psarn sem našla in kontaktirala,
nakar na strani http://www.pasme-psi.com/pasje_pasme/yo ... /index.php najdem na dnu strani tudi omenjen oglas oz vzrediteljico, oglas pa se glasi:
Čudovito Yorkie kuža za dober dom 160€ Če iščete lep yorkie kuža videti nič več! ta kuža je ljubek in čudovito barvo karoserije! Ta punca je želela, da se pridruži svoji družini ona bo popoln dodatek! Sophie bo želel biti desni bok in jih prosimo, da nas kontaktirate za več podrobnosti ([email protected]) .

podatki o vzreditelju:
Haike Eriksson, 822 Jersey Ave Sheboygan, [email protected]
e-mail: [email protected]
tel.: 38699145804

Glede na to,da je bila navedena med kvalitetnimi psarnami z rodovnikom, sem se odločila,da tudi njej pišem in vprašam predvsem zakaj taka nizka cena, če je pes z rodovnikom...no in dobim topel odgovor iz angleščine preveden v google translate, seveda nisem skoraj nič razumela in sem gospej odgovorila v angleščini in tako sva si dopisovali nekaj mailov....predvsem je dala vedeti,da ima kužka zelo rada, da mu želi najti najboljšega skrbnika na svetu, ker je našla službo in nima časa zanj, da želi najti nekoga, ki ga vsaj 1-krat na teden pelje na sprehod (že tukaj mi ni bilo jasno, kako samo 1x na teden), in da bo po celem svetu iskala naj lastnika, ki bi ji ustrezal. no, potem tmi je zastavila nekaj vprašanj, ali si res kužka želimo, kako bomo ravnali z njim, mu dajali našo ljubezen,.....in ko sem vse to odgovorila, mi napiše,da sta se z možem odločila,da smo mi najprimernejši izmed vseh, ki jih sprašujejo za kužka in da ga bodo dali nam...in da je kuža z njihove strani zastonj, ker samo želijo dobrega lastnika, dala mi bo še rodovnik, zdravstveno spričevalo, potni list, hrano za nekaj tednov, igrače, povodec, prenosno gajbo,.....hkrati mi napiše,da bodo kužka že zjutraj dali na avion,da pride k nam???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!! in potem mi kužka pripeljejo na dom - pred vrata. ???

to mi napiše pozno zvečer....no in res naslednje jutro (danes) mi napiše,da je kuža že v agenciji Pet Air Delivery Agency Sweden Branch in da me bodo od tam poklicali in mi poslali mail z navodili glede plačila in potem ko jaz plačam gre kuža na avion....ok, vse skupaj dvomljivo ampak za naivne kot sem jaz še izvedljivo... :) , nakar pride sumljiv klic z neko čudno številko, klicano iz KAMERUNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! in ne iz ŠVEDSKE!!!!! se oglasim in ves živčen in neučakan mi reče,da imam mail, da če ni v inboxu je v nezaželeni pošti in tam so navodila, govoril je tako čudno, da mi je moral ponoviti vsaj 5x da sem sploh kaj razumela....skratka vsebina maila je sledeča:
PETAIR LEVERANCE SERVICE

Pet Air Delivery Agency Sweden Branch
Sweden Deje 66930,
532 Broadway
Tel: 96339240/+23796339240
E-mail :[email protected]

http://www.mediatechpro.com/gif_samples/mm3/PlaneW.gif

Dear Client,
We are in possession of a Female Yorkie Puppy by name Sophie in Delivery Cage Number 024 From Mrs.Haike Eriksson Karlsson here at the Pet Air Delivery Service Sweden to be transported and home delivered to you using the following home address:

spodaj vsi moji podatki

NB:THIS IS AN ADVICE WE GIVE TO ALL OUR CLIENTS , ONCE YOU ARE AT THE WESTERN UNION STORE AND YOU ARE BEING ASKED TO WHO ARE YOU SENDING THIS MONEY TO , YOU SHOULD JUST SAY THAT YOU ARE SENDING IT TO A RELATIVE , BECAUSE IF THEY KNOW THAT YOU ARE SENDING IT BECAUSE OF DOG , THEY ARE GOING TO CHARGE YOU HIGH .

METHOD OF PAYMENT:WESTERN UNION INTERNATIONAL MONEY TRANSFER
NAME OF RECEIVER: TSOP RAOUL {CASHIER)
AMOUNT:160€
ADDRESS: 8965 RING WAY BLVD
STATE: Douala
CITY:Daido
TEL: +23796339240
ZIP CODE: 00237
DESTINATION/COUNTRY:CAMEROON
Test question:My name
Answer: Sophie

jaz seveda nisem bila pozorna, moj mož pa je tako opazil način plačila western union in seveda ponovno Cameoon državo! ker on prakticira nakupovanje preko neta, te stvari dobro pozna, jaz pa pojma nimam. :)

Nakar gospod ponovno pokliče naj čimprej plačam in je že skoraj živčen in ga vprašam,da zakaj je država Cameroon, pa mi vrže dol telefon.
Ker mi ni dalo mira sem poklicala na Adrio Airways in povprašala, če poznajo to agencijo in niso nikoli slišali, ter sem seveda poiskala spletno stran resnične agencije za pse ww.flypets.com ter http://www.petaircarrier.com/ (večer prej mi je napisala,da gre preko te agencije) in sem seveda na mail, ki je objavljen ne teh straneh preposlala mail, ki mi ga je tip poslal (zgoraj) in vprašala, če je to res poslano z njihove strani, naj mi prosim čimprej odgovorijo in glej ga zlomka, obe agenciji sta mi poslali,da naj ne plačam denarja,da gre za preprodajalca, da ta stran ne obstaja in sploh naj western union plačevanja ne uporabljam, gre za nateg. pri obeh agencijah se uporablja plačilo - po prevzemu.

takoj za tem sem na netu našla naslednjo spletno stran http://petrelocation.blogspot.com/2009/ ... puppy.html , kjer je skoraj kopirana zgodba moje....spodaj pa je odprt forum in takih zgodb je ogromno. Jaz sem imela srečo,da še nisem plačala, veliko je pa takih, ki so že dali denar. ne morem pa verjeti kakšno zgodbo ti preprodajalci naredijo.... v mailu pošlje en kup slikic kužka, ki ti takoj priraste k srcu in te tako lepo prepriča v to prekrasno pravljico
želela sem to zgodbo deliti z vami,da boste vedeli, kakšni ljudje so zunaj in kako nas lahko okoli prenesejo!!!!

danes sem rezervirala kužka v Sloveniji, ki ga lahko osebno vidimo in potipamo :) ter je čistokrven, z internetom sem opravila, sem očitno preveč naivna - zame je trgovina v vfizični obliki :).
ali ima še kdo take izkušnje?
Default avatar
ma sorry no, sam kako lahko kupuješ psa prek interneta...in ti bi kar plačala, čeprav je že od začetka vse sumljivo...kar naj nategujejo take naivneže
Default avatar
vem, da sem neumna in naivna, vendar verjamem,da nisem edina, zato sem to objavila.
sicer nisem pristaš spletnega nakupovanja in sem ziheraš, to je bilo prvič in očitno zadnjič
Default avatar
ja na žalost je veliko takih ljudi kot vi ,ki ste naivni. ma ne vem,sploh ne razumem kako nekdo pada na te fore :/
Default avatar
Ampak eni ste pa res naivni.

Aja, pa še to. Bo tvoj kuža čistorkrvni, samo brez rodovnika?
Default avatar
Mah, očitno prežijo tudi na slovenskih straneh z oglasi. Jaz sem prodajala avto na avto.net (nekaj takega), nakar se javi en kao z Irske, da bi rad kupil avto za 1x višjo ceno ,ker ravno takega vsepovsod išče (prvi moment sem vedla, da je nateg, ja 15 let star avto on že dooooolgo strastno išče), no, jaz sem vseeno odgovarjala na mejl, da bi vidla kaj si vse ne upajo, po več mejlih pa pride s prošnjo (v prejšnjih mejlih je človek bolestno prijazen in kooperativen), da mu jaz rabim nakazat denar najprej, da bo on zrihtal vse te mednarodne papirje in mi potem nakazal to nazaj in še 2x kupnino za avto. LOL LOL LOL.

Odpisala sem menda, če še en mejl dobim od njega, grem na policijo.
Default avatar
ja, tudi jaz sem potem odgovorila,da sem ugotovila nateg in mi napiše,da sem nora???? pa sem rekla,da je ta zadeva res zrela za policijo. Ali se to sploh lahko prijavi na policijo z kam se sploh lahko to prijavi?

ja, kužek ki ga bomo vzeli, je čistrokrven, mama ima rodovnik, očka pa ne, oba sta yorkija, mladiček je bil že 2x cepljen, pri veterinarju pregledan in je zdrav,ima potni list....
Default avatar
[quote=""yorki kuža švedska ...western union kamerun""]
ja, tudi jaz sem potem odgovorila,da sem ugotovila nateg in mi napiše,da sem nora???? pa sem rekla,da je ta zadeva res zrela za policijo. Ali se to sploh lahko prijavi na policijo z kam se sploh lahko to prijavi?

ja, kužek ki ga bomo vzeli, je čistrokrven, mama ima rodovnik, očka pa ne, oba sta yorkija, mladiček je bil že 2x cepljen, pri veterinarju pregledan in je zdrav,ima potni list....[/quote]

ahahahaha
in potem ti trdiš, da bo kuža čistokrven

hehe
Default avatar

ja, kužek ki ga bomo vzeli, je čistrokrven, mama ima rodovnik, očka pa ne, oba sta yorkija, mladiček je bil že 2x cepljen, pri veterinarju pregledan in je zdrav,ima potni list....[/quote]

Ja, seveda, tak se branijo, da si ti nora, nora bi bila, če bi jim nakazovala. Kakorkoli, tukaj gre za poizkus goljufije, če imaš volj in živce prijaviš take reči (kjer veš ali sumiš, da je kaznivo dejanje) na policijo. Meni osebno se ni dalo, ker ni bilo škode.
Default avatar
Človeška neumnost je brez meja. Naivnost tudi.
Default avatar

Glej, enemu "nategu" si se izognila in takoj padla v drugega.

Čistokrvni psi brez rodovnika ne obstajajo, tako rekoč izmislili so si jih preprodajalci in dvoriščni rejci. Glede na to kako hitro, v enem dnevu si našla psa, si ga verjetno našla prav pri enem izmed slovenskih osrednih preprodajalcih psov ali pa pri kakšnem resnem dvoriščnem rejcu, kjer psica koti leglo za leglom.

A res hočeš plačati nekomu za psa, ki po vsej verjetnosti ne bo zrasel v psa, ki bi bil yorkshire terierju sploh podoben? A res želiš psa, ki je morda s ponarejenimi papirji uvožen iz pasjih tovarn na Madžarskem in Češkem in bo, ker so tudi cepilne knjižice ponarejene, po nekaj dneh v novem domu poginil za kugo? A res hočeš plačati za psa, ki ima morda hude dedne težave, ker nekdo pari psico in psa brez vzrejnega pregleda?

Če želiš pasemskega psa, se tega psa kupi izključno pri preverjenem vzreditelju. Seznam napovedanih legel vodi Kinološka zveza Slovenije, oba starša morata imeti rodovnik in opravljen vzrejni pregled, posledično imajo vsi mladiči rodovnik. Mladiči bodo tudi zares razglisteni, cepljeni, socializirani in veterinarsko pregledani.

Vsemu ostalemu pa se ogni na daleč, če ne želiš igrati loterije s svojim denarjem in s svojim psom, ki prihaja v tvoje življenje za naslednjih 15 let.
Default avatar
Ha, ha - najprej te skoraj nateg**** Kamerunci, potem te pa dejansko nateg*** še Sovenci s kasično "čistokrvni-brez-rodovnika-mama-ima-rodovnik-oče-pa-ne" foro. Ti res nisi za nobeno nakupovanje - ne internetno, ne "fizično", saj te v obeh primerih potegnejo za nos!

Vprašaj se samo eno vprašanje: Zakaj pa oče nima rodovnika?
Default avatar
Se absolutno strinjam s Tasmanskim vragom. Vse kar je napisala je res in žalostno je to, da kljub taki slabi izkušnji so vas ponovno nategnili ko prasca. Matr ste eni naivni in tupi, ni vam pomoči.

Upam, da se boš izkazala in kupila psa, ki bo res predstavnik Yorkširskega terierja pasme in ne mešanec. Čistokrvni brez rodovnika ne obstajajo, so samo rodovniški psi, ki dobijo vsi mladiči v leglu rodovnik. Vse ostalo je nateg in ste na dobri poti, da bo vaš pes bolan, potem boste pa še 3x toliko denarja dajali za veterinarje, da ne govorim o hudi izgubi bolanega psa mnogo prezgodaj. To pa še ni vse, s takim nakupom namreč močno podpiraš puppy mille (poglej v google) in podpiraš trpinčenje psov, preprodajalci si pa roke manejo in se vam režijo, ker ste tako naivni in so na vas zaslužili.

Ljudje, dajte si kaj prebrati preden greste v nakup živega bitja. Madona, danes na internetu najdeš vse možne informacije samo ena beseda je potrebna da se vpiše v iskalnik. Žalostno no.
Default avatar
sem brala na netu in v knjigah in vsepovsod je nekako tako,da absolutno vzami psa z rodovnikom, če pa že ne, pa ga pred nakupom (skupaj z lastnikom) pelji k veterinarju,da psa pregleda, saj takoj vidi ali ima žival kakšno prirojeno bolezen ali pa kakšno drugo težavo. in če ta pregled uspešno prestane, je kuža zdrav in ni potrebno,da je rodovniški.

ali se tukaj motim?
Default avatar
@yorki, veterinar ne ugotavlja pristnosti pasme, tudi spričevala verjetno ne bo zraven, da je zdrav ... Cepljen je pa itak vsak pes, tudi potni list dobi vsak. Ja, si šla z dežja pod kap, kamerunskim nategovalcem si se srečno izognila in boš padla v roke slovenskim. Če v google vtipkaš podatke vzreditelja, boš morda na kakem forumu celo kaj našla o njem. Samo kaj, ko ljudje v svojih žalostnih zgodbah o izkušnjah s šteparji ne navajajo imen in priimkov.

V zavetišču imajo ziher kaj na temo yorki, če ste se že odločili, da je približek dovolj dober.
Default avatar
sem brala na netu in v knjigah in vsepovsod je nekako tako,da absolutno vzami psa z rodovnikom, če pa že ne, pa ga pred nakupom (skupaj z lastnikom) pelji k veterinarju,da psa pregleda, saj takoj vidi ali ima žival kakšno prirojeno bolezen ali pa kakšno drugo težavo. in če ta pregled uspešno prestane, je kuža zdrav in ni potrebno,da je rodovniški.

ali se tukaj motim?[/quote]

Zelo se motiš. In prosim te lepo, za voljo psa, si res kaj preberi, preden se odločiš za nakup. Več kot očitno je, da nimate pojma o psih in o osnovnih stvareh. To je prva stvar, ki bi jo morala vedeti, preden kupiš živo bitje. Nikar ne podpiraj teh preprodajalcev, zaradi takšnih kupcev ponudba ostaja in pasje mame kotijo še naprej leglo za leglom in so v izredno slabem zdravstvenem stanju. Pogosto se jih potem znebijo na grd način, saj jim nič več ne nuca. če kupiš takšnega mladiča, to pomeni da to podpiraš.
Default avatar

s takim ravnanjem podpiraš ljudi, ki brezvestno zlorabljajo svoje pse, tako, da imajo več legel na leto, kot je dovoljeno, pitaj boga, s čim parijo to svojo "kao psico z rodovnikom" in tvoj denar jim bo samo vzpodbuda za nadalnje delovanje.

pes pa bo mogoče res zdrav. ampak to ni point.
Default avatar
članek

članek

debata

Ko boš vse to prebrala in razumela, si šele pripravljena na psa. Dokler pa pišeš takšne bedarije, pa ti močno priporočam, zaradi vas in zaradi živali, da raje še malo počakajte.

Upam, da se boste odločili pravilno.
Default avatar

Predlagam, da prebereš povezave o odgovornem nakupu, ki jih je nalepil uporabnik pred mano, na podlagi česar bo postalo jasno, kako poteka vzreja, zakaj je pomemben rodovnik in vzrejni pregled in kakšni vsi so problemi nerodovniške vzreje.

Na hitro samo toliko:

Prvo vprašanje je, zakaj mladiči, ki jih nekdo skuša prodati kot pasemske brez papirjev, nimajo rodovnika.

Ali je nekdo paril dva psa, podobna neki pasmi, ne da bi imel kateri izmed teh psov rodovnik? Ali nekdo ni pazil na rodovniško psico, ki se je brez njegove vednosti sparila z neznanim psom in sedaj prodaja mladiče? Ali imata psica ali pes vzrejno prepoved (zaradi dedne bolezni, karakternih značilnosti ipd.) in se gre zato, ker vzrejati po vseh pravilih s psico / psom ne sme, nerodovniško rejo? Ima nekdo več legel, kot je dovoljeno in zato "na črno" producira nerodovniške pse?

Veterinar ne more videti, če ima mladič predispozicije za katero izmed dednih bolezni, zaradi katerih se izloča iz nadaljne vzreje psice in pse, pri katerih je izražena. To bi lahko videl samo pri starših tega mladiča, če bi imela opravljen vzrejni pregled. Prav tako veterinar ne more oceniti, če bo mladič res zrasel v psa, ki bo vsaj približno podoben pasmi, ki naj bi ji bil podoben.
Default avatar
Kristusove gatem jaz še najlonk zakole ne kupujem :-/