Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakazilo v tujino

nakazilo v tujino

Rada bi nakazala denar na bančni račun pravne osebe v Angliji.Imam NLB klik,kjer je na voljo plačilni nalog SEPA za nakazila v članice EU v evrih(področje SEPA je tudi UK) .Problem je v tem,da bi jaz morala nakazati v funtih,pri SEPA pa so na voljo samo evri.
Potem kolikor sem razumela obstaja še čezmejno plačilo,kjer se da nakazati v katerikoli valuti.Je torej vseeno,katero od teh dveh možnosti uporabim,v bistvu bi potem prišla v poštev druga,ampak v navodilih izrecno piše da je treba uporabiti SEPA če je država navedena v tem območju?

Res se ne znajdem,hvala za pomoč.

Sama sem nakazala znesek v Anglijo preko SKB-neta in to v evrih, na račun v Londonu pa so pretvorili to v funte pač po trenutnem njihovem tečaju. Postopek je bil zelo enostaven

Če moraš nakazati v funtih, ne moreš uporabiti SEPA plačila, za SEPA namreč velja:
– da gre za državo v EU ali še ostale, ki so določene
– da je plačilo v EUR (znesek do vključno 50.000€)
– stroški nakazila do deljeni (ti plačaš stroške svoje banke, oni pa svoje).

Torej, če plačuješ v funtih, poleg tega pa najbrž moraš/želiš plačati vse stroške nakazila, uporabi nalog za čezmejno plačilo. Če ni izpolnjeno samo eno določilo, SEPE ne moreš uporabiti.

Sam uporabljam za nakazila v GBP [u]TransferWise[/u]. Ponujajo nekoliko boljši menjalni tečaj kot banke in zelo nizke provizije. Za nakazilo do 200eur/gbp vam vzamejo le 1eur, precej manj kot banke…

Primer:
želite nakazati 200gbp v Anglijo. Na strani označite, da želite poslati fiksen znesek 200gbp in vam preračunajo, kolikor eur jim morte nakazati. Opravite klasično plačilo v EUR preko spletne banke na njihov račun in oni posredujejo naprej znesek v GBP 🙂

VI –> EUR –> TransferWise –> GBP –> PREJEMNIK

Denar v združene kraljestvo

In kaj si želela napisati?????

New Report

Close