Forum.Over.Net

Starševski čvek

Parkiranje v Ljubljani- PA KAJ SI TI NOR!!!

Default avatar

čurč

Tisti prikazovalniki na LPP postajah so v prometnih konicah neuporabni.
Default avatar

severni veter

čurč je napisal/a:
Prav presenetljivo so natančni, tudi v konicah.
Default avatar

čurč

[quote=""severni veter""]
čurč je napisal/a:
Prav presenetljivo so natančni, tudi v konicah.[/quote]

Ja, natančno napovejo, da bo avtobus čez 40 minut, čeprav naj bi vozil na vsake 10 minut. Izjemno dobra uporaba GPS tehnologije.
Default avatar

Zaskrbljena Ida

čurč je napisal/a:
Prav presenetljivo so natančni, tudi v konicah.[/quote]

Spet kvasiš v tri krasne. Moj avtobus še nikoli ni bil TOČEN!! Ko grem iz službe pogledam na program telargo, se odpravim iz službe in molim, da ujamem avtobus. Seveda, ko pridem na postajo tega avtobusa, ki je bil napovedan v programu telargo enostavno ni. Na prikazovalniku piše, da pride čez jebenih 10 minut. V resnici pa pride čez 15.

Hvala za take prikazovalnike in tak program na internetu, ki ne veljata oba skupaj čisto nič.
Default avatar

Zaskrbljena Ida

To, da si ti, Zaskrbljena Ida, f**king mental, je že dolgo znano, da si f**king mental in še vukojebica, pa šele od danes. Huda kombinacija za življenje, zlasti ker je za neprilagojene čudake po vukojebinah precej slabše kot v mestih.[/quote]

Hmmm, imam stanovanje v Ljubljani, pa hišo v vukojebini. Kaj sem pol? VUKOJEBSKA LJUBLJANČANKA? Imam stalno prebivališče v Ljubljani in začasnega v vukojebini. Kaj sem pol? VUKOJEBSKA LJUBLJANČANKA?

Na žalost je Ljubljana ena navadna čefurska vukojebina, kjer rabiš eno uro, da sploh kam prideš.
Default avatar

pa dobr no

Vem za vsaj tri parkirne hiše v Centru, kjer ni čakalnih dob in lahko parkiraš tam jutri.

Ampak problem nastane, ker povprečen Slovenec želi parkirati pred vhodom in če že plača parkirišče, mu na kraj pameti ne pade, da bi šel še 100 ali pa 200 m peš.
Default avatar

Zaskrbljena Ida

ljubljančanka..... je napisal/a:
Kaj pa ste prebivalci Ljubljane?

Ena navadna revšeta. Blokovska drhal, povsod sami čefurji. Kolk na MON-u vas je takih, ki se lahko pohvalite s hišo v centru Ljubljane, ki ima vsaj 1000 kvadratnih metrov zemlje okoli?

Če pa živiš v 50 kvadratih, sred Štepanjca (ali kakšnega podobnega getovskega naselja) in imaš kredit do smrti, pa le bodi ponosna prebivalka glavnega mesta.

Sicer pa kot rečeno. Iz Celja prideš prej v Lj, kot iz Dolgega Mosta do Novih Jarš in iz Kranja si prej v Ljubljani, kot iz Zgornje Šiške na Rudniku. Jebeš tako Ljubljano in tak javni prevoz. Ko boste imeli podzemno železnico in prišli iz enga konca Ljubljane v drugega v 5 minutah, potem se pa oglašajte. Zaenkrat pa ste navadni reveži.

Aja, pa tiste, ki se pizdite, da nekdo parkira pred vašim blokom. Zakaj pa sploh imate in rabite avto, če živite v središču vesolja? Itak imate javni prevoz, pa lastne noge in mi ni jasno zakaj rabite avto.[/quote]

Jao, podeželska logika............hiša v centru mesta pa 1000 kv.metrov mora imeti drugač si luzer? :-)))))))))
Lubica, ne šteje sam tista zemlja veš. V mestu že ne. Če bi oboževali zemljo, bi šli na periferijo in ob 18h zvečer, ko bi se pricjazili iz Lj, občudovali neskončne travnike in gozdove, če bi jih v mraku sploh še uspeli videt.
Torej, še nekrat, pa počasi - v mestu so hiše, bloki, stolpnice, strnjeno poseljeno, z dobro infrastrukturo. Totalno drugačen stil življenja, urban, pač. Enim je všeč, drugim ni. Tebi očitno ni, meni je.
Če se jaz kot Ljubljančanka vozim z avtom po rodnem mestu, je to moj problem, plačam za to. Na jetra pa mi grejo vsi podeželani, ki se vozijo okoli, jamrajo zaradi guzve (ki jo povzročajo predvsem oni) in iščejo zastonj parking. Maršššššššššš![/quote]

Tolaži se.

Kaj bi LJUBLJANČANI dali za zemljo, pa je nimajo. Na faking javnih površinah so si nezakonito postavljali svoje ogabne vrtičke, dokler Janković ni počistil golazni. Samo ne pametuj. Pa svoje froce vlačite v Tivoli, pa na vse travnate površine. Imejte jih v bloku zaprte, ker je to vaš life style ljubica. Naj se čimprej navadijo na štiri stene. Da bodo urbani, da bodo in in da ne bodo razgrajali po tako redkih zelenih površinah, ki jih Ljubljana še premore.

Zakaj se v nedeljo zvečer proti Ljubljani iz vseh avtocest vrača v Ljubljano ljubljanska sodrga? Ostanite čez vikend v svojem lepem mestu. Ne delajte gužve v Portorožu in na Bledu.

In kaj plačaš zato, da se voziš po Ljubljani?? Edino pravilno bi bilo, da bi v resnici plačala 200 EUR mesečne takse za vstop v center.
Default avatar

nič dobr

[quote=""pa dobr no""]
Vem za vsaj tri parkirne hiše v Centru, kjer ni čakalnih dob in lahko parkiraš tam jutri.

Ampak problem nastane, ker povprečen Slovenec želi parkirati pred vhodom in če že plača parkirišče, mu na kraj pameti ne pade, da bi šel še 100 ali pa 200 m peš.[/quote]

V nobeni ni čakalnih dob, če parkiraš na uro. Čakalne vrste so pa, če želiš letno ali mesečno kartico (ki je valjda dosti ugodnejša od parkiranja na uro).
Default avatar

tudi iz LJ

LX je napisal/a:
Ti pa nisi iz mesta. Kajti v mestu imamo že nekaj časa prikazovalnike prihoda busov, pa ni znanstvena fantastika, ki samo v tudji funkcionira. Lahko si naložiš poseben program na mobi, lahko uporabljaš vozni red, lahko .... Torej spet ena, ki kar nekaj naklada. In res je, če ti 10 minut toliko pomeni, potem pač delaj tako kot delaš. Amapk ne šinfaj vsega povprek in po dolgem.[/quote]

Malo premalo natančno si prebral(a), ne šimfam vsega povprek in podolgem. Ja, so prikazovalniki. Kjer mi (pa ne na vseh postajah, če ne veš) napiše, da pride avtobus čez X minut. To meni pri načrtovanju odhoda iz službe ne pomaga. Jaz lahko načrtujem odhod, če vem, da bom imela avtobus ob recimo tri in petnajst minut. In če vem, da bom za svojo pot vsak dan potrebovala recimo dvajset minut. Tisti prikazovalnik mi pa napiše, da je do prihoda mojega busa toliko in toliko. To mi je v pomoč, da vem, ali lahko v trafiki še kupim časopis, več pa žal ne.
Dokler je vožnja z javnim prometom taka loterija, kot je zdaj, uporabljam pač osebni avto. Kjer se še vedno z nekaj sreče po kakšni stranski ulici lahko izognem kakšnemu hudemu zamašku.
Default avatar

pa dobr no

[quote=""nič dobr""]
[quote=""pa dobr no""]

Ampak problem nastane, ker povprečen Slovenec želi parkirati pred vhodom in če že plača parkirišče, mu na kraj pameti ne pade, da bi šel še 100 ali pa 200 m peš.[/quote]

V nobeni ni čakalnih dob, če parkiraš na uro. Čakalne vrste so pa, če želiš letno ali mesečno kartico (ki je valjda dosti ugodnejša od parkiranja na uro).[/quote]

Ma ne seri, ker lepo plačujem mesečni najem. Pa še bolj ugodno so mi ga dali, samo da sem vzela.
Default avatar

nič dobr

[quote=""pa dobr no""]
[quote=""nič dobr""]
[quote=""pa dobr no""]

V nobeni ni čakalnih dob, če parkiraš na uro. Čakalne vrste so pa, če želiš letno ali mesečno kartico (ki je valjda dosti ugodnejša od parkiranja na uro).[/quote]

Ma ne seri, ker lepo plačujem mesečni najem. Pa še bolj ugodno so mi ga dali, samo da sem vzela.[/quote]

No, poimensko naštej tiste tri v centru, kjer si dobila možnost najema. Jaz še na navadnih parkiriščih ne dobim mesečne kartice, kaj šele v garažah.
Default avatar

Zaprepadena

[quote=""nič dobr""]
[quote=""pa dobr no""]
[quote=""nič dobr""]

Ma ne seri, ker lepo plačujem mesečni najem. Pa še bolj ugodno so mi ga dali, samo da sem vzela.[/quote]

No, poimensko naštej tiste tri v centru, kjer si dobila možnost najema. Jaz še na navadnih parkiriščih ne dobim mesečne kartice, kaj šele v garažah.[/quote]

Tudi jaz bi prosila, da me razsvetliš. Z veseljem bom vzela mesečno kartico, samo povej kje in kako dobim popust, ki si ga dobila tudi ti. Hvala.
Default avatar

ljublj

[quote=""Ta prava Monica""]
ja noben ne spostuje tuje lastnine,vsak dan sosedov butec parkira na mojem privat parkingu,nevem vec kaj naj naredim z njim,tudi vprasa ne,pa tako malo je treba,ce bi me prosil bi mu dovolila..banda pokvarjena.[/quote]

Kje pa imaš privat parking???

Al mogoče misliš kakšno javno površino, ki je last MOL-a, pa je v neposredni bližini vaše hiše ali bloka? ;)
Default avatar

pa dobr no

[quote=""nič dobr""]
[quote=""pa dobr no""]
[quote=""nič dobr""]

No, poimensko naštej tiste tri v centru, kjer si dobila možnost najema. Jaz še na navadnih parkiriščih ne dobim mesečne kartice, kaj šele v garažah.[/quote]

Ne morem verjet, kako ste nekateri nesposobni ali pa samo preleni, da bi dvignili telefon?!!
Evo vam: Mesečni najem možen takoj na Trdinovi, Komenskega, Kotnikovi, v Kapitlju in ziher še kje. Da je pa Kozolc zaseden od vedno, čivkajo pa že vrabčki.

Glede popusta pa naj si ga vsak izbor sam kot ve in zna.
Default avatar

še ena*

[quote=""pa dobr no""]
Ne morem verjet, kako ste nekateri nesposobni ali pa samo preleni, da bi dvignili telefon?!!
Evo vam: Mesečni najem možen takoj na Trdinovi, Komenskega, Kotnikovi, v Kapitlju in ziher še kje. Da je pa Kozolc zaseden od vedno, čivkajo pa že vrabčki.

Glede popusta pa naj si ga vsak izbor sam kot ve in zna.[/quote]

Lahko obkladaš z nesposobnostjo, ampak na Trdinovi mi je rekel, da ni NIČ prosto (imaš ti kakšne veze ali pa se me je hotel samo znebiti - sem bila osebno tam?), ostalo pa ni center. Čivk, čivk.
Default avatar

Zaprepadena

[quote=""pa dobr no""]
[quote=""nič dobr""]
[quote=""pa dobr no""]

Seveda so proste, če so toliko dražje.

150 EUR na mesec je malo veliko, glede na to, da imajo stanovalci dovolilnice po cca 100 EUR na leto.
Default avatar

nič dobr

[quote=""pa dobr no""]
[quote=""nič dobr""]
[quote=""pa dobr no""]

Na dve od naštetih (in še nekaj, ki niso naštete) sem klicala in so rekli, da ni prosto. Ti pa očitne veš nekaj več.
Default avatar

tudi ljubljančanka

[quote=""še ena*""]
[quote=""pa dobr no""]

Lahko obkladaš z nesposobnostjo, ampak na Trdinovi mi je rekel, da ni NIČ prosto (imaš ti kakšne veze ali pa se me je hotel samo znebiti - sem bila osebno tam?), ostalo pa ni center. Čivk, čivk.[/quote]

Seveda je vse to celo strogi center! in še blizu je. Sploh Kotnikova, Komenskega!!! Punce po vseh mestih se hodi in večinoma hodi. Raje se zahvali za take informacije!
Default avatar

nesramna

Zaprepadena je napisal/a:

Seveda so proste, če so toliko dražje.

150 EUR na mesec je malo veliko, glede na to, da imajo stanovalci dovolilnice po cca 100 EUR na leto.[/quote]
Default avatar

Zaprepadena

-Kotnikova je zame predaleč in čisto na drugem koncu. Ne pride v poštev.

-Trdinova 150 EUR zasedeno.
-Komenskega 155 EUR zasedeno
-Kapitelj 170 EUR Hvala lepa
-Kozolec 100 EUR zasedeno

Kako je z zasedenostjo odprtega parkirnega mesta na Tivolski (za bencinsko)?? Noben se ne oglaša na telefon.