Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spet eno ime, ki ga prvič slišim

Spet eno ime, ki ga prvič slišim

Berem zdajle v enem trač cajtngu, da ima Gal Gjurin dva sinova, starejši je Izidor in mlajšemu je ime Kras. Kras.

Naravnost Kras-no se mi zdi. Veselim se, ker če bom rodila hči, jo bom poimenovala Bela krajina ali Sončna primorska. Tako. Lepo.

ohjoj no 🙂 Pa Izidor je čisto ok, kaj se jim je pa pri drugem sfuzlalo?

To kar danes delajo starši s temi meni presega vse meje dobrega okusa. Jaz tudi tako mislim. Naj sebe preimenuje v kakšno tako bedasto ime, če so jim tako všeč.

Bljak

nova
Uredništvo priporoča

Še eno, ki sem ga pred par dnevi tudi prvič slišala: Magali, za deklico.

Ja no, a mu naj da ime Tamar ali Škofjeloško hribovje, če bo pa na Krasu gor rasu?

Sicer je men kar simpatično. Se pa zelo vklopi v njihovo družino, Gal, Kras, Izidor, Severa.

Ste že slišale za ime ANUS? :))) No, jaz sem ( pa ni ravno za hvalit se) in to v naši ljubi SLO!…

Hči bi bila verjetno Vipava? Ali Krasna? Pa kakšna Rogla bi se tudi lahko našla, pa Peca, Krka…

Meni je všeč.

Še vedno boljše kot Maj, Nik, Gal, Taj, …

Hči našega serviserja Vinka Kralja nosi ime Soča. Pa je bil gospod veren…

Slišala sem za deklico (ni slovenka, samo živi v SLO, starši so od ne-vem-kje), ki ji je ime Damask.
Ok, verjetno bo naslednji ime Tananarive.

Kolegica je bila pa lani na počitnicah v Ameriki in je bilo tam baje nekomu ime Tutankamon. Tako da so naši Paki, Žaki, Maki, Krasi, Stasi, Fiki in Puki še čisto na nivoju.

Poznam tudi eno, ki ima sina z imenom Sweet (ne Svit, ki je tudi bedast)….

Meni še vedno med našo smetano vodi po domače Lulika, bolj šik pa seveda Lilu:)

Kras je bil tudi rimski vojskovodja in član prvega triumvirata (skupaj s Cezarjem in Pompejem). Ok, to je bil njegov priimek :-).

Kmalu se bo rodilo še nekaj Slo smetanc: Verboten, Drašček, Lorella…(od slednje pričakujem nekaj fensi) :))

nekatere s svojimi komentarji tukaj izkazujete samo svoje bebavo podstrešje

No, če imena še nisi slišala priporočam v branje za začetek tole http://sl.wikipedia.org/wiki/Mark_Licinij_Kras potem pa še http://sl.wikipedia.org/wiki/Conn_Iggulden s poudarkom na tretji knjigi kjer je Mark Licinij Kras eden od treh s Cezarjem in Pompejem.

a nisi brala mistralovo hčer?? to je provansalsko ime, je enako naši margareti, marjeti, metki. meni je zelo všeč. res pa ne bi dala otroku tako ime, če ga že ne bi imela s tipom iz aix-en-provenca.

Tudi Aljaž je v resnici priimek pa poglej koliko otrok in odraslih se s tem imenom sprehaja.

tamar je hebrejsko ime. V sv. pismu sta meni se zdi dve tamari. pomeni pa dateljnova palma.

Kurc, men še zmer zmaga Kanenas!

Tale, ki sem ga slišala zadnjič , pa vodi: ANUS (fantek)

a nisi brala mistralovo hčer?? to je provansalsko ime, je enako naši margareti, marjeti, metki. meni je zelo všeč. res pa ne bi dala otroku tako ime, če ga že ne bi imela s tipom iz aix-en-provenca.[/quote]

Hm nisem brala ali pa sem pa se ne spomnim 🙂 ja ok, lepo če si Provansalec, ampak starša sta oba slo, torej zakaj ne bi mogla biti preprosto Meta? Pa bi bila tudi nekaj posebnega, ker jih ni prav veliko 🙂

Mahja saj meni je vseeno, včasih se mi samo malo smilijo otroci.

Itak, da smo na koncu butli mi, ki mamo Mojce, Andreje in Gašperje, kmetje, kaj češ…Blagor se vam ki ste tako načitane, da veste, da je Kras ime…madona, a bom rekla tastarmu, če namigava še enga…sam ne bo Kras, moj bo Kapnik…se mi zdi tko šik…

Še ena razlaga imena Kras, ki naj bi bilo baje poljskega izvora. Meni je ime zelo zelo všeč.

Kras
Polish: from kras ‘beauty’, ‘good looks’, a nickname for a handsome person (see Krasny).

New Report

Close