Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek življenje v najemu, kako do lastnega stanovanja, kaj prišparati…

življenje v najemu, kako do lastnega stanovanja, kaj prišparati…

S partnerjem živiva v najemu že vrsto let… Imava dva otroka- dvojčici. Ok, saj normalno pridemo skozi mesec, on ima plače cca. 800-900 evrov, jaz pa okoli 750. Ko odštejeva najemnino za 2sobno stanovanje, vse stroške, hrano, oblačila, obutev itd.; nam ostane ravno 200 evrov, katere bi lahko prišparala, včasih še toliko ne… Že sama najemnina pa stanovanjski stroški pridejo skupaj cca. 650-750 evrov na mesec (odvisno od sezone). Kako sploh prišparati kakšno konkretno vsoto denarja (imamo sicer nekaj na strani, seveda, samo je zanemarljiv znesek), kako do lastnega stanovanja, da že itak nismo v najemu?

Aja, če ni morda razvidno iz tega, kar sem napisala- kar se šparanja tiče, mislim bolj na večje vsote, ne sedaj te nekaj zlate rezerve.

8 urno delo danes predstavlja plačo samo za položnice in hrano. Zato predlagam, da se ozreta po kakšnem dodatnemu delo in dodatnemu zaslužku ter seveda stanovanjski kredit ki bo enak ali celo manjši od zdajšnje najemnine in čez cca 20 let bo stanovanje vaše.

nova
Uredništvo priporoča

Niti ne dodatnemu delu…ne rabiš prov dost delat da dobr zaslužiš..moraš imet jajca, pa kej u glav…
Npr. jaz grem naslednje leto v oddajo šotorov v najem za zunanje prireditve(poroke, poslovni pikniki, itd…vse kar je treba, je nabavit nekaj šotorov iz USA v vrednosti 1000-1500 €(zanemrljiv vložek, glede na to, da je najem 5x 10 m šotora 400 € dnevno, ali pagoda za poroke 4×4 m 250 € dnevni najem(nabavna v USA 200 $). Treba si je naredit dobro reklamo-spletna stran, letaki, itd…natiskat vizitke, odpret popoldanski s.p. in to je to… -vsaj prvo leto je treba bit zelo konkurenčen z najnižjimi cenami…
Kasneje cene dviguješ oz. ponudiš še light, catering, stole, mize, muziko,itd…
Smo s kolegi računali, da bi v enem dnevu za kompletno ohcet za 50 ljudi pokasirali okrog 5000 € čistega…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

DRRR- to zveni pa dobro, ja. Se strinjam, da se je treba znajti. Sicer imam kar ok izobrazbo, marketing, samo ne ravno dobro plačano službo… Pa odkar sta se otroka rodila, se bojim riskirati in pustiti, ker so drugače kar dosti tolerantni, če “manjkam” zaradi otrok, delam lahko takrat in občasno tudi od doma… Tega recimo ni povsod. Po drugi strani se pa kar malo brezveze držim te službe samo zaradi tega, ker otroka nista ravno bolehne sorte in nisem tako zelo pogosto doma zaradi njiju.
Hm ja, stanovanjski kredit… Sem se že enkrat informativno pozanimala, samo mi dosti stvari ne gre v račun. Valda, da ne pričakujem, da bom skeširala denar za stanovanje, kredit bo potreben, ampak kolikor vem, ne bom dobila dovolj velika za stanovanje (jaz ali/in partner).

Glede oddaje šotorov ni treba imeti jajc – ker so jih imeli že ljudje pred teboj. Vsaka boljša gostilna ima že te šotore in poroke se vedno več delajo zunaj. In sigurno grem raje k že priznani izposojevalni firmi, kot začetniku. Ideja je, ampak glede uresničitve, naj ti rata, dvomim. Ker tipo Guča in ciganske poroke pridejo v poštev bolj v Prekmurju, ne drugje. Pripomba. Topla voda je že iznajdena. Bo treba kakšno drugo iznajti. Mogoče mlačno.Glede tvoje želje za svojim stanom avtorica : potem pač so bolj uboge plače, če ne dobita dva kredita. Bolj bo da ni jajc.

Kupi hiško, pa namesto najemnine plačuješ obrok kredita.

It- a ni hiška še dražja kot stanovanje?

In kar se tiče samega kredita, na katero banko bi bilo najbolje, da se obrnem, katera je najugodnejša? Magar pri sedanji zaprem račun in prenesem na drugo… Sedaj imam NLB in sem čedalje bolj nezadovoljna, tudi s tisto njihovo predstavitvijo stanovanjskega kredita.
Drugače pa, stara sem itak “šele” 28 let tako, da bom že sfurala… Samo živim pa v najemu že 10 let in mečem kar lepe denarce.

Govorim o cateringu bogu za leđima, kjer je blaženi mir in enkraten razgled oz. okolica…sem bil že na dveh takih ohcetih in je popolnoma neprimerljivo s tvojim stereotipskih razmišljanjem…budalo jedna!

Jajca, pa trezno glavo je absolutno treba imet, če se prvič v lajfu greš s.p…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Kak s.p. se pa sploh še splača odpret, če je že vsega polno?

Glede na to, da sem mislila točno to, se sploh ne obremenjujem s teboj malo naivno detece. Nekaj pa ne razumem : kako se boš pogovarjal s strankami – ki znajo biti kar težke in želijo različno – če si tak divjak že na prvo in primitivc. Raje ne iti v to, ker glede na tvoj bebav besednjak – iz katerega ne moreš nikoli priti malo višje – bo težko. Biznis propade v enem tednu. Ko bo stranka zatežila – ker po tvoje lahko samo težijo – jo boš poslal v pič…. mat…. a ne?! O bog in on bi se šel biznisa….. s takim podnskim besednjakom. Ne moreš karakterja zamenjat kot usrane gate vsako jutro! Kar jih vsekakor najbrž imaš – glede na to da vedno serješ ko prideš sem! Pejt papat, lulat pa kakat – pa dudo v usta in sanjaj….. dream on…. dete nepodojeno.

moja kolegica je bila na eni taki poroki. je bilo res menda fajn in čudovito in ful na nivoju. sam kaj ko je dež padal, je malo uničilo večer…jaz bi imela tako poroko:-)

Prišparati nekaj denarja ob tem, da ste v najemu, je težko. Razen če imate “štango” v obliki finančne injekcije vajinih staršev ali kakšno dedovanje. Midva z možem sva potrebovala skoraj 10 let, da sva prišparala tistih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti stanovanja (banke ne dajo kredita v 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti stanovnja, moraš imeti vsaj 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastnega vložka). Pa sva imela višje dohodke kot jih imata vidva.

čestitke za napisano 🙂 sem se nasmejala… :))))

Ne poznam nikogar, ki bi samo z dvema povprečnima plačama kupil stanovanje brez kredita – OK, dopuščam možnost, da v kakih 10ih, 15ih letih našparaš za starejše enosobno stanovanje na slabi lokaciji, če res škrtariš v življenju.

Ali pa če se skeširajo starši, recimo dodajo 30.000 € k tvojemu našparanemu znesku.

Midva sva po 9 letih najema vzela 2 posojili, skupaj za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednost stanovanja, pa še nekaj malega več, da je bilo za prenovo kopalnice. Vzela sva 2 kredita na 2 različnih bankah, samo na eni banki nama ne bi dali 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti stanovanja.

Če nameravata vzeti posojilo, vzemi obe plačilni listi in oblaufaj vse možne banke, da ugotoviš, kje je najbolj ugoden kredit.

Vso srečo!


Tale račun se pa ne bo izšel. Samo obresti od kredita bodo večje kot pa je najemnina (brez stroškov).

Ja, če nisi iz Lj, se da. Jaz sem nekaj našparala in vzela kredit sama.Seveda hipoteka, nekaj pa gotovine. Brez staršev. Gre, če nisi iz LJ , in če ne misliš terati luksoza. Če pa imaš moža, ki zna kaj narediti z rokami, je pa zlata vredno.

Govorim o cateringu bogu za leđima, kjer je blaženi mir in enkraten razgled oz. okolica…sem bil že na dveh takih ohcetih in je popolnoma neprimerljivo s tvojim stereotipskih razmišljanjem…budalo jedna!

Jajca, pa trezno glavo je absolutno treba imet, če se prvič v lajfu greš s.p…[/quote]

No ker imaš pa tako velika jajca pomeni, da so polna s polnimi jajci pa moški ne razmišlja trezno. Ko pa boš nekaj v svojem življenju ustvaril se pa hvali. Vrhunska ideja je vtrdna zlata, samo ne za vsakega, ideja je šele prvi košček mozaika.

Pa lepo sanjaj še naprej, s polnimi JAJCI, sanje pa so dovoljena vsakemu.

Govorim o cateringu bogu za leđima, kjer je blaženi mir in enkraten razgled oz. okolica…sem bil že na dveh takih ohcetih in je popolnoma neprimerljivo s tvojim stereotipskih razmišljanjem…budalo jedna!

Jajca, pa trezno glavo je absolutno treba imet, če se prvič v lajfu greš s.p…[/quote]

No ker imaš pa tako velika jajca pomeni, da so polna s polnimi jajci pa moški ne razmišlja trezno. Ko pa boš nekaj v svojem življenju ustvaril se pa hvali. Vrhunska ideja je vtrdna zlata, samo ne za vsakega, ideja je šele prvi košček mozaika.

Pa lepo sanjaj še naprej, s polnimi JAJCI, sanje pa so dovoljena vsakemu.[/quote]

Te moram razočarat….imam vse, kar posameznik rabi zase-novo SVOJO bajto in dobro plačo…ampak glede na slovenski standard, bi blo šele tam nekje okrog 3000 € mesečno zadost za kokr tolk lagodn lajf….seveda brez da hodiš v normalno službo in prenašaš folk, ki ti ne paše…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Če pa s svojo novo bajto in takim standardom ob nedeljah zvečer na starševskem čveku težiš, pol ti pa res ni pomoči. Jest pa nimam svoje bajte, imam čist nov svoj blok……. na zdej pa joki.A si vseh 2999 evrov poružu da morš tle kozlarije pisat, dej naslov ti pošljem za en pir, sam da se spokaš – k dojilji. Evo odtegnitveni sindrom nepodojenega – neumnosti kvasi ob 22 uri zvečer. Pejt bajto pucat….. pa sej tista celica ni tolk velka no.

Pojdi na banko in vzami kredit za znesek katerega sedaj plačuješ za najemnino in nekoč bo nepremičnina tvoja.

poglej..zakaj vsa leta plačevat najmenino, ko bi lahk vzela kredit in tisti denar raje plečavela banki za svoje stanovanje? kako ste lahko tako neumni in denar dobesedno mečete na cesto..takoj v nakup stanovanje in kredit bo enak kot je zdaj najem!!!

midva plačujeva kredit s katerim sva kupila 2 in pol sobno stanovanje v znesku 615 €..


Tale račun se pa ne bo izšel. Samo obresti od kredita bodo večje kot pa je najemnina (brez stroškov).[/quote]
To že. Ampak bo ta hiška čez dvajset let njena in od njenih otrok.
Ali pa stanovanje, če ga kupi.

New Report

Close