Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek priporočeno pismo- ni prispelo- kaj zdaj?

priporočeno pismo- ni prispelo- kaj zdaj?

Že cca. tri dni nazaj sem poslala eno priporočeno pismo, katerega pa naslovnik ni prejel. Glede na to, da je bilo notri nekaj pomembnega, mi ni vseeno… Sedaj, imam seveda potrdilo, s katerim grem najbrž na pošto, od koder sem poslala, pa potem???

na pošto
narediš poizvedo
potem ga pa najdejo, ali pa ne…
kaj dosti pa ni mogoče narediti, če so ga izgubili

izpolnit bos mogla poizvednico,da ugotovijo kaj se je s posiljko zgodilo.posta pa ima potem en mesec casa da ugotovi in ponavadi toliko casa tudi traja.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, pa a ugotovijo, kaj se je zgodilo??? Ali enostavno “se je pač izgubilo” in konec? Ker sem poslala priporočeno ravno zato, ker se ne bi smelo izgubiti.


če se izgubi, ne bodo nikoli izvedeli, kako in kaj.
lahko, da je poštarju padlo kje iz torbe, lahko, da ga je kje pomotoma pustil (to so vsi primeri iz prakse, ni znanstvena fantastika), kako bodo potem ugotovili, kaj se je zgodilo?

človeški faktor je pač navzoč.

Ja res fajn… Madonca, zdaj sem pa res zaskrbljena.

Si poslala priporočeno s povratnico?

Brez povratnice.
Ma prav jezna sem… Nikoli se nobeno sranje še ni izgubilo, pa sem že denar pošiljala po povsem navadni pošti, pa je prišel… Zdaj pa pošljem nekaj pomembnega in priporočeno, pa ni… Jao.
Aja, sem pa poslala svoji mami tako, da dvomim, da bi mi lagala, da ni dobila.

Kar je, je, ni druge, kot dati poizvedbo na pošto. Naslednjič pa pošlji vsaj s povratnico, če ne drugega boš vsaj videla, kdo je podpisal prejetje pošiljke in po moje bi na pošti bolj pazili, kako pošto delijo v nabiralnike ali karkoli drugega.

Jebemu sem jezna, res. Saj ponavadi se zavleče kak dan več- recimo ni takoj naslednji dan, ampak čez 2 dni (pri priporočeni pošiljki), samo sedaj pa res dvomim, da bo prispela… Grem jutri na pošto.


pošta ima tri delovne dni čas, da dostavi. mogoče še pride.
če se pa pošiljka dejansko izgubi, je pa čisto vseeno, ali ima nalepljeno gor še roza povratnico, ali je brez tega.


pošta ima tri delovne dni čas, da dostavi. mogoče še pride.
če se pa pošiljka dejansko izgubi, je pa čisto vseeno, ali ima nalepljeno gor še roza povratnico, ali je brez tega.[/quote]

Po eni strani je vseeno, če ima povratnico, ampak vseeno mislim, da bi se lažje ugotovilo kako in kaj. Lahko, da podpiše sosed, pozabljiva mama…dobiš povratnico domov v nabiralnik.

Danes je 3. dan, ko ni prišla pošiljka. Zato dvomim, da bo. Nič, bom videla. Jebemtiš, sem jezna.


pošta ima tri delovne dni čas, da dostavi. mogoče še pride.
če se pa pošiljka dejansko izgubi, je pa čisto vseeno, ali ima nalepljeno gor še roza povratnico, ali je brez tega.[/quote]

Po eni strani je vseeno, če ima povratnico, ampak vseeno mislim, da bi se lažje ugotovilo kako in kaj. Lahko, da podpiše sosed, pozabljiva mama…dobiš povratnico domov v nabiralnik.[/quote]

in iz kvake tam gor potem ugotoviš, kdo se je podpisal?
saj pa pri prevzemu priporočene pošiljke ravno tako podpišeš poštarjev seznam priporočenih pošiljk in če je bila ta oddana, je to tudi zabeleženo. to bodo pri poizvedbi tudi šli najprej gledat – ugotovili bodo šifro pošiljke, ter poiskali tisti seznam, s katerim je morala biti oddana.
da pa bi njena mama podpisala prevzem in pozabila na to, je pa malo divja, kajne?

povratnica je samo zato, da imaš dokaz, da je bila zadeva dostavljena. če ni bila, ti nič ne koristi. priporočene pošte pa tudi ne dajejo kar tako sosedom, no. še svoje družinske člane moraš pooblastit, da lahko kaj dvignejo v tvojem imenu.

Ajoj no, pa moja mama pri 42-ih zaenkrat še ni niti malo sklerotična, da bi pozabila, če je prevzela ali ne. Saj me je ona sedaj že včeraj in danes klicala, da ni prispelo… Sosedom pa zagotovo ne bi dal poštar podpisovat.

Po eni strani je vseeno, če ima povratnico, ampak vseeno mislim, da bi se lažje ugotovilo kako in kaj. Lahko, da podpiše sosed, pozabljiva mama…dobiš povratnico domov v nabiralnik.[/quote]

in iz kvake tam gor potem ugotoviš, kdo se je podpisal?
saj pa pri prevzemu priporočene pošiljke ravno tako podpišeš poštarjev seznam priporočenih pošiljk in če je bila ta oddana, je to tudi zabeleženo. to bodo pri poizvedbi tudi šli najprej gledat – ugotovili bodo šifro pošiljke, ter poiskali tisti seznam, s katerim je morala biti oddana.
da pa bi njena mama podpisala prevzem in pozabila na to, je pa malo divja, kajne?

povratnica je samo zato, da imaš dokaz, da je bila zadeva dostavljena. če ni bila, ti nič ne koristi. priporočene pošte pa tudi ne dajejo kar tako sosedom, no. še svoje družinske člane moraš pooblastit, da lahko kaj dvignejo v tvojem imenu.[/quote]

No, povsod poštarji niso tako zategnjeni in marsikdo lahko podpiše pošto. Preverjeno.

in iz kvake tam gor potem ugotoviš, kdo se je podpisal?
saj pa pri prevzemu priporočene pošiljke ravno tako podpišeš poštarjev seznam priporočenih pošiljk in če je bila ta oddana, je to tudi zabeleženo. to bodo pri poizvedbi tudi šli najprej gledat – ugotovili bodo šifro pošiljke, ter poiskali tisti seznam, s katerim je morala biti oddana.
da pa bi njena mama podpisala prevzem in pozabila na to, je pa malo divja, kajne?

povratnica je samo zato, da imaš dokaz, da je bila zadeva dostavljena. če ni bila, ti nič ne koristi. priporočene pošte pa tudi ne dajejo kar tako sosedom, no. še svoje družinske člane moraš pooblastit, da lahko kaj dvignejo v tvojem imenu.[/quote]

No, povsod poštarji niso tako zategnjeni in marsikdo lahko podpiše pošto. Preverjeno.[/quote]
pa se ti ne zdi, da bi tisti nekdo predal pošto pravemu naslovniku v dveh dneh?
poleg tega… če stanuješ v bloku, prepoznaš vseh 33 sosedov po kvaki na podpisu?

A je pismo romalo v javno uporavo (sodišče, geodetske ipd.).

Tudi nam se je zgodilo, da kao niso prejeli pritožbe zoper odločbe. Kar na lepem je bila zadeva pravnomočna in so nam začeli kopati po vrtu…

Skratka – dobro preveri! Krivda ni na tvoji strani.

Dvomim, da bi pošta zamočila. Ko sem enkrat poslala povpraševanje, se je poštar čisto tresel. Ne upa niti na moped brez čelade, ker bojda zaradi tega lahko ostane brez dela. Pošta Slovenije je po mojem mnenju eden redkih primerkov, ki v naši državi res dobro funkcionira.

Ne, saj pravim- poslano je bilo moji mami. Samo ena zelo nujna in nenadomestljiva stvar.

mama naj gre na pošto, ti pa ji daj št. pisma (imaš na listku napisano)…ona mora poizvedet na svoji pošti in ne ti…oz. tudi ona, to je še bolje 🙂

če jo imaš, tule lahko preveriš, kaj se s pošiljko dogaja:
http://sledenje.posta.si/?tracenumber=&type1=1&type2=1

Zadnje čase ga pošta nekaj heca. Verjetno zaradi dopustov. Verjamem, da bo še prišlo.


Čaki, čaki tole pa ne bo šlo. Svoji mami si poslala nanadomestljivo stvar – kam, a v Slovenijo? Torej mama na pošto, pa vprašat, ti pa pozvednico napisat na oddajni pošti ! Ukrepaj ! Drgač pa obstoja tud hitra pošta, sam kakšen evro več je treba dat, pa bi blo v enem dnevu pri naslovniku!


jaz nimam tako dobrega mnenja o slovenski pošti.
so prevečkrat zaj***
moji kolegici je poštar na cesti izgubil priporočeno pošto s kreditno kartico. jo je sosed na tleh našel in prinesel – še sreča.

da o tem, kolikokrat najdem v nabiralniku pošto od sosedov, ne govorim. bančni izpiski in podobno.

Haha, pošta pri nas dobro funkcionira:)? Dobro za koga? Dobro za lastne potrebe. Dobro se ji pozna, da je monopolist.

Pred leti so mi od delodajalca poslali vabilo na razgovor za službo. Vabila seveda nisem dobila pravočasno oz. je hodilo iz Litije do Ljubljane 14 dni!! Ko je končno prispelo na moj naslov, sem videla, da je nekdo kar prečrtal naslov (verjetno je mislil, da je napačen) in napisal drugega. No, nazadnje so očitno ugotovili, da je bil prvoten naslov pravilen. Sem se pritožila na pošti in kaj so rekli – da se opravičujejo, ampak da se žal take stvari dogajajo!!! Me zanima, če bi se dogajale, če bi pošta imela konkurenco.

Sedaj živim v drugem kraju in sem na porodniški. Kadar je treba kaj plačat, poštar pozvoni na vratih, sicer pa vedno pušča potrdilo o prispeli pošiljki v nabiralniku. Sploh ne pozvoni. Sem bila na pošti že 10x, poštarja opomnijo, naslednjič prinese pošto k vratom, čez en teden pa je spet vse po starem.
Da ne govorim o tem, da so nam pakete puščali kar na stopnicah (pa sem bila doma!!!) in jih je nekdo odnesel!! Pošta ni nič odgovarjala…

Če naročaš knjige z amazona, plačaš poštnino do doma, ne do slovenske meje. Ampak ne – slovenska pošta zaračuna še svojo poštnino!!

Pa še miljon takih zgodbic s to našo pošto, ki tako dobro funkcionira!

http://www.intellectus.si/ - Prevajanje, prevodi s pomenom.

New Report

Close