Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PRANJE BELEGA PERILA

PRANJE BELEGA PERILA

Ali kuhinjske krpe perete oziroma kuhate na 90 stopinj skupaj z ostalim belim perilom? Jaz ja, uporabljam pa Ariel v prahu in moram rečt, da je perilo lepo belo, nekatere kuh. krpe pa so od desetletne uporabe (ali več) pač tudi kao rahlo poflekane, vendar me ne moti in ne dodajam raznih praškov proti madežem. Vkolikor so krpe res grdo zasvinjane, jih pred pranjem namočim posebej v posodi z malo praška, ožmem in vržem v stroj. Če kdo to dvoje ločuje, me zanima, ali npr. v enem tednu naberete za en pralni stroj krp ali kako?

Skupaj z ostalim belim perilom.

Jaz nič ne ločujem, kar vse skupaj operem, pa tudi nič ne namakam krp prej – se mi res ne da. Pa kaj če so krpe flekaste, saj bodo po pranju itak zopet takoj…
In tudi pri prašku ne kompliciram – to sem delala dooolgo, pa sem ugotovila, da mi itak vsak prašek opere isto in pika. Če ne uporabim sredstva za odstranjevanje madežev (ne uporabljam ga prikuhinjskih krpah ampak na oblačilih) mi noben prašek ne opere madežev, tako je res brez veze stran metat denar za npr. Ariel, ko mi pa Tide opere isto in še bistveno cenejši je.

nova
Uredništvo priporoča

Na večini oblačil mi piše, pranje na 40 stopinj, zanima me, če jih lahko perem vsaj na 60? Kaj pa oblačila, kjer so gor potiskane razne nalepke – se lahko perejo na 60?
Na koliko perete črna oblačila?

Jaz perem vse kar ni belo na 40 stopinj, mogoče max. na 50! Kjer so nalepke obrnem oblečilo narobe pa ni problema, saj tudi potem likam tka oblačila na narobni strani. Črna pa tudi na 40 in z onim tekočim praškom, vendar vseno kar večina oblačil po parih pranjih malo obšlesa, to pa bi tudi jaz rada vedela zakaj? Po moje so praški preagresivni, tudi te za črna oblačila.

Če piše 40 je to 40. Na 60 se lahko skrči – npr. bombaž. Drugač pa jaz perem kuhinjske krpe in brisače na 90. Belo perem posebej in samo belo.

Ker so kuh.krpe večkrat mastne in poflekane,jih enkrat tedensko naložim v pisker in na štedilniku prekuham.
Staromodno a učinkovito,vsi madeži so odstranjeni:)

Skupaj z nekaj poflekanimi bombaznimi plenicami in kakim res usranim bodijem perem vsake 14 dni. Na 90.

Torej vse belo perilo vsakič kuhaš? Zakaj je pa to potrebno? Mi nimamo nobenega oblačila toliko umazanega, da bi bilo potrebno prekuhavanje. Z dobrim praškom je na 40 vse snežno belo.
Izjema so bili kakšni bodiji, majčke, pleničke ko so bili otroci majhni.

Jaz perem večinoma na 50 stopinj barvno. Belo na 70 stopinj. Od otroka pa sem svojčas vse prala na 70 stopinj, tudi če je pisalo na etiketi na 40 stopinj (razen kakšnih jaken in bund ali flisov). Itak na vsaki majčki piše na 40 stopinj. Tko da se na to nisem kaj dosti ozirala. In ni bilo panike, potem sem vse še v sušilec vrgla in je blo. Ne bi mogla rečt, da se je blazno uničilo.

Zdaj ko je otrok večji, pa perem nekako na 50 vse bravno (svetlo ali temno – črno). Perem pa na skrajšanem programu, ker je itak vse skupaj bolj ko ne samo malo prešvicano in je treba samo splaknit.

Zakaj pereš na 50, če je samo za splaknit? A se ti ne zdi to potrata energije?
Pri nas se vse pere na 30, brisače na 60 na daljšem programu in to je to. Problematične madeže, če so, prej obdelam s primernim sredstvom.

če je krpa KRONIČNO UMAZANA se niti pod razno ne trudim, da bi bila spet brezmadežna. škoda vsake energije vložene v to.

perem vse max na 60, ker so stroji tako izpopolnjeni, da zadostuje.

Belo naj bo belo in perilo bi naj bilo čisto, ko ga vzamemo iz stroja. Saj zato vendar peremo, a ne?

New Report

Close