Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ZVCP-pritožba

ZVCP-pritožba

Bom opisala primer in prosim tiste, ki imate izkušnje z vlaganjem pritožb, da mi pomagate:
Mož je vozil skozi naselje (po omejitvah) in med vožnjo pogledal levo, ker se je pač tam nekaj dogajalo (hiter pogled), par metrov naprej pa so ustavljali policaji na desni strani. V trenutku, ko je mož pogledal levo, je policaj zamahnil, da naj ustavi (po vsej verjetnosti je moralo biti tako). Ko je bil mož vzporedno z njimi policaj ni več mahal. Peljal je naprej in po 50m zapeljal levo proti domu. Policaj ni šel za njim. Včeraj pa dobi položnico …500 eur (250, če plača takoj) in 6 pik. To se je dogajalo ob pol polnoči. Bil je sam v avtu.

Kakšne so možnosti, da je pritožba uspešna? Kakšen je nadaljni postopek: mora prej plačati položnico in če je pritožba uspešno denar dobi vrnjen? Kaj lahko napiše kot utemeljitev pritožbe?

Že v naprej hvala za pomoč
lp

S pritožbo ne propade pravica do polovičke.

Ja ja, on sploh ni opazil policaja, ki s svetlečo liziko ponoči maha gor in dol….tazga izgovora za pritožbo pa še ne , resno!!

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

kaj bom pa pridobila z uspešno pritožbo?

Tule sem pa strinjam s tabo.

in kaj napiše v pritožbo tisti, ki napiha ali prekorači hitrost??!! Poznam veliko takih primerov….na koncu so zmagali ali pa je primer zastaral. Verjetno moraš imeti tudi kakšne veze in poznanstva…ne vem

in kje je dokaz, da je res mahal s svetlečo liziko gor in dol? Kaj pa če je zamahnil samo enkrat in to ravno v trenutko, ko je mož pogledal levo?

Polovička velja 8 dni po pravnomočnosti, pravnomočen postane 8. dan če se ne pritožiš. Tudi če prekrškovni organ zavrne pritožbo še velja polovička (8 dni po preteku roka da vložiš zahtevo za sodno varstvo). Če se na to odločitev pritožiš (in gre stvar naprej) pa potem ni več polovičk.

Če je pritožba uspešna, ne bo treba plačati kazni.

Sprijazni se – šofer je predolgo gledal okoli in ne na cesto.

Ravno toliko kot pa en zamah traja, da na cesto skoči otrok..

Jaz tej zgodbici tvojega moža nič ne verjamem. Mogoče je kaj popil, pa ni hotel ustaviti, ali pa je bilo kaj drugega. Tisto gledanje v levo mene ne prepriča, še posebej ponoči v temi ne.

Lahko se pritožuje ,pa ne bo dosegel nič.Moj oče je bil isto ne kriv ne dolžen…dobil položnico ker je prekoračil hitrost….ki je pač ni,ker je vedel za radar.Hotel je dokaze in videti posnetek in so mu odgovorili,da oni tega niso dolžni predložit.Škoda živcov in denarja.
Tako je to v naši državi danes,kjer nimaš nobenih pravic,dolžnosti pa še tiste,ki jih nisi naredil in povzročil sam.
Tudi sodni postopek ni uspešen,če nimaš strica al pa tete,ki tam delajo.

haha, jaz tudi ne verjamem….nikoli ne zamahnejo samo enkrat gor in samo enkrat dol….to bi bil kao tisti trenutek, ko naj bi tvoj mož za hip pogledal v stran…ker če so te kdaj ustavili, potem veš, da mahajo in še nakažejo, da zapelješ v stran….
ma res ne vem, kakšne nekaterim prodajajo….

verjetnost, da ti bo otrok ob pol polnoči skočil na cesto je toliko kot, da srečaš dinozavra na cesti

po moje ti je tvoj dragi natvezil kar nekaj….
a voziš? a so te kdaj ustavili?
policaj nekajkrat zamahne z liziko in nakaže, kje naj se ustaviš….in če bi tvoj res le za hip pogledal levo, bi ga vseeno moral opaziti….sploh če je peljal normalno počasi, kot se za naselje spodobi….

1 . ni pil…ga zelo dobro poznam…če vozi NIKOLI ne pije (šel je iz službe)
2. imel je vse dokumente, bil je privezan,…se pravi ni bilo razloga, da ne bi ustavil, če bi videl policaja, da mu maha
3. tudi če je bilo ponoči, je na tem delu vse razsvetljeno. Tam je večja gostilna, zunaj sedijo ljudje in takrat jih je bilo še polno in je pač mal pofirbcal, če je tam kakšen poznan (pa peravijo, da smo ženske firbčne!)

ha, to kar navajaš, je kar hudo.
se pravi, da ni gledal le za hip, ker si je ogledoval, kdo je pred gostilno….
če vožiš, so te morda že kdaj ustavili in potem veš, kako to zgleda….maha s palico in nakaže, kje se boš ustavil….in to ne traja le za hip….

ni mi pa jasno, na kaj se boš/bo pritožil/a???? a na to, da je neopravičeno dobil kazen, ker se je razgledoval naokrog?????? ma smošno, res….takim pa res ne bi nič odpustila, saj si nazorno opisala, da na cesto ni bil pozoren….

Pritožbo odsvetujem, naj plača polovičko, bo najceneje.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

1 . ni pil…ga zelo dobro poznam…če vozi NIKOLI ne pije (šel je iz službe)
2. imel je vse dokumente, bil je privezan,…se pravi ni bilo razloga, da ne bi ustavil, če bi videl policaja, da mu maha
3. tudi če je bilo ponoči, je na tem delu vse razsvetljeno. Tam je večja gostilna, zunaj sedijo ljudje in takrat jih je bilo še polno in je pač mal pofirbcal, če je tam kakšen poznan (pa peravijo, da smo ženske firbčne!)[/quote]

Zdej pa že spominjaš na tiste babe , ki so 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da se jim dec ne kurba…resnica je pa ohoho drugačna..

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

verjetnost, da ti bo otrok ob pol polnoči skočil na cesto je toliko kot, da srečaš dinozavra na cesti[/quote]

OK, potem pa se nek pijan pešec prevrne na cesto…

PS. Se spomnite zgodbice (lani, predlani?) o registrskih tablicah in grbih ter možu, ki nikakor ni bil tam…

tudi sama odsvetujem pritožbo, ker redko uspe, četudi je upravičena. sama sm še po bolj butastem primeru kot popolnoma nedolžna dobila kazen za pobeg s kraja nesreče?!?!?! (ruknila sem vozilo na parkirišču in pustila listek s kontaktom našel me je potem itak lastnik, v naslednjih dneh, kar je ful težko, a ne, glede na barvo in poklical policijo, ki so bili “rešitelji” situacije, pha).

sm se pritožla, šla do komandirja prometne in bila prepričana, da bo glede na mojo zgodbo primer zavrnil pa ga ni.
rezultat plačati sem morala kazen (pravica do polovičke ti ostane) + stroške pritožbe 40 eur na to ne velja polovička. torej potem na koncu 290 eur!?!?!?

tvoj primer je pa še bolj sumljiv it proti policajem … ne vem pa kako bi bilo, če bi se zgovarjal, da ni vozil on oz vi kot lastnica. nekateri to vejo po mojem, samo na forumu tega ne bodo obelodanili potem bi vsi vedeli.

lp

1 . ni pil…ga zelo dobro poznam…če vozi NIKOLI ne pije (šel je iz službe)
2. imel je vse dokumente, bil je privezan,…se pravi ni bilo razloga, da ne bi ustavil, če bi videl policaja, da mu maha
3. tudi če je bilo ponoči, je na tem delu vse razsvetljeno. Tam je večja gostilna, zunaj sedijo ljudje in takrat jih je bilo še polno in je pač mal pofirbcal, če je tam kakšen poznan (pa peravijo, da smo ženske firbčne!)[/quote]

Zdej pa že spominjaš na tiste babe , ki so 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da se jim dec ne kurba…resnica je pa ohoho drugačna..[/quote]

bi ga zavohala….1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…imam nos za take stvari (mislim na pijačo)

Lahko pa, da je imel v avtu kako sopotnico, ki ga je “zabavala”, ker drugače trezen zelo težko spregledaš policijsko liziko. Če pa tako buli okrog, da sploh ne vidi dogajanja okrog sebe oz. na ceti je pa bolje, da sploh ne vozi….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

mogoče pa ni vstavil zato, ker bi ti policaj povedal kdo je bila njegova sopotnica :-))

ob pol polnoči

koliko je to ura?

pa še nekaj me zanima…..
če je bilo res tako kot pravi zapisnik…zakaj pa policaj ni šel za njim (kot vemo je vozil 50, ker na tem kraju več skoraj ne gre, ker je obupna cesta), prižgal npr.plavo luč. S kraja ustavljanja se točno vidi do tja, kjer je zavil levo proti domu…komot bi šel za njim, če je sumil na pobeg

23:30

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

sori sam si bosta pa morala kaj pametnejšega izmislit, kot da je on OB POL POLNOČIslučajno pogledal NEKAM NA LEVO, medtem ko mu je policaj mahal – v temi je “lizika” namreč hudičevo dobro vidna.

raje se vprašaj, od katere kurbe se je vračal tvoj najdražji, ne pa da mu kriješ hrbet.

v vsakem primeru – kdor policaju NE USTAVI, bi mu jaz zarubila avto IN nabila kazen, pa ne samo 500 evrov.

marš, golazen, s tabo vred!

New Report

Close