Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brez klime v AD v Grčijo?

Brez klime v AD v Grčijo?

Imamo možnost (kar ugodno) najeti avtodom, ki pa je brez motorne klime. Šli pa bi v Grčijo za 3 tedne. A se da zdržat brez klime ali bomo “crkavali”? Kaka izkušnja?

….kakorkoli že, sem vam folž in upam, da vam bo fejst vroče, tkole enih 45 stopinj :)))

Pred (precej) leti, ko še nismo bli tolk razvajeni s klimami, smo potovali z osebnim avtom brez klime 3 tedne julija po Španiji. Je blo vroče, seveda, saj je blo poletje, pa še Španija. Pa smo preživeli z lahkoto in je to potovanje ostalo v spominu kot eno najlepših.
Sicer bi pa morlai sami najbolj vedet, kako občutljivi ste na vročino oz. kolk razvajeni s klimo. Pač se ne voziš po največji vročini (čeprav, tam zna bit že zgodaj dopoldan kar vroče), poskušaš parkirat v senci, kjer se le da … Pa saj nisi skoz v avtodomu, ne?

nova
Uredništvo priporoča

a grki obstajajo šele zadnjih 15 let, ko so klime v avtih ? prej jih pa sploh ni blo, grkov namreč ?

jaz sem v grciji doma in ni sans da grem v avto brez klime. ce pa ze, pa upam, da da niste obcutljivi na prepih.

Brez klime za živo glavo ne grem.

Le kako za vraga je clovestvo prezivelo skoraj 2000 let nasega stetja in se nekaj let prej, ko ni bilo klime?

Le kako za vraga je clovestvo prezivelo skoraj 2000 let nasega stetja in se nekaj let prej, ko ni bilo klime?[/quote]

Ja, ni bilo avtodomov.

Jaz ga ne bi najela, itak je poceni samo zato, ker nima klime in ga nihče noče najeti in predvidevam, da je tudi zelo star. Zdaj smo klime navajeni in nismo zadovoljni, ko je prevroče. Včasih, ko klim ni bilo smo zdržali zato, ker smo morali in ne zato, ker bi v vročini uživali. Pa vozili smo se ali zgodaj zjutraj ali pozno zvečer, ne pa po najhujši vročini kot to počnemo danes.

Da se. Seveda se da.
Z uporabo izkušenj iz prejšnjih časov – vožnja zjutraj in zvečer, odprta okna, hlajenje z izhlapevanjem, iskanje sence, ev. vožnja ponoči in spanje v dnevni senci, itd.

Zna biti prav zanimivo in otrokom zadevo lahko predstavite kot veliko pustolovščino.

Da se. Seveda se da.
Z uporabo izkušenj iz prejšnjih časov – vožnja zjutraj in zvečer, odprta okna, hlajenje z izhlapevanjem, iskanje sence, ev. vožnja ponoči in spanje v dnevni senci, itd.

Zna biti prav zanimivo in otrokom zadevo lahko predstavite kot veliko pustolovščino.[/quote]

Pa to je potovanje da nekaj vidiš in ne da ponoči voziš in podnevi spiš pod borovci. Sploh pa imajo legalno izposojeni avtodomi dnevni limit prevoženih kilometrov.

Vožnja ponoči je dobra izbira za tiste dele poti, ko se moraš samo nekam premaknit, ne pa gledat okrog.
Spanje pod borovci je super – ker je poleti čez dan itak prevroče za oglede.
V Grčijo z AD-jem se gre načeloma itak v maju ali septembru-oktobru.

Dnevni limit pa imajo samo nekateri v pogodbi. Večinoma lahko vzameš tako pogodbo, ki je mogoče malenkost dražja, pa brez limita.

Kaj pa tisti mali ventilatorčki za na armaturo – morda to kaj pomaga.

New Report

Close