Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Namesto otrok – pes??

Namesto otrok – pes??

Živijo!

S partnerjem sva že dolgo skupaj a nimava otroka. Pes nama nadomešča vso ljubezen, ki jo potrebujeva. Pravzaprav sem včasih FOLŽ ker se psički bolj posveča kot meni, veliko jo ljubkuje (pa ne na perverzen način, da ne bo kdo pomislil na bulmastife!!!). Tudi meni je pesek v veliko veselje. Zalotila sem se že pri misli, da tudi zaradi psa ne bi odšla, tudi če bi blo v odnosu kaj narobe.

Pa me zanima, kako vi gledate na take reči, ko psiček (zelo zelo ljubka psička) postane center vesolja.

Lep dan!

Noben pes ti ne more nadomestiti ljubezni partnerja ali otroka … ampak ljudje zadnje čase bežijo v pasjo ljubezen … mogoče zato, ker se za psa ni potrebno toliko trudit kot za človeka?

Fuj, nagravžno, bolj ste šolani, bolj ste bedasti. Zaradi takih bo premalo Slovencev čez 50 let in bodo tukaj sami Kitajci, ki pse raje pojedo!

nova
Uredništvo priporoča

Vsako tele ma svoje vesele. Če vama tako paše, izvolita.

Vsak naj živi tko k mu sede… s tem pa naj ne ovira koga drugega… in v tvoji zgodbi ne vidim, da bi koga ovirala (razen bedne okolice, ki ima vedno veliko za težit, če ne živiš po ISO standardih), zato živita tko k hočta… Ne vidim nč slabega u tem…
Tečnobe bodo imele vedno velik pripomnit na to temo, te pač spreglejta…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Imeli smo 3 pse.Vsi so bili družinski člani,za vsemi smo žalovali kot za …družinskimi člani. Čisto nič drugače ni bilo. Vendar, otrok je otrok!! To je nekaj VEČ! Samo toliko.

S psičko se ogromno ukvarjava, verjemite, da zna bit zahtevna ko mali otrok.

Skupa se crkljamo, zganjamo vragolije in se igramo. Noben na svetu me še ni bil tok vesel, kot me je psička, ko pridem domov, pa tudi če grem vmes samo v štacuno. Pasja ljubezen je vdana in brezpogojna. Pes ni zloben in ni bedast in je popolnoma iskren. Tak ostane vse žviljenje, dokler mu dlaka ne posivi.

Ja, takle mamo. Nora sva na psa… nama je isto, kot bi imela dojenčka.

Sam sicer nisem kakšen poseben ljubitelj psov, a to ne pomeni, da mislim, da je moj pogled edini primeren in zveličaven in da drugemu pes ne more biti središče vesolja. Fajn, da smo različni, to dela naše medsebojno bivanje bolj zanimivo. Uživajta!

Prav bolno, idi pa se leči….

Sam ne na prevelik zvon obešat, ker se bodo pojavile one s preveč izraženim nagonom po razmnoževanju, ki te bodo linčale 🙂

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Kako pa lahko primerjata z dojenčkom, če ga nimata? Meni se ne zdi nič narobe, da imajo ljudje samo pse in ne otrok in da imajo te pse neskončno radi, ampak da se jih primerja z otroki, to pa ni ok. Eno je človek, drugo je žival. Ni primerjave.

Po želji. Če mislita, da je tako prav, potem je tako prav.
Ampak raje ne razglašajta preveč naglas, kako in kaj, saj imaš že tu nekaj primerov, zakaj ne.

Pa dobr no, včasih se pa že resno sprašujemo o povprečnem nivoju IQ-ja monovk.

Če pa tu ne dojamete, da je to provokacija, pol pa vam pa živ bog ne more več pomagat. A res ne poštekate, da se nekdo dela norca iz vas, odpre post, ki bo požel zgražanje in posledično veliko odgovorov…zraven pa se iza ekrana reži na vsa usta.

Kdo pa pravi, da mora vsak par imeti otroka?
Če vama tako paše, kot je, uživajte. Vsi trije. Verjamem da se kužatu pri vama lepo godi. Mogoče pa se čez čas pojavi tudi želja po otroku, kdo ve.

Sem tudi pasja ljubiteljica. Sedaj imamo 2.psa. Kot človek,res!
Ne more se pa primerjet z otrokom.Po moje, nikakor.

…psu daš jest in je sam…mali otrok ne
…pes celo noč spi…mali otrok ne
…psa ni potrebno dojit…malega otroka ja
…ko greš v službo,ga zakleneš v stanovanje….otroka ne moreš
…pes nima pleničke…mali otrok jo ima
…s psom se ni potrebno učit matematike….z otrokom se moraš

In zakluček vsega…..z psom je veliko manj dela,kot z otrokom.

Ampak vseeno nebi imela raje psa kot otroka.Tako razmišljanje je bolno.
Ampak,čez kamot ga res ni.

Dokler nimata otroka, ne moreta vedeti, če je psička res “nadomestek”. Odnos do vsakega živega bitja je lasten.

Smo dojeli, brez skrbi. Odgovori se mi zdijo zelo blagi. Vsaj večina 🙂

in to na vsa usta!!!! ;-)))

Ampak samo to, ker je ta primer provokacija, še ne pomeni, da takih primerov ni.

Hja, tole ne bo čisto držalo. Teoretično že, če bi bilo življenje pravljica, žal pa od partnerja ne prejmemo vedno tistega kar želimo in potrebujemo, tudi od otrok ne. In pes ti nadomesti to ljubezen. Mogoče nadomesti ni ravno najbolj primeren izraz, ker seveda ni isto ali te ljubi pes ali človek, ampak pasja ljubezen je kot balzam, obliž, … zdravilo za strto srce. Kdor ima psa (pa ne mislim reveža na ketni, ampak psa, ki je član družine), ve o čem govorim. Sama tega nisem verjela, dokler nisem tega preizkusila na svoji koži. Pasja ljubezen je res neizmerna, rad te bo imel do zadnjega diha. Vedno ob tebi, v dobrem in slabem …
Ja, našega psa imam enako rada kot ostale člane družine. Zanj bi dala svoje življenje, tako kot za svojega otroka, moža, sestro, …. In enako mož, pa sprva niti ni bil ljubitelj psov. Ko je umrl naš prvi pes, je za njim jokal kot dež. Takrat sem ga prvič v življenju videla jokati …

Nihče ne beži v pasjo oz. živalsko ljubezen, tako kot nihče ne beži v človeško ljubezen. Ali ljubiš in si ljubljen ali nisi. Ljubezni ne moreš izsiliti. Bežiš lahko v alkohol, drogo, tablete, …
Za pasjo lubezen se pa res ne trudiš, ravno zato ga je lažje vzljubiti kot človeka.

Ena je zaključila, da je s psom je veliko manj dela kot z otrokom. Dokler je mladič že ne :)))

Zanimivo, kako se zgražate nad ljudmi, ki imajo radi živali, kot da kdo od vas osebno trpi zaradi tega … Nad tistimi, ki mučijo živali se pa ne zgražate (vsaj ne preveč). Saj je le žival …. Takšno razmišljanje je pa res bolano.

pes:
…ti poščije stanovanje
…stanovanje smdi po psu

ja, kr mejte jih…

Večinoma na tak način razmišljajo ljudje, ki imajo določene psihične težave. Pa naj si bo to sami s sabo ali z okolico ali so bili kdaj s strani človeka zelo prizadeti.
Kuža te je seveda vedno vesel, ti ne ugovarja, je vedno po tvoje. Ok, mogoče mu dovoliš tu in tam, da povoha kakšno drugo rito.

Mogoče ti obisk kakšnega strokovno usposobljenega strička ali tete odpre nova obzorja.

Srečno.

Imam 3 pse in hči. In ne razumem takšnega razmišljanja. Kako spoloh lahko primerjate ljubezen do otroka z ljubeznijo do neke živali? Sploh so take primerjave čisto mimo. Potem primerjate tudi ljubezen do partnerja z ljubeznijo do staršev npr.?
Zgoraj je ena napisala, da pri brezpogojno ljubijo, so oh in sploh iskreni, bla bla bla… Pajade. Psi so oportunisti. Ni hvaležnosti in podobnega. Potem je samo vprašanje, kdo koga scat vozi. Pes tebe ali ti psa :-p


a si kdaj pomislila da bi se vajna psica raje crklajla s kakšnim psom kot pa s tvojim možem? zakaj za vrage ne pustite bit psu pes?
glede centra vesolja pa tole, vsako živo bitje je sam zase center vesolja, ne rabi imeti dveh zmešanih lastnikov, ki namesto da bi se posvečala delu, drug drugemu ali naredila kaj koristnega za družbo postavita v center svojega življenja..da poenostavim, vajino početje je neumno in skrajno žaljivo do psa, ki sta mu odtegnila njegovo bistvo in ga spremneila v cirkuško žival, ki je namenjena izključno vajini zabavi

New Report

Close