Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec – “šolsko leto”, razni zaključki ipd.

vrtec – “šolsko leto”, razni zaključki ipd.

Imam dva otroka v vrtcu. Že dva meseca nas stalno bombardirajo z nekimi piltki – mamice z zbiranjem denarja za darila za vzgojiteljice in pomočnice (okej, proti temu nimam nič, ker gre za simbolična darilca za nekaj eur), pa z listki o prisotnosti čez poletje, pa z vabili na zaključke skupin ob koncu šolskega leta….halo? Kaj tej otroci hodijo v šolo ali vrtec? Kaj je vrtec izobraževalna ali varstvena ustanova?

Ko sem povedala, da bosta moja otroka najverjetneje celo poletje v vrtcu, razen dveh delovnih tednov, so me gledali kot marsovca. Seveda bi jim privoščila dva meseca morja na kakem Hvaru ali še raje kakem Santoriniju, samo mi v službi poleti ne dobimo toliko dopusta, nimamo babic, ki bi čuvale celo poletje, imamo tete in strice, ki so v istem sranju kot mi in svoje življenje in ne nazadnje – vrtec tudi plačamo.

Vzgojiteljice pa grejo na dopuste. meni se to ne zdi prav. naj se organizirajo kot vsi po ostalih firmah. pri nas je navodilo tako, da je vedno nekdo prisoten, zato se moramo izmenjati tako, da vsi pridemo na vrsto za dopust, vendar vsi pridemo na vrsto tudi za dežurstvo. pa nismo velika firma, da bi nas bilo nevemkoliko. Tako pač je in moti me, da varstvena ustanova krči urnike, skupine in varuhe. Da bo prostora samo za nekaj otrok, ker da bo samo nekaj študentk na voljo…se šušlja. ma kaj še?????

Se čisto strinjam z teboj … pri nas je enako ..imam 2 punci v vrtcu .. in ker kar nekaj časa nisem nič napisala odsotnosti čez poletje so me prav čukasto vprašali ja če pri nas pa ne bomo imeli nič počitnic ?!? … no in ker sem jaz brezposelna bi ju vendarle lahko imela celo poletje doma … samo ne vprašajo pa se da na polno iščem službo in ker nimam popolnoma nobenega drugega varstva kot vrtec ( ni babic, dedkov, tet, stricev ) rabim vrtec kot varstvo …. sam to jim dopovedat …

Vzgojiteljice, tako kot učiteljice, svojega dopusta ne morejo koristiti med “šolskim letom” – ja, tudi vrtec ima neke vrste “šolsko leto”. Koristijo ga lahko edino med počitnicami. Takrat je v vrtcu tudi najmanj otrok. Drugače pa načeloma velja, da se pomočnica in vzgojiteljica izmenjata na dopustu npr. en mesec ena in en mesec druga.

Tole je pa krneki. Če želijo, lahko vsi starši otroke za celo poletje preselijo na Santorini. Ampak v vsakem primeru pa mora biti tudi poleti zagotovljeno varstvo za vse otroke, ki hodijo v vrtec.

Starši vpišete prisotnost čez poletje samo informativno. Vedno lahko spremenite.
Razumeti morate, da je potrebno koristiti dopuste. Tudi KC čez poletje operiraa samo nujne primere…..
????
Brezposelni imajo v naši državi velike ugodnosti glede vrtca. To moramo priznati. Tujina ima to drugače urejeno.
Res pa je, da današnji starši veliko odgovornosti prenašajo na vrtec. Otroci so marsikomu breme. Žal!!
Vprašajte se, kolikokrat bi lahko imeli otroka doma, pa je v vrtcu, zato, ker je vam tako lažje? Seveda se pa izgovor vedno najde….

1. Poleti se ne operira zaradi vročine, ki pospešuje okužbe. Nujni primeri so življenjsko ogroženi ljudje in se operacija tvega kljub grozečim okužbam, ki bi jih sprožile zaradi vročine namnožene bakterije.

2. Brezposelni – nimam pripomb, res je tako kot pišeš.
3. Dandanes se na vrtec prenaša ravno toliko odgovornosti, kolikor se jo je pred leti – odgovornost za otroka 8 ur na dan od ponedeljka do petka. Kdaj kdo pripelje svojega otroka, tebe nima za brigat prav nič, kot mene ne briga kdo bo potreboval storitve moje službe. Jaz sem tam za to.

3. Kar se tiče izgovorov – ti ali še nimaš svojih otrok ali si se za poklic odločala na slepo, dejstvo je, da za ta poklic nisi ustvarjena. Poleg tega, da imaš rada otroke, potrebuješ tudi toleranco, veliko živcev in določeno mejo uslužnosti – ker namreč ti si tam za vse otroke, ki se nahajajo v vrtcu. zakaj so tam, od koga so, ali so revni ali bogati, bistri ali ne, tebe to nič ne sme zanimat.

V času odkar imam otroke sem spoznala kar nekaj vzgojiteljic. Na kilometre se vidijo take, kot si ti in druge, ki teh predsodkov nimajo. Vrtec je varovalna ustanova in to mora biti tvoja naloga. Če se starš odloči, da bo vzel dan dopusta in dal otroka do 15 ure v vrtec, to ne sme in ne more biti tvoj problem. Spočit starš ali starš, ki je do 15. ure uredil določene obveznosti, je več vreden od 15. ure do večera, kot starš ki kot kura brez glave pridrvi iz službe, pusti otroka ostareli babici in šiba po opravkih.

Ker si vzgojiteljica imaš tudi svoje privilegije. pri nas redko katera vzgojiteljica dela dlje kot do 13. ure. redko kdaj je ob 7. uri v službi. seveda, ja, imate priprave doma….
Zato tvoj odgovor je zame vreden isto kot nič. Kot ti vališ krivdo na starše, češ da imajo izgovore, imaš istočasno tudi ti cel kup izgovorov za to, da bi delala čim manj. Kot smo se starši odločili za otroke, tako si se odločila ti za ta poklic. Samo tako gre lahko svet naprej veš, bodi srečna, da se ljudje reproduciramo in da ti otroke pošiljamo v varstvo, da imaš svoj kruh.

Halooo, že nekaj časa nisi napisala odsotnosti čez poletje, torej nekaj poletij, če prav razumem. In ker ti že leta in tudi čez poletje ves čas pospešeno iščeš službo, ne vzameš otroka iz vrtca niti za nekaj tednov???? A ti to resno? In zdaj boš tudi celo poletje na polno iskala službo, v času, ko bodo tudi šefi na dopustih in ko bo marsikatero podjetje delovalo okrnjeno? Ti pa ne moreš otroka vzeti niti en mesec iz vrtca, bosta morali ves čas hoditi v vrtec? Vsak dan iščeš službo po 8 ur?

Ma ne moreš verjet, brezposelne frajle, ki imajo cela poletja otroke v vrtcu. pa saj mi ne gre za vzgojiteljice, one se bodo že organizirale, otroka sta reveža, ki vidita, da vsi ostajajo doma po ves mesec razen njiju. Groza no, lenoba lenasta.

Halooo, že nekaj časa nisi napisala odsotnosti čez poletje, torej nekaj poletij, če prav razumem. In ker ti že leta in tudi čez poletje ves čas pospešeno iščeš službo, ne vzameš otroka iz vrtca niti za nekaj tednov???? A ti to resno? In zdaj boš tudi celo poletje na polno iskala službo, v času, ko bodo tudi šefi na dopustih in ko bo marsikatero podjetje delovalo okrnjeno? Ti pa ne moreš otroka vzeti niti en mesec iz vrtca, bosta morali ves čas hoditi v vrtec? Vsak dan iščeš službo po 8 ur?

Ma ne moreš verjet, brezposelne frajle, ki imajo cela poletja otroke v vrtcu. pa saj mi ne gre za vzgojiteljice, one se bodo že organizirale, otroka sta reveža, ki vidita, da vsi ostajajo doma po ves mesec razen njiju. Groza no, lenoba lenasta.[/quote]

no pa da ti povem …. da nekajčasa nisem napisala ja … to pomeni da je bil list zunaj ene 3 tedne na vratih in nisem nič napisala nekaj časa !! … ne pa nekaj let ! Tko da preden ti mene kritiziraš kot lenobo pometi pred svojimi vrati ! …veš partner dela po cele dneve da preživimo tole ko jaz ne dobim službe, ne koristim prav nobenih “ugodnosti” ker itak nismo upravičeni ! … če pa imaš občutek da cele dneve ležim doma in gledam v luft se pa močno motiš … veš obstajajo tudi razni tečaji na katere lahko hodiš da si povečaš možnosti za službo in ja jaz se le teh redno udeležujem ! … tko da ti idealna monovka raje premisli kaj boš rekla preden odpreš usta !!!! Pa še nekaj … veš … nisem več frajla … tudi če imam 2 otroka še v vrtcu !

Halooo, že nekaj časa nisi napisala odsotnosti čez poletje, torej nekaj poletij, če prav razumem. In ker ti že leta in tudi čez poletje ves čas pospešeno iščeš službo, ne vzameš otroka iz vrtca niti za nekaj tednov???? A ti to resno? In zdaj boš tudi celo poletje na polno iskala službo, v času, ko bodo tudi šefi na dopustih in ko bo marsikatero podjetje delovalo okrnjeno? Ti pa ne moreš otroka vzeti niti en mesec iz vrtca, bosta morali ves čas hoditi v vrtec? Vsak dan iščeš službo po 8 ur?

Ma ne moreš verjet, brezposelne frajle, ki imajo cela poletja otroke v vrtcu. pa saj mi ne gre za vzgojiteljice, one se bodo že organizirale, otroka sta reveža, ki vidita, da vsi ostajajo doma po ves mesec razen njiju. Groza no, lenoba lenasta.[/quote]

no pa da ti povem …. da nekajčasa nisem napisala ja … to pomeni da je bil list zunaj ene 3 tedne na vratih in nisem nič napisala nekaj časa !! … ne pa nekaj let ! Tko da preden ti mene kritiziraš kot lenobo pometi pred svojimi vrati ! …veš partner dela po cele dneve da preživimo tole ko jaz ne dobim službe, ne koristim prav nobenih “ugodnosti” ker itak nismo upravičeni ! … če pa imaš občutek da cele dneve ležim doma in gledam v luft se pa močno motiš … veš obstajajo tudi razni tečaji na katere lahko hodiš da si povečaš možnosti za službo in ja jaz se le teh redno udeležujem ! … tko da ti idealna monovka raje premisli kaj boš rekla preden odpreš usta !!!! Pa še nekaj … veš … nisem več frajla … tudi če imam 2 otroka še v vrtcu ![/quote]

Vse kar si napisala, še ni razlog, da otrok ne vzameš iz vrtca vsaj par tednov poleti! Pa ne bluzi prosim, kako boš čisto celo poletje, vsak delovni dan morala hoditi na tečaje in vsak dan morala iskati službo. Daj daj, ne bluzi. Ja, sem bila tudi sama eno leto na zavodu, ko sem izgubila službo in vem, kako potekajo zadeve. In niti približno nisem imela otroka CELO POLETJE v vrtcu.

samo res “pri nas tudi”, tudi jaz sem trenutno brezposlena in ni res, da moraš biti celo poletje na razpolago in iskati službo. moj otrok bo doma en mesec poleti, saj tudi svetovalnih delavk in ostalega za zavodu ne bo kar nekaj tednov, ker gredo na dopust. Pa hodim tudi sama na tečaj za boljše možnosti do zaposlitve. Tečaji se ne bodo odvijali celo poletje.

res kar nekaj razlagaš, samo da opravičiš razlog, da otrok ne boš imela poleti doma.

no pa da ti povem …. da nekajčasa nisem napisala ja … to pomeni da je bil list zunaj ene 3 tedne na vratih in nisem nič napisala nekaj časa !! … ne pa nekaj let ! Tko da preden ti mene kritiziraš kot lenobo pometi pred svojimi vrati ! …veš partner dela po cele dneve da preživimo tole ko jaz ne dobim službe, ne koristim prav nobenih “ugodnosti” ker itak nismo upravičeni ! … če pa imaš občutek da cele dneve ležim doma in gledam v luft se pa močno motiš … veš obstajajo tudi razni tečaji na katere lahko hodiš da si povečaš možnosti za službo in ja jaz se le teh redno udeležujem ! … tko da ti idealna monovka raje premisli kaj boš rekla preden odpreš usta !!!! Pa še nekaj … veš … nisem več frajla … tudi če imam 2 otroka še v vrtcu ![/quote]

Vse kar si napisala, še ni razlog, da otrok ne vzameš iz vrtca vsaj par tednov poleti! Pa ne bluzi prosim, kako boš čisto celo poletje, vsak delovni dan morala hoditi na tečaje in vsak dan morala iskati službo. Daj daj, ne bluzi. Ja, sem bila tudi sama eno leto na zavodu, ko sem izgubila službo in vem, kako potekajo zadeve. In niti približno nisem imela otroka CELO POLETJE v vrtcu.[/quote]

cccccc najbolj bistra pa nisi …
sicer to ni “moja” tema, pa vseeno. Verjetno ne more sredi junija vedeti ali bo imela npr. 16. avgusta slučajno razgovor za službo ali ne .. Ali pa bo imela razgovor že ta teden …
Torej za otroka v vrtcu ne koristiš rezervacije oz. ne najaviš, kdaj bo in kdaj ne bo v vrtcu (ker to ni zgolj informativno povpraševanje, vsaj v našem vrtcu ne, ampak obveza) in ga pripelješ v vrtec kadar vrtec rabiš, drugače je pa lahko s tabo doma. Je to tako težko razumet????

Halooo, že nekaj časa nisi napisala odsotnosti čez poletje, torej nekaj poletij, če prav razumem. In ker ti že leta in tudi čez poletje ves čas pospešeno iščeš službo, ne vzameš otroka iz vrtca niti za nekaj tednov???? A ti to resno? In zdaj boš tudi celo poletje na polno iskala službo, v času, ko bodo tudi šefi na dopustih in ko bo marsikatero podjetje delovalo okrnjeno? Ti pa ne moreš otroka vzeti niti en mesec iz vrtca, bosta morali ves čas hoditi v vrtec? Vsak dan iščeš službo po 8 ur?

Ma ne moreš verjet, brezposelne frajle, ki imajo cela poletja otroke v vrtcu. pa saj mi ne gre za vzgojiteljice, one se bodo že organizirale, otroka sta reveža, ki vidita, da vsi ostajajo doma po ves mesec razen njiju. Groza no, lenoba lenasta.[/quote]

no pa da ti povem …. da nekajčasa nisem napisala ja … to pomeni da je bil list zunaj ene 3 tedne na vratih in nisem nič napisala nekaj časa !! … ne pa nekaj let ! Tko da preden ti mene kritiziraš kot lenobo pometi pred svojimi vrati ! …veš partner dela po cele dneve da preživimo tole ko jaz ne dobim službe, ne koristim prav nobenih “ugodnosti” ker itak nismo upravičeni ! … če pa imaš občutek da cele dneve ležim doma in gledam v luft se pa močno motiš … veš obstajajo tudi razni tečaji na katere lahko hodiš da si povečaš možnosti za službo in ja jaz se le teh redno udeležujem ! … tko da ti idealna monovka raje premisli kaj boš rekla preden odpreš usta !!!! Pa še nekaj … veš … nisem več frajla … tudi če imam 2 otroka še v vrtcu ![/quote]

Nisi frajla, prav bistra punca pa zudi ne!

!

no pa da ti povem …. da nekajčasa nisem napisala ja … to pomeni da je bil list zunaj ene 3 tedne na vratih in nisem nič napisala nekaj časa !! … ne pa nekaj let ! Tko da preden ti mene kritiziraš kot lenobo pometi pred svojimi vrati ! …veš partner dela po cele dneve da preživimo tole ko jaz ne dobim službe, ne koristim prav nobenih “ugodnosti” ker itak nismo upravičeni ! … če pa imaš občutek da cele dneve ležim doma in gledam v luft se pa močno motiš … veš obstajajo tudi razni tečaji na katere lahko hodiš da si povečaš možnosti za službo in ja jaz se le teh redno udeležujem ! … tko da ti idealna monovka raje premisli kaj boš rekla preden odpreš usta !!!! Pa še nekaj … veš … nisem več frajla … tudi če imam 2 otroka še v vrtcu ![/quote]

Vse kar si napisala, še ni razlog, da otrok ne vzameš iz vrtca vsaj par tednov poleti! Pa ne bluzi prosim, kako boš čisto celo poletje, vsak delovni dan morala hoditi na tečaje in vsak dan morala iskati službo. Daj daj, ne bluzi. Ja, sem bila tudi sama eno leto na zavodu, ko sem izgubila službo in vem, kako potekajo zadeve. In niti približno nisem imela otroka CELO POLETJE v vrtcu.[/quote]

ja in kdo je napisal da bodo celo poletje v vrtcu … jaz sem samo napisala da nisem na listu hotela nikjer napisati kdaj in koliko časa ju ne bo ker pač nismo tako zelo fiksni a ne … in sem si stem zagotovila mesto tudi čez poletje ( ne pa da bi potem morala okol letati ter obveščati o spremembi ). Veš tudi moji gresta na dopust … ne za cel mesec naenkrat … večkrat po malem pa ja … in to sporočim preden gremo … in ne sedaj 3 mesece prej !
naslednjič raje preberi kaj je napisano preden komentiraš

1. Poleti se ne operira zaradi vročine, ki pospešuje okužbe. Nujni primeri so življenjsko ogroženi ljudje in se operacija tvega kljub grozečim okužbam, ki bi jih sprožile zaradi vročine namnožene bakterije.

2. Brezposelni – nimam pripomb, res je tako kot pišeš.
3. Dandanes se na vrtec prenaša ravno toliko odgovornosti, kolikor se jo je pred leti – odgovornost za otroka 8 ur na dan od ponedeljka do petka. Kdaj kdo pripelje svojega otroka, tebe nima za brigat prav nič, kot mene ne briga kdo bo potreboval storitve moje službe. Jaz sem tam za to.

3. Kar se tiče izgovorov – ti ali še nimaš svojih otrok ali si se za poklic odločala na slepo, dejstvo je, da za ta poklic nisi ustvarjena. Poleg tega, da imaš rada otroke, potrebuješ tudi toleranco, veliko živcev in določeno mejo uslužnosti – ker namreč ti si tam za vse otroke, ki se nahajajo v vrtcu. zakaj so tam, od koga so, ali so revni ali bogati, bistri ali ne, tebe to nič ne sme zanimat.

V času odkar imam otroke sem spoznala kar nekaj vzgojiteljic. Na kilometre se vidijo take, kot si ti in druge, ki teh predsodkov nimajo. Vrtec je varovalna ustanova in to mora biti tvoja naloga. Če se starš odloči, da bo vzel dan dopusta in dal otroka do 15 ure v vrtec, to ne sme in ne more biti tvoj problem. Spočit starš ali starš, ki je do 15. ure uredil določene obveznosti, je več vreden od 15. ure do večera, kot starš ki kot kura brez glave pridrvi iz službe, pusti otroka ostareli babici in šiba po opravkih.

Ker si vzgojiteljica imaš tudi svoje privilegije. pri nas redko katera vzgojiteljica dela dlje kot do 13. ure. redko kdaj je ob 7. uri v službi. seveda, ja, imate priprave doma….
Zato tvoj odgovor je zame vreden isto kot nič. Kot ti vališ krivdo na starše, češ da imajo izgovore, imaš istočasno tudi ti cel kup izgovorov za to, da bi delala čim manj. Kot smo se starši odločili za otroke, tako si se odločila ti za ta poklic. Samo tako gre lahko svet naprej veš, bodi srečna, da se ljudje reproduciramo in da ti otroke pošiljamo v varstvo, da imaš svoj kruh.[/quote]

A si se našla med mojimi vrsticami? 🙂

Vse kar si napisala, še ni razlog, da otrok ne vzameš iz vrtca vsaj par tednov poleti! Pa ne bluzi prosim, kako boš čisto celo poletje, vsak delovni dan morala hoditi na tečaje in vsak dan morala iskati službo. Daj daj, ne bluzi. Ja, sem bila tudi sama eno leto na zavodu, ko sem izgubila službo in vem, kako potekajo zadeve. In niti približno nisem imela otroka CELO POLETJE v vrtcu.[/quote]

cccccc najbolj bistra pa nisi …
sicer to ni “moja” tema, pa vseeno. Verjetno ne more sredi junija vedeti ali bo imela npr. 16. avgusta slučajno razgovor za službo ali ne .. Ali pa bo imela razgovor že ta teden …
Torej za otroka v vrtcu ne koristiš rezervacije oz. ne najaviš, kdaj bo in kdaj ne bo v vrtcu (ker to ni zgolj informativno povpraševanje, vsaj v našem vrtcu ne, ampak obveza) in ga pripelješ v vrtec kadar vrtec rabiš, drugače je pa lahko s tabo doma. Je to tako težko razumet????[/quote]

no je le nekdo ki je videl bistvo kar sem hotela napisati 🙂 …in a to je očitno tukaj zelo težko razumet !
…. sicer pa komaj čakam Lent festival ( ja smo iz Mb ) in bodo moje punce več doma kot pa v vrtcu ker imamo v mestnem parku tako fajne delavnice da se jih bomo gotovo udeležile !!
( upsss … to pa ne gre več v isti koncept brezposelne osebe ko ima otroke v vtrcu sama se pa doma premetava po stolih 😉 )

Tale zadnji post je ta pravi. Sicer napisan malo bolj oštro, ampak napisano bistvo. Samo nekaj bi pa dodala, kar se tiče brezposelnosti mame, je potrebno razlikovati ali mama plačuje vrtec pa je brezposelna ali ga ne plačuje in je brezposelna.

N

Jaz ne obsojam nikogar, vendar če imaš otroke rad, uživaš v njihovi družbi in si vesel, da jih imaš, potem se pač potrudiš, da si čim več z njimi. Poznam kar nekaj mamic, ki so doma, službe ne iščejo, ker očetje delajo po cele dneve, da jih preživijo, pa so otroci cel dan v vrtcu. Jaz delam po 4 ure, ker ja mlajša stara 1 leto, starejša, ki gre v šolo pa je hodila do maja v vrtec. V vrtcu je bila od 8. do 12.30 ure. Ja saj vem, zdaj boste zavpile, da vse pa nimate te možnosti, da bi otroci hodili po kosilu domov, ampak nekateri jo pa imajo, pa otroke puščajo v varstvu po cel dan. Ena mamica mi je še nekoč rekla, zakaj tako zgodaj hodim po hči, naj bo v vrtcu, saj ga vendar plačujem. Ona je doma, otrok pa v vrcu do 16.30 ure. Pa kar nekaj takih primerov je v skupini. To se mi pa res zdi grdo. Imeti otroke, potem pa so v breme. Ena deklica mi je nekoč rekla da bi šla ona tudi kdaj po kosilu domov pa je mamica ne pride iskat. Pa je njena mamica tudi zaposlena za polovični delovni čas. Po njenega bratca pride v šolo, deklica je pa eno nadstropje nižje v vrtcu, pa je ne vzame domov. In otrokom ni vseeno, če morajo biti cel dan pri drugih ljudeh.

Sploh ne razumem bistva sporočila. Kaj te torej moti? Zaključki, dopusti, počitnice, ali kar nekaj, le da se pljuva in nerga pa ni važno na koga in zakaj?

Spet ena, ki je otroke rojevala za inštitucije in ne zase.

Pike dobim, ko slišim pripombo vseh pripomb…saj vrtec konec koncev plačam…ja šur, pa nej otrok visi tam notr cele dneve, tudi če je frajla mati doma.

Na bruh mi grejo take babe, ki so brezposelne, pa zaradi kvazi iskanja službe, ne morejo imeti otroka doma vsaj en mesec. Pa ženska božja, tudi otroku je vrtec “služba”, obveza, pa naj se še tako čudno sliši. Tudi otrok rabi dopust, nihče ne govori da mora nujno na Hvar, na Santorini al pa V miami, tudi doma je ok, v prisotnosti staršev.

Sej delodajalec tud tebe plača, pa greš vseeno na dopust, a ne? Pol bi ti tud on lahko reku, klinc te gleda, hodi v službo, sej te konec koncev plačam.

Pa še neki. Zanima me koliko razgovor tedensko ali celo dnevno imaš v poletnem času, ki je čas dopustov???

Nakladaš tok, da sprot ne morš odpelat. Sram te bod, pa tak gnila mati.

Vse tiste, ki ste tako spljuvale vrtec sedaj napišite, koliko plačujete vrtec.
In ne pozabite dodati, da plačate samo prvega otroka, vse ostale imate zastonj v vrtcu 9 ur dnevno. In nihče vas ne sme nič vprašati kako in kaj. Tak je naš zakon in vaša pravica.
Pa ne pozabite, da razliko do polne cene plačamo ostali davkoplačevalci, ki smo v službi.
Rada pomagam, a mislim, da se glede vrtca , kdor je doma, ne more primerjati z nekom, ki hodi v službo. Tem otrokom ne bi bilo potrebno biti v vrtcu do 3. ali 4.ure.

narobe svet, to je lahko samo v Sloveniji:(
mamica, ki hodi v službo, ne dobi vrtca, brezposelna mamica pa ima na polno otroke v vrtcu

Oh, ali ne boš iskala službe “na polno” celo poletje? Lent festival traja dva tedna, ja kako pa veš, da ne boš ravno takrat dobila klic za sprejem v službo? Pa ne da boš reveža otroka vzela cela dva tedna ven med poletjem? Aja, ne. Samo namesto ob 16.00 kot ponavadi ju boš prišla iskat ob 14.00. kako pohvalno!

Samo res, zdaj bi nam rada prodala idejo, kako brezposlene matere težje vzamejo otroka za nekaj tednov iz vrtca kot zaposlene. Moj bog, kam smo prišli.

Ja, to je lahko samo v socialni državi kot je naša. Brezposlene babe so cele mesece in leta doma, “iščejo službo, ampak boga prosijo, da je ne najdejo”, in imajo otroke na polno cele dneve in čez poletje ves čas v vrtcu, pa še otresajo, kako so lahko vzgojiteljice tako nesramne, da jih sprašuejo, ali bodo otroka med poletjem kaj ven vzele, zaposlene mame pa morajo najemati super drage varuške, ker ne dobijo vrtca zaradi teh lenob. narobe svet.

Tudi osebe, ki so prijavljene na zavodu imajo pravico do dopusta. Ne vem natančno koliko dni, mislim pa, da 18. Torej vzameš dopust in v tem času ti ne pošiljajo napotnic, vabil… torej nimaš nobenih obveznosti do zavoda. Poleg tega zavod v “počitniškiških” mesecih ponavadi ne organizira nobenih tečajev, izobraževanj, seminarjev… vsaj ne, da bi se začeli v sredini julija ali avgusta. Vsi, ki pa že trajajo se ponavadi zaključijo v teh dveh mesecih.

Tako, da otroka lahko avgusta komot vzameš iz vrtca.

New Report

Close