Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko denarja bi potrebovali za udobno življenje?

Koliko denarja bi potrebovali za udobno življenje?

Ne pretiravajte z zneski 😉 Čisto realno povejte, s koliko bi lahko šli čez mesec, brez odrekanja užitkom ali gledanja na ceno.

Meni bi to bilo recimo 8 – 10 tisoč evrov na mesec. To bi bilo za sprotne stroške, ob prepdostavki, da že imam recimo stanovanje, vikend, dober avto.


Ti pretiravaš ali provociraš?

Ne, ni provokacija.

Zanima me pač. In, ja, seveda bi rad bil tud jaz svinjsko bogat. Ti ne?

nova
Uredništvo priporoča

Z denarjem, ki ga imam, zelo udobno živim. Z 8-10 tisoč evri bi se čutila že svinjsko bogata (če uporabim tvoje izrazoslovje).


Ne, nikoli si nisem želela biti svinjsko bogata, bi pa imela dovolj denarja za želje in potrebe. Sedaj smo štirje in s 6000 na mesec bi vse to imeli, veliko imeli.

Jaz bi bila zadovoljna z okoli 1000 evri. Saj denar ni vse, če ga je pa premalo je pa kriza.

He, he, sanjati o tem, da sem bogata je pa včasih tudi lepo. Samo ne trpim če nisem. Verjamem, da denar ne prinese sreče, le olajša nekatere težave. Pa vseeno ni nujno da si srečen.

Hja, recimo še ene 2000 evrov več… 🙂 Se pravi okoli 5000.

Jaz bi tudi s 5000 bila kar zadovoljna in bi si privoščila tisto, kar si zdaj z 2000 ne morem nikakor, kaj šele kaj prihraniti za starost.

Jaz bi bila s 1500 € več kot zadovoljna. S tem denarjem bi si vsako leto lahko privoščila potepanje po Norveški ..

1000

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Ne morem verjet… eni govorite o tem, da imate po dva jurja. Ja, pa kje delate? A pri vas kaj zaposlujejo? Jaz bi tudi tako službo! Večina nas po mojem zasluži max. jurja na mesec, al se motim?

Jaz bi tam kakih 6, 7 jurjev na mesec.

Najbolj zmotno je mišljenje, da bi potem prihranili, pa da bi si končno kupili vse tisto kar si SEDAJ želite. Ja, saj bi si prvi in drugi mesec. Potem pa bi z višjimi dohodki prišle popolnoma drugačne želje. Ljudje smo narejeni tako, da strmimo k boljšem.
Sedaj bi umrle za čevlje, za 60evrov v Alpini, v drugem scenariju pa bi bile iber zadovoljne,ker ste dobili v Baldininiju 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust(pa bi bli čevlji,še vedno 300 evrov). Sedaj v mislih nevede računate kolk bo na kasi, potem pa ne bi.
Kaj hočem povedati? Zmotno je misliti, da potem bi pa izginile vse težave in bi imele sigurnost.
Denar res ni vse, najbolj ga je imeti mal manj kot bi ga radi.

N

5000 Funtov. 🙂

Ene 5000 za tričlansko familjo. Za udobno življenje, a brez preseravanja. Da komot kupiš npr. pralni stroj ko ti crkne, da majo otroc za treninge in vse dejavnosti, da potuješ, hodiš čez vikende v terme, pa kakšen podaljšan vikend kr tko mal v Toskano, varen avto, da maš lahko drag hobi, greš na dopust na drug konc sveta, da daš še mal na stran za stara leta.

Bedarija.
Oba z možem imava nadpovprečne dohodke, še vedno kupujem Alpinine čevlje, ker mi na nogo najbolje sedejo in so zelo kvalitetni in še vedno jih kupujem na razprodaji. Res, da si privoščimo nekaj več od družin z minimalnimi dohodki vendar k temu nikakor ne sodi nakupovanje firm in preseravanje. In viški denarja mi pomenijo ravno to – sigurnost. Nalagava pa ga v nepremičnine.
V bistvu zelo komot živimo trije z okoli 2500€ mesečno (brez ekstra nakupov in stroškov potovanj).

Da bi ziveli nekako normalno in realno, bi potrebovali jurja na druzinskega clana.

Da bi si z lahkoto privoscili uzitke, pa tam nekje 8-10 jurjev skupnega dohodka. Res je, da z visino dohodka narastejo tudi stroski, ampak recimo, da bi vseeno ostali nekje na istem nivoju potrebnega trosenja kot smo sedaj.

ma ne vem, mamo kar nekaj prihranjenega, tako da me za starost ne skrbi, tudi ni problem hitrega nakupa, če kej crkne, ampak mene in moža je kar minilo neko brezvezno zapravljanje, pa ne vem ali so to leta, ali kaj, ampak nimam nekih norih potreb, pa bi si vse to ali večino zgoraj napisanega brez problema privoščila.

Mogoče je razlog v tem, da pač veš, da je dnar tam, če ga rabiš, pa se potem prioritete spremenijo.

denarja na kupe, sam kaj k nimam veselja, da bi zapravljala.

Ful veliko denarja jaz ne bi imela, malo vec kot sedaj pa ne bi skodovalo. Recimo 5000. Ampak tudi brez je OK, za jest imamo, dizajnerskih cunj nimam, dvakrat na leto gremo na dopust, en Le Creuset lonc imam, pa ene uhane iz Tiffanyja. Bo ze, a ne.

1638€ bi bilo nekak dovolj

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

Kultura obnašanja! Kljub temu, da je forum anonimen še ne pomeni, da ti da pravico biti nesramen. Gre za debato,kjer prav tako veljajo pravila igre!
Prav tako si dala ti istočnico meni, da te lahko opljuvam. Samo nekaj bi omenila, 2500evrov ni veliko denarja. Govorimo o željah, kaj bi bilo, če bi bilo…
Če gledam zase, 1000 evrov zapravimo samo za gospodinjstvo,kje so še vse položnice, mi s tem denarjem ne pridemo niti skozi mesec.

Debata je bila ne o reali ampak o sanjah, kolk bi mi imel. O luštni debati in ne o pljuvanju drugih, kam dajo denar,kolk si revni,kolk imamo pa mi velik. O eni luštni debati, ki govori o tem, da bi mel hišo v J Franciji, o vseh “bedarijah” na svetu… Ampak o luštnih bedarijah, o sanjah. Saj jih vsak človek ima.

N

Več kot imaš, več bi imel, več potreboval, nikoli ni dovolj, ker željam ni nikoli ne konca ne kraja.

Meni kot samohranilki z dvema otrokoma, ko plačam vse položnice in kredit ostane 400 eur…če bi jih imela še 400, se ne bi branila in bi res lahko bolj brezskrbno živela…

Jaz bi pa imela toliko,da komot plačam vse položnice,da otrokomo kupim vsak mesec kaj za oblečt in obutev ko rabita.Vsak mesec za en izlet do morja ali pa toplic…vikend.Sprotno vzdrževanje hiše….in avta.In to bi blo vse..več ne rabim…no še dopust poleti brez preseravanja ene 1o dni ,pa pozimi,kakšne par dni smučanja,zaradi otrok.Ene 3000 jurčke bi blo zadost.

Pravzaprav, bi čist lepo živela s sedanjo plačo, če ne bi imela stanovanjskega kredita.
Pa tudi sedaj ne živim slabo.Ostane bolj malo:))), še vedno pa ne rabim, v štacuni računat, če kakšno stvar lahko še vzamem ali ne,otroku lahko privoščim sladoled ali igračo,ki je ne rabi…
Na dopust grem 2×5 dni in 1x 10..kak višek je vedno dobrodošel:))

New Report

Close