Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je to kraja?

Je to kraja?

Ne povem kje, a vendar…

v petek prejšnji teden sem se ustavil na enem parkirišču- mala potreba…

Ko sem se vračal proti avtu sem zagledal lepega črnega mucka, s poškodovano desno tačko ter totalno podhranjenega- vseeno mi je bil lep.

Odprl sem vrata avta, skočil je notri. Naslednji dan, ja v soboto, sem ga odpeljal k veterinarju, ga cepil, vzel antibiotike zanj ter odkeširal 55 eur.

Zanima me, je to kraja ali pomoč?

Po moje ni kraja, ker je mucek sigurno brez lastnika. Če bi ga imel, ne bi imel poškodovane tačke, ali pa vsaj podhranjen ne bi bil. Upam, da boš mucka obdržal in lepo skrbel zanj.

Jaz pa ponujam tri mladičke; dva črna in en tigrast. V par tednih bodo za oddajo.

nova
Uredništvo priporoča

Pacek, ščiješ po parkirišćih!

Na katerem parkirišču je to bilo?

Kaj – to da si mačka rešil ali to, da so te obrali za 55 €?

Kaj – to da si mačka rešil ali to, da so te obrali za 55 €?[/quote]

Kraj scanja ni važen- klinc bo še ena globa:-)

55eur še niti ni taka kraja, pregled v Lj bi stal 135eur- z vsemi tabletkami itd…

Mucek se lepo redi, le konzerv ne mara, žre le domače pohanje in pečenje- pacek

jaz pa sem že prvi dan kupil kar nekaj konzerv in briketov

he, he, pametno mače :)))))

Se hecaš, kajne?
Kraja bi bila, če bi vdrl v hišo oz. v stanovanje nekoga in iz tam vzel muca. Tale “tvoj” mucek je bil ali zavržen, potepuški ali izgubljen. V vsakem primeru nima lastnika oz. se ne more dokazati lastništvo muca. Odgovoren lastnik pač nima muca prepuščenega samega sebi. In če se ne motim, smo že po zakonu dolžni ranjeni živali nuditi pomoč. Greva stavit, da če bi se našel lastnik mačka, bi le ta zanikal, da je maček njegov, ko bi moral poravnati stroške zanj? Takšni ljudje vzamejo potem novega muca, itak jih je malo morje, pa še potrošen material so …
Žal pa je le malo takšnih ljudi, kot si ti. Kapo dol pred tabo. Kaj bi dala, da imam takšnega tipa. A si še samski? :))))

Upam, da muc ostane pri tebi.

Se hecaš, kajne?
Kraja bi bila, če bi vdrl v hišo oz. v stanovanje nekoga in iz tam vzel muca. Tale “tvoj” mucek je bil ali zavržen, potepuški ali izgubljen. V vsakem primeru nima lastnika oz. se ne more dokazati lastništvo muca. Odgovoren lastnik pač nima muca prepuščenega samega sebi. In če se ne motim, smo že po zakonu dolžni ranjeni živali nuditi pomoč. Greva stavit, da če bi se našel lastnik mačka, bi le ta zanikal, da je maček njegov, ko bi moral poravnati stroške zanj? Takšni ljudje vzamejo potem novega muca, itak jih je malo morje, pa še potrošen material so …
Žal pa je le malo takšnih ljudi, kot si ti. Kapo dol pred tabo. Kaj bi dala, da imam takšnega tipa. A si še samski? :))))

Upam, da muc ostane pri tebi.[/quote]

V glavnem, zakaj to sprašujem?

Sprva muce nisem nameraval obdržati, vendar sem se po klicu v zavetišče Gmajnice premislil, čemu tako?

Kličem v Gmajnice ves vesel, da bom pa morda le pomagal ubogi živalci ter jo dostavil v zavetišče za živali, pa sem jim razložil po telefonu zgodbo napisano zgoraj in sem dobil sledeč odgovor:
Spoštovani gospod, niste oseba, ki bi lahko sodila ali je maček podhranjen ali ne, če se sprehaja po parkirišu in ima poškodovano tačko ter je skočil v avto, še ne pomeni, da je potepuški oz. zavržen, lahko da ste ga komu ukradli!!

No ko je prijazen glas omenil krajo, sem se odločil da ga obdržim:-) klin, če bi ga peljal v Gmajnice, bi me pa še matral, kje sem ga našel itd…

Peljal sem ga h veterinarju, ki je potrdil, da je mucek podhranjen…sedaj pa mi trga živce le to, kam z vsemi temi konzervami?

Drugače pa, srečno poročen in tudi napizden s strani žene, kaj domov vlačim živali, čes da je to vse bolno in lahko resno zbolimo- po eni strani- tisti realni ima čisto prav, kaj pa čustva in nagon po pomoči?
Imena pa še nima, bo kar muca maca:-)

Zelo lepo si naredil. Mogoče se je maček komu izgubil, še verjetneje ga je kdo zavrgel. Kaj ne prej nekdo z mačkom delal je mučenje. Ni kraja, to je pomoč. Hvala bogu da si ga zvel in mu pomagal. Veš koliko je moral biti lačen in kako ga je bolelo. Upam da ga obdržiš ali mu vsaj najdeš dober dom. Tudi mi smo dobili in našli mačke v obupnih stanjih, zelo podhranjene, ene še našli čisto majhne zavržene, pa garjaste, bolane, trpeče… na tem področju bi se nekaj moralo spremeniti. Dopustniki nimajo kam z živalmi med časom dopusta in jih kar pustijo na parkirišču ali v gozdu, enim je odveč ali škoda denarja za sterelizacijo za žival in jo kar potem ubijejo ali vržejo v smetnjak ali v kakšen jarek ob cesti. Vsako leto je čez 1000!!!! zavrženih mačkov, od majhnih do velikih, v vseh stanjih, polamanih,mučenih,podhranjenih, glistavih, bolhastih, žejnih, mučenih, prestrašenih…. le kako zelo mora žival trpeti, ko se je nekdo znebi kot enega dreka, samo nase gledajo žival pa naj se znajde po svoje. veliko jih misli da se bo žival znašla po svoje vednar to ni res, veliko mačkov ne zna samih najti ne vode ne hrani, so hudo prestrašeni ker ne vedo kje so, kaj je to, kdo so ljudje okrog, kam iti, kje počivati….. Samo golazen lahko zavrže ali muči živali. Samo golazen je to, to ni človek, to je bitje v človeški obliki, ki si ne zasluži dihati zraka z temi nedolžnimi bitji.
Bilo bi ogromno manj zavrženih mačk in nezaželenih, če bi ljudje reskirali denar za sterelizacijo in z tem mačko odrešili kotenja trikrat letno in potem še trpljenaj nadaljnih potomcev te mačke, ki umirajo pod kolesi ali lačni in žejni, nekje zavrženi.

Na tisti dan, ko si ga našel, poglej na koledar, kdo goduje – in

Od mačka dobiš zelo zelo redko kakšno bolezen. Daj mačku ampulo,ker je verjetno poln bolh in ušesnih garij, ter pasto ali tableto proti notranjim zajedalcem kot so trakulja, glist,črvi.
Ne morem verjet da v azilu rečejo da ste mačka komu ukradli. Pa tudi če si ga, si oni zasluži kazen, ne ti, ker je imel podhranjenega mačka in to pomeni da je žival trpela.

Vtipkam na google, kdo goduje 7 maja in mi vrže ven…SV. Miklavž:-)

Model si :)). Prav je, da si rešil mucka.

Glede na to, kakšni ljudje posvajajo živali, verjemi, da bi tale muc slej kot prej končal v večnih loviščih. Edino pravilno, da ostane pri tebi. Od mačke pa res ne morete dobiti nobene resne bolezni, tako da žena nima kaj za pizdit :))). Se že leta ukvarjam z bolnimi potepuškimi mačkami in psi, pa nisem še nikoli nič fasala od njih. Muca razglistite, dajte mu stronghold ampulo (deluje na ušesne garje, gliste in klope istočasno), lahko ga še testirate na mikrosporijo in to je to. Aja, pa ne pozabite na kastracijo, sicer bo markiral 🙂
In glede na to, da se zavetišča otepajo mačkov kot kuge (ker zanje ni zanimanja), me odgovor, ki si ga tam dobil, niti ne preseneča tako zelo. No ja, me :). Sestradani in ranjeni mački se pač ne šetajo po parkirišču, če niso potepuški ali zavrženi. Tudi, če so imeli lastnika, in se le ta v 8 dneh ne javi, izgubi lastništvo nad živaljo.

Kar se pa konzerv tiče – brezdomih muc je več kot preveč, jih bodo vesele. Ali pa zavetišča – nekatera vzamejo le kvalitetno hrano, nekatera tudi najslabšo. Jaz ti svetujem, da muca navadiš na kvalitetne konzerve in brikete (ta hrana, ki s ejo dobi v najboljpem sosedu, šparu, itd. je sranje, preveč slana, kar povzroča sečne kamne in odpoved ledvic), pohanje naj bo le za posladek :). Ni nujno, da muc ne mara konzerv, mogoče ne mara le teh, ki si jih kupil. Za brikete dobiš ponavadi brezplačne vzorčke, poskusi mu ponuditi še kako drugo mokro hrano. Royal Canin, Miamor, Schesir, Applaws, .. Muci so gurmani 🙂

Uživajte z muckom.

Glede na to, kakšni ljudje posvajajo živali, verjemi, da bi tale muc slej kot prej končal v večnih loviščih. Edino pravilno, da ostane pri tebi. Od mačke pa res ne morete dobiti nobene resne bolezni, tako da žena nima kaj za pizdit :))). Se že leta ukvarjam z bolnimi potepuškimi mačkami in psi, pa nisem še nikoli nič fasala od njih. Muca razglistite, dajte mu stronghold ampulo (deluje na ušesne garje, gliste in klope istočasno), lahko ga še testirate na mikrosporijo in to je to. Aja, pa ne pozabite na kastracijo, sicer bo markiral 🙂
In glede na to, da se zavetišča otepajo mačkov kot kuge (ker zanje ni zanimanja), me odgovor, ki si ga tam dobil, niti ne preseneča tako zelo. No ja, me :). Sestradani in ranjeni mački se pač ne šetajo po parkirišču, če niso potepuški ali zavrženi. Tudi, če so imeli lastnika, in se le ta v 8 dneh ne javi, izgubi lastništvo nad živaljo.

Kar se pa konzerv tiče – brezdomih muc je več kot preveč, jih bodo vesele. Ali pa zavetišča – nekatera vzamejo le kvalitetno hrano, nekatera tudi najslabšo. Jaz ti svetujem, da muca navadiš na kvalitetne konzerve in brikete (ta hrana, ki s ejo dobi v najboljpem sosedu, šparu, itd. je sranje, preveč slana, kar povzroča sečne kamne in odpoved ledvic), pohanje naj bo le za posladek :). Ni nujno, da muc ne mara konzerv, mogoče ne mara le teh, ki si jih kupil. Za brikete dobiš ponavadi brezplačne vzorčke, poskusi mu ponuditi še kako drugo mokro hrano. Royal Canin, Miamor, Schesir, Applaws, .. Muci so gurmani 🙂

Uživajte z muckom.[/quote]

Torej,

zgoraj navedno ampulo je že dobil, cepljen je bil proti trakulji, kakor s prvo dozo antibiotika za nogico, sedaj mu vsako jutro in večer v hrano drobim antibiotike- ki pa mu ne gredo v slast, edino kar je uspel požreti je bila tableta proti glistam.
Trudil se mu bom nuditi dober dom, malo bo sicer bežal pred hčerko, ki je navdušena nad njim, a se bosta že navadila..

Lep večer vsem.

ma jaz ti dam prec lubčka za to dejanje;)

Bolš da ne:-)

Potem bom pa jaz kmalu zapuščen hodil po parkirišču:-) Imam strogo lastnico.

Če je tvoja zgodba resnična (sorry za dvom, ampak na forumu folk svašta napiše) – vse pohvale z moje strani!

Kakšna kraja neki? Enemu revčku si rešil življenje.

Tudi jaz toplo priporočam kastracijo – bo lažje mucu in tudi vam.

Uživajte z mačkončkom, žena se bo že unesla. ;))

Ti kar ostani anonimen, slog pisanja me spomni na BMW-ja-:)CMOK

hm…

morda malo novejši/mlajši letnik:-)

lp

Pa sem te ujela ptiček-:)

Da, to je kraja, kaj če kdo mačona pogreša, je komu ušel in ga iščejo…mogoče bi moral malo v bližini le vprašati , če kdo pogeša mačka. če ga ne, naj bo pa tvoj, ti dovolim;)).

Ne, resno, včasih žival uide in seveda če je na begu dan,d va ali več, postane na pogled kot potepuška, dogaja se ji lahko veliko, tudi poškodbe in pomisli, kaj če jo kdo pogreša, joka za njo, jo želi nazaj. Jaz bi vsekakor predno bi žival vzela domov, vprašala v bližnjem lokalu, trgovini … ali kdo pogreša muco in tam pustila svoj telefon, če bi kdo jo, seveda muco tudi opisala in nato šla z njo domov.

Mi pa tole diši mal na zezanju, preveč ljubko pišeš, da bi bilo vse to res…nas mal provociraš ane,))

Pohvalno od tebe za to dejanje…
O Gmajnicah pa…. mam svoje mnenje, ker mal bolje poznam ljudi tam 🙂 Tko da… Je blo za pričakovat, da ti to napovejo 🙂

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

New Report

Close