Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne, baba ne bo vozila pred mano

Ne, baba ne bo vozila pred mano

Vozim se s kolesom, tudi v službo, tudi, če sem oblečena poslovno (dobro, petk ne nosim).
In tako se pogosto zgodi, da pred semaforjem čakam na zeleno luč, pa me moški kolesarji, ki pripeljejo do semaforja za mano, prehitijo – po levi in po desni – torej, še preden se prehod sprosti.

Resno, pripeljejo čisto do robnika, ob pločnik (jaz čakam na kolesarski stezi) in me “izsilijo”.
Češ – tale baba v kostimčku pa že ne bo vozila pred mano!

Potem se začne zabava. Sama namreč kolesarim hitro in energično (kar se morda čez poslovno obleko ne vidi), možakarji pred mano (študentje, delavci, upokojenci), pa se vlečejo kot napol mrtvi.
Potem jih enega za drugim (varno) prehitevam – pa me zaklano gledajo.

Nisem verjela, da je moški šovinizem segel tudi na kolesarske steze, ampak tole je res 2much.
Samo, da si prvi na semaforju – pa četudi se potem vlečeš kot polž….

moški te prehitiji pri semaforju in se jim po tvojih besedah zdi fino – s tem kažejo svoj šovinizem.
ti jih prehitiš potem na kolesarski stezi in jim pokažeš kdo si in se ti zdi fino – po česm si torej ti drugačna od njih? pač seveda ti kolesariš bolj energično in imaš celo te spospobnosti da jim bereš misli kaj si mislijo o tebi. žalostno da potem o tem še debatiraš na forumu le zaradi tega, ker želiš potrditev od kopice neznanih navideznih prijatelic. mogoče si energična, samozavestna definitivno nisi.

nova
Uredništvo priporoča

in ti sesedaj ukvarjaš s tem? kako se ti ljubi!

🙂 si me pa ocenil, oh ja, naj ti bo lepo.

Poanto pisanja sem hotela predvsem usmeriti na dejstvo, da moški nekako ne zmorejo biti drugi v vrsti, tudi na kolesarski stezi ne.
Zakaj že?

Po čem sem drugačna? Po tem, da se ne vrivam.
Ko prehitevam, prehitevam med vožnjo in predvsem varno.

Zakaj o tem debatiram na forumu? Ker me tako obnašanje preseneča.
Ne kolesarim namreč prav dolgo, prej sem delala precej dlje.

Zakaj debatiraš z mano? Ker sem ti stopila na žulj?

No, v bistvu kolesarske steze niti niso namenjene nekemu divjanju…

Absolutno, vendar navadno vozim več kot 10 ali 15 km/h, in zato – če je le mogoče – varno prehitim počasnele, ki se premikajo s hitrostjo 5 km/h.
Menda ni za pričakovati, da se bo vse mesto premikalo po polžje zaradi enega ata na poniju?

Ej, ne sekiraj se, tukaj gor itak ne bojo dojeli in itak samo težijo.

Jaz sem ista kot ti – samo da sem tudi z visokimi petami na kolesu:)) In doživljam podobno, pri semaforjih se hočejo vsi vriniti, potem jih pa vedno prehitim, ker tudi zelo energično kolesarim pa še kolo imam hitro. Ne gre za željo po premagovanju kogarkoli, ampak preprosto za to, da pač rada vozim hitro in sem po navadi (ne vedno) hitrejša od ostalih in me moti, če nekomu vozim za ritjo. Vozim zelo previdno, pred prehodi vedno zmanjšam in pazim na cesto, a če sem pa na označeni kolesarski stezi, ki se vleče, pa dam gasa:) In hočem pred sabo videti pot, ne zadnjice nekoga:)

Samo moškim to morda res malo na ego stopi, zdaj ko si omenila, mislim, da bo nekaj na tem – ker res, nikoli ne počakajo za mano pri semaforju, ampak se zrinejo naprej – da jih potem spet prehitim:))
In potem vidijo, kako švignem mimo v visokih petah in krilu, z elegantnim šalom in plaščem:)))

Kar naj, imajo kaj gledat:))

To se tudi meni dogaja.

Če nekdo ne zmore hitrejše vožnje od 15 km/h, potem naj se ne sili v ospredje na vseh semaforjih.
Predvsem naj pa na stezi vozi naravnost in ob robu, da ga je mogoče prehiteti. Ne pa levo-desno.

Hahahahaha Dobra si. Sem si predstavljala tak filmček in prav fino nasmejala. Ne sekiraj se. Moški imajo tekmovalnega duha v sebi. Mogoče pa tekmujejo med sabo pa jih ti prehitiš. 😉

Meni je pa kar všeč, če kakšna seksi postavica vozi malo pred mano.

To se dogaja tudi meni. Pa nimam nikoli obutih petk 🙂
Na semaforju se vrinejo pred tabo, potem jih moraš pa prehitevat, ker se TOTALNO vlečejo. Brez veze 🙁

Vse lepo in prav glede dedcev, bi pa te res rada videla v ozkem poslovnem krilu na biciklu, kako prehitevaš vso moško populacijo. Pa to krilo bi rada videla po tem, ko stopiš s kolesa.
Drugače pa, ti kar uživaj. Če bi te pustili spredaj, bi premalo časa uživali v tvoji migajoči ritki,
ker bi prehitro ušla.

saj v avtomobilih niso nič drugačni.
ego čist sesut, če moškega prehitiš. :)))

To se tudi meni dogaja.[/quote]

He, he… kaj vse takoj ne obrnete na moško-ženske odnose… enako se dogaja meni, pa sem moški.
Kadar se mi ne da prerivati pred semaforji seveda…

To se tudi meni dogaja.[/quote]

He, he… kaj vse takoj ne obrnete na moško-ženske odnose… enako se dogaja meni, pa sem moški.
Kadar se mi ne da prerivati pred semaforji seveda…[/quote]

Ne, Rok, tudi ženske to počnejo. Da se postavijo pred mano na semaforju, potem pa vozijo s hitrostjo pešca. Jaz sploh ne posplošujem.

Drugače pa bi bilo dobro, če bi ljudje vedeli, čemu so namenjene kolesarske steze.
Kolesarske steze so namenjene KOLESARJEM, ki se vozijo po pravilni (desni) strani ceste.
Po levi strani se v kontinentalni Evropi ne vozimo.
Kolesarske steze niso namenjene mamicam z vozički. In niso namenjene temu, da po njih hodijo pešci. Tudi niso namenjene temu, da na njih parkirajo avtomobili.

Jaz sem vedno prva, ko je zelena na semaforju. Pa potem ga tud šibam….mene že ne bo noben moški prehitel….

Zanimivo kaj vse razmišljate. No saj, ko čakaš na križišču imaš čas precenit situacijo. Meni se sicer ne da, sem z mislimi ponavadi kje drugje.
Sem dosti na kolesu (vsak dan)….pa tega kar si ti ugotovila še nisem doživela. Ali pa res ne polagam pozornosti na to.


To pa imaš prav. Jaz se s prehitevanjem, počasno vožnjo, kdo bo prvi čez križišče….ne obremenjujem. Me pa moti, ker se niti po kolesarski stezi ne morem normalno peljati…zaradi parkiranih avtomobilov, pešcev….

…če prehitiš primitivnega kmetavzarja….

Zelo zelo redko doživim da me prehiti ženska…in takrat je ego popolnoma pomirjen…kvečjem mi gre na smeh…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

… in ti jo lahko samo še v hrbet gledaš oz. pod hrbet, kako miga

Ha se strinjam s “preklemani dedci”!

Točno isto tudi sama opažam:
v službo kolesarim skoraj vsak dan, razen, če res dež pere ali je toliko snega, da me preveč zanaša… in sedaj pomladi objestni – vsi po vrsti moški, mlajši, starejši, kakšni mulci – na vsak način prehitijo ali pa se matrajo in matrajo … potem me ponavadi prehitijo nekje, kjer je res nevarno in to tako, da kršijo pravila.

Jz pač dam v visoko brzino in ne gonim prav veliko, gre pa hitro, ker so ravni in pregledni odcepi. Do križišča upočasnim in previdno grem skozi, počakam, če je treba itn. In takrat končno dobijo šanso. Pa prav smešni so, ko gonijo za mano, ko kar slišim, koliko si prizadevajo in potem, končno odspredaj, si lahko bogi upehani revčki končno privoščijo svoj tempo (nek polževski, se ve!).

Jz grem tudi naprej, če sem hitrejša, kadar so prepočani.
Briga me njihov EGO.

Saj je z avtomobili je pa isto…

New Report

Close