Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prisluškovanje, ne prisluhi!

prisluškovanje, ne prisluhi!

Velikokrat berem in poslušam o prisluhih. Vendar se temu ne reče prisluhi, ampak prisluškovanje. Prisluhi so halucinacije, prisluškovanje je pa tisto, ko nekomu prisluškuješ. Ali res nihče več pri nas ne zna pravilne slovenščine?

Tudi mene je zmotilo! V teh dneh kar naprej govorijo o prisluhih:-))

Preberite tole: http://en.wikipedia.org/wiki/Paranoid_schizophrenia
Mislim, da ima nekdo te simptome.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz pa v tem ne vidim nič napačnega. Nekako je tem zadevam treba reči. Prisluhi so rezultat prisluškovanja. Ne more nekaj, kar je ujeto – biti prisluškovanje. Prisluškovati je glagol, prisluhi samostalnik.

Točno tako. Prisluh je nekaj drugega kot prisluškovanje. Saj je ena zgoraj opisala in bo kar držalo. Prisluh je enako kot privid.

Tisto, kar se pri prisluškovanju ujame, bi lahko bil prislušek. Nikakor pa ne prisluh.

Hehehehe, Toporišič me bo fental:)

Vedno več opažam,da eni rečejo obladati in ne obvladati .
Zakaj se to dogaja ?
V OŠ smo se učili ,da je jezik živ .A pol je to,to ?

Ne samo to. Ogromno je še tega: SAJ namesto VSAJ ( ne poznajo razlike ), PRAŠAM, namesto VPRAŠAM ipd. Počasi bo V izginil z začetka besed zaradi nepismenih.

Ne samo to. Ogromno je še tega: SAJ namesto VSAJ ( ne poznajo razlike ), PRAŠAM, namesto VPRAŠAM ipd. Počasi bo V izginil z začetka besed zaradi nepismenih.[/quote]

Uf mene pa blazno živcira ravno V : Tole sem vrgla Vstran, namesto stran…grrrrrrrrr…

Joj saj res ! Zgleda je ta V zelo moteč !

Potem ne bo več Vanja ampak Anja.

SSKJ:
prislúhati -am nedov. (ū ȗ) knjiž., redko prisluškovati: prebujal se je in prisluhal / prisluhati mnenju javnosti
prisluhováti -újem nedov. (á ȗ) knjiž., redko prisluškovati: čez nekaj korakov se je ustavil in prisluhoval; prisluhoval je, kdaj bo zaslišal trkanje / prisluhovati šumenju gozda

Ne samo to. Ogromno je še tega: SAJ namesto VSAJ ( ne poznajo razlike ), PRAŠAM, namesto VPRAŠAM ipd. Počasi bo V izginil z začetka besed zaradi nepismenih.[/quote]

Uf mene pa blazno živcira ravno V : Tole sem vrgla Vstran, namesto stran…grrrrrrrrr…[/quote]

Saj lahko vržeš stran, če pa te nekdo prosi, da se malo odmakneš, boš pač stopila malo Vstran.

R

Uf mene pa blazno živcira ravno V : Tole sem vrgla Vstran, namesto stran…grrrrrrrrr…[/quote]

Saj lahko vržeš stran, če pa te nekdo prosi, da se malo odmakneš, boš pač stopila malo Vstran.

R[/quote]

Ddddddddd? Ja, itak, no. govorim pač o napačnem pisanju besede STRAN.

Pa dobro…a hočete reči, da so imeli naši policisti prisluhe, ko so prisluškovali?;)))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Novorek – oblast nikoli ne prisluškuje samo KT izvaja. To je bila včasih kontrola telefona, danes pa kontrola telekomunikacij. Če bi bil jaz na mestu Jelice Ljubičič bi Kresalko in Barbiko za jajca stisnil in če mi ne bi ustrezno pojasnila ozadja, se bi šefu zahvalil za sodelovanje.

Saj menda kriminalisti obveščajo ministrico o zadevah, ki bi potencialno vplivale na varnostne razmere v državi. KT v katero ujamejo obrambno ministrico po mnenju pravnikov blizu vrha LDS očitno nima negativnega vpliva.

New Report

Close