Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izlet v Avstrijo-Salzburg ali čokoladnica

Izlet v Avstrijo-Salzburg ali čokoladnica

Morda kdo pozna omenjeni destinaciji…s partnerjem bi šla na enodnevni izlet v Avstrijo, v planu imava dva in sicer, Salzburg in rudnik soli ali pa Čokolada in park dinozavrov. Ste morda že bili tu? Kaj vas je bolj prepričalo? Tovarna čokolade je sicer zanimiva, samo tile dinozavri naju ne mikajo, rudnik soli zna bit zanimiv, samo je še ful vstopnin zraven…KAj pravite? Če poznate, kaj priporočate?
Hvala in lep dan

V Salzburgu je bil meni všeč muzej živali. Ne vem točno, kako se reče, a kar nekaj ur sem prebila tam, pa še bi bila. Pa Mozart, Trubar se je tam šolal. Rudnik mi je bil tudi zanimiv. Najprej smo gledali film, poitem šli skozi rudnik.

Tovarne čokolade pa ne poznam.

Predlani smo bili v Salzburgu in smo bili navdušeni, rekli smo, da pridemo še enkrat poleti.

Druge destinacije ne poznam, ampak dozdeva se mi, da zna biti za dva odrasla bolj primeren Salzburg.

Moj prvi post je obvisel nekje pri mederatorjih:((
Midva sva bila lani v Salzburgu, ogledala sva si mesto, tja grede še Orlov grad, nazaj grede pa sva šla še v rudnike soli, za vstopnine in popuste sva si kupila salzburško kartico, ki ti ali daje prost vstop ali pa nudi popust (sva si preračunala, koliko stane kartica in koliko so vstopnine), poleg tega pa velja tudi kot karta za mestne avtobuse in za vožnjo z ladjico.
Res pa je, da sva šla za 2 dni, prespala sva v solidnem poceni hotelu v Salzburgu.

Še ena, ki daje glas za Salzburg. Bili lani, se imeli odlično. Ogledali smo si mesto, Natur muzej, šli na grad, se peljali z ladjico,… Prvi dan smo šli še v rudnik soli, nazaj grede pa v Orlovo gnezdo. Pripročam.

ZA odrasle in majčkeno večje otroke, ki niso ravno do konca opiljeni na dinozavre, vsekakor Salzburg. Tam imaš v radijusu 30 km tooooooooooooooooooooliko za videti, da zlepa ne zmanjka. Še sam Salzburg je (vsaj meni) neizčrpen vir ne samo popularih turističnih zanimivosti, komot se kosa z Dunajem s svojih vzdušjem, bogastvom, s svojim flairom. Mozarteum, park Mirabell, grad (vstopnina za notranjost), staro mestno jedro, večina cerkva – to je vse zastonj. Potem imaš cel kup reči na temo Mozarta, rojstna hiša, muzej, knjigarna, slaščičarna…. Poleti mene vedno znova pritegnejo ulični umetniki, eni so res pravi artisti ali virtuozi . Najdeš kup folka, ki po ulicah pleše, poje, igra, zbore, ki tako očitno pojejo za svoje veselje, da potegenjo celo ulico zraven in pojejo res fenomenalno. Rudniki soli pa muzej na prostem so sicer plačljivi, vendar vidiš veliko. Takoj bližini je Bad Ischl, poleta cesarska rezidenca, pa Hallstadt (verjetno poznate hallstadsi muzej in človeka), luštna vasica z jezercem. Pa poleti Slazburški festival – mega zadeva. Vsaj zame se par 3m dinozavrov, ki stojijo na neki površini niti o ddaleč ne more primerjati s Salzburgom.

Ali mi lahko posreduješ informacijo o hotelu? Hvala.

Midva sva bila v tem http://www.oekotel.com/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=18, za prespat čisto OK.

Avto sva pustila kar pred hotelom in sva se vozila okrog s Salzburg-kartico (pokriva tudi javni promet, kontrole kart so baje zelo pogoste, sva jo tudi midva doživela), postaja je bila cca 200 metrov proč, do starega mestnega jedra z busom je direktna linija, cca 10-15 minut.

Hvala vsem za odgovore, podajava se v Salzburg!

Hvala. To je res ugodno. Decembra sem v Zel am Seeju plačala prenočišče v dvoposteljni sobi brez lastne kopalnice za eno noč za eno osebo 18 EUR.

Dobiš točno to, kar je na sliki (ne vidi se le kopalnica – WC, umivalnik in tuš).
Pripada pa še samopostrežen zajtrk:) in pa seveda dovolj veliko brezplačno parkirišče.

Salzburg kartice lani v hotelu (še) niso prodajali, kupila sva jih v centru v nekem drugem hotelu (ker je bil turistični urad že zaprt).

Verjetno bi se dalo še kje najti kaj bolj ugodnega, vendar se mi takrat, ko sva šla gor, enostavno ni dalo iskati kaj drugega…itak pri takih ogledih rabiva samo topel tuš in čisto posteljo; drugače pa sva zunaj 🙂

New Report

Close