Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako do ‘dodatnega zaslužka’?

kako do ‘dodatnega zaslužka’?

Torej, zakaj tu sprašujem? Ker sem svoje ideje že izčrpala in ne vem več kaj naj naredim, razen očitnega…

Imam otroka s pp in ker se pri nas ne izvaja nobenega zdravljenja; zdravil ni… itd… hodimo na terapije (samoplačniško seveda) v tujino – to delamo pač zato, ker otroku to pomaga… Ker pa bo terapevtka, ki to izvaja počasi zaključila z delom, zamenjave zanjo nimamo…

In sedaj mi predlaga, da v drugi polovici leta, pripravljajo seminar (za Evropo), ki pa na žalost stane u-la-la, pa še bivanje je potrebno plačati, kar pomeni znesek skupaj cca 6 – 7K€ in to za cca 14 dni (2x 4 dni)…

Bolj kot razmišljam, kako do denarja, manj mi je jasno… Z možem oba zasluživa povprečno slovensko plačo, ki je pač za sprotne stroške + zdravljenje sina, kaj več pa ne ostane… Popoldan (delam od 7h – 16h + 1 uro vožnje v vsako smer) delat ne moreva, ker moramo po navodilih terapije delati tudi doma… kar pomeni, da bi lahko ‘delala’ samo po tem, ko dava oba otroka spat…

Bolj mi je jasno, da se seminarja očitno ne bom mogla udeležiti… Pregledala sem vse??? internetne strani o nepovratnih sredstvih vendar odgovora na moj problem nisem našla. Kredit ne pride v upoštev… Nimam več ideje, pa nisem brez domišljije…

Očitno, kaj pa vem… dokler ne bo potekel rok za prijavo, še vseeno ne bom izgubila upanja… mogoče pa zadeneva na lotu??? :o)

6-7€ brez zamere, ma to ni noben denar za seminar, razen če je pa seminar nekaj brez zveze, pol ja je pa škoda denarja, in 2×4 dni ne znese 14 dni, res ne. bo treba malo matematiko obnovit, ali pa imaš tiskarskega, pardon tipkovničnega škrata.

Avtorica ne govori o 6-7EUR, temveč o 6-7K Eur = 6.000-7.000 EUR.

Žal pa ne vem odgovora.

vedno samo pišeš, da pač nekaj napišeš, ali včasih tudi možgane vklopiš zraven?

tistih 2×4 = 14 dni pa izgleda nekako takole
pon – čet
pon – čet
od petka do nedelje pa je premor

Kaj pa če greš malo po podjetjih, če bi ti katero podjetje plačalo kotizacijo? Vprašat ni greh?

moja matematika še dobr laufa, da sem pa bolj natančna:

* cca 14 dni pomeni seminar 1 teden od ponedeljka do četrtka, drugi teden od srede do sobote…
* zakaj torej 12/13 dni, ker seminarja nista v Sloveniji (izbiro imam Anglijo ali Ameriko) – prav, za Anglijo bi lahko prišla domov (nizko cenovni leti) za Ameriko to ne pride v upoštev…

* 6 – 7K€ = 6.000,00€ do 7.000,00€

Upam, da sem bila bolj razumljiva…

ja od kdaj pa je K oznaka za tisoč, ne vem no nisem tolk stara, ma te kratice pa še nisem videla.

pa brez zamere če sem nekaj napisala, kar tako, po mnenju nekaterih. ja kaj naj bi napisala, pridi ti bom dala ta denar?! mislim da je to utopija in sama tema provokacija.

Kaj pa če vzameš kredit?

triglavčica dva sončka pod Triglavom sta nam polepšala življenje 25.02.2006

Toliko še prostitutka srednjega ranga težko zasluži. Obrni se na morebitne donatorje.

kilo, k, tisoč
od vedno :)))

O čem pa bo ta seminar? Boš znanje lahko uporabila samo za nego svojega otroka ali bi lahko potem pomagala dalje (da recimo dobiš certifikat ali kaj podobnega)? V tem primeru je morda vredno povprašat na ministrstvo za zdravje ali pa se pogovorit z banko, če bi odprla sp za to zadevo. Poleg tega bi bili morda tisti, ki imajo licenco za to terapijo zainteresirani, da te sponzorirajo.
Drugače pa, avio za anglijo in nazaj (2x) lahko dobiš za 300€, 2x spanje po 3 noči pa tudi za 400€ vse skupaj, če nisi zahtevna. Koliko pa stane seminar?
Upam, da sem kaj pomagala.

ja od kdaj pa je K oznaka za tisoč, ne vem no nisem tolk stara, ma te kratice pa še nisem videla.

pa brez zamere če sem nekaj napisala, kar tako, po mnenju nekaterih. ja kaj naj bi napisala, pridi ti bom dala ta denar?! mislim da je to utopija in sama tema provokacija.[/quote]

predpona kilo ima oznako ‘k’ (se opravičujem, ker sem zapisala z veliko črko)

to da sem blizu utopije pa vem sama… ampak – upanje umre zadnje

nikomur nisem rekla, naj mi kaj da – ne fehtarim; vprašanje je bilo kako do dodatnega zaslužka..

Se opravičujem, če sem komurkoli pokvarila dan…

znanje, ki bi ga pridobila, bi bilo upotrebljivo tudi za ostale, ki imajo to bolezen… ministrstvo za zdravstvo – ne bo šlo, ker naši ‘strokovnjaki’ ne ‘podpirajo’ terapije – če smo odkriti niti katerega koli drugega zdravljenja; postavijo diagnozo nato pa, znajdi se sam… kakor veš in znaš…

– sp – sem razmišljala o tem, a še vseeno moram marsikaj sfinacirat sama in v tako kratkem času – ne morem…
– zbiranje donacij – dobra ideja, žal pa k njej ne znam pristopit…

moj velik problem je tudi ta, da ne znam ‘prosit oz. fehtat’ za denar… tako so me pač naučili… in to je tudi edina stvar, ki jo ‘zamerim’ mojim staršem…

Mogoče bi kaj lahko uredila preko društva, če je v slo za vaše težave. Kako bi ti seminar koristil in kako bi lahko utemeljila da je tvoj obisk nujen- oziroma da vam bo zelo pomagal- to mislim predvsem, če bi se lahko naučila kaj takega, da bi lahko potem v slo nudila naprej. Mogoče bi se našlo kakšno društvo, če ne drugega, pa mogoče pošljejo kakšno svojo in ti bo pripravljena kaj povedati o tem in ti predstaviti kaj so se naučili, pa posoditi literaturo. Mogoče se povežeš s starši, ki imajo iste težave, če bi ti pomagali (z manjšimi prispevki), v zameno jim pa ti pomagaš z novim znanjem. Ne vem pa za koliko otrok bi to sploh prišlo v poštev. Samo moje razmišljanje pišem.

znanje, ki bi ga pridobila, bi bilo upotrebljivo tudi za ostale, ki imajo to bolezen… ministrstvo za zdravstvo – ne bo šlo, ker naši ‘strokovnjaki’ ne ‘podpirajo’ terapije – če smo odkriti niti katerega koli drugega zdravljenja; postavijo diagnozo nato pa, znajdi se sam… kakor veš in znaš…

– sp – sem razmišljala o tem, a še vseeno moram marsikaj sfinacirat sama in v tako kratkem času – ne morem…
– zbiranje donacij – dobra ideja, žal pa k njej ne znam pristopit…

moj velik problem je tudi ta, da ne znam ‘prosit oz. fehtat’ za denar… tako so me pač naučili… in to je tudi edina stvar, ki jo ‘zamerim’ mojim staršem…[/quote]

ja še en odgovor sem dolžna… oba seminarja prideta cca 2500 angleških funtov (oz. cca 3250$) + je potrebno zraven računat spremstvo – oz. spremljanje ‘consultanta’ ki pa pride cca – če sem si prav zapomnila cca 1750 angleških funtov…

Potem je najbolje da ustanoviš društvo, najdeš še nekaj staršev, ki imajo isti problem in skozi društvo plačaš usposabljanje, če ti uspe pridobiti sredstva. Lahko pa se obrneš na kakšno izmed dobrodelnih društev, ki se ukvarjajo s tem. Npr http://www.zaotroke.org/

Nič nisi napisala, v čem je tvoj otrok, otrok s pp. Običajno so družine, ki imajo otroke s pp vključene v različna društva (Sožitje, Sonček, avtisti itd…..), pač odvisno od postavljene diagnoze otroku. In prav v teh društvih se rešujejo tudi takšne težave, kot jih imaš ti. Saj to je jasno, da starši sami nimajo denarja za takšna usposabljanja, ki niso tako poceni.

Zatorej ti predlagam, da se obrneš na pristojno društvo v lokalni skupnosti in skupaj poiščete rešitev, da se nekdo (ni nujno da vaša družina) udeleži tega izobraževanja, ki bo kasneje lahko izvajal določene terapije.

Lahko se obrneš tudi na Rdeči križ, Karitas, Center za socialno delo in prosiš za pomoč. Mogoče tudi na občino, v kateri živiš. Kaj pa podjetja, v katerih sta z možem zaposlena. Velikokrat prav zaposleni in tudi vodstvo v podjetjih pomaga pri razrešitvi takih težav. Še predvsem kadar gre za zdravje. In če je to otrok, še toliko bolj.

Tako da veliko je možnosti… samo pogumno v akcijo.

Za podoben primer smo nekoč v firmi zbirali sredstva, vsak je dal nekaj malega, npr. kot za kakšno darilo ob rojstnem dnevu, pa se je nabralo. Z akcijo zbiranja je začela kadrovnica, je denar za neko športno društvo raje namenila tem staršem.

Ne opravičuj se, nekateri imajo pač slab dan…

se boš pa naučila. najlažje je reči ne morem. veš kaj, za tvojega otroka gre.
s tem, da se res poveži s kakšnim društvom. tvoje podjetje ti mogoče že lahko plača kotizacijo in jo prikaže kot strošek, nobeno drugo podjetje pa ti ne more kar tako, brez odbitka davka karkoli nakazat.

Takole, 6-7000 € ni malo denarja. Ena taka polletna plača.
Zato moraš biti kot prvo prepričana, da se obisk tega seminarja splača. Ali bo res tako koristil otroku? Ker če bo otroku omogočil velik napredek, potem bi jaz naredila vse, da bi se ga lahko udeležila, tudi fehtala po podjetjih in medijih.

Če pa gre za minimalen napredek, potem pa uberi drugo pot. Skušaj dobiti zapiske iz predavanj …

Si čisto premalo napisala za kakšne posebne potrebe oz. diagnozo gre.

New Report

Close