Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hči bi se vrnila domov

hči bi se vrnila domov

Smo ločena družina. Hči ima 19 let in se je že pri 17 odselila od mene. Preden se je odselila k fantu, sva bili nenehno v konfliktu, kar naprej je počela res hude lumparije. Nisem ji mogla do živega, sploh, ker je vedno imela pri očetu potuho. on se je z vsem strinjal, in ko je bilo kaj narobe, je še pritiskal name, da sem itak vsega sama kriva. Iz gimnazije se je prepisala na poklicno šolo, kljub temu, da sem se tako angažirala in ji pomagala, je en letnik ponavljala. nenehno je špricala, več sem bila jaz v šoli, kot ona, kasneje je spoznala fanta, ki ga ima še sedaj, star je 26 let. On nikjer ne dela, nima šole in jo izkorišča do onemoglosti. Ko sem bila jaz v službi in mlajši ( sedaj 17 ) sin v šoli, se je iz mojega stanovanja odnašalo na veliko. Nič ni bilo varno pred njo, niti bratove stvari. še iz denarnice mu je kradla denar, enkrat kartico in zapravila vse, kar je imel. Potem je od doma izostajala po dan ali dva, jaz sem trkala na vsa vrata od CSD, do očetovih. Enkrat so na centru le prepričali očeta, da sem od vsega že utrujena, naj jo ima on in jo je vzel, pa le za pet dni, nakar sem jo dobila nazaj. Ko je bila doma, je puščala za seboj tako nesnago, niti za seboj ni čistila, ampak sem iz ljubega miru sama. ker je sin padel v depresijo zaradi nenehnih scen in kričanj, ki jih je počela. On odličnjak se ni mogel učiti, ker je nabijala glasbo,,,, Pa se je odselila k fantu, on živi pri babici. najbrž je prekalkuliral, da se mu to splača, ona pa mu vneto sledi. Na centru so mi rekli in na policiji, da je stara 17 let in da je odšla prostovoljno in da ji nič ne morem. Pa sem se sprijaznila in jima sprva skušala pomagat po svojih močeh. Tudi njen oče se je strinjal, da je šla k njemu. Kupovala sem jima hrano, čistila, prala cunje, kuhala,,,,, Pa jo fant pelje na socijalno, da sta se informirala, kako bi iztržila največ denarja od staršev. In je izsilila očetovo preživnino, 200 eur, jaz sem ji še vedno prala in kupovala hrano, s tem, da nismo dorekli, koliko ji bi plačevala jaz, še vedno je ostala pri meni prijavljena, je pa kar naprej hodila po denar in sem ji ga vsak mesec še 200 eur sigurno dala poleg vsega. Plače imam 900 eur. Ona je menda ves denar morala dajati fantu in babici za stanarino, kupovala si je drage telefone in živela luksuzno, od kje ji denar ne vem? morda od očeta in njegovih, ki ga imajo dosti. Nekaj pa tudi dela prakse in tam zasluži. Sedaj pa bistvo. Pravi, da se je skregala z babico tam, verjamem, saj nič ne dela niti za seboj ne čisti in da sta se s fantom odločila, da bo čez teden doma pri meni, čez vikend tam. Sin se joče in pravi da se bo odselil, če jo sprejmem, ona samo laže, še vedno kaj izmakne, kadar pride in tega se bojim. kaj naj naredim? Ali sem jo dolžna vzeti nazaj, čeprav šprica, je kao še redno v šoli. Stara je 19 let, letos naj bi junija šolanje zaključila. Bojim se, da ni spet kaka računica zadaj, da mi bodo spet praznili stanovanje in meni se bo zmešalo, sinu pa sploh, trenutno je še zelo slabega zdravja in potrebuje mir. Njen oče kriči name, da sem jo dolžna vzet. Ali menite, da mi lahko kdo iz socijalne kaj, če je ne sprejmem?

naj jo oče vzame

Nisi je dolžna vzeti k sebi domov, si ji pa dolžna plačevati preživnino, dokler se redno šola.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz je ne bi vzela. Bo več škode kot koristi za vse vpletene. Poglej nase in na sina. Kar povej ji, naj gre k očetu, pa naj se z njim zmeni ali pa naj ji plačuje najemnino za kako garsonjero. Pri devetnajstih lahko že sprejme polno odgovornost za svoja dejanja in več kot očitno je pokazala, da ji ne moreš zaupati.

Naj gre v internat. S preživnino (očetovo in tvojo) ga gladko pokrije, pa še za žepnino ji bo ostalo. Kakorkoli že, tvoj in sinov notranji mir je itak neprecenljiv. Za vikend pa naj gre h fantu in naj se za božjo voljo nauči prižgati pralni stroj (pri njih seveda, ne pri tebi). Taka umetnost pa to tudi ni.

Hvala za odgovore. Oče živi s svojo mlado ljubico in je noče vzet. Kriči name, da sem dolžna jaz poskrbeti zanjo, ker sem jo takrat sprejela nazaj. Ko jo je vrnil, je jasno povedal da pri njemu ne bo spala več niti eno noč, ker je tudi njegovi ljubici izmaknila nek parfum. Zmedena sem, hči je moja, ne vem kje sem pogrešila, sem invalid po prometni nesreči in nisem niti psihično dovolj trdna za te šoke spet. S sinom sva si ustvarila mirno življenje. Bojim se tudi zanj. Enostavno ne vem kaj narest. Na cesti pa tudi ne more ostati.

Jasno in odločno ji povej, da je pred dvemi leti zapustila dom in da zdaj nima tam več kaj iskat – sicer razumem, da je težko, ker je le hči. Ampak, če drži pol tega kar si napisala, v svoje in sinovo dobro vztrajaj pri tem. In je ne poslušaj in ji ne nasedaj! Edino to, je še zadnje upanje tudi za tvojo hči – da ji bo jasno, da ni nikogar, ki bo podpiral njeno lenobo (če je seveda oče ne bo odpravil s kupom denarja).

Naj se znajde, dovolj je stara. Že itak se vede, kot da je sama svoj šef, ampak dokler jo financirate, je šlo. Se pravi, od vseh bi imela le denar, odgovornosti ne bi imela nobene. Foter je pa tudi vreden svojega denarja, tebi je ukradla (izmaknila je prelep izraz) že m stvari, on se pa za en parfum sekira. Lahko da so vmes kake droge, da rabi toliko denarja, jaz bi jo (če bi se že odločila, da jo vzameš k sebi) odvlekla v ZD na kakšne urinske teste. Drugače pa… misli tudi na svojega sina!

Domov jo sprejmi le pod pogojem, da bo dokončala šolo, se zaposlila, ti pomagala (tudi pri plačevanju položnic) in obvezno pustila fanta!! V nasprotnem primeru ne.
Tudi jaz sem bila problematična v najstniških letih, oče mi je umrl pri 10ih, pri 16ih sem šla od doma k nekaj let starejšemu fantu, pustila sem šolo, hodila v službo in preživljala lenega fanta-barabo….kot sem kasneje spoznala.
Pri 18ih sem fanta pustila, šla nazaj k mamici in se popolnoma spremenila. Pri 23ih sem spoznala sedanjega partnerja in se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}spremenila in zresnila, končala šolo, delala sem itak ves ta čas in mami sem dokazala da sem je vredna.

Postavi dekletu pogoje, ki jih bo morala sprejeti, drugače naj gre kamor hoče. Le s trdo vzgojo boš pri takem dekletu kaj dosegla!!! Ne bodi popustljiva!!!

pri tebi nima kaj več iskati,je že polnoletna,dolžna si jo šolati do 26 leta,prejemaš doklade,daj jih njej,oče pa ji naj plačuje preživnino,naj se sama znajde,zamenjaj ključavnice in jo naženi kradljivko,domov nikoli več

No ja, kradla pa res nisem, je razlika med tvojo hčerko in med mano. Dobro razmisli, ja!!

Help, i need somebody…
tole kriči po pomoči, potrebni ste jo vsi trije, oče je dal roke stran.
Stopita skupaj, skrajni čas je že in uredita, kar je treba. Prva zadolžitev vaju, kot staršev, sta vajina otroka. Če ne gre drugače pa pojdite na kakšno družinsko terapijo. Ne pusti se ustrahovati nikomur in ne delaj tega sama, jasno pa lahko poveš, kaj boš tolerirala in česa ne, ter kaj pričakuješ in posledice nespoštovanja pravil. Potem pa to udejani, neglede na posledice.
Hči mora začutit, da jo nekdo vidi, čuti, da je nekomu sploh kaj do nje.
Pa ne misli, da je s sinom vse ok, čeprav je tih, miren, prijazen – tudi on je neopazen – s to razliko, da ti ne dela ‘problemov’.
Zgani se!

Srednješolci gredo lahko tudi v internat in imajo tam popolno oskrbo. Za veliko nižjo ceno, kot bi jo plačevala, če se hči vseli k tebi nazaj.

hči si verjetno ne zna pomagati in verjetno res rabi tvojo pomoč…sedaj si ti tista, ki moraš biti šefica…naj pusti fanta in ji postavi še druge pogoje, ki si jih mora držati. Povej ji, da če prekrši kakšno pravilo, naj gre v internat. Če si res želi tvoje pomoči, se bo držala pravil…če bo pravila kršila, te je že na začetku nameravala le izkoristiti in se ne bo poboljšala. Najprej pa se seveda pogovori s sinom in mu povej, kako boš izpeljala zadevo, da bo pomirjen.

Jaz je ne bi vzel nazaj domov. Bi jo pa vsako nedeljo povabil na kosilo in ji stisnil v roke par deset evrov.

seveda jo boš vzela nazaj, tako kot si jo do zdaj, vzdržavala, ji prala, pospravljala za njo… zakaj bi bilo zdaj kaj drugače, če je pa že od nekdaj tako, kot je
ti s tem postom samo malo jamraš, a ne? spremenilo se pa ne bo nič, ker sicer bi imela stvari že zdavnaj pošlihtane, tako pa je kar je in sama zase veš, če si isti človek, kot si bila doslej … ali si morda drug?

Ne morem verjet, da se ti vse to res dogaja, pravzaprav, da se dogaja komurkoli!
Naj se sliši še tako trdo, ampak jaz je ne bi vzela nazaj niti pod razno! Punca in njen frajer imata očitno vse lepo prekalkulirano in nobene odgovornosti pod milim nebom. Naj telebneta enkrat na tla in spoznata realnost, drugače bosta celo življenje mentalna in človeška bankrotiranca. Če jo boš skoz ujčkala, se ne bo nikoli spremenila – ker se ji ne bo treba!

Zamenjaj ključavnico, če je potrebno, ne dviguj telefona njenemu očetu in če je treba, pokliči policijo, če bo delala sceno. Na dolgi rok ji boš naredila uslugo, verjemi.

NIKOLI JU NE SMEŠ ZAPUSTITI ! UBOGA TVOJA OTROKA ! Tu je prav svetovano, potrebna je družinska terapija. Hčerka ni kriva, kliče po ljubezni in sprejetosti že vsa leta. Zdaj je težko, vendar nikoli prepozno. Pomagaj ji, ker si EDINA NA SVETU, KI JI MORAŠ POMAGATI. OBVEZNO SE POVEŽI S TERAPEVTOM !

NIKOLI JU NE SMEŠ ZAPUSTITI ! UBOGA TVOJA OTROKA ! Tu je prav svetovano, potrebna je družinska terapija. Hčerka ni kriva, kliče po ljubezni in sprejetosti že vsa leta. Zdaj je težko, vendar nikoli prepozno. Pomagaj ji, ker si EDINA NA SVETU, KI JI MORAŠ POMAGATI. OBVEZNO SE POVEŽI S TERAPEVTOM ![/quote]

Mater, eni ste pa res utopisti! Mati – za kakšno ceno?! Foter je že zdavnaj pokazal, kje so njegove prioritete – pri ljubici. In garant ne bo šel in še plačeval za neko terapijo. On je preklopil kanal. Mati je pa očitno tudi že psihično načeta in ja, bi rabila terapijo. Samo ne, da bo pomagala hčerki, ampak sebi. Vse ima svoje meje, ljudje božji.

NIKOLI JU NE SMEŠ ZAPUSTITI ! UBOGA TVOJA OTROKA ! Tu je prav svetovano, potrebna je družinska terapija. Hčerka ni kriva, kliče po ljubezni in sprejetosti že vsa leta. Zdaj je težko, vendar nikoli prepozno. Pomagaj ji, ker si EDINA NA SVETU, KI JI MORAŠ POMAGATI. OBVEZNO SE POVEŽI S TERAPEVTOM ![/quote]

Ti pa ne le da si skrajno nesmramna, temveč si tudi zelo, zelo hudobna.

Avtorici posta pa NIKAR JE NE VZEMI DOMOV!!!!!.

Pomisli na sina, nase…bi rada da se vse ponovi? Govorim iz izkušenj, dokler je ne postaviš v resnici ven iz svojega doma, ne bo zrastla v odgovorno osebo. Srečno.

Probala sem res ogromno. tudi na terapije sem hdoila na koncu sama. Očka, ker je znana osebnost se ne izpostavlja, on ji piše opravičila, daje skrivaj denar in se je odkriža. Prosila, zahteva,a vse sem, pa ni pomagalo. zato se je odselila, ker ni sprejemala mojih pogojev, da bi pustila fanta je pa utopija. On jo je tako prepričal, da jo ima rad, da sem jaz zanič, medtem ko so z očkom prijatelji, in da brez njega ne more, da lahko manipulira z njo in ji jemlje denar. Nikoli v zadnjih lezih nisem bila zanjo mama, klicala me je z raznimi zmerljivkami, vse živalske izraze sem imela, kot je to počel njen oče, ko smo še bili skupaj. vedno od majhnega je bila očijeva punčka in ko se je odselil, je za 4 leta prekinil stike z otrokoma. Ona je za ločitev krivila mene. jaz sem odgnala očka, ki se je kurbal na veliko. Nisem ga spodila, vztrajala sem zaradi njiju. Odločil se je iti po moji nesreči, ko so ugotovili da sem zlomila hrbtenico in bom invalid. ko sem bila mesece v bolnici je domov pripeljal ljubico, nadomestno mamo in tisti dan, ko sem se vrnila domov, se je odselil. da ne bo treba meni pomagat, skrbet zame. In po njeno sem jaz vsega kriva. Ko sem sebi življenje sestavljala, se je izoliral od vseh, tudi od otrok, sama sem bila še zanju. pobral nam je večino pre,oženja, ga prepisal na ljubico in vedel je da ga ne bom tožila, da ne zmorem še tega poleg vsega. In ko sem si življenje uredila, se je vrnil, kot super očka. In seveda je super. Ko sem ga prosila, naj pomaga pri vzgoji, je ji je vedno dobrikal, jo podpiral v vsem, jaz pa sem postajala neznosna in tečna, ki še zase ne zna skrbeti. Ko je potem nastala kaka lumparija, pa me je klicaril in žalil in seveda sem bila za vse kriva. In vse na centru vedo, pa niso nič naredili, ker je gospod vpliven, le tolažili so me, da bo kmalu odrasla in bo minilo. Pa ni, spet se vračamo na začetek.

super.
Vse ima svoje meje, tudi razdajanje za otroka. In tvoja hči je to mejo že zdavnaj prekoračila. Ob taki potuhi nič čudnega, da je zrasla, v kar je zrasla. Je prava hči svojega očeta, jabolko ni padlo daleč od drevesa in ob takšni podpori, kot jo ima, se bo spremenila šele, ko se bo sama hotela (pomisli – zakaj pa sin ni tak? Ker je čisto drug karakter).
Ni treba, da je na cesti in prav nič hudobna mati ne boš, če je ne boš sprejela nazaj. Hči je sprejela odločitev, da je dovolj stara za selitev od doma in je to tudi naredila. Ni jim zgorela hiša, ne stradajo in niso jim vsega ukradli ter jih na smrt pretepli – le hotelske usluge v novem domu ji niso več všeč. Torej brez slabe vesti reci NE, plačam ti internat in to je to.

Seveda bo sprejela vse pogoje, da se bo lahko preselila nazaj domov, samo jaz ti že danes zagotavljam, da jih spoštovala pa niti pod razno ne bo.

Ne obsojam,ampak punco je moral nekdo tako vzgojiti,da je takšna.

Če bi bila moja hčerka,bi jo vzela nazaj,ampak pod pogoji.
-da spremeni obnašanje
-kuha
-čisti
-spoštuje brata in tebe
-ne krade
-pridno izdela šolo
-nevmešavanje očeta……………..
z poskusno dobo 3 mesece,če ne bo ubogala in bo nadaljevala z šlamparijami,jo lahko naženeš in naj sama skrbi zase,saj ima veliko možnosti.Seveda ji moraš denarno pomagati dokler se šola.
Veliko sreče.

Ne ne, najprej naj dokaže (večino naštetega lahko, tudi če ne stanuje doma), pa se bomo potem pogovarjali dalje.
Kako pa redno šolajočega ali brezposelnega otroka naženeš od doma, je pa verjetno že druga zgodba – prepričana sem, da ni preprosta.

za moje otroke moj dom ni prehodna postaja, kamor lahko pridejo živet takrat, ko oni želijo. Ko se odseliš, se odseliš. Junija naj bi tvoja hči zaključila šolanje. Če bo doma, bo brez službe. Če se bo vpisala na naslednjo stopnjo šolanja, jo boš dolžna vzdrževati in je ne boš smela postaviti na cesto. Sedaj je sama odšla, ker ji je to odgovarjalo. Oče misli, da, če ji da denar, se tu njegova vloga očeta konča. Tako naredi tudi ti – hči naj živi tam, kjer ji najbolj odgovarja, samo da to NI pri tebi doma. Daj ji še ti 200 eur in živi naprej. Spravi najprej sebe in sina na noge,pa boš lahko kasneje, ko bo res treba in ko ne bo vmes taka ali drugačna računica, hčerki lahko stala ob strani. In obvezno zamenjaj ključavnico.

New Report

Close