Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Okulistični pregled

Okulistični pregled

Ker me bolijo oči zadnje čase ko študiram….me zanima a to pomeni da ne vidim dobro na daleč ali na blizu?

Ali so pregledi pri raznih prodajalcih očal, kjer nudijo tudi občasne okulistične preglede, ali so dovolj kvalitetni, ali je bolje iti prav do zdravnika-okulista?

Ali je v Lj v Mercator centru, tam kjer prodajajo očala…ali imajo tudi okulistične preglede?

Če te oči bolijo samo, ko dlje bereš so verjetno utrujene. Če pa jih napenjaš, ker ne vidiš črk (so premajhne, meglene, nejasne…) potem bo treba po očala. Najboljše, da greš do osebnega zdravnika po napotnico za okulista in se pozanimaš kje so okulistične ambulante (v nekaterih ZD so objavljeni seznami).

Najbrž imaš samo utrujene oči – večkrat prekini učenje in glej v daljavo! Za prvo silo bo čisto OK, če greš k optiku, ki ima možnost izmere dioptrije – ti bo takoj povedal ali imaš slabši vid, ali ne. Če se ti zdi, da z očmi ni vse OK (da ne gre samo za utrujene oči), potem pa pokliči v par optik in povprašaj, kje imajo možnost posveta z oftalmologom.

Me zanima, če že imaš vozniško?
Ker, ko boš potreboval očala, jih boš nosil zato, da boš videl, a ne, jasno.

Si prihraniš vseživljenjske stroške na vsakih pet let za kompleten zdravniški pregled + okulista, ČE NIMAŠ očal oz. leč vpisanih v vozniško.

To pa ne bo držalo; v zdravniškem kartonu imam vpisana očala, pa ne rabim hodit na nove zdravniške za podaljševanej izpita.
Prav tako partner, on ima celi vpisano na vozniškem, da vozi z očali ali lečami in prav tako ne rabi hodit na preglede.

Oba sicer redno hodiva na preglede, a na stroške zaradi vozniškega to ne vpliva!

Vsekakor pa tu priporočam dober okulistični pregled v ordinaciji in ne samo v prodajalni.

Največ do 5 let mi podaljša okulist pri dioptriji -1,5 in -2,0
in v vozniški lepo piše: Vozi z očali.
in jo podaljšajo kolikor reče okulist, potem pa jovo na novo zdravniški+okulist , vse plačat.

Mislim, Barca …a ti plačuješ za mene?

Ničkolikim se skozi leta vid poslabša in nosijo očala, a vozniška jim velja do 80-ega leta, ker
niso rabili očal ob prvi izdaji vozniškega dovoljenja.

OBA sva imela predpisana očala že v osnovni šoli, torej daleč prej, preden sva šla delat izpite.
In oba imava vozniško do 80-leta (in kljub temu redno hodiva na okulistične preglede) in partner ima kar nekaj višjo dipotrijo kot pa ti.

Rada bi ti le povedala, da ni nujno, da imaš vedno stroške z novimi zdravniškimi pregledi, kot ti trdiš.

OBA sva imela predpisana očala že v osnovni šoli, torej daleč prej, preden sva šla delat izpite.
In oba imava vozniško do 80-leta (in kljub temu redno hodiva na okulistične preglede) in partner ima kar nekaj višjo dipotrijo kot pa ti.

Rada bi ti le povedala, da ni nujno, da imaš vedno stroške z novimi zdravniškimi pregledi, kot ti trdiš.[/quote]

Barca, eni ste enostavno šli skozi rešeto, kar meni sploh ni jasno kako. Isti moja mama, diptrijo ima preko -4 in ima vozniško podaljšano do 80. leta!?!?
Jaz in obe moji sestri tudi nosimo očala oz, leče, nam to piše, logično, tudi v vozniškem, pa nobeni niso avtomatsko podaljšali do 80. leta. Kolikor sem jaz seznanjena, so to naredili tistim, ki so takrat, ko so vozniška avtomatsko podalševali večini šoferjev, to naredili tudi v takih primerih kot je moja mama, če so bili dovolj stari oz. če niso bili premladi. Moja mama je imela takrat čez 50 let. Isto so podaljšali moji teti, ki ima dioptrijo čez -8 (krepko več kot npr. jaz).
Meni je na zadnjem pregledu okulist napisal potrdilo za 10 let, zdravnik v medicini dela pa mi je potem ob dejstvu, da se mi dioptrija ni spreminjala že več kot 15 let, dal zdravniško spričevalo za 15 let. Delavka na upravni enoti ni mogla verjeti svojim očem in je rekla, da ni še nikoli videla, da bi v primeru nošenja očal za toliko časa podaljšali.

Titi TNX hvala za podporo, sem vedela, da nisem ena izjema.

Eni pač moramo vse da plačamo, vse kar si kdo izmisli.

jaz imam očala že preden sem naredila vozniški izpit, pa so mi enostavno podaljšali vozniško dovoljenje do 80 leta. moja mama ima tudi okoli -6 dioptrije in ima podaljšan izpit do 80 in očala že od osnovne šole. tak da je to očitno čisto odvisno od posameznice, ki dela na upravni enoti..

New Report

Close