Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Malica v osnovni šoli

Malica v osnovni šoli

Pozdravljene,

jaz bi prosila, če se kateri ljubi napisat kaj imajo za malico vaši osnovnošolci.

Hvala

A tebi se pa ne bi ljubilo googla uporabit?
Večina OŠ ima spletne strani in tam so običajno tudi jedilniki objavljeni!

Jedilnik za ta teden:

Ponedeljek
zajtrk: čaj, polbeli kruh, čokoladni namaz, sadje
malica: kakav, polbeli kruh, kremni sirov namaz, hruška
kosilo: zelenjavna juha, puranji zrezek v omaki, dušen riž, rdeča pesa v solati, voda, sok
pop. malica: čaj, polbeli kruh, namaz po izbiri

Torek:
zajtrk: mlečni zdrob, sadje
malica: čaj, ovseni kruh, ribji namaz, rezina paradižnika
kosilo: čufi v paradižnikovi omaki, pire krompir, zelena solata, ananas, voda, sok
pop. malica: sadni jogurt, kruh

Sreda:
zajtrk: kakav, polbeli kruh, kisla smetana, sadje
malica: čaj, hot dog z ajvarjem in gorčico
kosilo: korenčkova juha, makaronovo meso, zelena solata s koruzo, voda, sok
pop. malica: mlečno pecivo, čokoladno mleko

Četrtek:
zajtrk: mleko, piškoti, sadje
malica: čaj, rženi kruh, rezina sira, rezina rdeče paprike
kosilo: krompirjeva enolončnica s hrenovko, palačinke, kivi, voda, sok
pop. malica: makovka, alpsko mleko

Petek:
zajtrk: kakav, sirova štručka, sadje
malica: mleko, buhtelj z marmelado, jabolko
kosilo: goveja juha, ocvrti oslič, krompir v kosih, sadni sok
pop. malica: banana, čaj

nova
Uredništvo priporoča

– čokoladna potica, mleko, mandarina
– koruzni kruh, topljeni sir, paprika in kalčki, čaj z medomin limono
– musli, banana, prepečenec, napitek
– jajčno cvrtje, kruh, hruška
– ovsen kruh, tunin namaz, rožni čaj
– topli sendvič, kumarice, paradižnik, limonada
– hot dog, napitek
– mlečni riž s posipom, banana, presta
– sirov burek, kefir. jabolko
– kos pice, ananas, korenček,….
Zelo pester izbor, vsak najde kaj zase.

Najlepša hvala.

Ali imajo morda na kateri šoli/vrtcu ekološko pridelano hrano oz. vsaj izločene hrenovke, pice, salame, pudinge z dolgim tokom trajanja, sumljive sladkarije itd?

Mislim da v Waldorfski šoli.

PON, 8. 3. 2010
Z: palačinke, mleko, sadje
DM: kruh, pašteta, čaj, hruška
K: juha, dušena govedina, kuskus, solata, ananas
PM: makovka, sadni jogurt

TOR, 9. 3. 2010
Z: kruh, maslo, marmelada, mleko, sadje
DM: hamburger, sok
K: enolončnica, solata, jabolčni zavitek
PM: čokoladna špirala, hruška

SRE, 10. 3. 2010
Z: čokolino, sadje
DM: sendvič s šunko in sirom, čaj, pomaranča
K: zelenjavna juha, dunajski zrezek, riž, solata, grenivka
PM: kosmiči, mleko

ČET, 11. 3. 2010
Z: pečeno jajce, kruh, čaj, sadje
DM: mlečni zdrob, štručka, banana
K: goveja juha, špageti, bolonska omaka, solata, mlečni desert
PM: slanik, jabolko

PET, 12. 3. 2010
Z: ocvrt kruh, čaj, sadje
DM: flancat, mleko, jabolko
K: juha, kaneloni, krompirjeva solata, melona
PM: sirova štručka, pomaranča


za vse ne vem, pudingi mogoče so 1x na 2 meseca, pa tudi sami jih skuhajo, za sladico so kdaj tudi palačinke. pri na sse zelo trudijo, je pa občasno na sporedu tudi eko jedilnik, ali pa predstavijo kuhino kakšne druge države , pica, hot dog – to je manj kot 1x mesečno,.
Pri nas imajo tudi možnost brezmesnega kosila, tako, da , ponekje se trudijo.

Ali se tudi na vaši šoli kdaj zgodi, da imajo otroci pri malici hrano, ki je tik pred iztekom roka? Pri nas se je v zadnjem času zgodilo, da so imeli skuto, napitek Monte in čokoladne rezine ter jogurt za malico en dan preden je bil iztek roka. O tem sem po mailu vprašala ravnatelja a nisem dobila odgovora. Mislim, da to hrano dobivajo precej ceneje in da nekdo služi na naš račun. Po prispevku na Tv z Novega mesta se mi zdi, da to postaja vseslovenska navada.

Opravičujem se za kup slovničnih napak, za ovratnik mi je pridihal šef….he, he.

Še to – pri nas namaze izdelujejo sami, juhe so iz sveže zelenjave, ne uporablja se vegeta, ocvrta hrana manj, kot 1x mesečno (običajno riba, ali lignji) , da pri obroku ne bi bilo sadja, skoraj ni možno, sem zadovoljna in otrok tudi. Na jedilniku je tudi pira, razne kaše, enoločnice, meso z žara, divji riž, zelo pestre solate. Skratka, res uravnotežena prehrana.

Pri nas je vedno vse zelo sveže, brez izjeme.

Kje pa je to pri nas?

Šola, ki jo obiskuje moja hči, je pridobila naziv Zdrava šola. Kaj to v realnosti pomeni? Hrano vozijo iz druge šole in jo pogrevajo, večina stvari je instant oz. iz vrečk…

Jedilnik:

PONEDELJEK, 8.3.2010:
MALICA: KORUZNI KRUH, PAŠTETA, PAPRIKA, KORENČEK, RIBEZOV SOK
KOSILO: KOTLET V OMAKI, SVALJKI, KITAJSKO ZELJE IN FIŽOL V SOLATI
MALICA POP.: MLEČNI DESERT, SADJE

TOREK, 9.3.2010:
MALICA: MLEČNI ZDROB S ČOKOLADO, BANANA
KOSILO: KOSTNA JUHA, MAKARONOVO MESO (SVINJINA), ENDIVIJA S KORUZO
MALICA POP.: ČRNA ŽEMLJA, POMARANČA

SREDA, 10.3.2010:
MALICA: HOT DOG ŠTRUČKA, HRENOVKA, KEČAP, JABOLČNI SOK
KOSILO: KROMPIRJEV GOLAŽ Z MESOM (JUNETINA), JABOLČNA PITA, SADNI SOK
MALICA POP.: MLEČNA REZINA, JABOLKO

ČETRTEK, 11.3.2010:
MALICA: ČRNI KRUH, SIRNI NAMAZ, ČAJ, MANDARINA
KOSILO: MATEVŽ, KISLA REPA, PEČENICA, JABOLKO
MALICA POP.: KRUHOVA COPATA, SOK

PETEK, 12.3.2010:
MALICA: SKUTINA BLAZINICA, ČOKOLADNO MLEKO, ANANAS
KOSILO: PAELLA S PIŠČANČJIM MESOM IN GAMBERI, ZELENA SOLATA S PARADIŽNIKOM, VANILIJEV PUDING
MALICA POP.: SIROVA ŠTRUČKA, SOK

Smo odpovedali, itak.

Vrtec Galjevica/Ljubljana.

Imajo bio jogurte/mleko v lončkih (ne vem, ali imajo bio tudi za zajtrk).
pice, hrenovke nimajo nikoli na seznamu
salame – mogoče kakšna kuhana šunka,
pudingi zelo redko, večkrat celo tak, v kuhinji skuhan
sumljive sladkarije praktično nikoli (krof za pusta so vseeno imeli)

vsak teden imao eno tradicionalno slovensko jed

.. kar pomeni, jota, maneštra (iz mojih koncev :), bograč in nekih xy meni neznanih tradicionalnih jedi ..

.. ampak to pomeni, tudi da otroci dobijejo melko, kruh, kislo repo in kisilo smetano za zajtrk.
.. z vidika pravilne prehrane je sigurno vse ok, je pa problem, če veš da to tvoj otrok 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bo jedel in se bo na koncu samo kruha nabasal.

V šoli (ista kuninja!) pa takoj v prvem razredu naletijo na pizzo za zajtrk (!?!?), na torteline z kečapom (!?!? – kje je dobra stara paradižnikova omaka) …

Super, da imate možnost, da odpoveste, če vam ne paše. Očitno ti zdaj doma kuhaš, ali kakšna babica? Bi bila tako prijazna in nam zaupala vaš popoln zdrav jedilnik za en teden – ker, res da nisem popolna Monovka in super mama, ampak kakšnih groznih “kršitev” zgoraj pa ne najdem, pa sem jedilnik prebrala že 3x…?

Res ne razumem takšnega picajzljenja (aja, pardon, sem pozabila da je tole MON), rada bi vam nastavila vsem, ki se pritožujete, za en mesec skrito kamero, pa da vas vidim, kaj kuhate in kaj vaši otroci jedo….Pa ne mi rečt, da jim ne dovolite enkrat namazat pašteto na kruh (razen če jo seveda ne marajo), ali pa pojest ene hrenovke pa zraven kečap, pa da nikoli ne greste na pizzo, pa kakšne salame vaši sončki tudi še niso okusili verjetno?

Vsega po zdravi pameti pravim jaz….

Kje pa je to pri nas?[/quote]

http://sl.os-danilekumar.si/domov/

Že ves čas kuham sama, ker nimam nikogar drugega, da bi kuhal.
Kaj mi ne paše? Vsak dan meso, plus od tega polovica instant hrane. Pogreta hrana. Trapaste kombinacije.
Hči je doma zjutraj, preden gre v šolo. V šoli ima samo dop. malico. Ko pride domov si odvisno od mojega urnika vzame kaj lažjega za pojest ali pa si pripravi kaj enostavnega. Potem kuham jaz.
Meso jeva 1-2x tedensko. In ne, ne jeva salam razen, ko sva kje zunaj (sendviči) in ni druge možnosti, kar je pa zelo redko. Instant zadev ne uporabljam nikoli. Pašteto jeva recimo 2x na leto, če te ravno zanima. Pizzo pečem sama. In če ne veš, pizza je lahko zdrav obrok, odvisno od tega, kaj gor namečeš.

p.s. Hrano lahko vsak odpove, btw.

V teh zgornjih jedilnikih je, po mojem mnenju, preveč raznih namazov, preveč mesa in veliko premalo sveže zelenjave in sadja.

v grosuplju eko šola, hrana nezdrava, neokusna, naši jedo samo malico

Ne bi rekla, če bi bil rok pretečen, ampak to je PRED rokom!

Če gre za industrijsko pripravljene reči (žepki, pudingi, rezine) bi to zagotovo sčrtala, tudi sokove, ker v njih ni nič pametnega, pa veliko sladkorja.

Seveda, gre za pudinge v lončkih in rezine ter žepke iz trgovine – tiste zapakirane. Paštete enako. Tam kjer je npr. paprika, to pomeni 1 rezina paprike (cca 1/6 cele paprike). Sokovi so iz tetrapakov, čaj samo sladkan, nesladkanega ni mogoče dobiti. Mlečni desert pomeni Kinder Pingvin. Sirni namaz je ponavadi Zdenka sirček oz. kakšen od podobnih sirov za mazanje. Kruha dobijo 1/2 kosa ali malo žemljo, štručko itd.

New Report

Close