Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenci demografsko ogrožen narod

Slovenci demografsko ogrožen narod

V današnjem Žurnalu je bilo o tem, da smo Slovenci demografsko ogrožen narod, da je rodnost pri nas prenizka, kot krivec pa je naveden predvsem negotov položaj mladih na trgu dela. Navedeno je tudi, da demografska politika pri nas ni najboljša, to pa je tudi vse.

Čisto nič pa ni napisano o problemu, ki ga opažam že daljši čas: vse več mladih želi biti samih in si partnerja sploh ne želijo. Poleg tega so mnogi mladi tako izbirčni glede potencialnih partnerjev, da se zgodi, da nekdo lahko celo desetletje išče partnerja, pa ga ne dobi, ker vedno komu kaj ni všeč ali pa hoče biti le prijatelj z njim. Iskanje partnerja je postalo že pravi stres, hujši kot dobiti službo dandanes. Tako ostajajo mladi samski do 40. leta, ko je za ženske že prepozno, da bi rodile otroka, za moške pa točnega datuma, ko je zanje prepozno, ne poznam. No, in tega problema naša država in raziskovalci s področja demografije sploh ne opazijo. Niti enkrat namreč še ni bilo zaslediti kakšnega prispevka o tem problemu, niti enkrat!

A da so v Sloveniji Slovenci??Jaz to ne verjamem.Večina je že pomešana z južnimi narodi,pa tujcev je vse več.Torej kakvi Slovenci,ee ???

Si pa res pravi janez. Ti bi otroke spravljal na svet, silil ljudi, ki niso za skupaj, da se poročijo, samo zato, da se bo rodnost povišala in da bo še več brezposelnih. Brszposelnih? JA Ker slovenija potrebuje kot prvo prosta delovna mesta, večjo produktivnost, povečanje podjetništva, več naj se vlaga v to in manj davka bi moralo biti od dobička, pa bi se več ljudi odločilo za to opcijo! Službe na žalost ne padejo z neba, treba jih je ustvariti. Treba je biti podjeten in nekaj ustvarit, da lahko zaposliš ljudi, ki čakajo na službe. Ampak, kaj češ vsi tega ne razumete.

nova
Uredništvo priporoča

Čudno. Meni se pa zdi, da se prav uspešno plodijo, saj kar naprej jamrajo, da je težko dobiti prosto mesto v vrtcu.

V moji okolici je ogromno nosečnic oz. mladih punc, ki so pravkar rodile. Mislim, da zadnja leta rodnost narašča, še bolj pa bi, če bi mlade prej zaposlovali za nedoločen čas in jim omogočili subvencionirana stanovanja. Za mlade družine pri nas ni dovolj dobro poskrbljeno.
Sploh pa ne vem, zakaj bi vsak moral imeti otroke in si najti partnerja do 40. leta. Nekateri resnično nikoli ne bodo zreli za starševstvo, niti ne morejo ostati zvesti samo eni in edini osebi. Torej, zakaj bi silili v zakon??

Zdi se mi, da nas je preveč in ne premalo. Bolje, da nas bo manj. Že tako nas je preveč. To vidiš, ko vpisuješ otroka v vrtec, ko iščeš delo, ko iščeš mesto v domo starostnikov in konec koncev veliko del opravijo roboti. In zakaj ne bi živeli v čistem okolju, pomagali drug drugemu, bili izobražen narod, ki dela tudi še v času starosti in če ljudi ne bo preveč, bo to vsekakor možno.

Zdi se mi nesmiselno, da se danes starši odločajo za vse več otrok. Zdi se mi neodgovorno, saj bo treba te otroke spraviti h kruhu, že danes pa se kaže, da socialnih transferjev kot jih poznamo kmalu ne bo več, da ne govorimo o brezplačnem zdravstvu. Vsak mora biti svoje otroke sposoben preživljati sam in ne te odgovornosti obešati na državo, češ da potrebuje posebno odlikovanje, ker v svet rojeva “bodoče delavce”. Skrbi me, da ti ljudje ne vedo, kako so včasih živele številčne družine in prav tja nas pelje trenutno gospodarsko stanje. Sama sem mama dveh otrok, a prihodnost ni prav nič rožnata. Si uapte reči, da lahko več otrokom brez današnjih denarnih dodatkov in ugodnosti (štipendije, brezplačna kosila, državne štipendije..) zagotovite boljši jutri? Je ljubezen vedno dovolj? Se boste preselili drugam, kjer tako kot pri nas sovražijo priseljence? Včasih so ljudje šli za kruhom po svetu, ker povsod pa vendarle ni bilo tako slabo, da par delovnih rok, ne bi mogel preživeti? Pa danes? Kam, ko je že za domačine premalo dela, ko jim iz rok polzijo hiše, večletni prihranki?

bomo pa uvažali kitajce in somalce. za bosanci se nam bo pa še kolcal

Janez, koliko si pa ti prispeval k zvisanju natalitete? 😉

Jaz sem za kvaliteto in ne kvantiteto. Prvo naj bo bolje poskrbljeno za danasnje otroke…

Razlog za nizko nataliteto ni nič drugega kot komoditeta.

Enako kot pri Nemcih. In materinstvo ni vrednota – imeti več otrok je skoraj greh.

Najrevnejši narodi imajo največ otrok – torej je naš problem, da se nam predobro godi.

ko se pa romi in južnjaki v slo veselo razmnožujemo, vam pa spet ni prav. jej jej

Problem vseh držav, ki se uvrščajo med razvite. Večni izgovori glede standarda in kvalitete življenja, čeprav v primerjavi z eno Albanijo, Afriko ali Afganistanom živimo rajsko.

Zadeva ni tako enostavna, trenutno rojeva babybum generacija, pa še ta z zakasnitvijo.
Skratka problem je, ker je že od 1980 toliko manj otrok. Demografi na to opozarjajo že 20 let!

domače babe ( slovenke) imajo možeke južnjake, mešano potomstvo je že dejstvo, pozanimaj se pri slovenkah zakaj rade seksajo z južnjaki :-)

nič kolcanja ni ampak razmnoževanje 🙂

Nič skrbet oimankanje bodo nadomestili z albanci, Kosovci, Pakistanci, eritrejci, Afganiostanci, Bangladšceim, Nigerijcim…

slo genetika ni to kar misliš haha https://www.youtube.com/watch?v=pi_3FXM9l3U

https://www.youtube.com/watch?v=XIEzOmo_3qU

Da te ljudi, za katere praviš, da jih avtor “sili skupaj”, niso trenutno v stanju za biti s komerkoli skupaj, ker so razvajeni in zblojeni. Ljudi je treba začeti odvajati od droge, ki se imenuje tehnologija, zaprtost vase, samovšečnost, lenoba in egoizem.

Evo Irgl bi pa strastno pofukal!


[/quote]


[/quote]

Zakaj že? Naj živijo kakor hočejo, odvajaj ti samega sebe

New Report

Close