Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tina maze – je že začela z izsiljevanjem???

Tina maze – je že začela z izsiljevanjem???

Se je že začelo, 180.000 eurov zahteva od zveze…mimogrede, na roki se ji blešči Bulgarijev prstan v vrednosti parih povprečnih slo plač. res se mi smili. Le kako bo preživela?

Ma kako ste ljudje dvolični.
Najprej veselje ob kolajni, potem pa takoj slovenska zavist.
Trenerja si plačuje sama, treninge in potovanja sama, vse to je potrebno za uspehe.
Pa kaj imamo mi za komentirat za zraven, naj se sami zmenijo.
pa kaj potem, če se ji na prstu sveti prstan v ne vem kaki vrednosti, tudi jaz imam poročnega, v vrednosti vsaj treh plač, pa nimam osnovne plače, pa se to nobenega ne tiče.

Ni trener tudi njen fant?

Prav ima Tina. Zapravlja se denar za funkcionarje,ki se že celo življenje pasejo na naš račun in na račun športnikov, kot recimo Kocjančič, kaj je on naredil in kaj dela da lahko pobira mastne denarje…. A Tina naj si pa vse sama plačuje, potem ko so pa rezultati se pa kar naenkrat vsi skočijo zraven…

Jaz se pa s Tino strinjam. Smučarska zveza ima ogromno denarja, mislim da okrog 2 milj. €, največ denarja njihovi funkcionarji pograbijo zase.

S Tino se povsem strinjam!
Sploh pa prstan ni Bulgarijev ampak od Zlatarne Celje.

A si ne zasluži?

Kaj pa si vsi ostali naši smučarji? Koliko dobijo oni npr. v povprečju za svoje smučanje od zveze (od trenerjev, treningov…)? Kdo razen Jermana (občasno) sploh dosega rezultate primerljive s Tininimi?
Imeli smo Križaja, Petroviča, Strela… koliko so oni dosegli? Ja, saj vemo – orali so ledino. Veliko so dosegli, a velikokrat (sploh Križaj) odpovedali v ključnih trenutkih.

Imeli smo Matejo Svet – smučarko za velike tekme. Odšla je.
Imamo Tino Maze – a bo tudi njo vse minilo?

Ko bi Tina dobila vsaj tisti kos pogače od zveza, ki ji pripada.

No, pa se zadnje čase toliko govori o hinavščini: kako se vsi muzajo okoli nje, ko je osvojila medalji na olimpiadi in rešila sezono alpincev… Ja, reševala je tudi njih. Pa čeprav je smučala pred zase. No, medalje pa so tudi v naše zadovoljstvo in ponos.

Kako je že odgovoril Filip Gartner na vprašanje, zakaj naši smučarji po velikih uspehih med mladinci stagnirajo med člani (se ne prebijejo v ospredje)? Nekaj v stilu: v klubi so še morali delati, v reprezentanci pa samo, če želijo…

Ja, jaz mislim, da si tudi Tina nekaj zasluži od zveze (pa ne samo uokvirjenih spominov).

Prstan na roki pa je najbrž darilo in ni predmet debate, a ne?

Prstan je Bulgarijev.

Oh, svetohlinke nemarne!
Že ko je pred olimpijskimi težila, da ne bo več smučala za Slovenijo, sem rekla: “Naj spoka!”
Danes pravim isto: žal je Slovenija tranutno v taki situaciji, da ji take vsote ne more izplačat, čeprav bi to še kako rada. Se mi pa ne zdi prav, da bi ves denar pokasirala Tina, ki ima bajdvej 2 zelo dobra sponzorja (Milka in Teekane), za ostale pa skoraj ne bi ostalo nič. Povedali so tudi, da 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsega denarja porabijo za trenerje.
To je podobno kot s plačo: si lahko velik strokovnjak in firma ne more brez tebe, a nima kje vzeti, da bi ti izplačala višjo plačo. Sam se odločiš ali boš ostal ali ne. In žal je tako: če ni zadovoljna, bo pač odšla drugam, tako je.

Za Olimpijsko mesto,razne sprejeme,za izlete v Kanado (smučarjev in nekaterih drugih,ki bi že davno morali dati prostor mladim)….za te stvari pa je denar?

A dej ga lomt!!!!

Me zanima, kolk Vogrinc mesečno dobi- verjemi da ne samo 1000 evrov.
In če trenerji dobijo 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}- Tinin trener od zveze ne dobi nič, ker ga je dosedaj plačevala sama, verjetno tudi iz denarja od sponzorjev.
In tudi drugi bi lahko imeli dobre sponzorje, pač je pa vse odvisno od uspehov- dobri uspehi, dobri sponzorji.
Pa če se ne bi zveza mešala poleg k sponzorjem in izbirala skupne trenerje za celo ekipo bi bili tudi rezultati drugačni.
In ker se je Tina odločila za rdugačno pot in si izbrala trenerja, pod katerim ima uspehe, seveda nevoščjivi slovencelni skačejo v luft

Železo je treba kovat, dokler je vroče, a ne?. Če hoče kaj iztržit, mora zdaj, ne šele ob koncu kariere. Mislim, da je punca pametna in se bo znala prav obrnit in vnovčit, kar je dosegla. Pa mislim, da si zasluži. Sem bil mal v smučariji in vem, da gre precej časa in denarja, pa angažiranja staršev,preden se kam prebiješ in te začnejo drugi financirat. Sam talent in trud nista dost. Pa fotri, klubi in funkcionarji na vseh ravneh se kregajo med sabo. Pri nižjih selekcijah se špara na vsakem koraku. Tino čist razumem.

Lej, jaz ne mislim, da ji mora država zdaj dati denar.

Jaz, kot laik, govorim o sredstvih, ki jih ima SZS. Govorim o sami razdelitvi teh sredstev. Me prav zanima, koliko si med seboj razdelijo funkcionarji za same plače, za izlete na OI in razna tekmovanja, razne sprejeme, zakuske…. Zanima me, ali se to dela v normalnih okvirjih ali se “preseravajo”. Zanima me, ali so res vsi zaposleni za potrebna dela, ali so le na plačilni listi…

Ja, hvala bogu, da se Tina znajde in ima tudi lastne sponzorje. A če jih ne bi imela – potem bi bila pa upravičena do sredstev SZS? Se pravi, da spet podpiramo lenobo…

Meni je od nekdaj antipatična. Svaka ji čast za uspehe, pa lepa punca je, ampak mi je mimo. Enkrat je bila debata da Majdičeve ne morete poslušat, no, jaz pa Tine ne. Že v tisti reklami za čaj je uffa…..da jamranja niti ne omenjam. Cela večnost preden spravi kaj iz sebe.

Valant je dal izjavo, da se veseli medalj, ker bodo tako pritekli tudi cekini – s tem, da Tina sploh ne trenira pod njihovim pokroviteljstvom. A to pa je fer? Če bodo zaradi njenih medalj kasirali je tudi prav, da ji dajo. Saj imajo proračun in naj ga pošteno razdelijo med tekmovalno ekipo, ne pa med tiste ki grejejo stolčke in kupčkajo v svoje žepe.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Sama ne trdim, da si Tina denarja ne zasluži, da ne bo pomote. Pravim pa, da če ga ni, še vojska ne vzame.
Me je pa totalno razočarala po človeški plati, ko so povedali, da ni hotela sprejet čestitke Smučarske zveze, niti se ni hotela rokovat z njenim predsednikom. Pa lepo prosim, nekoga totalno poteptaš, potem pa od njega zahtevaš denar???

Če je šla zase, naj bo. zakaj pričakuje da ji bo zveza plačevala privat trenerja?

Moraš vedeti, da je Zveza najprej poteptala njo. In na njen račun dobila denar. Njej ga pa ne bi dala… Tudi jaz jim ne bi dala roke. Zdaj jo imajo vsi radi, ko ni šlo, jim pa ni bilo mar zanjo.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

In kako je zveza poteptala njo?

Mene pa zanima, zakaj bi mogla zaslužit neke anormne vsote? Dobi premije za dobre uvrstitve na SP, denar od reklam, nekaj od Zveze…kaj bi še rada, glasbeno željo?

Naj se pač spoka tja, kjer bo bolje. Medalja je njena in meni dol visi če je od mladosti smučala. Jaz nimam od njene medalje nič in prav tako nič nima od njene medalje večina slovencev. Če se kregajo v zvezi, naj pove in zahteva svoje. Če ni odziva, naj gre drugam. Big deal.

Žogica, tokrat se pa ne strinjam s tabo.

Se kar strinjam.

Če bi morala izbirat, s katero od obeh bi šla raje na kavo in katere življenjski nazor bi me bolj zanimal, je to gotovo Majdičeva.

Lepotička mi je nezanimiva. Pa bvz so mi ljubosumni izpadi množic, da si zaradi dveh medalj zasluži verjetno kar dvakrat več pozornosti kot Majdičeva z eno. No, moje pozornosti ziher ne.

Jaz se tudi strinjam, da dobi denar.

Kaj se je pa treba Kocijančiču, Valantu, Vogrincu ipd. vlačit po Olimpiadi!!! Doma naj bodo in ta denar dat zasluženim!

Tudi marsikateri športnik si ni zaslužil tekmovanja na OI – je šel bolj turista špilat. Naj grejo na tekmovanja res sposobni in te je treba tudi plačat.

Zdaj mešate jabolka in hruške. Tudi meni sicer ni simpatična. Vseeno pa ni fer, da ne dobi kar ji pripada. Koliko to točno je naj pa izračunajo. Ampak če zveza na račun njenih medalj dobi sredstva, je prav, da jih od zveze dobi tudi ona. Pa ne glede na to kolk je simpatična.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Drage moje, kako ste pljuvale po Kozmusu, ko je želel rente za športnike! Ne bodite tako dvolične.

New Report

Close