Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vzglavnik iz ajde

Vzglavnik iz ajde

A ima kdo vzglavnik iz ajdovih luščin?
Kako ste zadovoljni in kje ste kupili?

Hvala lp

Fajn je na tem spat, če si mazohist. Sicer pa, pazi se žužkov.

… že več let in ga ne dam za noben denar. Odlična stvar. Doma narejen iz pravih luščin, dobila sem ga za darilo. Odkar ga imam, me vrat po spanju nič več ne boli. Pa še: ne verjemi nebulozam, nikjer ni nobenih žužkov.

nova
Uredništvo priporoča

Meni ne sede, ker šumi, ko obrnem glavo…
Mož ga ima- že drugega v 10-letih in ne zna več spati na čem drugem. Prej ga je velikokrat bolel vrat, hrbtenica, pod lopatico…tega sedaj ni več!

Sem pa prvega oprala in razrezala pa ni bilo nikjer nobenega žuška…

osebno mi prija trdi vzglavnik in tak, ki se ne razleze po nekaj časa in obdrži obliko…

je pa res da potrebujemo tudi novi jogi a za tega zaenkrat ni denarja, zato bi menjala vsaj vzglavnik

Živjo!

Jaz imam vzglavnik iz pirinih oluščkov, kupila sem ga v Hoferju, mislim, da je cena cca. 10€. Ne zamenjam ga za drugega. Poskusi, mislim, da ti ne bo žal.

lp

Sem ga imela in mi ni bil všeč, ker šumi in spreminja obliko. Čiščenje je nemogoče. Hčeri je bil pa zelo všeč in ga je imela toliko časa, dokler se mi ni zazdelo, da je gotovo totalno umazan… Poskušala sem ga oprati, vendar so se lupinice zelo napile vode. Da bi jih posušila, sem vzglavnik m odparala in luščine stresla ter jih razprostrla na večjo površino Žal je tistega dne veter potem preveč pihal, jaz pa sem bila v službi in vzglavnik je končal vsepovsod 😉

Kupili sva ga na sejmu v Celju.

……. a ta vzglavnik uporabljate brez prevleke za vzglavnik al, kako se lahko umaže ?

Ne- jaz sem ga oblačila v dve preobleki!
Sem pa navajena, da vsak vzglavnik kdaj tudi operem, ker se mi zdi, da pot lahko umaže tudi notranjost.
Mici, sem pa imela tudi jaz probleme s sušenjem luščinic:)))))

Ne, vzglavnika nismo uporabljali brez prevleke, vendar po določenem času pa že moraš oprati. Nobena prevleka ne prepreči tega, da do luščine vsako noč ne pride nekaj potu.

Vprašaj koga, ki ima vodno posteljo. Preko rjuh in še debele prevleke do vodnih jeder prihaja pot. Voda izpari, ostajajo pa kristalčki soli.

Jaz imam sicer vzglavnik iz pirinih luščin. Navodilo je, da se vsake 3 mesece luščine prezrači na soncu oz. mrazu. Po moje luščin ni treba prat, oz. si ne predstavljam, kako bi to šlo. Opere se pa blago vzglavnika, to pa ja.

Sama imam že tri take povštre – enega za spat, dva pa za “crkljat” – ovratnega in še enega manjšega. Meni je pa bilo všeč, ko so se luščine premikale, sedaj pa tega ne slišim več. Ga pa vlačim povsod s seboj, če kam grem, tudi za eno noč.

Jaz ga imam nekje 5 let približno. Imam težave z vratnimi vretenci, pa mi ful pomaga. Težko spim kje drugje, ko ga nimam. Naročila pa sem ga preko interneta pri eni firmi, žal se več ne spomnim imena. Če imaš takšne težave, ti ga toplo priporočam, pa tudi tistega “šumenja” se navadiš, ni tako hudo.

Ga imava oba in sva zelo zadovoljna. Ne znam več spati brez njega.

tudi jaz imam takega iz pirinih luščin. ga je mož kupil zase, potem pa doma ugotovil, da oddaja nek vonj in da preveč šumi. smo ga imeli dolgo na balkonu in nanj skoraj pozabili. ker pa imam jaz večkrat težave z vratom, sem se odločila da ga sprobam. in sedaj mu ga ne vrnem :-))
šumenja ob premikanju ponoči sploh ne slišim, ker spim. mi je zelo všeč, ker drži obliko in se ne “sesede”. je res malo bolj trd, ampak meni zelo ustreza.
so pa tudi nam ob nakupu priporočili, da naj ga odpremo in luščone “prezračimo”. seveda sem na to pozabila, pa se ob tej debati spet spomnila. bom naredila ob prvi priliki.

v glavnem – ne dam ga nikomur!!

Prodajajo jih v Sanolaborju in tudi na ljubljanski tržnici.

Jaz sem ga tudi že sprobala in se tako navadila, da ga bom tudi sama kupila.

Jaz imam sicer vzglavnik iz pirinih luščin. Navodilo je, da se vsake 3 mesece luščine prezrači na soncu oz. mrazu. Po moje luščin ni treba prat, oz. si ne predstavljam, kako bi to šlo. Opere se pa blago vzglavnika, to pa ja. [/quote]

Tako je, opere se samo prevleko, luščine pa prezrači. Nikakor jih ni pametno namakati v vodi. Jaz imam enega iz pirinih luščin in enega iz ajdovih. Že nekaj let in ga ne zamenjam za nič na svetu. Nobenih težav več z bolečinami v vratu, bolje spim, šumenja pa sploh ne opazim več. Res je super. Kupiš pa jih lahko tudi preko neta. Tu je ena stran http://www.naravni-vzglavnik.si/, pa še malo poguglaj, gotovo se najde še kakšna ponudba.

http://ajdovesanje.com/izdelki.html
Tu smo nabavili mi – imamo jih vsi v družini; najprej sem ga imela jaz, ker hotela preveriti, ali bo kaj pomagalo pri bolečinah v vratu. In res – znebila sem se težav. Imam ga že tri leta. Lani smo jih nabavili še za ostale * otroka sta se namreč kregala, da bosta onadva imela tudi tako fensi povšter. Mož pa seveda ni smel izostati:) Toplo priporočam. Težav več ni.
lp N

Okoli žužkov pa moja izkušnja. V pirinih plevah sem po pol leta enkrat zasledila male hroščke. nakar sem stresla vsebino na plano in vse je mrgolelo. Sem dala v vrečo in v kanto vse skupaj. Verjamem, da proizvajalec ne more ugotoviti, če je med plevami kaka buba in se kasneje razvije v hroščka. Skratka ne bi več to kupovala. Sama sem si naredila vrečko iz bombaža, vanj natresla suhe sivke in dala med polnilo povštra. priporočam!!!

Sanjam o vzglavniku iz Ajde Smrekar. Mwaa.

Priporočam vzglavnike od Ajdovih sanj (www.ajdovesanje.com) . Imajo popolnoma čiste in prekuhane ajdove luščine, tudi prečiščene pirine luščine. Prodajajo tudi v trgovinah Sanolabor. Njihove ajdove vzglavnike ima naša cela družina že od leta 2003 in zamenjamo jih vsakih 5 let. Na vzglavnik se tako privadiš, da brez njega več ne moreš in jih vozimo tudi s sabo na dopust. Preverjeno odlični 🙂 in še v prekrasni embalaži. Strošek poštnine imajo v ceni. Toplo priporočam.

Jaz imam pirine povštre že vsaj 10 let (jih menjam na nekaj let), in zadnjič se mi je isto prvič zgodilo, da sem opazila žuželke, rjave in dokaj velike, ki so lezle ven.. Takoj sem vrgla v smeti, me je zelo prestrašilo…

Včeraj kupila vzglavnik. Spala sem zelo slabo, zbudila sem se čisto polomljena. Koliko časa traja to privajanje? Je pomembo, da spiš na hrbtu ali je vseeno?


Moraš ga imet precej razrahljanega, saj če je preveč zbit/trd, je jasno, da te bo bolel vrat, odvisno tudi od pozicije, kakor nekomu bolj ustreza.

New Report

Close