Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Črna barva obleke in gostija-poroka, zakaj ni primerna?

Črna barva obleke in gostija-poroka, zakaj ni primerna?

Bila sem na velikih porokah že in hudiča no, večina črna barva, moški črne obleke, bele srajce, še ženin ima kar velikokrat črni smoking in belo srajco…in meni v zavesti, ne oblači se v črno, ker to ni primerno za na ohcet in se nisem, čeprav si to želim, ker imam en čudivit črn kostim, ki ga bi popestrila z rdečo svileno prelepo ruto in rdečimi cevlji, torbico.

Kaj zdaj, zakaj na ohceti vidim veliko črnih oblačil, eni pa še vedno trdijo, da to ni to, da je to barva za žalovat, ne pa za ohcet…

Prosim povejte mi le tiste, ki se na modo in stil res poznate, ne mi pisat kar je bilo včasih, časi in trendi se spreminjajo…torej kje so kaksne zapovedi, bonton o oblačenju gostov na porokah…da enkrat naredimo piko na i in dorečemo…je črna za ohcet ali ne…
Črna je barva elegance, kamor grem, jo vidim, poslovno kosilo, gledališče, gala prireditev, novo leto, pogrebi, prazniki…če želiš biti eleganten se obleči v lep črni kostim, oblekico, dopolni z živim dodatkom in to je lepo…torej zakaj pa na ohcet ne v črnem? Moški so pa tam lahko v črnih oblekah???

tradicionalno tudi moški ne bi smeli biti v črnih oblekah, ampak bi morali imeti sivo ali rjavo. Zadeva sicer spada pod vraževerje, ampak…

Ker je črna barva znak žalovanja, če ne gre ravno za gala večerjo.

Tudi meni crna predstavlja zalovanje in mi ni primerna za vesele dogodke. Za kaksno gala prireditev, gledalisce in kaj podobnega tudi jaz oblecem crno in jo kombiniram s kaksno svetlo oz zivo barvo.
Za na poroko bi pogojno oblekla crno – recimo kostim, potem pa kombinacijo z rdeco naprimer, tako kot ti pravis.
Za krst ne bi niti pogojno oblekla crno.

Sama sicer spadam med tiste, ki se tega pravila skušamo držati, ampak če imaš zraven rdečo ruto, čevlje, torbico…, se meni zdi vse skupaj primerno. Odvisno tudi od tega, kakšna je celotna druščina (zelo obremenjena z modo in pravili ali pa ne). Če meniš, da se boš v tem počutila dobro in se ne boš obremenjevala na sami poroki, zakaj torej tega ne bi nosila?

Pred časom sem šla mimo ene gostilne v manjšem mestu na dolenjekem (kar nima sicer nobene zveze). pred vrati je stalo kup ljudi v črnini, ženske in moški, vsi so bili v črnem . sem mislila, da imajo sedmino, samo čudno mi je bilo, ker je imel en moški pisano kravato. potem pa grem na drugo stran ceste in tam so bili okrašeni avti in iz enega so vlekli ven harmonike in kitare. hočem rečt, da mi zelo čudno zgledajo ljudje v črnini na poroki, pisana kravata gora ali dol. eleganca v črnem in blablabla, pri meni to ne drži vode. neprimerno je, konec. za poroko so vesele barve.

Tudi jaz ne bi nikoli oblekla črne na poroko. Ne zgleda, res ne…

Sama sem imela na poroki bel kostim, kombiniran z bež dodatki, bilo je zelo lepo. Bilo je pa to poleti..

A nimaš nič drugega?

Črna je barva elegance in to je to. Jaz jo nosim vedno in povsod, ne bi jo oblekla samo v primeru, če bi me kdo izrecno prosil, da na tem in tem dogodku ne bi nosila nič črnega oz. če bi to dress code nekega dokodka izrecno zahteval. Da pa črno oblačilo ni primerno za poroko, prvič slišim.

Jaz mam na vseh porokah oblekce črne ali vijolične barve. Birga mene, če to komu ne paše.

Kaj je bilo pa tukaj lepega? Bel kostim in bež dodatki? Sploh ne paše skupaj. Si bla najbrž kot en snežak.

Zaskrbljena Ida
Kaj je bilo pa tukaj lepega? Bel kostim in bež dodatki? Sploh ne paše skupaj. Si bla najbrž kot en snežak.
——————————————————————————-

TI PA RES VEŠ,JA…..buuuuuuuu,hahahaha

Zaskrbljena Ida obvlada.. heheh…

No, poroko smo imeli v soboto. Sama sem že pri nakupu oblačil gledala, da ne bom pretemna, a je bilo kar težko, saj so do prejšnega tedna temne (črne) barve prevladovale v trgovinah. Šele sedaj je prišla pomladna kolekcija, ki je bolj v barvah.

Na poroki je pa mene skoraj kap. Predvsem mlade punce (cca. 30 let) so bile v črnini – črno krilo, črn puli, črne najlonke, črni čevlji. Groza!!!! Če bi pogledal kakšno mizo (bilo je več miz), kjer so sedele te punce si imel občutek, da gre za sedmino, tako kot je že ena napisala in ne za poroko.

Si predstavljaš skupinsko fotografijo? Na tej nas je precej več kot polovica v črnem. Škoda, ker gre za tako vesel dogodek.

še dobro,da je nevesta bela,pa se malo loči:):):)

jaz sem imela pa drug problem.Ko se je poročila moja sestra sem ji šla za pričo in imela čisto klasično do kolen ,zadaj na zadrgo belo obleko iz čipke,ampak res čisto gladko,tričetrt rokavi.Medtem,ko je sestra imela “pravo” poročno,dolgo,belo,z vlečko.
In je potem en stric na gradu rekel–a je to nevesta?–in pokazal name.
Tako,da je vseeno bolje imeti drugo barvo:):):)

Na porokah je bela barva rezervirana za nevesto.

Bele kostime nosijo prostitutke.

…..lol……………………..

A potem so vse neveste,ki se poročijo v belih kostimih prostitutke??:):)

ti si pa za vice!!

Črna je le znak elegance. Pa kakšni pogrebci no!!! Men je pa to hecen, da se povsod vidi kao sam sedmina itd. Saj že na pogrebih ne velja več stroga črnina.

Meni je bedno to barvno popredalčkanje.

Kdo govori o nevestah????????????? Pa kaj tebi ni sjasno!!!

ne vem, kako je pri vas, pri nas se ljudje za pogreb še vedno oblečejo v črno. in če pred gostilno vidim skupino tako oblečenih ljudi, je noramalno, da pomislim na sedmino.

Zaskrbljena Ida
Bele kostime nosijo prostitutke.

____________________________________
modna ikona
A potem so vse neveste,ki se poročijo v belih kostimih prostitutke??:):)

____________________________________
Kdo govori o nevestah????????????? Pa kaj tebi ni sjasno!!!
Zaskrbljena Ida

____________________________________

JA,RES MI NI.O kom pa potem ti??:):)

ne vem, kako je pri vas, pri nas se ljudje za pogreb še vedno oblečejo v črno. in če pred gostilno vidim skupino tako oblečenih ljudi, je noramalno, da pomislim na sedmino.[/quote]

Pri nas je tako, da najožji družinski člani se še držijo čiste črnine. Sicer pa kakor komu paše. Lih rdečo ne, ampak temna je čist ok.
Je pa res, da na to pač jaz tako gledam in verjeten še kakšen, sicer ne bi bili tako oblečeni. Verjamem pa, da jih je tudi še kar nekaj takih, ki jim je črna edina prav samo za na pogreb. Moji tašči, tastu, očetu, mami, tud ne sede črno drugam kot na pogreb. 🙂

Bila poleti na poroki. Kakšna črnina pri moških se je še našla, pri ženskah pa niti pod razno ne. Je torej sezonsko pogojeno?

Ženske smo bile vse v živih barvah. Še moj mož je imel oranžno srajco in večina moških bolj pisane barve.

Vsak človek se obleče v stilu barve ki mu paše pa cče tudi je ta črna!!!

New Report

Close