Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hiša prodana pred nosom :-(((

hiša prodana pred nosom :-(((

POzdrav
Prosim za eno pomoč
Z nekom sva hotela skleniti posel o nakupu hiše. Posel se je odvijal preko agencije. Prodajalcu sva podala ponudbo, katero je sprejel, to sporočil agenciji in agencija nama, da sprejme najino ponudbo, da nama hišo proda in začela sva urejati vse potrebno za kredit.
Potem bi se morali prejšnji teden sestati za sestavo kupoprodajne pogodbe pri notarju in prodajalec ni mogel, ker je zbolel. Danes bi se spet morali slišati, pa mi iz agencije sporoči, da je prodajaledc hišo v petek prodal nekomu drugemu,boljšemu ponudniku, s katerim bo tudi kasneje nekaj poslovno sodeloval. Baje je že podpisana pogodba in dana ara.
Zanima me, ali lahko v zveti s tem kaj ukrenem v svpojo korist. Sva zelo razočarana, čakala sva ga da bomo sklenili posel, razočaran je tudi agent nepremičninske agencije, kateri bi mu lahko zaračunal tudi provizijo, pa vendar….Nimam papirja, na katerem bi on pisno napisal, da sprejme najino ponudbo, za tem samo stoji agent kateremu je to javil in nisva dala are.

Ali lahko karkoli ukrepam, ker bi res rada to hišo kupila in se počutiva izigrana.
Ne potrebujem nasvetov o ari, bi jo dala, ampka se od sprejema ponudbe nismo mogli dobiti s kupcem. Hvala za pomoč
lp

Lastnik ima pravico prodati hišo najboljšemu ponudniku.

Ne nič ne moreš. On se je tako odločil. Lahko bi rekel, da se je premislil in da hiše ne proda. Je pač povedal po pravici.
Žal kar začni iskati novo.

nič ne moreš. Nam je avtohiša na ta način prodala rezerviran avto ( sem ga rezervirala, vprašala za aro, so rekli ni potrebna, ko sem prišla nazaj z papirji pa avta ni bilo več.)No v mojem primeru bi lahko samo drug avto vzela, ampak ga nisem, sem šla drugam

kaj te sploh muči

Potolaži se, da če je tako, vam ta hiša sigurno ni bila namenjena. Boste poiskali boljšo hišo in tista bo tista prava, ki vam bo namenjena in v kateri boste srečni.

Me ne bi čudilo, če nima tukaj zraven prstov tudi agencija… Meni so enkrat, ko sem najemala stanovanje, rekli, da so lastniki nekega prekrasnega stanovanja, s katerimi smo se super ujeli, stanovanje oddali drugemu. Po nekaj tednih mi je zazvonil telefon v službi (med klepetom sem povedala, kje delam), na drugi strani je bil lastnik in me vprašal, če me stanovanje še vedno zanima, da sta se z ženo takoj odločila, da ga oddata meni, agentka pa jima je rekla, da me ne zanima več. Sem čisto dol padla… Očitno je gospa imela v igri svojo računico….

Sanja se mi pa ne, ča lahko karkoli storiš, razen da zadevo preveriš direktno pri lastniku.

Hvala vsem za odgovore…..
Se bomo najbrž morali sprijazniti, pa četudi smo se že vidli v njej, izbirali smo že pohištvo, sobice za otroke…..
Kaj me sploh muči, me sprašuje nekgo?
Muči me to, da imam občutek, da sem bila zavedena, pa čeprav še ni bilo nič končno dorečenega, da sem se vidla, kako se imamo lepo na zelenici, kako smo srečni in veseli….
osebno sem prizadeta, to me muči….in žalostna….in hvala vsem vseeno


Najem ali prodaja ni isto-ko oddajaš stanovanje je zelo pomembno kakšnemu ga oddaš.Ko ga pa prodajaš je največje merilo denar-tisti, ki da več,tistemu ga prodaš.

to ti ješola, da nikomur ne smeš zaupati-sploh pa ne takrat ,kadar je v igri denar.prodajalec pač proda najboljšemu ponudniku.

Tudi jaz bi šla do lastnika in ga osebno vprašala zakaj je hišo prodal drugemu, čeprav ste bili dogovorjeni.
Konec koncev bi lastnik lahko kontaktiral egencijo in povedal, da ima eno drugo osebo, ki pa ponuja več. In če želite tudi vi toliko ponuditi, če ne, bi pa potem prodal drugemu. Vsaj ponudil bi lahko ne pa kar tako.
Lp

Pozabi in išči naprej. Mogoče pa najdeš še kaj boljšega. Tudi če bi dala aro še ne pomeni, da bi ti jo prodal. Bi ti vrnil 2 X aro pa spet ne bi nič mogla.

Drugič pa ti položi aro preden jemlješ kradit.

????? Odločitev za nakup hiše redko pride od danes do jutri!!! Pretehtati je potrebo veliko stvari, sprejeti marsikatero odločitev in se vse temeljito splanirati. Da te nazadnje še prodajalec zavede, pomagati pa si nemoreš nič, pa res nemore biti prijetno!

Ko smo mi spomladi kupovali hišo, mi tudi podpisana pogodba in plačana ara ni dala mirnega spanca, ker je možnost goljufije na vsakem koraku. Šle ko sva dobila v roke ZK izpisek z najinimi imeni na njem, sva prvič nazdravila.

Narediti pa žal nemoreš nič, edino, da stopiš v kontakt z prodajalcem za pojasnila.

Vseeno vam želim, da čimprej najdete hišico vaših sanj.

Ja, te čisto razumem. Tile projdajalci so tudi naju že okoli prinesli. Vse smo bili zmenjeni, denarja za aro nisva mogla dati takoj, ker sva imela vezavo in smo se dogovorili čez dva tedna. Ko sva prišla (vmes tudi že zmenila za kredit ipd…), je sporočil, da je dvignil ceno za 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} po kvadratnem metru parcele. Seveda sva odstopila. In še vedno iščeva…


sorry, za tistega na drugi strani je prodaja biznis.
če ima možnost iztržit par evrov več, normalno, da jih bo iztržil. ti bi jih tudi, brez skrbi, če ti ti uletel na koncu en kupec, ki bi ti ponudil 3 jurje več.

ne moreš čustveno gledat na zadevo. normalno, da si razočarana, ni pa normalno, da si prizadeta, ker ti nihče ni bil dolžen prodati te hiše.

no, kakor koli že, vidim, da nisem edina v taki situacijja, na žalost sem osebno prizadeta, pa če se to še tako čudno sliši
ta trenutek tako delujem, saj sem pred kako uro šele izvedela, da nam je vse v vodo padlo
jutri bo že boje…bo moralo biti,kajne
srečno vsem in čim manj takih zoprnih dogodkov v življenju
papa

Postavi se v vlogo prodajalca : vidva sta obljubila da kupita hišo, nista pa dala are. Zakaj ne?

Kako pa bi se počutil prodajalec, če bi drugemu rekel, da je hiša že prodana, potem pa vidva rekla da sta se sam mal hecala. Danes, ko kupci ne stojijo ravno v vrsti, prodaš takoj, ko pride pravi kupec.

Že dolgo je znano, da se resnost s strani kupca potrdi z ARO.

Bi prodajalec rekel da zato, ker je oni kupec prinesel denar, vi pa niste. In tudi are niste položili.
Koneckoncev bi se tudi pri vašem kreditu lahko kaj zalomilo, pa bi vi odpovedali. Ali pa bi nenadoma našli boljšo in cenejšo hišo. Kaj pa bi prodajalec naredil v tem primeru?

problem je, ker vsak prodaja tistemu (če ni zakonskih ovir (predkupna pravica ipd.), tistemu, kateremu se sam odloči. Nas je na primer prodajalec počakal, čeprav mu je nekdo dal malo višjo ponudbo. Najbrž se je odločil, da sva mu bolj všeč. Recimo. Lahko pa ne bi. Ker sva bila prej. Jaz bi recimo kot prodajalec povedala zainteresiranim, da imam višjo ponudbo.Mogoče pa bi bil kupec pripravljen plačati tudi kak tisočak več. Tako sem tudi jaz pričakovala pri neki drugi nepremičnini, ki sva si jo ogledovala. Pa je naša nepremičninska rekla, to je ponudba, on je rekel ne. In zgodba je bila zaključena. K**** gleda take nepremičninarje. Pa bi se lahko uskladili, midva bi še malo stisnila (ker nama je bila res zelo všeč), mogoče bi prodajalec malo spustil…. pa bi se našli nekje vmes. Nikoli več ne grem v nakup / prodajo z agencijo. Samo direkt.
Sem jih šla vseeno kasneje z eno čokolado obiskat. Ampak smo bili prepozni. So že prodali.
Srečno drugič.
Če boste videli še kaj, kar vam bo sedlo v srce, ne pozabite vzeti kontakta od samega prodajalca.

No, meni se je dvakrat zgodilo, da so kupci nakup odpovedali pozno zvečer – v prvem primeru so rekli, da pokličejo ob 22. uri, če si bodo premislili, sicer se naslednji dan dobimo za aro – in so poklicali ob 21.59. Drugič smo bili pa že vse dogovorjeni, šlo je za verižni posel (jaz bi šla takoj naprej podpisat pogodbo za svojo nepremičnino) in so popolnoma nenapovedano zvečer poklicali ter skušali izsiljevati s ceno. Sem jih samo nekam poslala. No, čez tri leta sem isto nepremičnino prodala za 100 procentov dražje, tako da so mi v bistvu naredili uslugo. Sicer so bili užaljeni, ker nisem spet najprej ponudila njim, ampak hej, še enkrat takšne živčne vojne ne rabim.
Tako da – sta dve plati. Jaz prodajalca lahko razumem, da je zagrabil boljšo in hitrejšo ponudbo – zanj je bil pravzaprav to golob v roki, vrabec je bil pa na strehi.

Te popolnoma razumem. Ko smo mi pred leti kupovali hišo, sem doživljala podobno. Ko sem stopila v hišo na ogled, sem se zaljubila v njo in ne znam si predstavljat, kako bi bila razočarana, če bi se nam zgodilo kaj takega.

Verjetno zdaj nič ne moreš, očitno vam ni bila namenjana in čaka na vas druga, morda veliko boljša.

Lep pozdrav!

Kolk eni radi sanjate pravljice…probudi se…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ne bi se tolk sekirala, če ne bi zaradi prodajalca čakali, da se pozdravi in nadaljevali z nakupom….
Tako pa je on v času, ko sva ga midva čakala vse to prodal nekomu drugemu…to se mi pa res ne zdi korektno…

nama se je isto zgodili pri nakupu stanovanja; en dan, preden smo bili zmenjeni za notarja je javil lastnik, da sta stanovanje prodala drugemu, ki je dal gotovino…

kmalu zatem sva našla drugo, ki nama je ustrezala, nič mi ni žal, da se je tako izteklo, čeprav priznam, da sem bili kar nekaj dni zelo razočarana

New Report

Close