Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če bi lahko izbirala – kateri mesec je optimalen za roditi?

Če bi lahko izbirala – kateri mesec je optimalen za roditi?

Kot v naslovu… če bi si lahko izmišljevala, kateri mesec bi si izbrala za rodit in zakaj? Spomladi? Jeseni?

Pa ne me napast, da kako lahko postavljam taka brezvezna vprašanja, če nekateri sploh ne morejo zanosit itd.. Nočem nobenemu nič hudega, samo tko me zanima, v idealnih okoliščinah, če bi se izšlo po planih, na kater mesec bi tempirala rodit. Jaz razmišljam, da je precej idealno jeseni, ker imaš tako dvoje dolge poletne počitnice. Lahko pa da sem kaj spregledala, npr., da ti je v tem primeru ful vroče zadnje mesece. Ali pa spomladi, ker si potem do poletja že fit. Ampak v tem primeru pa naslednje poletje že delaš. Izkušnje?

marca.

V mesecu ljubezni. Nekje v sredini maja, ker je fajn rojstne dneve zunaj praznovat.

lp

nova
Uredništvo priporoča

definitivno pomlad

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

A tudi na porode se spoznaš, al kako?

Ma ja, RD imam na začetku junija in VEDNO dežuje :((

definitivno začetek pomladi, ker imaš potem celo pomlad, poletje in po možnosti lepo jesen za sprehode

A tudi na porode se spoznaš, al kako?[/quote]

ja tud ja, valjda da je spomlad pa čez poletje najboljš za bebico, kukr pa mrzu oster zimski zrak

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

druga polovica marca , april ,maj , konec 🙂

Moder je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

he he. zanimivo. js imam pa rok 26.3.

sicer je vseeno, sam recimo vrtca pa ne bomo imeli do septembra, kar pomeni kr nekaj kolobocij v zvezi s tem ki jih s staejšim nisem imela ker se je rodil oktobra in šel lepo septembra v vrtec.

sploh ni važno kaj in kdaj se rodi, sam da bo pjeb zdrav, a nde? 😉

April, morda tudi maj. Idealno. Sicer pa vedno 🙂

Julij, junij, avgust, september, april, marec, maj v takem vrstnem redu grejo pri meni meseci. Na prvem najbolj zaželjen mesec in potem navzdol, ostali meseci mi sploh niso všeč. 🙂 Kdaj se bo pa naše bodoče dete odločilo nastat je pa drugo. 🙂 Za enkrat sem že zamudila vse lepe mesece.

Marec bi “izbrala” še enkrat!!!:-)))))))))

prvič v prvi tretjini julija, prišli domov okoli 17. julija, lepo toplo, ni treba preveč oblačit otroka, potem je sledil avgust, ki je bil sicer bolj deževen, a meni je bilo v redu, ker je bilo okoli dojenja toliko dela, da mi itak ne bi zneslo it ven, nato krasni čudoviti meseci jeseni: september, oktober, november, in otrok star že 5 mesecev, ravno pravšnji za sedet v športnem delu vozička, lepo v kombinezonu je presedel v vozičku celo zimo, ki nam je bila naklonjena in mila, ko je bil star dovolj za se kobacat se je ravno začela delat pomlad in prihajalo je poletje, ko je lepo bos zunaj shodil.

drugič sem rodila februarja, spet delo okoli dojenja in grdo vreme do aprila, nato lep april in prvi dnevi maja, nato pa je udarila vročina, poleti je hčerka spala do poznega, ko je vstala je bilo zunaj že tako žgoče, da se ni dalo it ven, ona je bila še premajhna za na žgoče sonce, meni tudi ni pasalo se šetat po taki vročini, zvečer, ko je vročina malo popustila, pa je spet že spala. lahko bi šli ven z vozičkom, a smo imeli že malčka, ki se ni več vozil in je tudi že zgodaj spal.

če bi še enkrat in če bi lahko izbirala, bi izbrala spet poletje za rojstvo. meni je bilo pač takrat bolj všeč. pa naslednjič ne bo več. 🙂 srečno vsem, ki pa boste še pričakale, v katerm koli mesecu

Rodila junija, s podaljšano porodniško se mi je izšlo glede vrtca. Se mi zdi, da je lažje v poletnih mesecih glede praznovanj rojstnih dni, pa nič ne študiraš al z dojenčkom ven v meglo, tud na dopust smo šli že takoj v prvih mesecih. Verjetno bi bila pa zadovoljna z vsakim mesecem, saj so verjetno pri vsakem plusi in minusi.

Sem izbirala in tempirala na april, maj, junij.

Je ratalo prekmalu in je februar. Tudi v redu, kaj pa čmo:-)

Jaz sem si vedno želela roditi poleti in mi je to dvakrat tudi uspelo. Nekako vse po načrtih in če bo vse po sreči, bo tudi letos poleti v tretje tako.In ja, smo načrtovali vsakič in se je izšlo.
Poleti pa zato, ker so potem praznovanja RD načeloma lahko zunaj, ker je poletje luštno za prve sprehode, ker s septembrom dobiš vrtec, ker …
Luštno mi je tako.

Otrok ni modni dodatek in mu je popolnoma vseeno v katerem delu leta je rojen.

ne moreš, da ne bi, kajne?

januarja,da bi blo vse skop hitro konc pa še na začetku leta je ,tako da je vse skupaj hitro

marec, april, maj

Naj prvo povem, da nikoli mi taka bedarija ni prišla na misel, ker pa valjda, vsak razmišlja drugače, naj povem le to, da je meni ginekologinja v nosečnosti povedala, da so najlepši pomladni novorojenčki, da je fino da je nosečnica visoko noseča po zimi in začetek pomladi, ker je poleti nosečnicam za znoret vroče…

Če je kaj na tem, nimam pojma, rodila sem marca, hči je itak bila najlepši novorojenček na svetu (kot je to itak vsak, za vsako mami) tko da……. je bila pa taka prava babnca moja hči, 4,100 kg in 53 dolga, ta prava!

Pa nč ne tuhti preveč! ko pride, pride!

men je pa g. rekel, da so najbolj zdravi jesenski in zimski otroci. in to baje zato, ker mati čez pomlad in poletje bolj zdravo hrano dobi – sadje in zelenjavo. in, če gledam naša dva, prvi je majski, drugi pa novembrski, bi lahko to potrdila.

Oktober, itak.
Škorpijoni so zakon 🙂

Teorija o bolj zdravih jesenkih/zimskih otrocih pri meni ne zdrži. Imamo decembra rojeno hči, ki je zelo pogosto bolna.
lp
klementina

New Report

Close