Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 18. otrok in še pridejo!

18. otrok in še pridejo!

http://bibaleze.si/clanek/dojencek/docakala-rojstvo-18-otroka.html

Za te pa sem prepričana, da mati nima dovolj časa za njih. Le kako, že z dvema majhnima imaš ogormno dela, kaj šele z tolikimi. Večji verjetno sploh ne pridejo do mame.
Saj se ne gre za to da rečejo, da jim ni za delati, smilijo se mi otroci ker nimajo dovolj stikov z starši, nimajo dovolj ljubezni in pogovorov. Le kako naj ima mati čas za toliko otrok. Saj se ne more vsakemu posvetiti. Že pet se mi zdi ogromno, ker otrok rabi pozornost starša, ne le materialno ampak psihično, ampak tole pa je preveč.

men se pa nč ne smilijo, ker sta se starša najbrž zavestno odločila za tolk otrok, če jih želiš manj, obstaja kontracepcija. kar se tiče stikov otrok, starš/i majo pa familije itak po svoje pošlihtane zadeve, maš otroke k sami po seb hočejo met velik stikov s starši in otroke, k jih hočjo met čim manj

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Poznam npr. družino s petnajstimi otroci in so vsi zrasli v čudovite ljudi.

nova
Uredništvo priporoča

Groza. Ne moreš verjet kakšni starši vse obstajajo na tem planetu. Srh me spreletava po celem telesu.
In ne moralizirat, da je tako prav. Nič ni prav, ko jih je toliko. Mislim, da vsak odgovoren starš niti ne pomisli, da bi imel več kot 2 otroka. Pa ne mislim samo materialno. Predvsem časovno.

Vsak zase najbolj ve, koliko zmore. Prepričana sem, da ta dva tudi. In tako nasmejani se mi res ne smilijo prav nič, Zaostali pa tudi niso, saj vsak od otrok igra vsaj en instrument-poleg šole in ostalega.

Ojoj… Danes imam slab dan, pa še otroka sta tečna, predvsem tamalo nekaj “drži” in sem komaj čakala, da jo spravim spat… Si ne predstavljam, da bi imela še kakšnega. Že štirje otroci so po moje prav velik zalogaj, kaj šele 18. Ne razumem takih ljudi, od kod jim taka želja po otrocih, ampak kakor jim paše (to govorim sedaj za te z 18-imi). Jih pa tudi ne obsojam.

In kje ima mati čas za njih? Za vsakega posebej? Kaj mu pomaga instrument č mama nima časa. Otrok rabi mamo vsaj nekaj časa samo zase, tega pa tu ni. Zmore jih že toliko roditi. Ampak potem žal ne zmore biti z vsakim dovolj časa.

V takih družinah se otroci vzgajajo sami, večji skrbijo za mlajše, starši pa samo za najnujnejše in seveda najmlajšega člana, ki ga starejša sestra ravno ne more podojit. Več jim ne znese.

Si predstavljate njihov družinski avto?

Kakšna neumnost je pa to? A skupaj z npr. 4 ali 6 otroki pa ne moreš nič delat? A meniš, da se je treba z vsakim posameznikom ukvarjati toliko in toliko časa? Najprej se npr. ukvarjaš s štiriletnikom, medtem dveletnik ždi zaprt v svoji sobi, potem pa daš štiriletnika v svojo sobo in se ukvarjaš z dveletnikom, ali kako si si ti to zamislila? Tako kot lahko skupaj piškote pečeš s tremi otroki, lahko pečeš z enim, ane? V dnevu pa je vedno nekaj časa tudi za vsakega posameznika posebej, če to potrebuje.

Nikakor ne podpiram štepanja otrok, ki se jih potem ne more preživljati, seveda tudi ne podpiram tega, da imajo otroke tisti, ki cele dneve delajo od zjutraj do zvečer in dejansko nimajo cajta za otroke. Ampak da bi pa vsak odgovoren starš imel samo 2 otroka in nikakor več, ker potem ni časa za vsakega posebej, je pa bedarija uber alles. Če jih vzgojiš v razvajence, ki ves čas rabijo tvojo pozornost, je tudi eden otrok preveč in jemlje preveč časa.:))

Tile ljudje mi ne delujejo, da bi jim kaj manjkalo. Ne finančno ne drugače. Pa mati je zgleda tudi vedno doma, tako da je morda mulariji bolj na voljo kot kakšna zelo zaposlena ženska, ki dela od jutra do večera in ima enega otroka. Roko na srce, od 18 otrok so najbrž najmanj trije že polnoletni, ostalih pet večjih pa tudi sposobnih tu in tam kaj postoriti za dojenčke in malčke. Verjetno jim krona ne pade z glave, ko kakšen kakšnega previje ali mu pripravi zajtrk, mama ima pa takrat čas za ostale otroke, pa oče tudi, bi rekla. Drugo bi bilo, če bi životarili, prosili državo in dobre ljudi za denar, hrano in streho nad glavo, hkrati pa štepali še več mularije. Kaj pa je tisto, kar pripravi ljudi v današnjem razvitem svetu k temu, da imajo ves čas kakšnega dojenčka, je pa drugo vprašanje.

Kaj se vi toliko ubadate s cajtom, ki ga naj bi ga mati imela zanje? Duggarja se prav sekirata za naše. Onadva bosta odgovarjala za te otroke in ne mi.

Jaz osebno sem tudi mnenja, da je toliko otrok čisto pretiravanje, ampak pazi – še vedno to ni moja stvar!

Tista pa, ki se ji kozla pri vseh, ki imajo več kot dva otroka pa naj le teče bruhat – kajti za vsakim vogalom je danes kaka družinica s tremi – pa mama čisto dobro zgleda, otroci pa urejeni. Pa mož kolikortoliko potešen. Pa za vsakega čisto dovolj cajta. Kajti, če imaš za enega vsega p (os časa do dnarja) preveč – se velikokrat niti ne izide tako čudovito in oh in sploh bolje.

Ko smo že pri tem: http://bibaleze.si/clanek/dojencek/hrvatica-rodila-18-otroka.html

Tole še je noro. Nimam nič proti večjim družinam, ampak tile se mi močno smilijo, ker je hudo če si otrok želi pozornosti staršev pa je ne more dobiti ker ima še 15 bratov in sester.

ženska.. skakšnimi zadevami se ti obremenjuješ.. vrjem da se vsaka familja sama pošlihta, froci pa lih tko, se teb lahka še nevem kolk smiljo, sami seb se vrjetn ne in lepo uživajo in se majo radi in so srečni

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Dajte me razsvetlit, kako si predstavljate tole preživljanje časa “z vsakim posebej”. “Otrok rabi mamo nekaj časa samo zase”? Kaj to v praksi pomeni? “Okej, zdaj se bom igrala samo s Ptahom dve uri, ostali bodite nekje drugje, potem pride na vrsto Mei, čez dve uri bo pa Kira z menoj.”?? Če pa meniš, da moraš imeti čas takrat, ko bi otrok s teboj rad govoril, ker ima kaj pomembnega za povedat, kar ne sme slišat nihče drug, za to pa menim, da ima lahko čas mati ali oče, pa če imata enega ali pa 10 otrok. Pa za to, da otroka stisneš k sebi in ga pocrkljaš, tudi, ne?

In to, da otrok rabi nekaj časa z mamo samo zase, zna biti res, ampak tak, ki smo ga navadili, da se mu vsak prosti trenutek posvečamo, in to samo njemu in nikomur drugemu, bo hotel mamo zase ves čas, tako da niti za drugega otroka v družini ne bo imela časa. Če pa otroke navadiš, da vsi skupaj večino časa nekaj počnejo, pa otrok ne bo egoistično zahteval matere samo zase večino časa. Kot se jih navadi. Tako kot lahko otroka navadiš, da mati nima prostega časa in da zase ne sme zahtevati ničesar ne imeti nobenih potreb. Potem seveda niti materi ne bo dovolil, da ima minutko zase. V tem primeru verjamem, da se bo materi zdelo, da je popolnoma nemogoče imeti že drugega otroka, kaj šele kaj več.:)

Ni ravno tako da vsaka familija sama pošlihta. Če bi res bilo tako, bi otroci trpeli. Poznam družino kjer je bil nujen odvzem treh otrok. Tako da ni vedno, naj familija sama pošlihta.
Enako velja za živali. Če vidiš trpinčenej ukrepaj. Ne pravim da so tukaj trpinčeni, daleč od tega. pravim za nasplošno.

Ampak ti si pripopala gor prispevek, ki ne govori o trpinčenih otrocih in niti o takih, ki ne bi imeli dovolj finančnih sredstev za solidno preživetje, ne?

jst ti pa na splošno pravm, če se ti bo tak folk smilu, ga s tem ne boš rešila, ker se zavestno odločjo met tolk otrok kolkr jih majo, če jim bo znesl vzdrževat familjo je pa na strani staršev, kako in kaj misljo predn naštepajo tolk otrok kolkr jih, za ostale zadeva je pa socialna, ne mislm zdej da podpiram trpinčenje, zdaleč od tega. samo to še, otroci se ne delajo sami, delajo jih starši. in še to, poznam familjo k ma 12 otrok, 1 še na poti in že ves čas živijo lepo od države, noben ne dela, in se majo lih tko fino kt ena familja k ma 2 otroka

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Malo poglejte po internetu, kaj je v resnici za to družino – gre za zelo konzervarivne baptiste, ki pač zagovarjajo odločanje o številu otrok “kolikor jih bo bog dal”. Seveda ni nič narobe s tem, da so hudo verni, vendar med drugim npr. otroci ženskega spola ne smejo nositi hlač, le dolga krila, ne smejo imeti kratkih las, ne smejo se izobraževati višje, od srednje šole, itd – če je verjeti internetnim virom, med drugim wikipediji. Rihtanje otrok pa poteka po “buddy” sistemu, kjer je vsakem mlajšemu otroku določen starejši “buddy”, ki skrbi zanj.

Moj stari oče, sicer napredno misleč človek, je na moje vprašanje, zakaj sta si z babico omislila 13 otrok (dva sta umrla za davico) smeje odvrnil: “Kar prihajali so. Bog je pošiljal v hišo toliko radosti”.

Bila je ena najbolj homogenih družin, kar sem jih poznala. Še na stara leta so bratje in sestre ohranjali pristne stike. Njihova srečanja so bila pogosta in nikoli ne bom pozabila topline, ki je vladala med njimi.

Članek na bibaleze je poln nedoslednosti. kakšni novinarji so to, če čisto nič ne preverijo??

Josie Brooklyn Duggar (in ne Jordyn Grace Makiya, ki je n. 18) bi se morala roditi marca in ne 1. januarja, je pa njihov 19. in ne 18. otrok.

če so prepisovali njihovo spletno stran, ni ažurirana (tam še zmeraj piše, da ima dojenček 18. rok v januarju 2009 – no pa je mati to n. 18 že rodila in ponovno zanosila in zdaj je tu n. 19). bi bilo treba malo naprej guglat. vsaj po wikipedii.

http://abcnews.go.com/Health/Television/michelle-duggar-birth-19th-child-emergency-section/story?id=9311401

Names Date of Birth Notes[15]
1 Joshua “Josh” James March 3, 1988 (1988-03-03) (age 21)
2 Jana Marie January 12, 1990 (1990-01-12) (age 19) Born via C-section
3 John-David
4 Jill Michelle May 17, 1991 (1991-05-17) (age 18)
5 Jessa Lauren November 4, 1992 (1992-11-04) (age 17)
6 Jinger Nicole December 21, 1993 (1993-12-21) (age 16)
7 Joseph Garrett January 20, 1995 (1995-01-20) (age 14)
8 Josiah Matthew August 28, 1996 (1996-08-28) (age 13)
9 Joy-Anna October 28, 1997 (1997-10-28) (age 12)
10 Jedidiah Robert December 30, 1998 (1998-12-30) (age 10)
11 Jeremiah Robert
12 Jason Michael April 21, 2000 (2000-04-21) (age 9)
13 James Andrew July 7, 2001 (2001-07-07) (age 8)
14 Justin Samuel November 15, 2002 (2002-11-15) (age 7)
15 Jackson Levi May 23, 2004 (2004-05-23) (age 5) Birth, via C-section, featured in a Discovery Health special.
16 Johannah Faith October 11, 2005 (2005-10-11) (age 4) Birth featured in a Discovery Health special.
17 Jennifer Danielle August 2, 2007 (2007-08-02) (age 2) Birth featured in a Discovery Health special.
18 Jordyn-Grace Makiya December 18, 2008(2008-12-18) (&&&&&&&&&&&&03761 year 0 months) Birth via C-section, featured on a TLC special.
19 Josie Brooklyn December 10, 2009(2009-12-10) (&&&&&&&&&&&&&01919 days)[13] Birth via emergency C-section

to je res, sem gledala oddajo, kjer je mama sama povedala vse to o čemer ti govoriš. Najstrejši sin je star okrog 20 let, in že pričakuje prvega otroka (verjetno je že rojen) in namerava nadaljevati to tradicijo staršev.

meni je to bolano.

To, da otroci nastopajo v realityju pa nikogar ne moti?

Ne hodijo v šolo, ne smejo gledati televizije … So skratka čisto izolirani od družbe.

Zame je tole kilometre daleč od happy family.

to je čisti primer kako lahko vera zjebe človeka, je pa res da je tko, da se mogoče podobno zdi folku k smo neverni kolk daleč od happy family so folk k pripada RKC, islamu itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz menim, ja, da si vsak otrok zasluži čas, ki je posvečen njemu in samo njemu.

To je edina rešitev za Slovenijo. Vsaka Slovenka bi morala roditi za en razred otrok, pa južnake spoditi. Tako bi imeli stanovanja in delovna mesta. Slovenci bi imeli raj zvečer postelji, ne pa te bolne frigidnice, ki ne vejo, zakaj jo imajo. Ukiniti je treba štrom in davke, pa bo lušno živet!

Na plan, na plan – slovenski Domobran!

New Report

Close