Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšna otroška imena imajo dandanes otroci – kot da bodo večno otroci

Kakšna otroška imena imajo dandanes otroci – kot da bodo večno otroci

Vidim, kakšna imena dandanes imajo otroci – kot da bodo večno otroci. Primeri:
– Nejc (ko slišim to ime, pomislim na otroka, ne na odraslo osebo – je pa že kar nekaj mladih odraslih s tem imenom in jim to ime čisto nič ne paše),
– Anej (izgleda, kot da bi bilo ime za otroka + izgleda, kot da v imenu manjkata črki d in r za črko n),
– Aja (isto kot zgoraj + izgleda, kot da v imenu manjka črka n za črko A),

pa še kakšen tak ojej bi se našel.

ti je bolj všeč: Franci, Lojze, Tilika, Silva, Bogdan, Lenart ?

Tudi včasih je bilo tako. So obstajala bizarna in zelo redka imena – malo glej osmrtnice. Rozina in Cita sta bili do 1920 celo zelo pogosti imeni, pa če bi danes kdo dal otroku tako ime, bi rekli, da si starši izmišljujejo. Pa kak Julijan in Otmar, Roža in Valburga bi tudi izpadli nenavadno, včasih so bili pa zelo pogosti.

Nekaj starih imen za večne otročke:

Vilko, Vladko, Radko, Frančišek, Božica, Fanika, Štefica, Jolanka, Ivka, Jerica, Bernardka, Marinka …

Še malo se pa lahko sama pozabavaš na:

http://www.stat.si/imena.asp

časi se spreminjajo, ti garantiram, da bodo čez 20 let imeli ljudje totalno drugačne predstave o imenih

sicer pa poznam gospoda srednjih let, po imenu Nejc (skrajšano od Jernej, ampak mu očitno že paše, če ga vsi tako kličejo :))) )

No, pa nam izdaj tvoje ime, da bomo znali dati ot4rokom pravo, večno, univerzalno in sploh in oh ime.
Aja, pa nikar ne pozabi pripisati imen tvojih otrok.

P.S. Meni sta imeni Anej in Nejc čisto všeč. če bom imela sina, bo ziher Anej.

Nimam otrok. Moje ime je Marija.


Potem imej pa Jezuščka:)

Meni je Mojca tako otroško ime.

joj, spet…bog pomagaj ženske, tako kot je bilo pred 45 leti nepojmljivo otroka poimenovati Mateja ali pa Blaž, tako so to zdaj popolnoma vsakdanja in popolnoma sprejeta imena.

Priznam, je seznam imen, ki jih ne bi dala svojim otrokom, ampak na tem seznamu so tako slovenska kot tuja, tako starinska kot čisto sodobna imena. Nikakor pa se ne mislim zagovarjat nekomu o imenu mojih otrok, ki nima nobenega vpliva na mojo prosto voljo in moje pravice pri izbiri. Dokler ne daš otroku ime iz seznama prepovedanih imen (in ta seznam v Sloveniji obstaja), se nima nihče pravice vtikat v to, če je mojemu otroku ima Jonathan ali Janez ali Džemila ali Burkina ali Bernarda ali Jožefa.

Tudi včasih so otroci imeli “otroška” imena. Pred 25 do 40 leti so to bile Andrejke, Matejke, Nežke, Polonce, Marjetka, tudi kaka Nejka, Nuška, Tinka in Anka so bile vmes. Še prej so bile Božice, Jožice, Marinke… Vedno je bilo nekaj imen “otročjih”, to sploh ni novodobni pojav. Moja babica npr. nikakor ni mogla reči sosedovi deklici Polona, se je morala zelo truditi, ker ji je vleklo na Polonco. Nekateri res ne razmislite prav dosti, preden udarite, sploh po imenih. Pa ne vzemi tega osebno.

New Report

Close