Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bravo Aleš Gulič!!!!

bravo Aleš Gulič!!!!

Še posebej bravo z moje strani za izjavo v Pop klubu, da vošči vsem Muslimanom za Bajram:)))))
Ljudmili se je skoraj zaletelo, da Ivana sploh ne omenjam:))))

Ah,meni je tip totalno mimo za službo za katero se poteguje…pa naj bo še tako vritlezajoč.

Se ne poteguje, ampak jo je že dobil. Očitno si ena tistih vatikansko usmerjenih zadrgnjencev. Rodetova oboževalka, kklara?

nova
Uredništvo priporoča

Pa kaj, jaz sem vsem voščila že ob 8h zjutraj.
BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN

Uf, jim je dal malo popra, tem vatikanologom.
Čeprav je treba priznati, da ima Vatikan velikansko moč in vpliv na mednarodnem političnem parketu in bi se jih bilo pravzaprav treba bati – sploh tako majhna država, kot je Slovenija.

Ja, prav to me pri njih najbolj moti – da se jih je treba bati.

Jaz mu tudi čestitam! Dober nastop.
Moje mnenje je tudi, da je človek, ki je ateist, najbolj primeren za takšno službo, ker je najbolj nepristranski.

BRAVO, LEKO ! Daj vetra še naprej. Pa lep styling, vse pohvale.

Pa kaj je tako velikega naredil, če je voščil muslimanom. Saj se mu spodobi, če je za vse verske skupnosti.

Tudi jaz jim voščim lepe praznike.

Tebi Irenea se pa vidi da si do nekaterih vernikov nestrpna.
Tudi Gulič se bo moral kar potruditi, da bo pošten in enak do vseh ver in da sam sebi prizna da je pa v SLO le največ kristjanov.

Bodimo strpni eden do drugega.

Nisem nestrpna, res ne. Samo ta vsesplošna vatikanska dominanca in vmešavanje v vsak drek mi gre na živce. In Gulič ni predstavnik katoliške verske skupnosti, kar sta onadva prikrito zahtevala. Vedno sem bila bolj na strani manjših, šibkejših, zatiranih, ponižanih in razžaljenih, zato morda takšna reakcija z moje strani. In če je v Sloveniji največ katolikov, se ima njihova cerkev še najmanj za bati, še sploh, ker vemo, kako dolge in bogate so vatikanske lovke. Zato mi je všeč, da je javno izpostavil drugo versko skupnost. Saj bo za Božič tudi voščil, brez skrbi.

je pa nekaj

Muslimani nam niso do zdaj nič naredili, Vatikanci pa so nam.

Se bo na tisoče nedolžnih ljudi, ki so bili poklani in sežgani na grmadah kar pozabilo?

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

http://24ur.com/novice/slovenija/zakaj-papez-ni-sprejel-pahorja.html

Se tolčete po prsih kot mone, ha ha ha.
Pa saj res, to tudi ste.

Naj povem, da nas čaka hladna prha. Podporo v mednarodni skupnosti si je Slovenija krepko zapravila. Še kako prav bi nam prišla pomoč Vatikana, na vseh področjih, pa bo, kot kaže, konec s tem. Pahorjev izraz na obrazu pa to tudi razkriva.

Pa še to. Papež ni sprejel Pahorja, ker je kao na počitnicah. Zdaj pa Pahor upa, da ga bo lahko obiskal v naslednjih mesecih. Kateri svetovni državni voditelj ne sprejme drugega z izgovorom, da je na počitnicah?

hladna prha, po svoje imaš prav, ja. Money, money, money. Po drugi strani mi je pa všeč, da se naša država izpostavi z malo bolj liberalnim in nekoliko drugačnim videzom. Bolje Woodstoock, kot pa Hitler Reich.

Pa kaj si to ti zaen Slovencelj?

bolje da nimamo podpore kot da bi bili odvisni od hudiča

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

A ko smo potrebovali mednarodno podporo za priznanje in nas je Vatikan med prvimi priznal, pa nismo bili Slovenceljni?
Zgodovinski psomin nekaterih rdečih je pa res kratek.

Woodstock, popravljam, da ne bo kaj narobe:)

Meni je prav dol viselo za Vatikanovo priznanje. Tukaj zastopam samo svoje stališče in ne politično.

Hehe. Vatikan seveda nudi podporo, ampak gorje tistemu, ki jo sprejme, misleč, da bo potem že nadmudiril najstarejšo diplomacijo na svetu. Z vatikansko diplomacijo se ni za zajebavat in to se v diplomatskih krogih dobro ve. Račun, ki ga izstavi Vatikan za svoje usluge, daleč presega vrednost vsake njihove možne usluge in ta račun je – tiho ustoličenje Cerkve kot državne religije s privilegiranim dostopom do proračuna, sociale in šolstva in z velikim vplivom na civilno zakonodajo. Oviranje drugih verskih skupnosti in “onemogočanje konkurence” je seveda del dogovora. Vatikan kot plačilo za svoje usluge prikačuje de facto odpravo ločenosti Cerkve od države (seveda ne glasne, saj to vendar v demokratični državi ne gre). V Nemčiji se že tolčejo po glavi, ker praktično vso z državnim proračunom napajano socialo obvladuje Cerkev in kjer imajo neverni ali drugačeverujoči socialni delavci že velike težave z diskriminacijo pri zaposlitvi.

Osebno pa veliko rajši vidim, da bi bila Slovenija druga Švedska kot pa druga Poljska.

Tudi tvoj intelekt je zelooo omejen, če se naslanjaš samo na to dejstvo in ti zadostuje samo ta potrditev….da o barvnem spektru sploh ne govorim… nešteto barv in odtenkov je , ampak eni se počutijo “varne” samo, kadar je vse opremljeno z nalepkami. “rdeče”, “črno”…o takih Slovenceljnih govorim, ozkih, zaplankanih.

Hehe. Vatikan seveda nudi podporo, ampak gorje tistemu, ki jo sprejme, misleč, da bo potem že nadmudiril najstarejšo diplomacijo na svetu. Z vatikansko diplomacijo se ni za zajebavat in to se v diplomatskih krogih dobro ve. Račun, ki ga izstavi Vatikan za svoje usluge, daleč presega vrednost vsake njihove možne usluge in ta račun je – tiho ustoličenje Cerkve kot državne religije s privilegiranim dostopom do proračuna, sociale in šolstva in z velikim vplivom na civilno zakonodajo. Oviranje drugih verskih skupnosti in “onemogočanje konkurence” je seveda del dogovora. Vatikan kot plačilo za svoje usluge prikačuje de facto odpravo ločenosti Cerkve od države (seveda ne glasne, saj to vendar v demokratični državi ne gre). V Nemčiji se že tolčejo po glavi, ker praktično vso z državnim proračunom napajano socialo obvladuje Cerkev in kjer imajo neverni ali drugačeverujoči socialni delavci že velike težave z diskriminacijo pri zaposlitvi.

Osebno pa veliko rajši vidim, da bi bila Slovenija druga Švedska kot pa druga Poljska.[/quote]

Ja, in kardinal Rode si še drzne izjavit:
http://www.siol.net/slovenija/novice/2009/09/rode_za_druzino.aspx

“Država ne priznava verouka”
Kardinal opozarja tudi na vprašanje verske izobrazbe v slovenskih šolah. “Več ali manj je povsod po Evropi poskrbljeno za versko izobrazbo, ki bi v našem prostoru morala vsebovati temeljito in resno poznavanje krščanstva. Pri nas pa nič. Cerkev ima svoj verouk, država k temu ničesar ne prispeva, ga ne priznava. Ustavno sodišče celo sodi, da bi bilo kakršno koli priznanje verouka ali vključevanje konfesionalnega verskega pouka v šolski sistem protiustavno,” navaja in se sprašuje, ali druge države torej kršijo omenjeno ustavno načelo.

“Bomo res ostali edini ateistični otok?”

“Vse nekdanje jugoslovanske republike imajo verouk v šolah, uvaja ga Rusija. Bomo res ostali edini ateistični otok,” se sprašuje kardinal, po oceni katerega se namreč intelektualna obzorja slovenske mladine zaradi tega “tako nevarno ožijo, da bomo kmalu postali eden najbolj nevednih narodov v Evropi”.

kardinal Rode je od nekdaj deloval proti Sloveniji in za hudičev Vatikan

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

A vi tukaj sami sebi plsokate? K ste uniformirani kot eden. Bravo, Titova omladina.

Veš, ni vse rdeče, kar se ne strinja s cerkveniki. Mogoče res ploskam sama sebi, ker se strinjam z Guličem in vsem, kar bo njegovo imenovanje še prineslo. Kot je ena zgoraj napisala, bolje Švedska, nego Poljska.

Aleš Gulič se mi ne zdi kompetenten za tako zelo občutljivo področje kot je versko vprašnje, še posebej pa ne – kot predstavnik države – oblečen v satanistično majico, s katero je dal zaušnico vsem monoteističnim verovanjem, tudi muslimanski…

Moj vtis je, da je dotični “gospod” pač potreboval službo, pa so “brihtne glave” opazile, da je “prosto” mesto direktorja urada za verske skupnosti in so ga tja namestili brez korenitega razmisleka.
Nespamet brez primere.
Grem stavit, da ne bo delal revolucije, pa če si še tako obetate.
Če bo ostal ZASE pameten, bo tiho gulil udoben pisarniški stolček in čakal na upokojenske čase.

New Report

Close