Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljana center – najboljši najoriginalnejši, naj.. burek???

Ljubljana center – najboljši najoriginalnejši, naj.. burek???

V sredo dopoldne imam na obisku nekoga iz tujine in bi mu res rada predstavila burek 🙂 Kam lahko greva, po možnosti peš? Relacija kino vič – bavarski dvor(železniška). Sama bureka drugače ne jem, tako da se ne spoznam 🙂
Hvala za vaše odgovore

Meni je daleč najboljši Olimpija, na Bavarskem dvoru, na tisti strani, kjer je ura, nasproti pošte. Je še stara šola, trikoten in ne zavit. Če je pa to pristen burek pa ne vem. To bi moral kdo drug povedat.

ja miklošičeva. tam so od nekdaj najboljši

Nekomu iz tujine boš pa ja predstavila kakšno slovensko jed, ne pa burek.

Burek je sicer z balkana, vendar je prav tako del slovenske kulture kot potica.
Namesto da greva na burger ali kebab, greva torej na burek.
V kakšno domačo gostilno na štruklje, žgance, klobaso.
Doma kraški pršut in malo domačega sira od soseda.
Za kosilo bo dunajc in tenstan krompir (ga oni ne poznajo), samo za sladico ne vem kaj naj spečem??:) Ne bi ravno potice. ?

Hvala za nasvete o bureku 🙂

Burek je pa res tko dobra stvar, da če je ne pozna, jo mora obvezno probat.

Saj bo žgance tudi sigurno kasiral, a ne?

ja, nobel burek na Miklošičevi. Se strinjam, malo pred Kinoteko, če se ne motim, Imajo leeeep izvesek.

Ej, tudi burek je čist fajn zadeva, da povabiš tujca – najbrž prav tako s plitvim žepom, na malo bolj domačo hitro hrano.
Edino, kar je še plitvemu žepu primerno je čompe na Trubarjevi. Prerezan kuhan krompir z omako, ampak tega tujci poznajo, še posebej angleži.

Burek bo ok 🙂

Kakor je že nekdo napisal, je res na Bavarcu (na tisti strani kjer je borza) najboljši burek (z najdaljšo tradicijo) in sicer se imenuje Olimpija!

Lp

Za sladico naredi (ali kupi) jabolčni štrudel ali prekmursko gibanico.

sladica – daj jabolčni štrudl (zdaj je itak sezona)

Tudi jaz priporočam Nobel burek na Miklošičevi. Zelo dober!

Olimpija na Bavarcu, vse ostalo je fensi šmensi blef 🙂

Nobel burek – tudi moj glas. Pa navkljub imenu ni prav nič fensi šmensi:)

Glas za Olimpijo 😛

Olimpija

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Še en glas za Nobel burek na Miklošičevi. :o)

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

nobel burek je bil pred 10imi 15imi leti reees dober, sedaj pa ni več tako sočen.

včasih so govorili, da imajo v olimpiji burek iz golobov. mogoče pa je vse res

Mmmmmm, mogoče je to tista skrivna sestavina, ki da piko na i okusu:)


Neee 🙂 ZA SIROVEGA: sladka skuta iz mišjega mleka je :-)))) saj se hecam…

Nekoč: Nobel burek v LJ, (ga res nismo sicer jedi že 2 leti), sedaj pa je naš burek No. 1 iz pekarne pri “šiptarju” v Domžalah, poleg kitajske restavracije.

eni maste takšne komentarje da te MINE DO BUREKA!!!!!

Pozdravljena,
brez dvoma je najboljši burek v Ljubljani je BUREK OLIMPIJA na Bavarskem dvoru.

Moj prijaktelj, ki je bil pred časom na obisku mi vsakič ko se slišiva reče:

I can not wait to try BUREK in BUREK OLIMPIJA again. It was the best food that I have tried in Ljubljana!

Lep pozdrav,
Marko

OLIMPIJA BUREK = ZAKON!!!! Mmmmmmmmmm

New Report

Close